Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Kings of War  (Okunma sayısı 18629 defa)

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
Ynt: Kings of War
« Yanıtla #60 : Aralık 02, 2014, 11:02:03 ÖÖ »
Yav o değil de kaç puan oynanır bu oyun?

biz 660 puan oynadık ama gördüğüm kadarıyla turnuva standartları 2000 puan

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #61 : Aralık 02, 2014, 11:17:10 ÖÖ »
açıkçası turnuva standartlarını bilmem ama... bizim oynadığımız 650 puanlık maçlarda genelde 5 ila 8 ünite arasıydı ve 48"x48" te oynadık.... karşımdaki her iki ordu da daha elit olduğu için onlara göre masa genişliği yeterliydi ama ben her iki maçta da en az 1 ünitemi battleline'ın arkasında bırakmak zorunda kaldım... Hani adamların sattıkları ordu kutuları genelde 600-650 pts oluyor ve adamlar buna Army Deal diyorlar.. Benim tahminim oyun 1000pts civarında falan oynanıyordur... 2000ptsnin turnuva standardı yerine Great Battles dedikleri oyunlar olduğunu tahmin ediyorum ama yine de araştırmakta fayda var...

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #62 : Aralık 02, 2014, 11:20:21 ÖÖ »
Tam tahmin ettiğim gibi standart turnuva listeleri 1000pts ve sadece 1 listeden model alınarak yapılıyor...
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2014, 11:22:44 ÖÖ Gönderen: Azactoth »

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #63 : Aralık 02, 2014, 11:21:43 ÖÖ »
hani ufak puanlar az puanlı ünitelere sahip ordulara daha fazla yarar eninde sonunda.
1000-2000 puan aralığında oynanır oyun bence.

Kurallar gerçekten basit, whfb'den gelen alışkanlıkları kırdıktan sonra rahatlarız.
Genel olarak
infantrynin charge etmesi bana zor geldi , çünkü mesafeye girmen gerekiyor. Bu en azından bir charge'ı karşılamak zorunda olman demek. Charge eden bir birliği ilk tur kırmak zor. bu durumda 2 charge yiyorsun. Ancak Bir kere Wavering oldun mu (Routtan bir önceki durum) kurtulman için mutlaka yardım gerekiyor.

Nimble Cavalry üniteleri çok başarılı.

Birlikler birlik olarak masaya konulup birlik olarak alınıyor, formasyon değiştirme yok. Wound yediğinde Model çıkarmadığın için oyunu hızlanıyor.
dey layt com and me wan go hom...

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #64 : Aralık 02, 2014, 11:28:21 ÖÖ »
Bir de birlikler birlik olarak masaya inip kalktığı için goblin oynuyorsam adamları rank and file dizmene gerek yok... Doğru alanı kapladıkları sürece ünitedeki modelleri filler gibi doldurmana turnuvada dahi izin veriliyor... Adamlar sadece bokunu çıkarmayın, "LoS konusunda avantaj yada dezavantaj oluşturmayın böyle durumlarda rakibinizin hakem çağırma hakkı ve hakemin hükmettiği şekilde LoS kullanmanız gerekir" demişler... Açıkçası benim kafamda, daha irregular goblin unitelri kurmak var... kimisi sağa sola bakan, hizaya girmekle ilgili sıkıntısı olmayan üniteler gibi :D hani Elf,dwarf, insan için düşz sırayı anlarımda charge dediğin zaman charge etmeyebilen ve sonra sana dönüp yok canım sen charge değil hold dedin diyebilen bir goblin sürüsünü rank and file düşünemiyorum :D :D :D

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #65 : Aralık 02, 2014, 11:32:05 ÖÖ »
hani ufak puanlar az puanlı ünitelere sahip ordulara daha fazla yarar eninde sonunda.

Abi neredeyse her ordunun düşük puanlı üniteleri var... hani bu bir tercih meselesi... iki tane 20 modellik regiment için aslında 1 tane 40modellik horde ünitesine göre daha çok puan harcıyorsun... Daha sisteme yeni alışıyoruz.. ama bence 1000pts gayet warhammer'ın 2500 puanlı oyunları gibi bir standart haline gelir diye düşünüyorum (yada 1250pts).. Neyse daha çok maç yaptıkça bunu göreceğiz :D 

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #66 : Aralık 02, 2014, 11:34:20 ÖÖ »

Sen onu bırakta Ogreleri yada imparatorluğu ne zaman görürüz Savaşın Kralları masalarında ondan bahset genç :D

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #67 : Aralık 02, 2014, 12:07:33 ÖS »
Valla abi bu h.sonu gibi bi ogrelerle deneme yapalım.

Ya bi de army set dedikleri nane yaklaşık 150 tl. Wayland'dan free shipping. Hani insanın içi gıcıklanmıyor değil.

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #68 : Aralık 02, 2014, 12:14:31 ÖS »
Kesinlikle... ve 150 TL karşılığı tahmini 550-600 puanlık model geliyor magical item vs..vs.. yada bir iki modelle 650pts'e çıkmak iş değil....

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #69 : Aralık 02, 2014, 12:20:31 ÖS »
Baselian kitabı ile ekteki Zap! kuralı gelmiş tüm ordulara açık bilginize:
Kod: [Seç]
Zap!
The Basilean Legacy expansion added new rules for Zap! Spells. These have not yet been released for free on the web site, so are included here.
Any hero that has the Zap!(n) rule as part of their original profile (i.e. it cannot be added by a magic item, such as the Boomstick) may use any of the following spells as their Zap! attack. These all work the exact same way as the original Zap! (which is represented here by the Lightning Bolt (n) spell) – they have no to hit modifiers and all cancel regeneration.

Spell                       Range      Hits on      Special Rules
Sword of Light (n)            2”          3+         Piercing(5), once per game
Fireball (n)                  6”          5+         Blast(D6)
Mind Blast (n)                12”         5+         Piercing(1), no line of sight required
Bladestorm (n)                18”         5+         Piercing(2)
Lightning Bolt (n)            24”         4+         Piercing(1)
Frostwind(n)                  30”         3+              -

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #70 : Aralık 02, 2014, 12:23:49 ÖS »
Adamlar yeni çıkardıkları ordulara ordu listesini ve fluf barındıran kitaplar da çıkarıyorlar, ancak benim bildiğim kadarı ile bu büyü kuralları hariç her şey kendi web sitelerinde var... :D

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #71 : Aralık 02, 2014, 12:29:58 ÖS »
Baselian kitabı ile ekteki Zap! kuralı gelmiş tüm ordulara açık bilginize:
Kod: [Seç]
Zap!
The Basilean Legacy expansion added new rules for Zap! Spells. These have not yet been released for free on the web site, so are included here.
Any hero that has the Zap!(n) rule as part of their original profile (i.e. it cannot be added by a magic item, such as the Boomstick) may use any of the following spells as their Zap! attack. These all work the exact same way as the original Zap! (which is represented here by the Lightning Bolt (n) spell) – they have no to hit modifiers and all cancel regeneration.

Spell                       Range      Hits on      Special Rules
Sword of Light (n)            2”          3+         Piercing(5), once per game
Fireball (n)                  6”          5+         Blast(D6)
Mind Blast (n)                12”         5+         Piercing(1), no line of sight required
Bladestorm (n)                18”         5+         Piercing(2)
Lightning Bolt (n)            24”         4+         Piercing(1)
Frostwind(n)                  30”         3+              -

bu açıkcası iyi olmuş abi. tek Zap! seçeneği olması fantasy'daki magic olayını bayağı basitleştirmiş oluyordu. adamların gruplarına bakıyorum da bu olayı olumlu karşılayan kişiler daha çok ama bizim gibi WHFB'dan geçen çok olduğu için biraz da korku var, hani biz bu oyunu magic fazı yüzünden bıraktık bare siz magic fazınızı basit tutmaya devam edin diye :D

1000 ya da 1250 puan bence de WHFB daki 2500 puana denk gelir. iyi puanlama olur.
cumartesi ben de katılmak isterim, hatta maç yapmak isterim. ogre'ler oyundaki en iyi melee'cilermiş (en iyi olmalarına rağmen bu en iyi aslında çok küçük farklarla en iyisi olmaları anlamına geliyor, bu yüzden KOW daha dengeli).

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #72 : Aralık 02, 2014, 12:33:07 ÖS »
infantrynin charge etmesi bana zor geldi , çünkü mesafeye girmen gerekiyor. Bu en azından bir charge'ı karşılamak zorunda olman demek.

Kingdom of Men (aka Breton) :) oyuncusu olarak cücelerden şarj yemeyeceğim için çok mutluyum ama :)

Benim en beğendiğim ayrıntılardan biri sonunda bir minyatür oyununda spear taşıyan piyadenin atlılara karşı ekstradan bir gücü olduğunu görmek. her ne kadar dez avantajıma olsa da...

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #73 : Aralık 02, 2014, 03:10:11 ÖS »
bu arada savaş alanında her iki tarafta da en az bir obstacle olmasında fayda var.. yoksa cavalry cidden çok çan yakıyor :D

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #74 : Aralık 02, 2014, 05:50:35 ÖS »
Cavalryi cavalry ya da pikeman disinda bir sey karsilamaz gibi geliyor bu da bana ruhi bu oyuna baslar dedirtiyor
dey layt com and me wan go hom...