Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Kings of War  (Okunma sayısı 18580 defa)

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Kings of War
« Yanıtla #90 : Aralık 04, 2014, 12:06:20 ÖS »
Mantic ten para almıyorum ama çok uzun zamandır yaptığım WHFB maçlarında şans ile maç kazanıp kaybetmekten bıktım... anlamsız kural değişiklikleri sebebi ile sadece düşmanın üzerine doğru yürüdüğünde, oyunu kazanıyor diye Lizardmen ordumu sattım... hani cidden fantasy mass battle olayını seviyorum ama hani birileri para kazansın diye aptalca dengesiz oyunlar oynamak içimden gelmiyor... zaten sırf bu yüzden de uzun zamandır fantasy oynamıyordum... Hatta bir ara Ruhi ile konuştuk warmaster falan mı oynasak dedik... Sonra şu kick start ile birlikte olum şu sisteme bir bakayım derken kuralların ücretsiz olması ile vurdu adamlar beni... Sonra turnuvalara mantic modelleri ile girmenizi tercih ederiz ama tabi ki istediğiniz başka modellerle girmenizin bir sakıncası yok lafını okuyunca.. Evet dedim... hani adamların derdi model satmak için kural yazmak değil bu açık (en azından şimdilik) bu da uzun zamanır hasret olduğum dengeli oyun fikrine daha yakın olduklarından daha da hoşuma gitti... Bu arada bu kural seti ile de tek taraflı ve dengesiz ordular kurulamaz mı ? Elbette kurulabilir... (ama en azından firma model satmak için buna çanak tutmuyor) Ne bileyim işte kanım kaynadı sisteme... Birde adamların mottolarında söyledikleri daha da doğru geldi "hobiciler için hobicilerden bir oyun"... GW sadece belirli bir kitleyle ve yarım yamalak Playtesting yapıyor bunu hepimiz biliyoruz... bu adamlar kendi forumlarında oyuncuları ile sohbet ederek feedback dahi alıyorlar... hani forumda okudum ne kadar doğru bilmiyorum ama... goblinlerin okçu ve spearmen gövdeleri aynı kolları farklıymış sanırım adamın biride mantic ile görüşüp sadece spearmen kutularından çıkan spearları ayrıca satın almak istemiş.. adamlar hayır git bir kutu daha spear goblin al demek yerine, buyrun şu fiyattan size temin edelim demişler... Hani hala amatör ruh ile çalışıyorlar görüldüğü kadarıyla... Birader ben de ne dolmuşum GW'ye yahu... :D :D :D

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #91 : Aralık 04, 2014, 12:53:49 ÖS »
açtım kutuyu söylettim kötüyü be!
Hepimizn derdi bu,
Duygusal bir bağımız olmasa WHFB ile çoktan basıp gitmiştik hepimiz.
Bazımız kaçtı bile zaten çoktan.
dey layt com and me wan go hom...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #92 : Aralık 04, 2014, 09:48:50 ÖS »
bi yandan late war a geçelim var bi ynadan kow var, evi bu ara taşımasam iyiymiş dedirtiyor resmen :D
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

blackwinter

« Yanıtla #93 : Aralık 05, 2014, 05:47:59 ÖS »
açtım kutuyu söylettim kötüyü be!
Hepimizn derdi bu,
Duygusal bir bağımız olmasa WHFB ile çoktan basıp gitmiştik hepimiz.
Bazımız kaçtı bile zaten çoktan.

evet abi WHFB a olan bağım sadece duygusaldı. :)

verdim duygusalı verdim duygusalı :D
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #94 : Aralık 09, 2014, 04:01:55 ÖS »
Lan hiçbirinizle çoktandır ortak oyun oynamıyorum. Starterlara bakalım bakalım... Ork ilgimi çekti gibi...
"If you're going through hell, keep going."

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #95 : Aralık 09, 2014, 04:20:40 ÖS »
obareley herkes Ork oyniiir :D. Vaaaaak!
dey layt com and me wan go hom...

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #96 : Aralık 09, 2014, 06:52:04 ÖS »
bunların turnuvaların ally sistemi geçerli miydi yoksa sadece friendly maçlarda mı ally alabiliyorduk? 1 grup Elohi çok cazip geliyor da  8)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #97 : Aralık 09, 2014, 10:38:35 ÖS »
Ben de bu oyunu oynayacağım. Kule olarak, en geniş katılım gene Fantastik meydan savaşlarında. Biraz oynayalım, lig, turnuva, vs. bir şeyler yaparız hatta. Azıcık, gerçekten competitive bir minyatür oyunu oynamak kendi adıma keyifli olabilir.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #98 : Aralık 09, 2014, 11:57:06 ÖS »
Ya GWyi şimdiye kadar neden bırakmadınız o zaten ayrı bir hayret meselesi. Hani Semih abinin bahsettiği muhabbetlerin çoğunu FoW'da görüp atlamıştık direk, eski edisyon kitabın varsa yenisini bedavaya verme olsun, forumda tüm Battlefront personelinin aktif takılması olsun... E "abi yeni edisyon çıktı Alman paraşütçüsü bir boka yaramıyor" durumu da yok :) Ben de çok sevindim mantıklı bir fantasy oyununa başlanılmasına.

KoW'la ilgili ilk gördüğüm tek sıkıntı, Semih abinin de belirttiği gibi bunda da abartı competitive ordu kurmak çok kolay gibi. Tek regular ünite karşılığı bir monster alıyorsun, tek kısıtlama bu ve (tabii ki cahil bilgisiyle yazıyorum) ordu listesinde hangi ünitenin güçlü olduğunu görmek basit. Bu tek ünite çeşidinden on tane almanı kısıtlaysan birşey yok. Hani aynı muhabbet, oyunu sizle, karşımda keyifli ordular göreceğimi bildiğim insanlarla oynamak çok güzel olur ama bu oyunu bu "ordu kurulum" zorunluluklarıyla bir İstanbul competitivci abisiyle oynamak istemem.

Neyse ben de yakın gelecekte düşünüyorum. Orc kurallarıyla oynayacağım sanırım ama modeller ve ordu konsepti başka olacak. İstediğim konsept için nereden model alacağıma filan bakınıyorum bu aralar. Ne olacağı, birkaç ay sonrasına kalsın zira en erken o zaman bunun için sipariş geçip boyama yapabilirim.

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #99 : Aralık 12, 2014, 12:28:51 ÖS »
Daha öncede söyledim... Hani elbette Power play yapmak, optimize ordu kurmak her sistemde olduğu gibi bu sistemde de var... ama Firma model satmak için buna çanak tutmuyor... Birde hani gerçekten monster kadar yer kaplayıp monster kadar hasar veren üniteler de var oyunda... hani sanki modellerin görüntüsü biraz fluf için yoksa Orc ve insan süvarisinin oyun alanında kapladıkları yer de statları da aynı ve bu sebeple puanları da aynı... hani adamlar o dengeyi kurmaya çalışmışlar... bu konuda çok açık bir sistem değil düşündüğün kadar Batuhan... Hani şu an için Warmachineler biraz güçlü, ama bir sonraki edisyonda kısmayı planladıkları şeyler arasında warmachine olayı... Tabii ki bizim için sistem daha çok yeni, deniyoruz oyunu... İstanbul oyuncu kafası zaten sistem tanımıyor, bug bulmak için uğraşırsan elbette bulursun ve bunu kullanırsın.. Eh ne yapalım sen de İzmire geldiğinde oynarsın KoW :D

Bu arada Ruhinin kompetetif bir oyun yorumuna sonuna kadar katılıyorum, oyunu ordunun kuralları değil, senin verdiğin kararlar daha fazla etkiliyor... Eh zar olduğu için zarın da etkisi var ama, yine de rakibinin karşısına kendi ordu flufına uygun bir birne denk üniteler çıkarma fırsatı sunuyor oyun sana... Misal insan ırkı Neutral sayıldığı için, İnsan ordusundan herhangi bir modeli (solid ünite kurallarına uymak şartı ile) istersen goblin ordusunda kullanabiliyorsun... hatta modellemede sana avantaj yada dez avantaj sağlamamak kaydıyla, farklı modeller dahi kullanmanını bir sıkıntısı yok... yani kuralları ve ne olduğu belli olduğu sürece , elinde kılıç gördüm bunu çekiç olarak kullanamazsın kafası yok... Misal aldın Empire of Men'den pikemen, hobgoblin pikemen diye goblin ordusuna (daha doğrusu evil herhangi bir orduya) katmanın hiç bir sakıncası yok... Bu arada şunu belirtmeden edemeyeceğim, mantic turnuvalarında sadece tek bir listeden ordu kurmana izin veriyor... hani sistemin güzel yanı (aynı zamanda senin dediğin gibi tehlikeli olabilecek yanı) sana istediğin genişlikte kostimize ordular kurma özgürlüğü vermesi... Daha çok oynamamız lazım ama, ben kendi adıma bu sistemden çok umutluyum...

Ultor

• Misafir
« Yanıtla #100 : Aralık 15, 2014, 07:14:04 ÖS »
İstanbul çok rererö :P

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #101 : Aralık 15, 2014, 10:37:30 ÖS »
İstanbul çok rererö :P
Yok yaw sadece İstanbullu oyuncularda genel olarak gördüğüm (tabii ki istisnalar vardır) hangi sistemde oynarlarsa oynasınlar oyunu sadece kazanmak için oynuyor olmaları... Sadece kazanmak için oynadıkları için de, işin bence eğlenceli olan birçok yanlarını hem kendileri hem de rakipleri için kaçırıyorlar... Cidden 1000 puanlık KoW goblin ordusuna 5-6 tane Warmachine, 5-6 tane Wizard  almak mümkün... Ve bence böyle bir ordu ile (karşındaki ordunun da benzer bir yapısı yoksa) oyunu oynamanın pek bir anlamı yok... Böylesine min-max edilmiş bir ordu ile oynamak işi genel olarak oyun kavramının özünden, yani karşılıklı keyifli zaman geçirmekten çıkarıp, rakibi ne olursa olsun ezmek fikrine doğru kayıdırıyor ki, bu da benim şahsen hoşlandığım bir şey değil.. Yoksa rererö ile ilgili bir sıkıntı yok... Büyük ihtimalle de İzmirde bazılarımızın oynadığı oyun şekli İstanbulda, "Adamlar daha oyunu nasıl oynamaları gerektiğini dahi bilmiyolar" kafasında yorumlanıyordur... Ama kendi adıma benim zevk aldığım şekil bu :D

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #102 : Aralık 16, 2014, 07:12:46 ÖS »
Alıntı
Cidden 1000 puanlık KoW goblin ordusuna 5-6 tane Warmachine, 5-6 tane Wizard  almak mümkün...

Aynen, demek istediğim buydu. İstanbul-İzmir çok farketmez aslında, hani bu orduyu İzmir'de karşımda görmeyeceğimin de garantisi yok esasen. Abartmadan çok basit bir-iki house rule ile çözebilir miyiz diye düşünüyorum. Neyse, şimdilik biraz takılalım, daha doğrusu siz takılın, ben ordumu hazırlayıp masaya inene kadar belli bir süre geçecek zira...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #103 : Aralık 17, 2014, 05:41:27 ÖS »
Mesut iş yerine İzmir'e transfer için girişimlere başlamışsın diyorlar. Yalansa da başlasana.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ultor

• Misafir
« Yanıtla #104 : Aralık 18, 2014, 11:08:50 ÖÖ »
Mesut iş yerine İzmir'e transfer için girişimlere başlamışsın diyorlar. Yalansa da başlasana.

Bir noktada hayalim bu da inşallah artık :)