Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Kings of War  (Okunma sayısı 18611 defa)

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Kings of War
« Yanıtla #45 : Kasım 28, 2014, 03:09:02 ÖS »
Çünkü mızraklarıyla devleri dürterek ilerleten goblinler fikri çok har har
dey layt com and me wan go hom...

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #46 : Kasım 28, 2014, 03:52:56 ÖS »
O zaman shaprsticks (Spear goblin) almak lazım, bu durumda da 1000 puana 4 tane Dev sığmıyor... :D

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #47 : Kasım 28, 2014, 05:48:06 ÖS »
Çünkü mızraklarıyla devleri dürterek ilerleten goblinler fikri çok har har

bir an gözümde ve canlandırdım ve evet, gerçekten de çok çekici bir fikir

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #48 : Kasım 28, 2014, 08:16:34 ÖS »
Kural kitabına bir baktım az önce...Henüz izmire bile değilim ama geldiğimde oynarım bunu...i support i support...

edit: oyunda phalanx varmış yahu..
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2014, 08:29:29 ÖS Gönderen: Öz highlore »
The elves are watching

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #49 : Kasım 29, 2014, 10:11:49 ÖÖ »
Evet oyun gayet reserve asker düzenini destekliyor... benim de oldukça ilgimi çeken bir durum.... bakalım oyunda ne kadar uygulayabileceğiz ? Bu arada insanlrda birde Pike Phalanx var :D

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #50 : Kasım 29, 2014, 10:54:25 ÖÖ »
Evet oyun gayet reserve asker düzenini destekliyor... benim de oldukça ilgimi çeken bir durum.... bakalım oyunda ne kadar uygulayabileceğiz ? Bu arada insanlrda birde Pike Phalanx var :D

kingdom of men oynayacağım için bu kuralı çok sevdim :) kağıt üzerinde çok güçlü bir kural gibi geldi bana ama masada görmek lazım. ayrıcam Orc'lar çok mu güçlü ne?

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #51 : Kasım 29, 2014, 11:03:51 ÖÖ »

kingdom of men oynayacağım için bu kuralı çok sevdim :) kağıt üzerinde çok güçlü bir kural gibi geldi bana ama masada görmek lazım. ayrıcam Orc'lar çok mu güçlü ne?

Valla görebildiğim kadarı ile her şey dengelenmeye çalışılmış ama denemeden yorum yapmak çok doğru olmaz :D

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #52 : Kasım 29, 2014, 11:06:03 ÖÖ »
Bu arada illa bir orduyu seçme zorunluluğunuz olmadığını sanırım hatırlatmama gerek yok... orc ordusunun yanına Human Ally alabiliniyor yada goblin ordusunun yanına undeath aly... tamamen sizin kuracağınız hikaye ve kafanızdaki konsept'e uygun bir ordu kurmanıza imkan tanıyor sistem... ha bu arada tabii ki power playerlar'a da sadece güçlü üniteler alacağım'ın kapısını açıyor gibi duruyor ama bu yola çok fazla oyuncunun sapacağını sanmıyorum... :D

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #53 : Kasım 29, 2014, 02:27:57 ÖS »
yarın görüşüyor muyuz semih?
dey layt com and me wan go hom...

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #54 : Kasım 29, 2014, 05:39:03 ÖS »
yarın zaman olursa ben de bir deneme maçı yapmak isterim. saat 5'te orada olacağım, isteyen olursa ordu listem hazır olacak. Semih ve Alkım'ın yapacağı maç puanında yani 650 puan civarınad bir liste getiricem. görüşürüz o vakit

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #55 : Kasım 30, 2014, 11:24:09 ÖS »
Bu gün oyunu denedik... Ben gördüklerimden oldukça memnunum.... Hoş oyunlar sırasında yaptığımız bir kaç hata olmuş:

1) Charge demediğin sürece hiç bir suretle bir düşman ünitesine 1" ten fazla yaklaşamıyormuşuz (Benim Fleabag Riders o boşluktan geçemiyormuş Çağdaş)
2) İndirect fire kuralı olmayan tüm warmachineler (Top, organgun, Bolt thrower vs.vs..) long range ve terrain için penalty alıyormuş...

Neyse daha yeni başladık ve öğreniyoruz.. oyun oldukça akıcı ve gerçekten hızlı... Bu gün Alkım ve Çağdaşla 660pts lık iki maç yaptım ve her ikisi de 1 saatten fazla sürmedi... Bu açıdan gayet net bir oyun... Ha yaptığım her iki maçta da gördüm ki açık alanda İnfanterynin Cavalry' ye karşı hiç şansı yok... Sonra basic kurallarda dahi obtacle ve defense obstacle diye bir şey olduğunu farkettim... Herhangi bir ünite linear bir obstacle'ı tutuyorsa cavalry -1 to hit alıyor... yani bir duvarı spearmen ile tutarsanız cavalry büyük ihtimalle geri sekiyor... Ama açıkta yayalarınız süvariye yakalanırsa, (gerçek hayatta da olduğu üzere) dağılıp kaçıyorlar...

Hem Alkım hem de Çağdaşa, bu günkü katkılarında dolayı teşekkürler... Bence bu oyun fantasy mass battle sistemi olarak uzun zamandır (7th edisyon başı) yaşadığım boşluğu doldurabilir gibi duruyor... Ben ve kemgöz kabilesinin tüm goblinleri, hepiniz denemeye bekliyoruz... ;)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #56 : Kasım 30, 2014, 11:31:46 ÖS »
Çok sevindim.

Çok öğrenmeyin yannız ya da öğrenin lan annatırsınız...
War, war never changes...

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #57 : Kasım 30, 2014, 11:34:38 ÖS »
ben çok beğendim, hani kendimi sıkı bir WHFB oyuncusu zannederdim ama bu sistem beni acayip sardı. bence bol bol oynayalım biz bu sistemle, çok akıcı, net, keyifli. koca koca büyüler olmadan oynamak ne rahatmış ya arkadaş, ohh....

en güzeli de elimdeki modellere bir iki katkıyla süper ordular kurabilecek olmam!

valla saol Semih, maçlara devam diyeyim!

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #58 : Aralık 01, 2014, 09:05:02 ÖÖ »
Çok sevindim.

Çok öğrenmeyin yannız ya da öğrenin lan annatırsınız...
Walla anatılacak çok bir şey yok ilk maçın sonunda (hatta ortasında) tüm sisteme hakim oluyorsun :D

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #59 : Aralık 02, 2014, 10:47:41 ÖÖ »
Yav o değil de kaç puan oynanır bu oyun?