Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Kings of War  (Okunma sayısı 18582 defa)

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Kings of War
« Yanıtla #75 : Aralık 03, 2014, 09:15:25 ÖÖ »
Cavalryi cavalry ya da pikeman disinda bir sey karsilamaz gibi geliyor bu da bana ruhi bu oyuna baslar dedirtiyor
yada defensif pozisyonda bulunana üniteler... açıkta yakalanan yayalar cidden telef oluyor süvari karşısında.... :D

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #76 : Aralık 03, 2014, 10:53:23 ÖÖ »
Cavalryi cavalry ya da pikeman disinda bir sey karsilamaz gibi geliyor bu da bana ruhi bu oyuna baslar dedirtiyor
yada defensif pozisyonda bulunana üniteler... açıkta yakalanan yayalar cidden telef oluyor süvari karşısında.... :D

yok yahu cavalary desteksiz tek başına horde kaldırması bence rüya. benim Semih ile yaptığım maçta horde'a karşı kazanmamı sağlayan treb atışı oldu. 10 wound verdikten sonra kormadan şarj ettim doğal olarak.  1000-1250 puan civarındaki maçlarda knight oynamakta ısrar edersem çok fazla outnumber olup maçı kaybetme şansım çok yüksek olur.

bence cavalry'i en güçlü kılan özellik infantry'e karşı kesin şarj edebilecek olması, ki böyle olması en normali. cuma ya da cumartesi bir 1000 puan deneyelim arkadaşlar :)

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #77 : Aralık 03, 2014, 11:23:39 ÖÖ »

yok yahu cavalary desteksiz tek başına horde kaldırması bence rüya. benim Semih ile yaptığım maçta horde'a karşı kazanmamı sağlayan treb atışı oldu. 10 wound verdikten sonra kormadan şarj ettim doğal olarak.  1000-1250 puan civarındaki maçlarda knight oynamakta ısrar edersem çok fazla outnumber olup maçı kaybetme şansım çok yüksek olur.

bence cavalry'i en güçlü kılan özellik infantry'e karşı kesin şarj edebilecek olması, ki böyle olması en normali. cuma ya da cumartesi bir 1000 puan deneyelim arkadaşlar :)
yok abi eğer terrain müsaade etseydi, sen o hord'e iki cavalry ile giriyordun... 36 tane 3+, 2+ ya horde morde kalmaz ortalıkta... sadece 1 cavalry dahi 18 tane 3+, 2+ atıyor ki bu ortalamda 10 wound demek... 8+ ya wavering, 10+ya horde destroy demek...sadece 1 cavalry ünitesi ile... kaldı ki girdiğin horde spear goblin horde idi... hani -1 to hit alıyordun.. yoksa infanterynin açıkta 10 men cavalry'e karşı işi zor :D

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #78 : Aralık 03, 2014, 11:25:42 ÖÖ »
bu arada yanlış anlaşılmasın, bu tüm cavalry ordusu yenilmez , çok güçlü falan demek değil sadece karşılamak için biraz daha taktiksel bir yol izlemek gerekli... Bu tarz üniteler karşı kem göz kabilesi olarak  haince planlarımız var  :D

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #79 : Aralık 03, 2014, 11:41:51 ÖÖ »
herhalde şutto Zap tarzı şeylere üstüne gitmek olacak abilerin. Ya da ne bileyim. Canazor felan çıkarmak gerekecek.
dey layt com and me wan go hom...

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #80 : Aralık 03, 2014, 02:32:14 ÖS »
herhalde şutto Zap tarzı şeylere üstüne gitmek olacak abilerin. Ya da ne bileyim. Canazor felan çıkarmak gerekecek.

Aklımdaki düşük puanlı ünitelerle perdeleme + warmachine+zap! ile vurmak üzerine :D

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #81 : Aralık 03, 2014, 03:31:50 ÖS »
okçu ve m@a'ları sahaya sürmenin vakti yaklaşıyor benim için :)

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #82 : Aralık 03, 2014, 03:59:38 ÖS »
okçu ve m@a'ları sahaya sürmenin vakti yaklaşıyor benim için :)
:D

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #83 : Aralık 03, 2014, 04:00:30 ÖS »
yaw 6 sayfaya ulaşmışız... moderetör abiler bizi kendi başlığımızın altına taşıyabilir misiniz ? :D

blackwinter

« Yanıtla #84 : Aralık 03, 2014, 05:12:09 ÖS »
vay arkadaş.. semih helal olsun. heyecan getirdin valla fantasy forumuna ve alemine.

burakla projeler geliştirmeye başladık. :D
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #85 : Aralık 03, 2014, 05:47:06 ÖS »
vay arkadaş.. semih helal olsun. heyecan getirdin valla fantasy forumuna ve alemine.

Fantasy zaten canlıydı efendim, ne demek şimdi yani bu, whfb moderatörü olarak başarısız mıyım yani şimdi :) ETC'ye gidicez yani, daha ne yapalım! :)

Ama bu KoW fikri cidden şahane, devam üstat :D

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #86 : Aralık 04, 2014, 12:01:00 ÖÖ »

Kemgöz kabilesi olarak bekliyoruz projelerinizi :D BU arada benlik bir şey yok arkadaşlar sistem iyi ;) Birde sanırım hepimizin canını sıkan GW taklaları olmayınca hepimizin içindeki fantasy mass battle tutkusu alevlendi .... Sahalarda görüşmek üzere diyorum Salih :D

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #87 : Aralık 04, 2014, 08:18:47 ÖÖ »
abi ben hani sistemin çokta iyi olduğunu düşünmüyorum, Daha yolu var :).

Ancak GW taklaları, WHFB'deki düzeltilmemekte ısrar edilen kurallar. Başka bir şey de oynayalım da çıkış yolumuz olsun diye baktırıyor.

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #88 : Aralık 04, 2014, 11:24:44 ÖÖ »
abi ben hani sistemin çokta iyi olduğunu düşünmüyorum, Daha yolu var :).

Ancak GW taklaları, WHFB'deki düzeltilmemekte ısrar edilen kurallar. Başka bir şey de oynayalım da çıkış yolumuz olsun diye baktırıyor.

Elbette daha yolu var... Ama GW oyunu Satrançtan tavlaya son düzenlemelerle tavladan barbuta çevirince bence bu sistem pırıl pırıl parlıyor :D Hani açıkçası Warhammer FB 'ın son hali ile Kings of war'ı karşılaştırdığımda ben açık ara Kings of War'ın daha hızlı, daha dengali, daha basit ve bunlardan dolayı da daha iyi olduğunu düşünüyorum... Tabi ki daha çok maç yapıp kara vermek lazım, bunlar sadece benim kağıt üstü okuyup, masa üstündeki küçücük Kings of war tecrübemle söylediklerim :D

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #89 : Aralık 04, 2014, 11:41:34 ÖÖ »
Semih açıkla kaç para alıyorsun Mantic'ten