Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Dükkan Önünde Sigara İçmeyelim  (Okunma sayısı 8327 defa)

Barbar139

• E-Posta
Dükkan Önünde Sigara İçmeyelim
« : Haziran 05, 2011, 07:55:18 ÖS »
Sigara içen arkadaşlar sigarayı bıraksın. Olmuyorsa bi daha denesin. O da olmuyorsa sigarayı dükkan önünde değil yolun karşısında veya sokağın az ötesinde içsin...
"If you're going through hell, keep going."

Dwolvin

• Ziyaretçi
Ynt: Dükkan Önünde Sigara İçmeyelim
« Yanıtla #1 : Haziran 05, 2011, 08:01:11 ÖS »
Çöpe yakın kısımda mümkünse. Kule'nin önünde sigara içen arkadaşlar benim tarafımdan itina ile apartman yöneticisine teslim edilecek. Apartman yöneticisinin çenesini çektikten sonra kendilerine düşünmek için süre tanınacak, olmazsa kendisi benim tarafımdan Selendi'ye götürülerek tütün tarlasında çalıştırılacak. Gerekli tütün miktarını deri emilimiyle aldığına inandıktan sonra geri getirilecek. Böylece sigara içme ihtiyacı ortadan kalkacak, herkes el ele tutuşacak, birlik olacak, sonsuza uzanacağız.

Aranel

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Haziran 05, 2011, 08:05:52 ÖS »
problem mi çıktı? ben çıkmadan önce izmaritleri filan topladıydım ama?

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Haziran 05, 2011, 08:13:56 ÖS »
Yönetici filan mı kızdı abi adam gibi anlatsanız?

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #4 : Haziran 05, 2011, 09:10:41 ÖS »
Shelter öncesinde de sorun olmuştu olur böyle sorunlar mahalle halkını bina halkını dinlemek gerek hele ki seçim zamanı :)
Tomb Kings
2189+

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Haziran 05, 2011, 09:20:15 ÖS »
Yönetici filan mı kızdı abi adam gibi anlatsanız?

Aynen dediğinden.

Dwolvin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 05, 2011, 09:46:32 ÖS »
Belki her dediğine değil ama bu ve bunun gibi bazı şeylere uyulması gerekiyor evet. Şöyle ki, apartman sakinlerinden şikayet geldiğini söyledi. Biz şu an hassas bir noktadayız, hani apartman sakinlerini karşımıza almamız bizim hiç hayrımıza olmaz. Zira biliyorsunuz daha önceki yerde de 1 şikayet geldiğinde çıkmak zorunda kalmıştık. Aynı durumla karşı karşıya kalmamak için lütfen sigaranızı kapı önünde ve/veya apartman bahçesinde içmeyin.

Ha daha büyük problemler olursa Apartman yöneticisiyle de sürtüşmeye girilebilir ancak şimdilik uyumlu bir çizgide ilerlemekte fayda var.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Haziran 05, 2011, 11:27:21 ÖS »
İlk KAN! HEHE.

Yav, mekanının önündeki yol o kadar küçük ki. Çok feci ve hızla kirlenebilecek bir yer gibi geldi. Geçmiş olsun. Her mekanda aynı problem bu sigara. Ne zaman yasaklandı problem olmaya başladı. İçeride içemiyorsun, dışarıda içemiyorsun. PEH! İlk Kule'den buraya kadar her yerde aynı dert.

NOT:

İzninizle hazır seçimler yaklaşırken, ve sn. adamları görmek sinirlemi bozarken feci, yaşadığım çevreme sizin önünüzde çemkireyim biraz. Hani mızmızlanmak gibi. Sorun çözmüyor ama insanı rahatlatıyor. :) En azından beni hani.

İnsanların işleri, güçleri yok bunlara takıyorlar işte. Gerçekten nefret ediyorum bu kendi haline bakmayan, evinin dışını her şekilde eleştiren insan tipine.

- Birkaç ay önce yan komşumuzu evden çıkardılar resmen. Bağır, çağır ve dedikoduyla. Neymiş, hemen üst kattaki saygıdeğer geri zekalı yaşlı kadına sigara dumanı geliyormuş.

- Geçen iş yerinde az akıllı bir adam konuşuyor. Hani dert anlatıyor, destek bekliyor. Neymiş, geçen seneden beri yazlıktaki yan komşusunun bahçesinden bir ağaç mı ne uzamış, adamın bahçesinin bir taraftaki manzarayı kapatıyormuş. Neymiş, sinek mi ne çekiyormuş. Herif söylemiş komşusuna kes şunu diye. Komşu da mırın kırın etmiş. Adam da kahraman ya, almış kesmiş ağacı komşuya tekrar sormadan. Sonra komşu herife bağırmış çağırmış. Şimdi dava açmış. Belediye başkanı herifin tanıdığıymış mı neymiş. Tiksinçti.

Okuduysanızda, okumadıysanızda bana yazmak iyi geldi. Saygılar.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Haziran 05, 2011, 11:53:49 ÖS »
takınca insan oğlu büytürde büyütür oyüzden yapa bileceğimiz pek bişey kalmıyor işin komik kısmı bence güzellik solunu iken acaba sigaraya laf ediyolarmıydı ???
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

tiwaly

• Misafir
  • Waiting for a 3,5e game...
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Haziran 06, 2011, 01:06:01 ÖÖ »
İlk KAN! HEHE.

Yav, mekanının önündeki yol o kadar küçük ki. Çok feci ve hızla kirlenebilecek bir yer gibi geldi. Geçmiş olsun. Her mekanda aynı problem bu sigara. Ne zaman yasaklandı problem olmaya başladı. İçeride içemiyorsun, dışarıda içemiyorsun. PEH! İlk Kule'den buraya kadar her yerde aynı dert.

NOT:

İzninizle hazır seçimler yaklaşırken, ve sn. adamları görmek sinirlemi bozarken feci, yaşadığım çevreme sizin önünüzde çemkireyim biraz. Hani mızmızlanmak gibi. Sorun çözmüyor ama insanı rahatlatıyor. :) En azından beni hani.

İnsanların işleri, güçleri yok bunlara takıyorlar işte. Gerçekten nefret ediyorum bu kendi haline bakmayan, evinin dışını her şekilde eleştiren insan tipine.

- Birkaç ay önce yan komşumuzu evden çıkardılar resmen. Bağır, çağır ve dedikoduyla. Neymiş, hemen üst kattaki saygıdeğer geri zekalı yaşlı kadına sigara dumanı geliyormuş.

- Geçen iş yerinde az akıllı bir adam konuşuyor. Hani dert anlatıyor, destek bekliyor. Neymiş, geçen seneden beri yazlıktaki yan komşusunun bahçesinden bir ağaç mı ne uzamış, adamın bahçesinin bir taraftaki manzarayı kapatıyormuş. Neymiş, sinek mi ne çekiyormuş. Herif söylemiş komşusuna kes şunu diye. Komşu da mırın kırın etmiş. Adam da kahraman ya, almış kesmiş ağacı komşuya tekrar sormadan. Sonra komşu herife bağırmış çağırmış. Şimdi dava açmış. Belediye başkanı herifin tanıdığıymış mı neymiş. Tiksinçti.

Okuduysanızda, okumadıysanızda bana yazmak iyi geldi. Saygılar.

Sebep ne yazıkki insanlarımızın üşengeçliği ve aşırı sabrı. Bir insan diğer bir insanı uyarmak yada birşeyler söylemek için kendisini o kadar tutuyor ki iş patlama noktasına geldiğinde gidip söyleniyor. Bizde usule göre uyarmak adına birşey yok. 1-2 ay bilmem ne kadar süre sabredilip sineye çekilip içerde biriktirip biriktirip sonra gidip patlamak var. Ha çok mu önemli... değil... Ama böyle mi olmalı... hayır tabiki de. Bir insan birşeyden rahatsız oluyorsa önce rica eder... Bla bla bla işte... Öyle... Baktım sen karaladın bende karalıyayım dedim... Rahatlatıyor hani :D

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Haziran 06, 2011, 01:48:04 ÖÖ »
ya millet mekana gireli 2 hafta olmadı bu kaçıncı *bunu yapamazsınız* bence her dediklerine he demek bizi daha kötü duruma sokacak..ne demek canım sokağın karşısında sigara içmek,ya öbür gün o apartmandan çıkarlarsa sigara içmeyin diye o zaman ne olacak, cenki bi bulalım haklarımız nedir nerede biter tam öğrenelim ona göre davranalım

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Haziran 06, 2011, 08:15:41 ÖÖ »
Kan döküldüğünde oradaydım, şimdilik bir şey yok ama adam bize uyuz edersiniz maraz çıkartırız diye göz dağı verdi.
Basitçe yapabilirde, şu an için durumumuz bu o yüzden sularına gideceğiz, biraz daha sakince (kulesakini?) kimseye rahatsızlık vermeden, işimizi göreceğiz. Sigara içmek için olanaklıysa uzak bir mekanı bulacağız.
Olay budur, eğer gerçektgen çok rahatsız boyuta geçiyorsa olay şu parasal sıkıntılar bittikten sonra dernekleşelim belki bu kadar ağız kokusunda kurtuluruz.
dey layt com and me wan go hom...

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Haziran 06, 2011, 08:25:22 ÖÖ »
Arkadaşlar,

Benimde evimin önünde sürekli sigara içilse ben de rahatsız olurum. Bu iş hak hukuk meselesi değil karşılıklı anlayış meselesi.

Daha ilk gördüğümde aklıma gelen tek sorun sigaraydı. Kesin sorun olacak dedim, 1 hafta dolmadan oldu.

Kokusu külü ayrı sigara muhabbeti ile çıkan gürültü ayrı dert. Daha da önemlisi milletin çocuğu apartmanın önünde top koşturuyor, benim çocuğum olsa sürekil sigara içen tipleri görmesini istemezdim.

Hak hukuka gelirsek, Ruhi yazmış arkadaşlar, sigara dumanından kiracı atılmış, bildiğin ev kiracısı.

Artık oy çokluğu ile atılabiliyor, eskiden oy birliği gerekiyordu, dolayısıyla 10 hanenin 6'sı rahatsız olduk derse çat atılırız. Net.

Sokakta da olmaz bence, sokak çıkmaz gibi bişey, ha apartmanın önü ha kaldırımda.

Bizim işyerinde kamelya var, yaz kış oraya çıkıp içiyorlar, açık alanda da sigara içmek yasak yane, sadece özel bölgede içiliyor.

Benzer uygulama olabilir, yakında park filan varsa kamelya olarak ilan edin. İçecek olan gitsin orada içsin.

Selamlar,

NOT: Dernekleşsen dahi bu sıkıntıdan kurtulamazsın. Bkz. Ruhi'nin örneği, adam ev kiracısını attırabiliyor oy çokluğuyla, ne derneği.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Haziran 06, 2011, 09:06:20 ÖÖ »
Evet adamın suyuna gidelim, ama yinede terbiyesizlik.
Adam vır vır ettiğinde tek başıma sigara içiyodum kapı önünde... Sigara içmek için parka gittik sonra, gayette saçma oldu. Neyse...

Ha ondan 5 dakka önce vilada sopası atıldı aşağıya...

Dernek olmak "invictus" la hemen hemen eş değer aslında. Öyle oy çokluğu filan germiyo derneği. içeride at bile koşturabiliriz. Dükkan açmak gibi birşey değil. Ha 2 gün önce yasa değiştiyse bilemem, ben bıraktığımda böyleydi.

Sigara dışında camların kapatılmasını istediler. artık bi jaluzi filan birşeyler düşünmek lazım.

Demem o ki ne kadar para toplayabildiğimize bakıp tez dernek olalım.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Haziran 06, 2011, 11:27:25 ÖÖ »
Abi noluyoruz kimseyle kavga ettiğimiz kimsenin bize laf attığı falan yok. Adam geldi "bakın burda çocuklar oynuyor siz onların yanında sigara içiyorsunuz, burada içmeyin" dedi gitti. Hani bence gayet de mantıklı bir istek zira hakkaten dükkan önü çocukların koşturduğu bir yer.

Orada ortalığı yıkacak gürültü yapmadığımız sürece kimse birşey demez rahat olun. Yani bu sigara konusunda inatlaşılması yapabileceğimiz en mantıksız iş olur, iki adım yürü orada iç abi, ona da laf edecek kimse çıkmaz.

Gerçekten arkadaşlar, bu konuda işi lütfen inada bindirmeyelim. Yakup'un da dediği gibi ileride gerekirse kavga ederiz ama şimdilik böyle basit şeyler için hiç gerek yok...
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2011, 07:58:21 ÖS Gönderen: Dwolvin »
"If you're going through hell, keep going."