Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Şubat 2012  (Okunma sayısı 20386 defa)

Deeyo

• E-Posta
Şubat 2012
« : Şubat 03, 2012, 08:57:15 ÖÖ »
2 Şubat Perşembe
2500 pts Alev Adasının Laneti
2. Senaryo Dire Ambush
Lizardmen (Alkım) vs Ogre Kingdom (Deniz)
Lizardmen Wipe out win.

Tüm shadow'u bilen Slaan önderliğinde bir yaya bsb, coldone üzerinde saurus, 30 kişilik Saurus 28 kişilik temple guard
9 cold one 4 grup skink, bir ancient stegadon bir normal stegadon, 2 farklı ünitede Swarm ünitesi ile çıktım sahaya
Önce Slaan temple guard ve Saurus ünitesini koydum.

Ogre ise bunlara doğru, Giant, Slaughter master bulunan 10 Ogre, Bsb ve Butcherlı 10 ogre, yanlarında 8 adet
leadbelcher, 6 adet man eater ve arkalarında da scrap launcher dizmişti.

Ben de daha sonra temple guardın yanına bir grup skink, saurusların yanına swarm, skink, ancient stegadon swarm koydum ogrelerin arkasına masanın diğer ucuna Coldonelar bir grup skink ve normal stegadonu koydum.

Maç Saurus ve TG bloklarının Wal'ları savunması ve skirmisherların bait pozisyonu almasıyla başladı.
Arkadaki skinkler scraplaunchere 3 wound verip göz doldurdular. Magic fazı etkisizdi.

Ogreler gaza gelip charge ettiler ama skinkler kaçtı ve redirect charglar da kısa düştü.
Maç boyunca da ogrelerin charge edememesini sağladım bir şekilde.

Swarmlar bir tur sonra iki farklı ünitenin charge edip yönlerini değiştirmesini sağladılar.
Ancient stegadon Leadbealcherlara saldırıp kaçırdı.
Bu arada Deniz tüm düşman büyücüleri miscast atsın itemını kullandı cupped hands of the old one 1 gelmeyi başarıp temple guardları eritti.
Oyun boyunca da Slaan'ın miscastle öldürdüğü temple guard sayısı 20 idi sanırım.Bir de Deniz 3 zarla Great Maw cast etti, slaan 3 zarla dispel edemedi...

Sauruslara charge etmeyi başaran giant obstacle'a takılıp düştü, düşerken 10 saurus öldürdü ama sauruslar spearlarını batırıp giantı öldürdüler.
Bu çok kritik bir an oldu çünkü Slaughter masterın bulundupu ogreler 8'e rerollu panic testini kaçırıp kaçtılar.
Bir sonraki tur Cold one ve Sauruslar arasında pinpon topu olup dışarı çıktılar.

Sonraki turlarda Bu sefer Stagedon Leadbelcherlara saldırdı kırdı yakaladı.
Skinkler shootingle Scrap launcher'ı kaldırdı man eaterları tek kişiye indirdi.
Oyunda Denizin tek man eater ve BSb'li ogreleri hariç ünitesi kalmamıştı.
Bsb'li Ogrelere Tg'ler yandan ve Ancient stegadon arkadan girdi. Tg'ler bitmek üzereydi ancak
Sonraki tur, Stegadon sauruslar ve coldoneların da chargeını yiyeceğini farkeden deniz çekilmeyi seçti.

ManoM: Hemen herkes işini yaptı, pek de puan vermedik.
Malom: Slaughter master'lı OGreler ve kaçan rerollu panic zarı, offf.
Malom: Slaan; Cupped hands of the old one'ı bir gün kullanacağım...
Terrain of the match: Sinister Statue, çakallık yapıp ortaya koyduğum bu terrain 4 ogre 3 skink öldürdü oyun boyunca...
dey layt com and me wan go hom...

sargon

• E-Posta
Ynt: Şubat 2012
« Yanıtla #1 : Şubat 03, 2012, 02:19:09 ÖS »
olsun bu maç misfire atmadım!

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Şubat 03, 2012, 02:25:48 ÖS »
Misfire atma olasılığı olmayan ırklar,
High elf, dark elf, wood elf, vampire.

Ama eywallah deniz, oyun için teşekkürler...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Şubat 03, 2012, 02:26:34 ÖS »
Misfire atma olasılığı olmayan ırklar,
High elf, dark elf, wood elf, vampire.

Ama eywallah deniz, oyun için teşekkürler...

büyünün scatterinde atar, kafasına geçirir templateyi.
War, war never changes...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Şubat 03, 2012, 02:31:03 ÖS »
heee...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Şubat 06, 2012, 11:02:11 ÖÖ »
-04.02.2012 (Cumartesi)
-Ogre Kingdom(Deniz) vs WoC(Semih)
-2500 Pst friendly(Blood and Glory)
-Purple sun of Xerex Victory

Deniz iki grup 10 lu Ogre, 4 meneater ve 8 leadbeacher , bir ağır top ve 30-40 gibi sayıda gnoblar ile çıktı, ben 3 death büyücülü , 2 tane 50 kişilik Khorne marauder, 1 tane 30 kişilik tzeentch Warrior, Demon prince, bir tane 4th level büyücü, bir tane 2nd level büyücü, BsB ve hero level general ile savaş alanına çıktım...

ilk round death büyüleri ile ogerlerin karakterlerini taciz etsemde hem S hemde T olarak yüksek statlara sahip ogrelere pek bir şey yapamadık... ilk round Leadbeacher lar 30 atış yapıp 5-6 warriorumuzu öldürdüler, ikinci round IR yaptığım Purple sun içinde Tyrant bulunan Ogre ünitesinden sadece command group kalmasına yol açtı, denizin şanssız zarıyla Tyrant ölünce, öne geçmiş olduk... bir sonraki round ilk round yaptığım hatayı tekrarlamayıp, warrior ünitemi köpeklerin arkasına yaklaştırınca, -2 to hit alıp warrior ünitesine ateş etmektense, köpeklere ateş etmeyi tercih eden leadbeachers onları küle dönüştürdü... 3 round leadbeacherlara charge edip, üstüne birde bir purple sun daha çekince, 5 ogre daha öldü... bu sırada diğer 10 lu ogre grubu içlerinde butcher ile 50lik marauder ünitesine charge edip chargelerı kısa düşünce, 4. roundda onlarda purple sun yiyerek oyunu noktaladık... Bu büyü olayına cidden bir çözüm bulmak lazım... Hani bunu yapmak ne kadar doğru bilmiyorum ama atıyorum toplam 4 level den fazla büyücü çıkmamak gibi birşey denenebilir...

Açıkçası Denizinde söylediği gibi ogreleri döven WoC değil, Purple Sun oldu... Deniz, Ogrelerle daha düşük seviyeli büyücü maçı ile tekrar karşılaşmak dileğiyle... Eywallah...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Şubat 06, 2012, 11:07:48 ÖÖ »
-04.02.2012 (Cumartesi)
-Beastmen(Özgün) vs WoC(Semih)
-2500 Pst Geleneksel Dayakçı of Kaos Maçı (Blood and Glory)
-Beastmen Victory

Özgün iki tane 5li minatorlu iki minator herolu, bir 4th bir 1st level Shadow lorelu bir ordu ile çıktı, ben iki tane 50lik marauder, 24 Khorne Warrior ve 3 death büyücüsü ile çıktım... Ben death büyüleri ile rakibin 4th level büyücüsünü düşürmeye çalıştım ama başarılı olamadım... sonra Özgün charge ettiği tur 50lik gor ünitesine okkam's mind razor yapmayı başardı ve ben dispell edemeyince oyunu verdim... Aslında bu bir önceki söylediğim büyücü levelini sınırlama fikrinin pekte doğru olmadığını gösteren bir maç oldu sonuçta karşımda 5 level büyücü vardı bende ise 8 level ve savaşı kaybeden taraf bendim... Neyse bir sonraki savaşta düşen brotherlarımızın intikamını alırız ;) keyifli oyun için teşekkürler Özgün...

kuleye gelemediğim 2 hafta sonundan sonra bu cumartesi benim için ilaç gibi geldi... :)
« Son Düzenleme: Şubat 06, 2012, 12:06:09 ÖS Gönderen: Azactoth »

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Şubat 06, 2012, 11:28:51 ÖÖ »
Oyun çok baş başaydı bittiğinde çünkü WoC topluluğunu gönderdikten sonra yandan bir maruder gurubunu göğüsledik ve o şekilde kaldık minatour grubun biri Dragon ogre shagot tarında def edilmişti ve doom bull ortalıkta tek başına "len kaçmayın dövüşelim" diyerek koşturuyordu anlıcanız semih abi tarafından güzelce ignor edilmişti. eğer yandan giren maruderları kırmasaydım büyük ihtimalle savaşı kaybediyordum.

büyü konusu benide rahatsız etmeye başladı tabi karşımızdaki WoC benim hiç bir ünitem başa başta bu adamları öldüremez onun için modifiye etmem lazım ya kendimi yada rakibim unitelerini. sonuçta herşey bir taktik ve puan dengesi. büyü konusuda belirsiz hani vezirde eder rezilde eder gibi 8th edişinin açık noktasıda bu anlaşılan.

Not: büyücü seviyem lvl 1 ve lvl 4
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Şubat 06, 2012, 12:22:43 ÖS »
5 Şubat Pazar
Bretonnia vs Ogre Kingdoms
2500 pts Friendly
Meeting Engagement
Ogre Victory

Uzun süreden sonra bir fantasy oynayayım dedim, Deniz'in kodamanlarına karşı son zamanlarda çıktığım listelerden biriyle oynadım. piyadesiz, az okçu, mounted yeomen ve trebuşe dışında gerisi full knight bir liste. Deniz'in 2X9 Ogre, 6 leadie, canazor top, giant ve meneaterlar vardı. Bir de birkaç grup trapper snotling almış, maçta da söyledim, bu arkadaşları normal line'ın hemen arkasına değil bir 9" civarı önüne koyarsa çok daha efektif olurlar.

Maç gayet keyifliydi, Deniz de ben de yapılabilecek en iyi hamleleri yaptık, pegasusları ogre yemi yaparak iki tur leadbelcher ateşinden kurtuldum, meneaterları dövdükten sonra lordlu errantlar ve grail knight grubu BSB'li ogrelere, diğer iki lance de büyücülü ogrelere girişti. Burada rezil rüsva dangerous terrain zarları atıp bir de wildwood'dan dayak yedik, grail knight'ların leadbelcher ateşiyle birlikte sayıları yarıya düşmüş oldu. Deniz'in BSB'si konum olarak güzel yerdeydi, bizim killing blowlu lorda değmiyordu, sayıları azalmış grail knight ünitesi de kimseye değmediklerinden tüm ataklarını arkadaşa yapmak zorunda kaldı. Sonuçta BSB'yi alamadık, 1-2 neyse kırdık ama ogreler kaçmadı, sonraki tur o gruba giant + leadbelcherlar girdi. Bir tur daha dövüştük, bu combat baya garipti, grail knightlar tamamen yok olmasına rağmen combatı kazandım, tabi halen kaçan eden yok.

Diğer tarafta 2 lance, büyücülü ogreleri sağlam dövse de crown of command tüm planları bozdu. ogreler yerlerinde durdular ve "the dayak" için beklediler. Diğer tarafta da sadece lord hayatta kalmıştı, uzatmadım, el sıkıştık.

Sağol Deniz, keyifli maçtı, tek üzüldüğüm nokta, neredeyse her maç başıma gelen, "üniteye vurama, tüm tek kanat lance ataklarını karaktere yapmak zorunda" olayı ve bizim lordun "hiçbir düşman karaktere değmiyor, combatta olduğundan make way de yapamıyor, normal adamlara vursun dursun" durumuydu... :)
"If you're going through hell, keep going."

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Şubat 06, 2012, 12:49:18 ÖS »
Lordu köşeye değil ortaya koysan?
ve belki Challenge?

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Şubat 06, 2012, 01:20:35 ÖS »
Lord zaten ortadaydı, ortada olduğu için vuramadı kimseye, önceki tur şarj öncesinde ona göre yerleştirmen lazım abiyi, ona da o kadar meta yapamıyorum be abi, hani o kadar kafa yoracaksam satranç oynarım niye minyatür oyunu oynuyorum :)

Challenge olabilirdi, ama ilk tur önüme şampiyonu atacaktı, sonrasında da giant girecekti üniteye lordun giantı kesmesi lazım dedim, orda da önünde adam olduğundan vuramadı giant'a. Oluyor ya bazen, ilk tur abiyi daha dikkatli yerleştirmek lazım...

O crown of command'e yapacak hiçbir şey yok ama, hani bariz el uzatıyorsun adama, 35 puana maç kaybediyorsun....
"If you're going through hell, keep going."

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Şubat 06, 2012, 05:41:38 ÖS »
Özellikle Breton için en korkunç item heralde crown of command ilk round kıramazsan çatır çatır kırılıyorsun nede olsa...  :-\

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Şubat 06, 2012, 08:50:10 ÖS »
Maçın adamı benim nezdimde gnoblarlardı.

evet onları screen olarak daha iyi kullanmayı öğrenirsem ogrelere daha güzel mama çıkar.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Şubat 08, 2012, 10:18:46 ÖÖ »
7 Şubat 2012 Salı
3000 pts friendly
Beastmen (Özgün) - Lizardmen (Alkım)
Meeting engagement
Lizardmen Minor victory

Çok kanlı 1.1'den itibaren kombatlı bir maçtı

Masayı çapraz kullandığımız bu senaryoda ortaya haunted mansion biraz çaprazına grail chapel koyarak masayı fiilen iki koridora böldük.

Bende 2 grup, herolu saurus, 1'i EoG'li ancient olmak üzere 2 stegadon, Slaan'lı templeguardlar, 2 skink, 1 swarm, 1 chamelon, 2 kişilik salamander ekibi vardı.

Özgün'de ise horde gor ekibi içinde lvl4 Lvl2 büyücü ve bsb. Doombullu minatorlar, 2 grup ungor, 1 cygor, 1 ghorgons. 1'i domuzgor olmak üzere 4 chariot bulunuyordu.
Horde Gorlar 1 atarak geç geldiler, cygorla beraber. Bende de kalabalık sauruslar geç geldi.
ilk tur düşünmeyerek. Küçük saurus ekibini iki chariot'un chargına maruz kalacak şekilde yerleştirdim. Özgün -3 ld büyüsünü yapıp, Slaandan 1 mm uzak yerleştirdiğim saurusları kırdı kaçırdı ama razargor chariotu patlattık.

benim turumda 1 chariotu shootingle patlattık. daha büyük bir aksiyon olmadı.

özgün 2.1'de kalan chariot'la stegadona ve Ghorgons'la ancient stegadon'a charge etti. iki tur sonunda ikisini de alaşağı etmeyi başardı hayvancıklar.
Bu arada ben de sağ kanattaki minatorların önüne swarm, skink atarak kombatlardan olabildiğince uzak tuttum.

3.1'de ana combat başladı. Ancient stegadon'a charge eden Horde gor ve kalan son chariot kombatı 4 tur kadar sürdü.
4.2'de temple guardlarla charge etmeyi başarıncaya kadar, (3.2 'de 4 gereken zara 3 atıp kalmıştı arkadaşlar) ancient stagedon bu ana dek hayatta kalmayı başardı ve +1S veren bayraklı Bsb'yi kesmeyi başarınca, çok kolay bir kombat oldu. hordegorları ve chariotu alıp oyunu galibiyete çevirdim.
Bu aralarda Salamanderlarda iki grup ungoru yedi....
Kalan stagedon'a Cygor charge etti, ancak stagedon onu da alaşağı etmeyi başardı. Sağ tarafta en sonunda Kalabalık sauruslara charge etmeyi başaran minatorlar bir sürü kombat kazandıkları için tanesi 10 ataktan saursuları iki turda kaldırdılar, dönüp temple guardlara saldırdılar neyseki yetişmedi, offff...
Son turda özgün büyücüsüz olduğu halde büyüleri dispel edebildiği için etkisiz oldu.
Maçta ben 2300 puan civarı bir şey aldım Özgün 1600 puan civarı bir şey aldı. MAç ta minor victory Kertenkelelerin oldu.

ManoM: Chariotlar,
ManOM: Ancient Stagedon ve Stagedon, Ancient devrildi ancak kaç tur tuttu iki üniteyi. Stagedonda işini gayet iyi yaptı.
MaloM: Great Bray shaman, sen Purple Sun'ı 6'larını saymadığım halde yap, sonra misfire atıp kendi kafasında patlat, inisiyatif testini tutturama öl.
MaloM: Ben, Stagedonları düzgün şekilde yerleştirdim, ama gidip ölçmeden yanlarına saurusları koydum.

Minatorlar default zaten, deny etmeye çalışmaktan başka bir şey bulamıyorum bu boğa oğullarına, köyü yedirdim ambarları boşalttım yine durmadı hayvanlar, 1 swarm, 1 skink, 1 saurus ekibi aldılar...

Teşekkürler Özgün...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Şubat 08, 2012, 10:27:12 ÖÖ »
Çok güzel anlatmissin eline saglık

Gercekten cok kanlı güzel bir maçtı

Mac için teşekkürler Alkım
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts