Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Şubat 2012  (Okunma sayısı 20384 defa)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: Şubat 2012
« Yanıtla #15 : Şubat 08, 2012, 10:47:35 ÖÖ »
Sanırım purple sun'un laneti atanı öldürmesi... flufta zaten cüret edebilen büyücüler daha büyüğünü yapmaya çalışır gibi bir laf var... Ben de aynı şekilde Lrd level Büyücü kaybetmiştim hem de Özgüne karşı ;D ;D ;D

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Şubat 08, 2012, 11:51:07 ÖÖ »
kafaya kendi attığın purple sun inince morel güm oluyor. zaten şunu fark ettimde benim moralim bozulunca ordununda morali bozuluyo kova kova 1 attım ona rahmen saourus ünitesi destroy oldu cidden bu minatourları nasıl doyurcaz :)
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #17 : Şubat 08, 2012, 01:26:02 ÖS »
canı sıkılan Özgün bir ara çıldırdı, doombullu minatorlar 7 skinke girdi, Özgün tüm atakları yapmaya kalktı, dur kaldırayım oynamayalım kombatı diyorum, 3+ 2+ 40 küsur atak gelecek, gereksiz atmayalım diyorum, Özgün impactinden stompuna kadar atmaya kalktı :D :D
dey layt com and me wan go hom...

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Şubat 08, 2012, 01:57:17 ÖS »
kafaya kendi attığın purple sun inince morel güm oluyor. zaten şunu fark ettimde benim moralim bozulunca ordununda morali bozuluyo kova kova 1 attım ona rahmen saourus ünitesi destroy oldu cidden bu minatourları nasıl doyurcaz :)
,

There is no luck, there is faith.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #19 : Şubat 08, 2012, 02:06:48 ÖS »
,

There is no luck, there is faith.

where there is faith, there is faithless.
dey layt com and me wan go hom...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #20 : Şubat 08, 2012, 05:54:12 ÖS »
Alıntı
Luck... Ben senin.... Babanım....

Sadece içimden geldi ;D ;D ;D

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #21 : Şubat 09, 2012, 01:07:51 ÖS »
Chaos Dwarfs (Burak) - Wood Elves (Baran)
2500 pts Friendly
Watchtower
Chaos Dwarfs win

Alamo Kalesi ve onu savunan 12 dryadın epik hikayesi...

War machine avlamak için gelmiş WE ordusuna karşı, makine niyetine sadece hellcannon olan bir rosterle çıkınca baranın roster biraz ters köşe oldu. üstüne bi de great taurus (uçarca) üzerinde sorcerer lord getirince hareketli bi ordu da oldu benimkisi :) Destroyer almadım bu maçta. Dest alınca kendi kendine oynuyo...

Alamo'yu savunan aslan dryadlar, 2.1'den itibaren CD bloklarından dalga dalga gelen atakları minimum kayıplarla savuşturdular. Bu arada ilk 3 roundda saçma sapan zarlarımdan çok sıkıntı çektim. Bu roundlarda 3 kere 2d6'da 8 atmam gereken şarjları kaçırdım, hellcannonun Ld9 rerollu testini tutturamayıp atış kaçırdım, sonra da misfireleyip sorcerer lordun 3 büyüsünü unutmasına neden oldum. Yetmedi, 2. ve 3. roundlarda k'daailerin To testlerini tutturamayıp 4 wound = 2 model kaybettim. Bu süre içinde benim açımdan tek olumlu husus, ortanca fireball ile wardancerleri kaldırmak ve bir grup okçuyu panikletmek oldu (sağol blood forest).

4. rounddan itibaren baran, kuleye yaptığım assaultları kesmek için her şey yaptı: Infernal guardlara 2. grup dryad ile flank charge, Ironswornları savaştan uzak tutmak için atlıları kullanmak, bufflar, hexler vs... Yine de oyunun kime gideceğine karar veren bunlar değil, oyunun sonlanıp sonlanmadığını belirleyen zar atışı oldu. Altıncı roundun sonuna kadar kuleyi tutmayı başaran dryadlar, artık sadece 2 kişi kalmıştı. Bu roundun sonunda da oyunu bitirecek zar atılamayınca, 7.1.de binaya şarj edecek infernal guardların üzerine flaming sword of rhuin'i yapmayı başardım. Bu noktada bıraktık zaten. Eminim baran, zarları atan yakup ve seyfi'ye iyi sövüyordur :)

Bu arada, dünkü oyunda FSoRhuin'i azcık yanlış oynamışız. +1 to wound tamam, ama binaya saldırma durumunda flaming attack +1 to wound değil reroll to wound veriyormuş. Yani 2+ to wound yerine 3+ rerollu to wound atmam lazımmış. Gerçi 3+ rerollun ortalaması daha yüksek, bana yarardı yani; ama yine de yanlışlığı not düşmüş olayım.

MoM: Kesinlikle binayı tutan dryadlar. Sadece 12 kişiyle inanılmaz bina savunması. Bitme zarı zamanında gelmiş olsa maç kazandıran olacaklardı.

MaloM: Hem k'daai hem de hellcannon. 5lik k'daai birliği 2d6'da 8 atması gereken şarjı yapamayınca ikisi okla düştü, 2si kendi yandı. kalan şampiyon da dryad maması olsu, sağ kanadı verdi.

hellcannon daha ilk round rerollu Ld9 tutturamayıp rampage oldu. Üçüncü roundda misfire atıp "tüm büyücüler miscast atsın" sonucuyla  sorc. lordumun 3 büyü unutmasına sebebiyet verdi. ha bu arada, mallık seviyesini arttırmak açısından, oyun boyunca shooting ile tek bir model bile öldüremediğimin altını çizeyim.

ZaroM: Bitiş zarları diyeceğim heralde.

eyw baran...
War, war never changes...

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #22 : Şubat 09, 2012, 01:23:28 ÖS »
Alamoyu kanije yap +1 rep kaparsın benden ;)

burock

• E-Posta
« Yanıtla #23 : Şubat 09, 2012, 01:45:22 ÖS »
Alamoyu kanije yap +1 rep kaparsın benden ;)

dryad ne arar la kanijede...?

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : Şubat 09, 2012, 01:49:05 ÖS »
Pardon abi, alamonun dryadi ile meşhur güzide bir ameriken kasabası olduğunu unutmuşum ben.

burock

• E-Posta
« Yanıtla #25 : Şubat 09, 2012, 01:51:53 ÖS »
al bunu alamoz muson? alamo'da muson yağmurları... alma mater!

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #26 : Şubat 10, 2012, 09:59:01 ÖÖ »
al bunu alamoz muson? alamo'da muson yağmurları... alma mater!

Korkarım yakında beyne elektriği basacaklar, bilemedin alektar!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #27 : Şubat 14, 2012, 01:24:28 ÖÖ »
Empire vs Elves (1200 pts)

Elves always dies first(en azından bu sefer öyle oldu)

Fazla söze gerek yok Elf RBT sini outshoot eden empire top ve mortar ile bir güzel sildi süpürdü
Close combatta ise her tur 1 elf 5 insan öldü ama insanlar elflerin 10 katı olunca ister istemez elfler üzüldü
En son 20-30 insana karşı tek basına savaşan noble takdire şayandı
sea guardlar ok atamadı gerek olmadı yani adam bası 4 puan yalan oldu
swordmasterların yarısı top atısında öldü
İki numaralı büyücüm büyü atamadı ama challance a cıktı..böylece ruhinin stat çalan itemi bir işe yaramadı ayrıca bu büyücü oldukça uzun süre challangeda dayandı
Ayrıca büyücüyü challange a çıkartmak nedir ben bile anlamadım :D 
The elves are watching

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #28 : Şubat 14, 2012, 11:00:31 ÖÖ »
Şu alamo tartışması sticky edilsin efsaneler arasında yerini alsın. Kule'ye katılmak isteyenlere gösteririz "seni bekleyen gader bu" diye

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #29 : Şubat 14, 2012, 12:07:15 ÖS »
Şu alamo tartışması sticky edilsin efsaneler arasında yerini alsın. Kule'ye katılmak isteyenlere gösteririz "seni bekleyen gader bu" diye

;D

Güzel fikir aslında, ciddiyim bak, geyik candır, her yeni üyeye başlangıç olarak bir tanıtım dozu verilmesi iyi olur. ;)