Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Terminator Sorunsalı  (Okunma sayısı 16267 defa)

baran

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Terminator Sorunsalı
« Yanıtla #45 : Temmuz 20, 2011, 09:23:33 ÖÖ »
Drop podu olsun deep strike olsun rezerv olsun bunlar her tur başı atılmak zorunda değilmi ve oyuna getirilmesi. (Drop podların %50 si oyuna başlanınca gelemek zorunda kuralı dışında). Şu tur gelsin deyip zarı atamıyoruz diye biliyorum.

Ankaradaki 40k ligine Vulkan, 13 termin (6 ve 7 li gruplar hepsi stromshield thunder hammer), 2 land raider crusader ordumun belkemiğini oluşturması ile girdim. Codex marinenin alabileceği en iyi ünite stromshield thunder hammerlı termindir. Diğer marineler puan vererek alır iken codex marine bunu düz 200 e alıyor.

Kesinlikle 3+ inv ile adamlar en güçlü silahları yemelerine rağmen ölmüyorlar. Tekrar tekrar denenmiştir. 2-3 termin bile yaşadığında girdiği tank olsun troop olsun ne varsa alıyorlar. ki bu hale gelmesi için 2-3 tur geçiyor. oyun zaten 5 tur arkadaşlar taş çatlasa 7 oluyor. Codex marine oynayan tüm arkadaşlar mutlaka land raider + assault termin işini denesinler. denemeden karara varmayın. Ben bu işi sadece 2000 puanda denedim zaten başka bir puan çeşidide oynamıyoruz burda. o yüzden 1500 veya 1750 puan oynayan arkadaşlara için yorum yapamıycam yineden en azından bir grup girer.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #46 : Temmuz 20, 2011, 10:04:47 ÖÖ »
Drop podu olsun deep strike olsun rezerv olsun bunlar her tur başı atılmak zorunda değilmi ve oyuna getirilmesi. (Drop podların %50 si oyuna başlanınca gelemek zorunda kuralı dışında). Şu tur gelsin deyip zarı atamıyoruz diye biliyorum.

Öyle, İsmail'in dediği 2 ve 3'tezarı attın gelmedi durumu.

Ben bu işi sadece 2000 puanda denedim zaten başka bir puan çeşidide oynamıyoruz burda. o yüzden 1500 veya 1750 puan oynayan arkadaşlara için yorum yapamıycam yineden en azından bir grup girer.

Şunu baştan diyendin ya. :)

1500 puanda tek grup olduğunda rakibin tüm silah gücünü land raider'a sıkıyor ve 2. turu göstermiyor sana. Çok faklı maçlarda, farklı arkadaşlar tarafından denendi ve görüldü. 1500'de 500 puanı etkin kullanamak ölümcül.

2000 puana çıktığında ve land raider tehtidini 2'ye çıkardığında işler değişebilir. Öncelikle rakip tüm atışını tek land raider'a yoğunlaştıramaz, yoğunlaştırsa dahi 2.'si aslanlar gibi işini yapabilir hakaten.

Şimdi geleyim dün akşamki oyuna. 3. kez termileri deep strike ile getireyi denedim. Bu 3 maçta özetle;

- İlk maç İmge'nin Chaos Marinlerine karşıydı, Termiler 5.2'de geldi, 4.2'de 2+ da 1 atmak gibisi yok bee.
- 2. maça geçen Erdinç'e karşı yaptığım, 2.1'de zar atamayı unuttum, 2.2'de maçı bitirdik.
- Son maç dün akşam Deniz ile yaptığımız, uzun uğraşlar sonucu 4.2'de geldiler. Tabii yandı gülüm keten helva o saatten sonra.

Geldilerde ne oldu? Bolter ateşine 2+ da 1 atıp birini, las cannon'a 3+'da 2 atıp 2. sini kaybettim. Sonrasında korn beseker patakladık ama 6.2'de 1 termi birde Labrarian HQ kamıştı unitede. Yazıktır verilen puanlara bee.

Sonuç, deep strike termi kesin kez yalandır kardeşim. Vanguard alın 40 kat daha iyi, adamlar indiği an hüpletiyor çünküm.

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #47 : Temmuz 20, 2011, 11:21:25 ÖÖ »
Onun yerine sizi tyranide başlatalım, alter formlu genestealersı hiç deepstrike etmeden bir area terrainden çıkartın ve gidip hemen assault edin? ;D ;D ;D
I am Alpharius

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #48 : Temmuz 20, 2011, 12:16:52 ÖS »
En şanssız seneryoyu yaşamışsın kötü olmuş. Ve evet deep strike yalan. Tek land raider zor. iki land raiderdada genelde 1 veya 2. tur 2 land raiderda patlıyor oyunların %50 sinde. yinede taktik işliyor terminler ortalığı toz duman ediyorlar. Denemek isteyen arkadaşlara birde not 12 inc. gidip smoke launcherları mutlaka atın. spirit of macineden tek silah atarım demeyin. 4+ cover save inanılmaz. zaten land raiderin iki tur yürümesi demek görevini fazlasıyla yapması demek.

Özetliyim land raider crusader alınır ilk tur 12" gidip smoke atılır ardından dua edilir. ikinci tur 6" gidilir terminler çıkartılır  bu durumda 12+12+6+2+6=38" e toplamda gitmiş assault edilebilir oluyor. Neden crusader ve 6". tüm silahları atabilir demek. Sebep sponsor silahları str 4 old. için defansive sayılıyor ve ikiside sıkılabiliyor. Upgrade olarak aldığınız multi melta sıkılabiliyor, ve main silahıda. (spirit of machine 1+1). Bunu iki land raider crusader ile yapınca gayet muazzam ve ciddi oluyor. oyun 2-3 turlarda bitiyor.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #49 : Temmuz 20, 2011, 12:43:49 ÖS »
Abi, senin kombo bambaşka aslına bakarsan. Vulkan ile tüm TH'ler master crafted oluyor, assautta 3 atak yap biri rerollu. Üstüne tüm flamer ve meltalar twin-linked, yane 10 puana crusader'ın üstüne taktığın pintle mounted multi melta twin linked olmakta.

Çok güzel kombo olmuş bence de ama 2000'den aşağıda kullanması mümkün değil hakaten bu kombonun, şimdi baktım vulkan + dediğin termi squadların toplamı 1230 puan ediyor.

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #50 : Temmuz 20, 2011, 04:01:41 ÖS »
ertelenebilir dediğim biraz defaktif bir durum tabi hani sen deep strikelarını hatırlamazsan karşındaki hiç düşünmüyo gibi  8)

bu 2000 puanlık dayak kombosu hiç fena değil hakikaten kalan 750 puanla ne alıyosun objektif tutacağıdır, supporting unitedir?

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #51 : Temmuz 20, 2011, 11:16:27 ÖS »

No   Name   Kind   Unit point   Number   Items   item point   total point
1   Vulkan He'stan   HQ   190   1         190
2   Tactical Squad   Troops   170   10   meltagun, multimeltax1   5   175
3   Tactical Squad   Troops   170   10   Flamer, multimeltax1      170
4   Rhino   Dedicated trans   35   1         35
5   Drop pot   Dedicated trans   35   1         35
6   Drop pot   Dedicated trans   35   1         35
7   Assault Terminator   Elite   240   6   Thunder hammer + Strom shield      240
8   Assault Terminator   Elite   280   7   Thunder hammer + Strom shield      280
9   Ironclad Dreadnought   Elite   135   1   Meltagun, strombolter      135
10   Land Raider   Dedicated trans   250   1   Multi-melta      250
11   Land Raider crusaider   Dedicated trans   250   1   Multi-melta   10   260
12   Predator   Heavy Support   60   1         60
13   Scout   Troops   75   1   Heavybolter, sniper   10   85
14   Land speeder   Fast att   50   1    multimeltax1   0   50
                  Total   2000
liste böyle tabi rakibine göre değişiklik yapmak lazım. bugün space wolflara karşı oynadım. 10 adet sterguard + razorback koydum, iron clad, land speeder ve scoutları çıkardım.

3. turda rakibin 1500 puanı masadan kalkmıştı benimde 350 puanlık kaybım vardı rakibim conside ederek maçı kaybetti. Bu maç ankaradaki warhammer liginin açılış maçı oldu aynı zamanda. side da yapılan değişiklikler gerçekten önemli.