Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Aralık 2012  (Okunma sayısı 9245 defa)

Deeyo

• E-Posta
Aralık 2012
« : Aralık 02, 2012, 07:53:16 ÖS »
Bir aya da istatistik ile başlamayı bahşetti yüce khorne

02 Aralık Pazar,
2500 pts Friendly
Lizardmen (Alkım) - High Elves (Enis)
Lizardmen Crushing Victory

Tek bir zarın oyunun gidişatını değiştirdiği bir gün yaşadık sayın okuyucular.

Slaan'sız karnazorlu üstü lord olan bir kadroyla çıktık sahaya

Shadow lore bilen elf büyücü lord oyuna sağlam başladı. Fazla öne çıkmış olan terradonları kesen swordmasterlar okkams' mind razorla beslenmelerine rağmen shooting maması oldular.
Ancient stegadon yine bir başka mind razorlanmış elf bloğunun önünde kaldı, ki bu blok bir saurus bloğunu yediler.
Sağ kanatta charge zarını kaçıran (3-4 atması yeter di belki de) white lionlar yüzünden bsb'li phoenix guard flank yedi bsb bu sayede dayak yedi.
Ondan sonra oyun garipleşti, Wizard lord miscastlarla 14 kişilik okçuları 3'e indirdi panikleyip kaçtılar ve toplanamadılar.
Tek başına kalan saurus'un biri puanını vermedi...

ManoMlar:
1) Tek başına kalan Saurus
2) 50'lik spear elfler stegadon püre ve saurus kebap yaptılar
3) Skinkpriest: Comet ile 4 farklı üniteden 10'ar adam kesti

Malom: Charge zarını kaçıran white lionlar...

sağol enis
dey layt com and me wan go hom...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Aralık 2012
« Yanıtla #1 : Aralık 03, 2012, 12:23:00 ÖÖ »
cometi ciddiye almamamın sonu budur abi :)
The elves are watching

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2012, 10:17:24 ÖS »
- 09.12.2012
- Skaven (Levent) vs Asrai (Semih)
- 2500 Pts TÜSOT Fantasy Turnuvası 1. Maç (Blood&Glory)
- Draw

MoM:Doom Whell resmen kendi savaş alanımın sağ kanadını dar etti bana, charge edebilmek için LoS istemeyen ve ortalamada 10,5" mesafeye charge edebilen bu oyuncak gerçekten çok can yakacak bir şey... zaten yapacağını yaptı bir eagle ve 8 Waywatcher öldürdü...

Turnuvada en korktuğum ordularan biriydi Skaven... İşin kötüsü ilk maçta ve benim için en dez avantajlı oyunu oynuyorduk Blood&Glory... Levent 3 blok clan rat ve yanlarında 2 warpfire thrower, 1 Poisoned mortar, 1 Top, 6-7 Ogre ve Doom Whell ile çıkmıştı sahaya, bende  3 tane 10lu bir tane 14 lü Glade Guard, 3 ünite dryad, 3 ünite wardancer, 2 ünite waywatcher, 2 Great Eagle vardı... ilk round topa eagle ile charge etmeyi beceremeyince (blood and glory'de iki ordu arasındaki mesafe 18" olduğu için ilk round charge mümkünmüş ... ) bolca ok attık ama 1 wound kaldı öldüremedik... Wardancerlar ile grey Seer'a assasination düzenlemek üzere 2 ünite wardancer'ı o tarafa göndermemiz işe yaradı ve grey seer ünitesiyle birlikte geri çekilerek Bayrakları taşıyan okçu birliklerinden uzakta kaldığından onları avlayamadı... ilk round Skaven'i Blood and Glory'de beraberlik ile geçmek gerçekten benim için iyi bir başlangıç oldu...   

- 09.12.2012
- Beastmen (Özgün) vs Asrai (Semih)
- 2500 Pts TÜSOT Fantasy Turnuvası 2. Maç (Pitch Battle)
- Asrai Victory

MoM: Spell Weaver, yanına aldığı Highborn ile Moon Stone of Hidden Ways ile içinde iki büyücü bulunan ungor ünitesinin içinde olduğu ormana gitti, ormanda deepwood sphere sayesinde,  daha önce yaralanmış olan bir büyücü de dahil ungorların neredeyse hepsini öldürdü, Üstüne yetmedi Amber spear ile Ghorgon'a 4 wound verdi.. daha ne yapsın....

MoM2: Great Eagle'lar... kritik anlarda kritik bloklamalar yaparak beastmen'in istediği savaşları seçmesini engellediler...

Başka zorlu bir rakip daha Beastmen... bu sefer senaryo Pitched Battle... Kendi ormanımızı getirdik... Beastmen de kendi kayasını :) Karşımda 40-50 modellik  horde  Gor ve bir grup kalabalık (tahminim 25-30 model gibi) bestigor grubu, iki chariot, içinde iki büyücü olan bir ungor grubu, bir chaos spawn ve Ghorgon vardı... Oyuna iyi deploy ile başladım, özgünü yanıltmak için ormanımı kendi sağ kanadıma yerleştirdim ve ilk iki indiğim kartal ünitesini bu ormanın yakınlarına koydum... böylece Özgün bu kanada genaralimin olduğu ünitenin ineceğini tahmin ederek yerleşimini ona göre yaptı... o ünitelerini yerleştirmeyi bitirdikten sonra elimde ne kaldıysa, hepsini sol kanadıma yerleştirdim... Özgünün bu oyunda yerleşirken yaptığı bir kritik hata ise iki adet  büyücüsünün bulunduğu ungor ünitesini herd stone'un yakınında bir ormana yerleştirmesi oldu... moonstone ve Deep Wood Sphere kombosu sonucu bu üniteyi neredeyse olduğu gibi kaybetti... Büyük üniteler küçük skirmisher üniteleri yakalamak konusunda cidden sıkıntı çekiyor... wood elf olarak ta büyük blokların chargelarından kaçıp, kartallar ile chargeları engelleyince, Oyun bizde kaldı...

- 09.12.2012
- Tomb King (Ata) vs Asrai (Semih)
- 2500 Pts TÜSOT Fantasy Turnuvası 3. Maç (Dawn Attack)
- Draw

MoM: Waywatchers, Casket of Souls'u indirdiler ve Chariot üstündeki Tomb Herald'ı Killing Blow ile aldılar.... Resmen Yıldızlaştılar...

MoM2: Great Eagle... Necropolis Knight'ların Ana savaşa katılmalarını engellediler...

MoM3: Casket of Souls... MSU üniteler karşı çok iyi... bir de Ata 3+ zarların hiç birini kaçırmadığı için, bir great eagle öldürdü, neredeyse her üniteme vurup bir iki model kaldırdı...

Ata savaş alanına sadece 60 küsür kişilik bir iskelet , Casket of souls ve War Sphinx ile çıktı, gömülü tomb herald'lı 8 chariot ve 6 tane Necropolis Knight'ı vardı.. Şansına yerleşim zarlarını iyi atınca ortada solid bir battle line oluşturabildi... model sayısı az olduğu için ordusunun iki kanadından gelen way watcher ları rahatça yerleştirebildim... ilk round Tomb King başladı ve Casket resmen ölüm saçtı... birin ikisinde, waywatcherlar casket'i oyundan kaldırdılar... 60 kişilik horde 'a doğru düzgün hasar veremedik... oyunda yaptığım kritik hata, iskelet horde'unu redirect etmek yerine tuzağa düşürüp fance içinde bırakmaya çalışmamdı... Karşısındaki dryadları kesen tombking, (her ne kadar istediğim kadar iyi düşmemiş olsa da) tuzağa düşüp ünitesini aynı anda hem arkadan hem iki flank'inden wardancer charge'ına açtı. Tomb king'in Ws ini kullanan iskeletler... ve Necrotech in hatred'i sayesinde istediğim kadar wound veremedim... maç sona erdiğinde Horde'dan savaş alanında King, Necro tech ve sanırım 6-7 iskelet kalmıştı...

Gün genel olarak keyifli ve yorucu bir gündü... 8th edisyonda Woodelf ile turnuva kazanmanın keyfi ise bambaşka... Katılan ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürler... Aylin, Kurabiyeler için ayrıca teşekkürler... :D
« Son Düzenleme: Aralık 10, 2012, 08:41:08 ÖÖ Gönderen: Azactoth »

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Aralık 09, 2012, 10:45:41 ÖS »
Son maç asrai win değil mi?
tebrikler semih
dey layt com and me wan go hom...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Aralık 09, 2012, 11:12:05 ÖS »
süpersin semih...
War, war never changes...

blackwinter

« Yanıtla #5 : Aralık 09, 2012, 11:59:19 ÖS »
katilan herkese tebrikler. ilk 3 e ozellikle semihe daha cok tebrikler.

ruhi nin de ellerine saglik.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Aralık 10, 2012, 01:10:29 ÖÖ »
elflik kazanmos :-)
The elves are watching

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Aralık 10, 2012, 08:16:36 ÖÖ »
Çok akıcı, net bir turnuva oldu. Ben izleyerek çok eğlendim. İlk üç kişinin de 7 puan olması özellikle neşeli bir averaj hesaplama durumu yarattı.

Tekrar tebrikler Semih, Ata ve Özgün..
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Aralık 10, 2012, 08:41:44 ÖÖ »
Son maç asrai win değil mi?
tebrikler semih

Hayır abi Asrai ikinci maç sonucundan kalmış.... 3. maç berabere bitti, yukarıda düzelttim...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #9 : Aralık 10, 2012, 08:45:35 ÖÖ »
Tebrikler Semih...

2 TK ünitesinin gömülü olması nasıl onu anlamadım. Necropolis Knight değil de Stalkersa bilemem...
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Aralık 10, 2012, 09:03:45 ÖÖ »
Tebrikler Semih...

2 TK ünitesinin gömülü olması nasıl onu anlamadım. Necropolis Knight değil de Stalkersa bilemem...

Toprağa gömülü olan bir ünite, Tomb Herald'lı Chariot diğeri ise  Şu S5, 3A ve binicileri Killing Blow'u olan modeller...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #11 : Aralık 10, 2012, 09:45:47 ÖÖ »
Kural hatası var da buraya mı yazsam bilemedim. Ruhi mesaj attım.
Tomb Kings
2189+

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Aralık 10, 2012, 09:49:15 ÖÖ »
YUUUU...!

::asalııım... ::
War, war never changes...

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Aralık 10, 2012, 09:52:01 ÖS »
1 dakka hata nedir necropolis knightler her model 5 puan olacak şekilde enom alabiliyorlar abi
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Aralık 10, 2012, 09:59:19 ÖS »
Diğeride tomb heraldın banner of hidden dead kuralıyla 175 puan üstü bi üniteyi toprağın altına koyarak enom verebiliyorsun hatamın ne olduğunu banada mesaj atarsan çok sevinirim .
Listemi ruhi kontrol etsin die kendisine verdim. Hatam eğer tüm oyunu değiştirecek bişiyse bildirilmesini rica edicem
4200 +  Tomb King
1000 + Necron