Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Aralık 2012  (Okunma sayısı 9244 defa)

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Aralık 2012
« Yanıtla #15 : Aralık 10, 2012, 10:08:34 ÖS »
- Öncelikle oyunlarda sürekli hata oluyor. Bu işin doğasında var. O gün öyle yapıyormuş deyip geçiyoruz. Sadece yapmamaya çalışıyoruz.

- Bir kişi oyun oynuyorsa, kuralları bilmek en öncelikle o kişinin sorumluluğu. Sonra hakemin, sonra rakibin.

- Veysel, ben bu postu şimdi gördüm. Keşke direk yazsaydın. Kuralla ilgili bir şeyler vardı, ve açıkcası çok da ilgilenme şansım olmamıştı. Birazdan post atarım.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #16 : Aralık 10, 2012, 10:10:45 ÖS »
Alıntı
Nominate one of your units of infantry, cavalry, or chariots with the Nehekharan Undead rule that has yet to deploy, whose total points value is no greater than 150 points. That unit gains the Entombed Beneath the Sands special rule (see page 29). When this unit arrives on the battlefield you must place its 'Entombed Beneath the Sands' marker within 12" of the Banner of the Hidden Dead. If the bearer of this banner is destroyed before the hidden unit emerges, the entire hidden unit is destroyed and removed as casualties.

Hata bu Herald kendisi gömülmeyecek up to 175 puan olacak. Yani chariot ünitesi gömülemez oluyor.
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #17 : Aralık 10, 2012, 10:20:24 ÖS »
Veysel benden önce davranmış. Olur böyle şeyler diye düşünüyorum (hergün neler oluyor), ama Competitive oyunlarda biraz daha dikkat lazım.

Affola.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Aralık 11, 2012, 03:42:22 ÖÖ »
Hile! hurda! şike! derhal puanları silinsin! Bundan sonra turnuvalara alınmasın! gördüğümüz yerde dövelim! Modellerinin boyasını sökelim!

Lan çok canım çekti ben de dereceye gireyim bi dahaki turnuva :(
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #19 : Aralık 11, 2012, 06:07:03 ÖS »
abi alın hediye çekimi ozaman gerekirse söyleyin üst kurula atılayım bnm için sıkıntı yok.
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #20 : Aralık 11, 2012, 06:14:22 ÖS »
bence ceza olarak modellerini kendi boyasın bu yeterince ağır bir ceza olur :)

zaten şüpelenmiştim turnuvada :P

ah ah 2 tur semih abiye değilde ata ile eşleşseydim bak o zaman durumu. ordu bir wood elflere göre değildi  bide skavenlarda zorlanma riski yada beraberlik olurdu.
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #21 : Aralık 11, 2012, 06:20:08 ÖS »
gerçekten bukadar rahatsız olunduysa bildirin abi tüsota versin cezayı silsin elomu bn hiç sikıntı etmiorum.
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #22 : Aralık 11, 2012, 06:21:31 ÖS »
Kural hataları gördüğüm kadarıyla turnuvalarda olabiliyor. İnsanları kurallarını daha dikkatli okumaya teşvik edici önlemler lazım

Ata için özel konusacak olursak :D

her friendly maç öncesinde "kitabını okudunmu kuralları biliyormusun" diye gıcık gıcık soru sormak yeterli olabilir :D
The elves are watching

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #23 : Aralık 11, 2012, 09:32:43 ÖS »
Gençler fazla yüklenmeyin ata alınıyor
Espiriyle karışık anla Ata :)
dey layt com and me wan go hom...

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #24 : Aralık 11, 2012, 10:18:14 ÖS »
şimdi yazılanlara bakıyorumda aşırı tepki vermişim kusuruma bakayın kule sakinleri
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #25 : Aralık 14, 2012, 09:23:57 ÖÖ »
13 Aralık Perşembe
Lizardmen (Alkım) - High Elfs (Enis)
2500 pts friendly
Blood and Glory
Lizardmen Wins.

Enis'te 3 ünitede toplam 6 puan vardı, ben de 2 ünitede 5 puan.
ilk turu ikimizde boş geçtik, ne büyü ne shooting bir etki yaptı. ikinci turda Death Lore bilen slaan bsb ve Lvl 4 büyücü generali aldı ve High elfler 3 puana düştüler. sağ tarafa doğru iki phoenix Guard ünitesini bsb'li saurus bloğu, skinkler ve Stegadonlar ile karşılayınca/yemleyince, Her şey Sol taraftaki showdown'a kaldı.
Oyunun kritik anında; Tren spearelfler 3.1'inde general slaanın olduğu sauruslar üniteye saldırdı, shadow lore bilen lvl 2 büyücüyle okkam's yaparım ve oyunu alırım diyerek. Flee diyemedim bir great eagle'dan dolayı. Ancak winds of magic zarını 2-1 atan enis'in şansı tutmadı. -1 T -1 S yemiş spearelfleri kendi spearlerine takan sauruslar. Oyunu bitirdiler.

Eyvallah enis,
şimdi bakıyorum yine oyunu son anda kazanabilirmişsin şu winds of magic zarını inanarak atsan :D.

MoM: Slaan; büyü yaptırmadı. ilk tur bsb'yi alamaması şansızlık. Ancak ikinci tur ld düşürdü, ld check ile bsb'yi aldı verdiği wound ile zar aldı. Lvl 4 büyücüye T. üzerinde 2+'ya 2 wound verdi ve bunlardan zar kazandı, s test üzerinden son woundunu da aldı, bununla da -1T, -1s büyüsünü yaptı, verimli büyü fazı. Death lore karakter snipeladığı için Blood and glory'nin bugı imiş.
MoM2: 2 skink; haunted mansion vb. nedeniyle 2 kişiye düşen skinkler, iki atışta 2 poison ile bir rbt kaldırdılar.
« Son Düzenleme: Aralık 14, 2012, 10:13:00 ÖÖ Gönderen: Deeyo »

blackwinter

« Yanıtla #26 : Aralık 14, 2012, 09:28:31 ÖÖ »
gölge büyüsü dark elf işidir(bilen bilir). kibar kuzenlerimiz kendi ışık büyüleri ile takılsınlar.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #27 : Aralık 14, 2012, 09:35:09 ÖÖ »
gölge büyüsü dark elf işidir(bilen bilir). kibar kuzenlerimiz kendi ışık büyüleri ile takılsınlar.
Gölge ne karanlığa aittir nede Işığa... Kimin elinde ne yapacağı belli olmaz... ;)

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #28 : Aralık 14, 2012, 09:58:56 ÖÖ »
Ulan elflerden birini dövüyorum hemen diğeri kuzeninin cesedine işiyor.
Ne aile be...

blackwinter

« Yanıtla #29 : Aralık 14, 2012, 11:51:47 ÖÖ »
Ulan elflerden birini dövüyorum hemen diğeri kuzeninin cesedine işiyor.
Ne aile be...

Bizim varolus sebebimiz onlarin yok olmasi hacim.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"