Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Aralık 2012  (Okunma sayısı 9243 defa)

vace

• Üye
  • My will be done!
Ynt: Aralık 2012
« Yanıtla #30 : Aralık 14, 2012, 12:03:13 ÖS »
Ulan elflerden birini dövüyorum hemen diğeri kuzeninin cesedine işiyor.
Ne aile be...

Boş ver kadim arkadaşım.
Tomb Kings
2189+

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #31 : Aralık 15, 2012, 11:00:47 ÖS »
Valour of Ages :)

oyuna yorum olarak...

tamamen yannış bir kurulum..ve üstüne inatla düşük gelen büyü zarları

stratejik ve taktik olarak high elf sıfırdı bu oyunda tiraf etmek lazım
The elves are watching

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #32 : Aralık 16, 2012, 12:44:30 ÖS »
- 15 Aralık 2012 Cumartesi
- Beastmen (Özgün) vs Asrai (Semih)
- 2500 Pst Friendly (Pitched Battle)
- Beastmen Victory

MoM: içinde BeastLord, BsB ve 4.level Shadow Shaman olan Horde Gor Ünitesi...Önüne ne attıysam kesti..
MoM: Spawn of Chaos... ilk tur Hail of doom arrow dahil tüm wood elf atışını üstüne çekti... en son yediği HoDA ile öldü ama puanını fazlasıyla çıkarmış oldu...

Özgün Klasik Bestmen Gor horde içinde Bsb, Lord ve 4. level Shadow büyücüsü ile savaşa çıkmıştı... Ben turnuvada kullandığım ordunun karakterleri ile oynayarak savaşçı bir Lord ile çıkmıştım... Woodelf oynarken Horde'u close combatte yenmenin yollarını arıyordum... yine önden ve flanktan charge ettim, bu sefer önden charge eden Lordum wound verdiğinde tüm düşman ünitesi -1 to hit kazansın spear'ı ile çıkmıştım ... ama Wood elf Horde'a karşı yine güldürmedi ;D ;D ;D Reroll to hit ler sebebiyle, aslında  5+ / 6+ ya vurulmamıza rağmen paşalar gibi dayağımızı yedik... Hani Beast lord bir ara sadece kendi ataklarıyla 8 dryad öldürdü falan... Beastmen çocuklar gibi şen bir şekilde minik ünitelerimin üstünde geçip giti... Oyundaki en ilginç anlardan biri 8 adet Waywtcher'a charge eden Cygor'un stand and shootta 3 wound yemesi, daha sonra waywatcherlardan close combatte hemen hemen 11-12 hit yemesine rağmen sadece 1 tane 6 atarak 1 wound verebilmeleri sonucu Cygor tarafından yenilmeleri oldu... Bir wound daha verebilseydik Cygor'u öldürmüş olacaktık ;)
 Keyifli oyun için birkez daha teşekkürler Özgün... Bir dahaki sefere yeni taktiklerle ormanımızı Beastmen'den korumaya çalışacağız... Orman belediyesinin çalışmaları devam ediyor :) :) :)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #33 : Aralık 19, 2012, 09:55:55 ÖÖ »
19 Aralık 2012
2500pts Blood&Glory
Dwarfs (Burak) - High Elves (Enis)
Dwarfs victory

Benim horde takıntım nasıl devam ediyorsa, Enis'in de phoenix guard aşkı devam ediyor. İçinde BSB ve lordlu 40+ PG hordesini karşımda görünce bi afallamadım değil.

Oyun bayrak kapmaca olduğundan, deploydan sonra hemen bi hesap yaptım. HE oyuna 7-6 önde başlamıştı; ancak PG ünitesi tek başına 4 puan taşıdığından, onları bırakıp diğerlerini alayım gibi bir durum da söz konusu olmadı.

Ben değişiklik olsun diye anvilli bir ambush listesi çıkardım. 35 miner, BSBli 39 warrior rangeri, anvil desteğiyle düşmana götürmekti planım. oyuna başlayan enis, ilk round rangerler kombine şarj denedi; ancak dragon princelerin yetiştiği kombata spearelfler yetişemeyince DP'lerden bir puan alarak oyuna başladım. Eğer spearelf buraya yetişseydi, book of hoeth ile extended mindrazor burayı bitirirdi. bu arada bu book of hoeth, gerçekten yasaklandığı kadar var. hele bi de mindrazor gibi kedinden imba bi büyü ile combolanırsa...

1.2.de rangerler, failed charge yapan spearlara şarj etti. flee diyen bebeler oyun alanında kaldı. amacım anvil şarjı ile onları dışarı sürüp 1 puan daha almaktı ama anvil daha ilk roundda misfire attı. neyse ki bişiy olmadı ama ranger birliği orda çok ciddi zaman kaybetti bu nedenle. öte yandan, merkezde hammererleri blazing barricadeye yaslayarak PGleri karşıladım. hordeyi bozmadım zira amacım sadece ünite içindeki heroları indirmekti. Bu arada GTler PGleri dövüyordu; ancak enis'in her zamanki Ws'leri iş başındaydı.

2. roundda 2 CC fazında PGler, 36 hammereri buharlaştırdı hemide mindrazorsuz felan: dehşet performans... En az iki faz herolara vururum diyordum ama olmadı. Bu arada her iki heroyu da birer wounda düşmüştü. Bu arada büyücünün birliğinin hemen arkasından savaşa katılan minerler, anvil desteğiyle yaptığı şarjda büyücünün birliğine flee dedirtti ve elfleri kavimler göçü başladı. Bu rounddan itibaren her roundda minerler şarj deyip düşman birliklerini benim deployment zonuma doğru flee demek zorunda bıraktılar.

3. roundda toplanan büyücünün birliği, sol kanadında rangerler ile savaşan spear birliğine destek olmak için mindrazor kastı; ancak gerçek IF gelince archmage 3 level kaybetti. buna rağmen o taraftaki savaşı kazanan rangerler spearları kırıp 1 puan daha aldılar.

Bundan sora 5. rounda kadar bir şey olmadı, ta ki 5.2.ye kadar. Bu fazda önce minerler PGlere yetişti, sonra da shooting fazında sayısı bir elin parmaklarından aza düşen spear ünitesindeki archmage, bolt thrower tarafından şişlendi. yandan şarjı yapan minerler, make way ile yana gelen generali kesince elfler 3 puana düştü. oyun da orada bitti.

MoM: Miner birliği. İkinci roundda oyuna girdikten sonra her roundda (bazen iki defa) şarj ederek elf birliklerini sürdü. Oyunu bitiren hamleyi yapan da onlardı.
MaloM: Dragon Princes. İlk roundda bayraklarını verdiler.
ZaroM: Archmage daha 3. roundda mindrazoru unutmasaydı...

Eyw bro...
War, war never changes...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #34 : Aralık 19, 2012, 03:13:32 ÖS »
genel olarak bu maçtan keyif aldım üstat...kaybetmeme rağmen :)
The elves are watching

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #35 : Aralık 29, 2012, 10:50:09 ÖS »
- 29 Aralık 2012 Cumartesi
- Tomb Kings (Veysel) VS Beastmen (Özgün)
- 2500 Puan Modifiye Blood and Glory
(Sonun başlangıcı kumpanyası 3. hafta 1. cephe maçı)
- Berabere (kumpanya kurallarına göre)

Oyunda az terrain vardı, ben kafamda building çıkarsa onu bir deploy zone'un ortasına koyup ortadaki salı o binanın içine koyacağım ünite ile korumayı düşünüyordum. Şansa 1 building çıktı terrain zarını kazanıp onu da ortaya koydum, deploy zarını kazandım o tarafı seçtim hatta başlama zarını da kazandım. ;D

Dediğim kadar olmasa da 2 grup 50'lik 5*10 sıra iskelet gruplarıyla sağ ve soldaki salları korumayı seçtim. Sal etrafında ünite çok olsun diye sola katapultu koydum, sağa da CoS koydum. Ortadaki binaya 20 okçu bina önüne de 22 adet Tomb Guardları sol taraftaki iskelet grupu ile ev arasına 6 chariotı koydum ama biraz öne koymuşum. ;D

Özgün de benim soluma giant, horde ünite ortaya ghorgon, sağa ise minatorlarını koydu. 1 horde ambusher vardı(bunlar 2. turn soldan geldiler) sağa da scout harpyler.

Ben ilk tur hareket etmedim sonraki turlarda da hiç yürümedim hatta tek yürüyen ünitem atlı okçularımdı diyebilirim. Sağdaki harpylerin CoS'a olacak charge'ını atlı okçuları önüne atarak kestim. 2 turn mecburen onlara charge ettiler biraz şansla dövdük. Sağlam kaçıp masadan çıktılar. Büyü ile 40 küsür oku ghorgona attım 2 wound verdim. SSC ile kafasına da kurukafaları oturttuk ama D6 wound kısmında 1 atınca o ghorgon cc gördü. :P Özgün de olabildiğince yürüdü. Bir büyüsü vardı s1 falan vuruyor diye pek sallamadım zarla dispell ederim dedim meğersem 5d6 imiş ;D Dispell yalan oldu çaktı SSC'ye ve onu aldı.

Sonraki round ben okçuları binadan çıkartıp TGleri binaya soktum. Başkada bişi olmadı soldaki ambush ünitesine dönsem karşıdan gelene yanımı verecektim ama öyle olsa daha iimiş çünkü chariotlar biraz öndeymiş tüm chargeları onlar yedi. :) Özgün minatorlarla sağdaki iskeletlere, ghorgon ve ana horde ile chariotlara soldaki ambusherlar ile soldaki iskeletlere yandan girdi(gianta charge edebilecek yer kalmadı). Chariotlar anında kum. Sağdaki iskeletleri yarısı püf soldakilerin de çeyreği diyelim.

Bu round kilit büyüm herkese 5+ WS vermekti bunu alan özellikle sağdaki iskelet ünitesi bir sonraki 2 cc fazında şok saveler ile minatorları 2 kere kırdılar. ;D Ghorgonda ccden  çıktığından gene okladık 1 wound kaldı ve okçulara chargeını yaptı. Ana horde ünitesi de bizim krallı üniteye önden girdi tost tamamlandı.

Soldaki üniteler 2 cc ya da 3 cc savaşıp iskeletleri temizlediler böylelikle oradaki sal düştü. Sağda minatorları kırdım kovalayıp yakaladım. Tek woundlu ghorgonu da oklayarak dövemeyen okçular ccde dövdüler. ;D Bunu gören Özgün(belki de hata yaparak) o round yaptığı büyü ile bir ghorgon daha getirmişti sağ tarafa ama oradaki scout ünitem sağa sola kaçarak onun charge'ından kaçtıkları gibi salı da korudular.

Sonraki roundlar ana horde ünitesi binaya 2 kere charge etti ama TG'ler kırılmadı. Giant sağdaki azalmış iskeletlere charge etti o da 2-3 cc roundun sounda öldü(yaşasın 5+ WS).

Böylece sona geldik. 2 salı koruyabildik berabere bitirdik.

Teşekkürler Özgün.

DN: Ben herşey dahil 1317 puan vermişim bu arada...
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2012, 10:56:19 ÖS Gönderen: vace »
Tomb Kings
2189+

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #36 : Aralık 30, 2012, 12:19:28 ÖÖ »
Ata the Tomb King VS Enis The High ELF
2500 modifiye B&G Camping senerya 1 Objective korumaca

HIGH ELF WIN!!!

LVL4 mage (heaven)
2 grup anka muhafızı
20 swordmaster
2 grup spear
2 kartal
BSB

yanlardaki iki ojbektifi anka muhafızı gruplarıyla korumaya kadar verdim.
sol tarafa spear desteği
merkezde swordmaster ve spear grubu bekliyorlardı

maçı uzun uzun yazmak yerine kısa enstantaneler vereceğim

ata swordmaster ve spear grubunun arkasına nekropolis night çıkınca ben swordmasterlar ile kaçarcasına horde iskeletlere charge ettim
ve şansıma 2 turda yok ettim. ve sonra arkaya dönüp nekro nightlara saldırdım

atanın burda hatası bana arkadan şarj etmek yerine objektifi koruyan diğüer grubu girmek oldu. swordmasterlar+noble horde grubu temizleyerek(büyücüyü öldürdüler). Eğer ata swordmaster grubuna şarj etmiş olsaydı bnm elimde dövücü hiç bişi kalmazdı

casket 3 tur aynı kartala saldırdı ve insance courage misali kartal hiç wound yemedi

heaven lore -1  to hit dısında ataya karşı hiç bir işe yaramadı

benim scoutlar maç boyunca gezdi durdu ata bile kaale alıp saldırmadı

sol taraftaki anka birliğine atanın t8 elemanlarından biri saldırdı...yarısını yedi rahat..

6 tur boyunca destruction hiç sal yok edemedi
The elves are watching

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #37 : Aralık 30, 2012, 09:45:25 ÖÖ »
Go order!

dey layt com and me wan go hom...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #38 : Aralık 30, 2012, 12:08:46 ÖS »
Veyselin ordusuna karşına hazırladığım ordu fena değildi ama hem deploy hem tarafıda veysel kazanınca durum biraz zorlaştı. amacım tek taraftan yüklenip diğer tarafa kadar hiç bir uniteyi sağ bırakmamaktı. yanlız ortadaki bina işi bizi bizim planı bozdu. bi kaç tanade taktik hata yaptık. hani o ghorgons minatourlarla birlikte kalmalıydı. oyunun sonunda binaya charge yerine diğer birliklere yönelmeliydim. Bide kendi loremuz yerine death lore almalıydım karakter avlamadığımdan karşılaştığım bütün unitlerler bizden iyi ws sahipti.

Güzel maçtı Veysel Teşekkürler
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword