Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Blood Angels  (Okunma sayısı 24742 defa)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Blood Angels
« Yanıtla #30 : Haziran 15, 2011, 12:15:30 ÖÖ »
Eline sağlık abi çok şık olmuş hepisi.

Siyah astar kullanma abi, hani hiçbir zaman kullanma ama kırmızı boyacaksan asla kullanma.

Ostland boyaken şapkadaki tüyleri kırmızı beyaz yaptım, kırmızı beyaz astar üstüne canavar gibi kapatıyor ve blood red inanılmaz canlı duruyor. Siyah astar güzelim rengin içine sıçıyor ama kelimenin tam manasıyla sıçıyor. Koyu mavi astar üstüne kırmızı pelerin boyadım, SM captain, Ostlandaki renk ilen alakası yok, beyaz astar atmış olsam inanılmaz şık olurdu

Rhino için çözüm air brush bence, önce beyaz astar üstüne air brush ilen blood red basecoat. Air brush'ı olana tabii bu çözüm, bizim gibi çulsuz adamlara uygun değil. ;)

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #31 : Haziran 15, 2011, 07:18:23 ÖÖ »
Ben katapultumda siyah astar kullandım kemikler için iyi oluyor. Ama canlı renkleri elde etmek için oraları beyaza boyadım sonra da istediğim renge boyadım. ;d

Ayrıca eline sağlık. ;)
Tomb Kings
2189+

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #32 : Haziran 15, 2011, 08:00:39 ÖÖ »
Ben katapultumda siyah astar kullandım kemikler için iyi oluyor. Ama canlı renkleri elde etmek için oraları beyaza boyadım sonra da istediğim renge boyadım.

Abi ben tam tersini yapıyorum; spearmen beyaz astar göğüs zırhlarına siyaz basecoat gibim.

- Sihay basecoat beyazın üstünü çok rahat kapatıyor, tersi ise eziyet.
- Koyu renk astar üzerine beyaz basecoat atsan dahi aynı etki olmuyor, SM'de denedim aynısı olmuyor, renk direkt beyaz astar üstüne attığın kadar canlı çıkmıyor.

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #33 : Haziran 15, 2011, 03:51:57 ÖS »
Çıkmıyor olabilir ama titanyum beyazı bayağı bir carlak beyaz ayrıca birkaç kat atabilirsin. Ayrıca benim katapultta kemik daha çok olduğundan siyah üstü beyaz kullanmak daha işgücü efektif oldu.
Yani bunların hepsi öneri böyle böyle yapılabilir ;)
Tomb Kings
2189+

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #34 : Haziran 15, 2011, 08:09:27 ÖS »
Eyvallah Veysel.

Astar tamamen keyif meselesi. Ben daha karanlık modeller seviyorum, bu yüzden siyah astar kullanıyorum. Parlak şirin adamlar sevenler (High Elf mesela) beyaz astar kullanıyor. Hür modellerinde kırmızı kullanmış, gri astar gördüm, astronomican grey astar gördüm, vs. Var da var.

Hür'ün boyadığı modellerini "editing" işi bittikten sonra yine siyah kullanacağım.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #35 : Haziran 16, 2011, 12:12:46 ÖS »
astronomican grey astar ha? hmmm...
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #36 : Haziran 16, 2011, 12:25:01 ÖS »
Wash ile boyama tekniginde codex grey cok başarılı bir undercoat oluyor... bakınız benim Tyranidler....

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #37 : Haziran 16, 2011, 12:39:39 ÖS »
Parlak şirin adamlar sevenler (High Elf mesela) beyaz astar kullanıyor.

Chaos Marine'lerime hakaret olarak addediyorum.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #38 : Haziran 16, 2011, 12:47:40 ÖS »
Astar tamamen keyif meselesi. Ben daha karanlık modeller seviyorum, bu yüzden siyah astar kullanıyorum. Parlak şirin adamlar sevenler (High Elf mesela) beyaz astar kullanıyor. Hür modellerinde kırmızı kullanmış, gri astar gördüm, astronomican grey astar gördüm, vs. Var da var.

Abi bu bilginin kaynağı nedir? Hani parlak model isteyen beyaz, diğeri siyah dediğimiz. Araştırıyorum bütün pro painterlar beyaz astar kullanıyor. Hatta siyah astar diye birşey yok gibi birşey. Siyah basecaot yapabiliyorlar ama sprey ile astarı hep beyaz atıyorlar.

Şimdi bu adamlar hep parlak şirin adamlar mı boyuyorlar? Eh tabii ki hayır. E o zaman bana bu bilgi biraz uydurma geliyor. Daha koyu karalık seviyosan basecoat'dan yukarı ona göre boya seçersin, daha parlak seviyorsan ona göre boya seçersin, hani astar dediğin bu işin tuvali, siyah tuval kullanmak gibi bir yaklaşım yani.

Ben Empire ile beyaz astar ve SM ile koyu renk astar çalıştım ve özellikle dikkat ettim. Birinde siyah basecoat diğerinde beyaz basecoat yaptığım yerler var. İkisinde de ortak kullandığım renkler var; özellikle blood red ve ten rengi.

Üşenmedim oturdum ince ince karşılaştırdım ve daha önce yazdığım sonuca ulaştım.

Örneğin ten rengi ten rengi gibi olmuyor yada olması için çok kat atman ve çok uğraşman gerekiyor, ki o bile kesin sonuç vermiyor. Karanlık, açık veya parlak, mat meselesi değil; koyu istersen dark skin kullanırım, altına kahverengi sürerim iyicene karatırım filan. Benim dediğim ten renginin ayarının kaçması.

Neyse herkes bir yöntem tutturmuş gidiyor. Nasıl seviyorsan ole boya gitsin bee. :)

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #39 : Haziran 16, 2011, 01:01:08 ÖS »
Wash ile boyama tekniginde codex grey cok başarılı bir undercoat oluyor... bakınız benim Tyranidler....
Bende beyaz kullanıyorum :D
I am Alpharius

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #40 : Haziran 16, 2011, 01:02:52 ÖS »
renklerin doğru dürüst gözükmesi için beyaz, işin kolayına kaçıp ayrıntıya girmemek için siyah. Tabi wash warken pek de gerek yok aslında...
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #41 : Haziran 17, 2011, 04:17:07 ÖÖ »
Abi bu bilginin kaynağı nedir? Hani parlak model isteyen beyaz, diğeri siyah dediğimiz.

Aç google'ı yaz, milyon tane sayfa var konu üzerine.

Araştırıyorum bütün pro painterlar beyaz astar kullanıyor. Hatta siyah astar diye birşey yok gibi birşey.

Golden Demon'ı birkaç kere kazanmış bir adam var Georc diye, o kullanıyor. Chaos Black beyaz bir renk değilse, 'Eavy Metal da siyah kullanıyor.

E o zaman bana bu bilgi biraz uydurma geliyor.

Evet abi uyduruyorum, ama tek başıma değil.

http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?759
http://forums.tauonline.org/painting/61684-white-v-s-black-primer.html
http://forums.tauonline.org/painting/5588-basecoat-black-white.html
http://www.warvault.net/warhammer_realm/viewtopic.php?f=14&t=663&view=next

hani astar dediğin bu işin tuvali, siyah tuval kullanmak gibi bir yaklaşım yani.

Bunun gibi mi

Neyse herkes bir yöntem tutturmuş gidiyor. Nasıl seviyorsan ole boya gitsin bee. :)

Hah işte işin özü bu.
« Son Düzenleme: Haziran 17, 2011, 08:16:25 ÖÖ Gönderen: mereghost »

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #42 : Haziran 17, 2011, 08:28:38 ÖÖ »
Tekrar boş bir zaman buldum, oyuncaklarla oynamaya devam!

Bu base coat konuşmaları üzerine aklıma geldi, bir modelin boyanmasını parça parça koyayım dedim. Belki yeni arkadaşlardan buraya bakan, ne nedir bilmek isteyenlere de yardımcı olabilir.

Arada bir şeylerle daha uğraştığım için bazı aşamaları atladım, onları yazarak geçeceğim malesef.

Öncelikle detayların doğru dürüst gözükmesini istemediğim ve işin kolayına kaçıp ayrıntıya girmemek için siyah base coat attım.

Nispeten kumlu bir kırmızı renginde boyamak istiyorum modellerimi. Dümdüz kırmızı boyandığı zaman Blood Angels biraz yavan görünüyor; Ultramarines ya da Dark Angels'ınki gibi farklı renkte bilumum detayları yok çünkü. Bu yüzden bir kat citadel blood red drybrush yöntemiyle tedarik ediliyor:

Arada kafa, çanta gibi işlerle uğraşmaya başladım, ama gövde için yaptıklarımı tekrarladığım için onların fotoğrafını çekmedim.

Gövde kuruduktan sonra parlak bir kırmızı tonu yakalamak için bir kat drybrush vallejo blood red kullandım (citadel ve vallejo'nun blood red renkleri, bir sebepten, farklılar):

Fotoğraflarda flaş kullanmadım, iki boya arasında gerçekten bu kadar fark var.

Sonrasında aynı yöntemlerle boyadığım kol kafa ve çantayı yerlerine taktım.

Akabinde wash ve aksesuarlarla uğraştım. Bunların fotoğrafını çekmeyi malesef unuttum, bir sonraki adamda unutmazsam koyacağım.

« Son Düzenleme: Haziran 17, 2011, 08:31:35 ÖÖ Gönderen: mereghost »

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #43 : Haziran 17, 2011, 08:58:32 ÖÖ »
eywah azarı yemişiz! Ya demek istediğim blood red den gerçekten şişeden çıktığı gibi canlı bir kırmızı istiyosan beyaz astar kullanmak gerekiyor olduğu. Bunun gibi bir renk elde etmek için siyah daha uygun zira boyaması daha kolay.
Ve yine güzel bir çalışma olmuş. bi how to paint kısmı mı açsak? bu tarz fotolar artmaya başladı.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #44 : Haziran 17, 2011, 09:02:48 ÖÖ »
Sanırım yanlış anladın Erdinç.

Alıntı
Siyah astar üzerine boyadın mı farklı, beyaz astar üzerine boyadın mı farklı renk oluyor.

Doğrudur, ben de katılıyorum.

Ben daha karanlık modeller seviyorum, bu yüzden siyah astar kullanıyorum. Parlak şirin adamlar sevenler (High Elf mesela) beyaz astar kullanıyor.

Bence bu yargı yanlış.

Attığın likler WH işinle uğraşan adamların yazıştığı forum linkleri.  WH camiasında böyle genel bir yargı ve kullanım var.

Ben bu işi araştırdığımda modelcilik işinde (WH değil modelcilik) öne çıkan sitelerde makaleler okudum, forum başlıklarına çok bakamdım. Teknik makalelerde genel olarak yazılan modelin çok büyük kısmı siyah değilse siyah astar kullanılmaması gerektiğiydi. Senin attığın resim bu duruma güzel bir örnek mesala.