Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ekim Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 9824 defa)

Ruhi

• E-Posta
Ekim Ayı İstatistikleri
« : Ekim 05, 2012, 02:16:15 ÖS »
4 Ekim Perşembe
Tyranid(Aylin) vs IG (Ruhi)
Dawn of War, Purge the Alien
750 pts.
IG Victory 7-6

Hani artık başlık tüm popülerliğini kaybetti ama benim yazasım geldi. Dün Aegis Defense line'ı kullandım ve ilk 6th edition oyunumu oynadım.

Oyun çok daha hızlanmış diye düşünüyorum. Defense line muhteşem ve terrain oluşturma kuralları sayesinde oyun öncesinde savaş kazanılabilir bir hale geliyor. Ben çok beğendim.

Oyun çok neşeli değildi, keza Aylin assult zarlarını (2d6'ları) atamadı ve kazandık. Büyük kızlar gelince de kaçtık. 1 Puan ile kazandık. Gerçekten taşıyıcıların muazzam gücü azalmış. Her şey sürekli patlıyor. Özellikle Hive guardlar taşıyıcı falan bırakmaz etrafta diye iç geçirdim.

Kazandıktan sonra Aylin'in bilgisayar bozuk diye elle hazırladığı roster'da 200 pts'ye yakın az adamla masaya çıkmış olduğunu farkedince aslında biraz da bozuldum.

Neyse, öyle.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
Ynt: Ekim Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Ekim 06, 2012, 01:30:47 ÖÖ »
05 Ekim Cuma
IG (Cem) vs BA (Mustafa)
(Daha bu akşam oynamamıza rağmen ben çoğu şeyi unuttum, affınıza sığınarak kısa özet geçeğim)
1500pts
Cem' in MTG draft' ına yetişmesi için yarım bıraktığımız oyun.

Masaya diklemesine Deploy olduk, önce IG daha sonra da ben elemanlarımızı yerleştirdik. Ben Land Speeder' ımı Deep Strike' a bıraktım.
2 tane, İçinde 1' er Sanguinary priest(SP) bulunan 10 kişilik assault squad' ımı da reserve' e bıraktım. Masada sadece 1 predator ve yine 10 kişi, 1 SP olan assault squad(AS) ile deploy oldum. Cem ise 2 uçak sağ ve sol kanatta, önde. Leman russ önde, ve kalan Chimera' lar düzlemesine yayılmış bir şekilde dizildi. 1D6 atıp "6" yı tutturunca, başlama sırasını da kapmış oldum.

İlk olarak Masadaki AS' ları ilerlettim daha sonra predator ilerledi, Shoting olmadığı için sıra Cem' e geldi.

Kendisi Tüm ünitelerini dümdüz ilerletti. Uçaklar ile baskı yaptı ve Predator' u hareket etmez hale getirdi.  Sıra bana geldi,

Deep strike tutmadı, Fakat reserve' ler gelip tam IG' ların merkezine Leman Russ' un sağ ve sol yanına indiler. Leman Russ' u infernus pistol(!) ile 2 kez art arda "6" gelmesi sonucu tek shooting fazında patlattık. Ve sıra tekrar Cem' e geçti.

IG' nin öfkesi üzerimize lazer kustu. Fakat ağır kayıp vermedik, 20 adamdan sadece 4 AS ve 1 SP öldü. Sonraki tur oyun bana geçmedi, çünkü yukarıda da belirttiğim gibi yarım bıraktık.

Not: Bu benim ilk İstatistik yazım.  :)

« Son Düzenleme: Nisan 11, 2013, 11:26:39 ÖÖ Gönderen: Downtrodden »

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ekim 06, 2012, 01:40:49 ÖÖ »
ilk istatistiğini kutluyorum :)
The elves are watching

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 06, 2012, 11:55:15 ÖÖ »
teşekkür ederim.  ;)

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ekim 06, 2012, 03:18:51 ÖS »
Semih e scarablarla 86 (seksenaltı) cc atağı sonucunda 1 (bir) wound bile veremeyince scarablardan soğumuştum hiç unutmam. Ayrıca bu bölümün atıl kalması gibi birşeyi kabul edemiyorum, oyun oynayan yazsın yani zor birşey değil. Herkes kimin ne oynadığını bilsin hatta gaza gelsin diye en azından
« Son Düzenleme: Ekim 06, 2012, 03:20:42 ÖS Gönderen: Sulcalen »

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ekim 06, 2012, 09:48:38 ÖS »
6 Ekim Cumartesi
Tau (Ruhi) vs BA (Mustafa)
Crusade (Night fighting)
Vanguard Strike
1000pts
Tau Victory

Masaya ilk ben deploy oldum, ünitelerim, 10 ar kişilik içinde 1 er SP bulunan AS (birinde HQ vardı.) 1 tane de Whirlwind.
Tau ise yayılmış bir şekilde çok hakim deploy oldu.
Oyuna başladık, benim ve shoot fazımda bir hareket olmadı.
Tau Move etti, ve Ateş etti doğrudan Whirlwind' ime. Ve doğrudan patlattı. Birlikleri ayırdım, iki koldan saldırıp, objektif tutmak adına.
Fakat yine fail oldu, 1 birlik ile assault ettim, diğer birlik ise sadece 1 shooting fazında tamamen yok oldu.
Tau her yerimize ateş etti, güzel save ler ile kurtulduk. Assault ettik ve Hammerhead patladı, sonraki fazda ise bütün birimler öldürüldü.
Oyun sonlandı ve tau sadece 1 ben ise 3 ünite kaybetmiş oldum toplamda.

« Son Düzenleme: Ekim 06, 2012, 09:59:26 ÖS Gönderen: Sanguinius »

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ekim 06, 2012, 10:43:59 ÖS »
Ya bu Ruhi bizim Ruhi mi yoksa birçok Ruhi mi var? Ne ara Tau ya da bulaştın be birader? Veriyim bir ara Necronlarla da oyna eksik kalmasın  ;)

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Ekim 06, 2012, 11:00:30 ÖS »
6 Ekim Cumartesi
Chaos Space Marines (Efe) vs Blood Angels (Mustafa)
Crusade
Dawn of War
1000pts
Chaos Victory !

İlk ben deploy oldum, ünitelerim, 5 assault terminator, 10 ar kişilik, içlerinde 1 er sanguinary priest bulunan bir tanesin dede HQ, um bulunan 2 Assault squad idi. Chaos ise, 1 deamon prince, havoq squad ve ismini unuttuğum ünitelerle çıktı. Ele geçirmemiz gereken 3 objektif vardı. İlk tur Rakibin Rhino sunu daha içinde asker varken patlattım, fakat çıkmayı başardılar aletin içinden. Assault ettik, Terminator ler deep strike yaptı, çift koldan sıkıştırmaya çalıştık fakat adamımız yeteri kadar fazla değildi, sol tarafta bayağı bi dayandık ve adam öldürdük fakat terminator ve assault squad birliği öldü, sadece sağ tarafta assault squad ve Hq ve Priest kaldı, orada dayandık ve etrafımızı temizledik, Bunlar olana kadar sadece 6 adam (sergeant dahil) ve bir priest kaldı, son seçenek olarak, son marine gücümüzü kullanıp ölümüne Deamon Prince e assault ettik ve adam kaybetmeden öldürdük kendisini. Devam ettik 6 adam ile 15 adama karşı savaştık, çoğunu kestikten sonra maalesef son adamımız da öldü. Ve Wipe out victory ile Chaos Space Marines kazandı !
« Son Düzenleme: Nisan 11, 2013, 11:27:59 ÖÖ Gönderen: Downtrodden »

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ekim 07, 2012, 09:45:01 ÖS »
7 Ekim Pazar
İmperial Guard (Enis) vs Blood Angels (Mustafa)
Big Guns Never Tire
Masaya diklemesine deployment (yine adını unuttum)
1000pts
Imperial Guard Victory !

Sonlara doğru çekişmeli giden maçta, sayıları sayesinde üstünlük kazanan İmperial Guard, maçı Kan meleklerinin ağzını kırıp, kanatlarını sökerek kazandılar.
« Son Düzenleme: Ekim 07, 2012, 09:47:07 ÖS Gönderen: Sanguinius »

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Ekim 07, 2012, 09:46:46 ÖS »
7 Ekim Pazar
Space Marines (Ata) vs Blood Angels (Mustafa)
Purge The Alien
Dawn of War
500pts
Space Marines victory !

500pts olmasına rağmen bayağı uzun süren maç çok çekişmeliydi, fakat yine sayı üstünlüğü ve Ata' nın zarları düzgün atması nedeniyle Kan melekleri yine kaybetti.
« Son Düzenleme: Ekim 19, 2012, 11:39:29 ÖS Gönderen: Sanguinius »

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Ekim 07, 2012, 10:29:43 ÖS »
Mustafa battle report yazma konusundaki devamlılığını gerçekten takdir ediyorum da bir maçı da BA wins görelim be iyice mazluma bağlamışsın bu nedir yaw  :P

blackwinter

« Yanıtla #11 : Ekim 07, 2012, 10:53:02 ÖS »
Mustafa battle report yazma konusundaki devamlılığını gerçekten takdir ediyorum da bir maçı da BA wins görelim be iyice mazluma bağlamışsın bu nedir yaw  :P

Hacim sen 30 yasinda tanidin warhammeri 34 unde hala oynuyorsun. Mustafa 17 sinde tanidi 34 unde 17 senelik olcak.

Kisaca senin benim asla olamayacagim tecrubede olcak. O zaman gorurursun mazlumu.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Ekim 07, 2012, 10:56:51 ÖS »
Necron çok güçsüz..
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Ekim 07, 2012, 11:55:59 ÖS »
Levent abi, öncelikle teşekkürler, şüphen olmasın yaptığım her maçı özenle yazdım, yazıyorum ve yazacağım. Merak etme, gün gelecek biz de düşmanlarımızın ağzını burnunu kıracağız.
Salih abi, ben daha 15 yaşımdayım, 17 değil. Daha fazla tecrübe !! Hehe  :)

Şu sıralar bu ordu meselesi çok karıştı benim kafamda yav  :-\ Bir seviyorum orduyu, bir sevmiyorum. Değiştireyim lan bunları, başka ordu yapıyım diyorum. Benim ordum derken bile içimde bir heyecan bir gurur ya da bir sahiplenme duygusu olmuyor. 1-2 saat geçiyor içime şevk geliyor herkesi döveriz biz ya ! hehe. Falan diye.

İşte öyle yani.
« Son Düzenleme: Ekim 08, 2012, 12:04:45 ÖÖ Gönderen: Sanguinius »

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Ekim 08, 2012, 01:15:59 ÖÖ »
Eski editionda ve yeni codex çıkmadan önce necronlar sisters of battle la beraber oyun kazanma şansı en az olan ordulardan biri olarak geçiyordu, o zaman hem oyunu yeni öğreniyordum hem de ordu çok iyi değildi yani necronlar çok güçsüzdü (nber ruhi :P) ama oyunun püf noktası ordunu iyi tanımak, hangi yönleri güçlü hangi yönleri güçsüz bunları iyi bilmek ve karşındaki orduya göre bunları ne şekilde değerlendirceğin hakkında oturup bolca düşünmek bence. Blood Angels iyi bir ordu, hem fluff olarak hem de verdiğin pts karşılığında aldığın üniteler olarak iyi yani. Ben necronların fluffını ilk incelediğimde çok sevdim hala da seviyorum aklımdaki bir kaç boyama projesi hariç değiştirmeyi de düşünmüyorum. İşin eğlenceli kısmı ordunu iyi hazırlayıp şansında yardımıyla rakibini alt etmek elbette, yarı uykulu artı sarhoş oynasan bile karşındaki rakibi büyük olasılıkla yenecek ordular zaman zaman ortaya çıkıyor (nber salih :P) bir ara orklar daha sonra space wolflar sonra ig sonra ba gibi devam edip gidiyor. Veya mesela tamamen necron flyerlarından oluşan bir liste var şu aralar, ortada daha sağlam antiair bir ünite olmadığı için iyi iş yapıyor, karşındaki rakibe pek hayat şansı tanımıyor, bundan önce ig listesi vardı nam_ı diğer leafblower, her turnuvada birinciydi mesela. Bunları neden anlatıyorum? Çünkü oyunun esas zevkli kısmının kaybetme olasılığı varken hatta ciddi yüksekken oynamak ve kazanmak olduğunu anlatmak için. Devamlı kaybetmek ne kadar can sıkıcıysa devamlı kazanmak da farklı şekilde fakat daha yüksek derecede sıkıcıdır. Ondan dolayı yenilme kısmına çok takılma, bu nedenle ordunu değiştirmeyi de düşünme bence. Ben sana takılmak için attım önceki mesajı, dalga geçmek gibi bir niyetim zaten olamaz. Sen morali bozma devam et, yaş avantajından dolayı bizim yaşımıza geldiğinde en iyi olmasa bile en tecrübeli wh oyuncusu olacağının kesin :))