Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ekim Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 9820 defa)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Ekim Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #30 : Ekim 31, 2012, 09:04:01 ÖS »
Tarih : 31 Ekim Çarşamba
Grey Knights (Salih) vs Ultramarines (Umut)
Hammer and Anvil & The Scouring
1500 pts
Ultramarine Victory

Farklı puanda 6 objektif olan, masaya uzunlamasına yerleşilen senaryoyu oynadık. Ordular;

UM
TA Liby; 24" zıplarım + nulezone(çok işe yaradı)
5li Termi squad
Çıplak Dred
4 tane 10lu Tactical squad; 2si rhinolu
5li scout; teleport hommer
5li devestator squad; 2 ML
Aegis defense line with quad gun

GK
Grand master
Coteaz
10lu strike squad
5li strike squad
10lu termi squad
Dredknight
Aegis defense line with quad gun

Yüksek puanlı objektifler bende çıktı, üstüne Salih combat squad yapmayı unutunca kendi tarafında 2 objektif tutabildi. Bu durumda Salih saldırmak zorundaydı. Ben termi liby HQ ile birlikte olan termi squadımı deep strike a bıraktım. Scoutlar da infiltrate olarak beklemedeydi, scout sergantda teleport hommer vardı. Amaç 2. dizilen Salih'in arkasını kollamak için daha çok adam bırakmasıydı, yoksa saldırmaya zaten niyetim yoktu.

Salih 2 HQ sunu birden kendi alanında bıraktı, 10luk termi ve dredknight ile deep strike yapmaya karar verdi. Salih rerollu zarda insiyatifi çalamadı ve oyuna ben başladım, ancak gece kuralları geçerli olduğu için ilk round boş geçti. Salih ilk rounddan rhino patlattı ve 1 puanı cebe attı.

Devamında bir kanada termi GK squad, diğer kanada ise dredknight ışınlandı. Önce shooting ile dredkinghtı aldık, hemen akabinde shooting ile üzdüğümüz GK termileri drednaught ile combata kitledik. Salih yardıma 2 HQ sunu birden gönderdi ancak onlar da yolda shooting ile telef oldu. 7.1 de 2 GK termi karşısında benim termi+liby li ünitem 2" den assaulta hazılanıyordu ki daha tüm ordu ile shoot edecektim.

Maçın sonunda sonuç 9-4 benim lehimeydi.

Eyvallah Abi, ilk defa WYSIWYG oynadığım 40K da GK dövmek moral oldu hakaten. :D
« Son Düzenleme: Ekim 31, 2012, 09:53:18 ÖS Gönderen: Antimodes »

blackwinter

« Yanıtla #31 : Ekim 31, 2012, 10:25:40 ÖS »
çok hata yaptım, falan....

oyun en başından umutun hakkıydı. Sons of Titan ne zaman saldırmakta gecikse ya da ne zaman defansif konuma düşse kaybediyor. o yüzden daha agresif listeler kurmalı ve bir an önce 24 inch e ve assault a girmek gerek.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #32 : Kasım 10, 2012, 10:56:06 ÖS »
mustafa kaasımdayız abi ekimde değil yeni konu açman gerekmez mi :D
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta