Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ekim Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 9821 defa)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Ekim Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #15 : Ekim 08, 2012, 01:32:26 ÖÖ »
1000 pts IG vs BA mustafa

IG victory

pek hatırlamıyorum adam gibi yazamıyacam onun yerine böyle kalsın
The elves are watching

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Ekim 08, 2012, 06:03:15 ÖS »
Abi ben yazmıştım zaten bunu, üstelik daha ayrıntılı olarak.

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : Ekim 08, 2012, 06:27:55 ÖS »
aaa evet  ;)
The elves are watching

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Ekim 08, 2012, 10:06:13 ÖS »
Tarih Unutuldu (Muhtemelen Temmuz' un ortaları)
Space Marines  (Mustafa) vs Orks (Özgün)
Masaya geniş deployment
5th edition
750pts

Space Marines Wipe out Victory !

Not: Bu maç bayağı uzun süre önce yapıldı. Unutulmasın, yazayım dedim. Hani kazandığım bir maç var, oda bu, ve herkes görsün istiyorum (özellikle Levent abi) o yüzden yazdım.
« Son Düzenleme: Ekim 08, 2012, 10:09:16 ÖS Gönderen: Sanguinius »

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : Ekim 09, 2012, 10:02:24 ÖÖ »
Haydeee Mustafam çok gaz yapma sen de be  ;D ;D

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #20 : Ekim 09, 2012, 12:41:45 ÖS »
Selam Mustafa,

Öncelikle eline sağlık, yakında kazanmaya başlarsın. Birkaç küçük öneri;

- BA assault marine üstüne kurulu bir blitzkrieg ordusu, yani mümkün olan en hızlı şekilede rakibin üstüne çullanmalısın.
- 6th ile infantry kuvvetlendi, jump infantry daha bir kuvvetlendi. Ayrıca tüm missionlarda objective tutma olduğundan troopları bol almak da daha avantajlı hale geldi. Bu nedenlerle 1500 puanda minumun 3 10 luk squad assault marine almalısın.
- Sanguniary priestler 6" mesafedeki birliklere fnp verdiklerinden 1 tane al, 2 squad assaultu beraber düşmanın üzerine sür, birbirlerine 6" mesafede olduklarından priest hepsini kapsar. Priest olmayan squadda librarian hq olsun, bu format senin ordunu bel kemiği.
- 3. Squdı deep strike da tutabilirsin, BA assault marineleri DoA kuralı ile deep strike da çok etkililer. 6th ile 3+ ya 2. round geliyorsun ki DoA ile %90 inersin. Karşındaki üzerine gelen 20 assault marini ne yapacam derken 3. squad ile inersin tepelerine.
- Tüm rhino kasalı aletlerin fast, transport almıyorsun ama heavyden mutlaka pred al. Yanları las canon olanından 2 adet candır, fast move ile flanke dal ve karşı tarafın heavylerini üzmeye başla.
- 6th ed bol infantry olacağından fasten baal pred de alabilirsi, multi meltalı motor veya speeder da alabilirsin. Ama mutlaka en az 2 adet fast attack almalısın, senin olayın hızlı saldırı fast attackleri sakın boş geçme.

Benden bu kadar, umarım faydalı olur yazdıklarım.

Keyifli oyunlar,

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #21 : Ekim 09, 2012, 05:11:48 ÖS »
Teşekkürler abi.

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #22 : Ekim 10, 2012, 10:55:44 ÖS »
Tarih : 10 Ekim Çarşamba
Taraflar : Blood Angels (Mustafa) vs Black Templars (İlker)
Deployment : Hammer and Anvil
Mission : The Relic
500pts
BLACK TEMPLARS VİCTORY !!!

Puan düşüklüğü, Kule' deki uğultu ve yaptığım çok büyük bir Deep strike hatası nedeniyle kaybettim maçı. Ana taktiğim Deep strike ile Black Templars askerlerinin arkasına inip, diğer birliğim ile de önden Charge edip sıkıştırmak idi, fakat yanlış hesap yapmam ve bazı şeyleri dikkate almamam yüzünden kaybettim. İyi oyundu abi, teşekkürler.

« Son Düzenleme: Ekim 19, 2012, 11:41:00 ÖS Gönderen: Sanguinius »

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #23 : Ekim 11, 2012, 07:48:54 ÖS »
Tarih : 11 Ekim Perşembe
Taraflar : Blood Angels (Mustafa) vs Blood Angels (Mehmet)
Deployment : Dawn of war
355pts, tanıtım maçı (Ben tanıtıyorum)(Okulda)
Mehmet Victory !

Evet !, oyunu bilen benim, öğreten benim, ünitelerimi, ordumun özelliklerini bilen benim, ama daha oyunu ilk defa oynayan arkadaşıma yenilen de benim.  :(

7 oldu.

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : Ekim 11, 2012, 09:10:08 ÖS »
Tarih : 11 Ekim Perşembe
Taraflar : Blood Angels (Mustafa) vs Blood Angels (Mehmet)
Deployment : Dawn of war
355pts, tanıtım maçı (Ben tanıtıyorum)(Okulda)
Mehmet Victory !

Evet !, oyunu bilen benim, öğreten benim, ünitelerimi, ordumun özelliklerini bilen benim, ama daha oyunu ilk defa oynayan arkadaşıma yenilen de benim.  :(

7 oldu.

Moralini bozma bazen bazı şeyler ters gidebilir... Bu oldukça sıkta olabilir... örnek ben FW oynarken 3+ ya zar atması gereken orduları oynamaya çalışıyorum neden mi 4+ atamıyorum da o sebeple... ama zamanla bundan zevk almaya başlarsın... Hani Oyunu kazanmak elbette güzel bir duygu ama oyunu kazanıp kazanmamandan çok, oyun esnasında eylenmen daha önemli... Eskiden Vampir oynayan bir arkadaşımız vardı... Onunla maç yaparken öyle eylenirdik ki.. hani gerçekten kimin kazanıp, kimin kaybettiğinin hiç bir önemi yoktu... (Burdan Sislerin Vampivi Emvah'a Selamlar olsun :) )

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #25 : Ekim 19, 2012, 11:30:45 ÖS »
Tarih : 19 Ekim Cuma
Taraflar : Blood Angels (Mustafa) vs Black Templars (İlker)
Deployment : Vanguard Strike
Mission : Crusade
1500pts

Black Templars Win !

İlk başlarda çekişmeli giden, tarafların birbirine üstünlük kuramadığı maç, güzeldi. Black templars Land raider Crusader ile ortada iyi dayandı ve ateşi üstüne çekip taktiksel üstünlük sağladı, öbür taraftan benim drop pod ile inen Dreadnought um pek iş yapamadı ve Land Raider in içinden çıkan 5 terminator+Chaplain' in tek Assault fazında benim 12 Marine' imi birden ortadan kaldırmasından itibaren Blood Angels çökmeye başladı, ve en sonunda Black Templars Wipe out victory ile maçı aldı.

Güzel maçtı İlker abi, keyif aldım. Teşekkürler.

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #26 : Ekim 20, 2012, 08:33:44 ÖS »
20 Ekim Cumartesi
Blood Angels (Mustafa) vs Black Templars (İlker)
Dawn of War
The Relic
1500pts

Black Templars Win !!

Tek Shooting fazında 3 tankımı da patlaması ile daha 1. round dan oyuna galip başlayan Black templars, taktiğiyle de üstünlük kurup kazandı.
« Son Düzenleme: Ağustos 10, 2019, 06:34:43 ÖÖ Gönderen: Mustafa »

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #27 : Ekim 28, 2012, 09:52:35 ÖS »
28 Ekim Pazar
Blood Angels (Mustafa) vs Necrons (Levent)
Crusade
Vanguard Strike
1000pts
3-0 Blood Angels Victory !!
Eveeet !! Yanlış okumadınız, BLOOD ANGELS VİCTORY !!!  :D

Maç güzeldi, önce ben deploy oldum. Ünitelerim 5 tane 5' er kişilik Assault squad, 1 HQ ve 1 Sanguinary Priest idi. Heavy support veya Fast attack almadım. 2 Assault ünitemi reserve de bıraktım. Necrons ise bol ateşli ve çeşitli vurucu şeyler aldı. 3 tane primary objective' in 2 si bana diğeri Necrons Deployment zone' a yakındı.

Biz başladık, bize yakın olan 2 objectifi de tuttuk, cover' da aldık. Canımız yanmadı çok (hatta ilk shooting fazlarında hiç adam kaybetmedik diyebilirim), ilerdeki fazlarda ilerledik, necron dövdük, acayip büyük bir araç patlattık falan. Necronların her shooting fazında birkaç adam kaybettik sadece. Büyük bir kaybımız yok idi.

Önce soldan gelen 3 Necron Destroyer' a saldırdık 1 ünite ile. Birini indirdik fakat geri Canlandı ! ve Geriye, masanın öteki köşesine kaçtılar. Aman boşver diyerek başka hedeflere yöneldik ve hepimiz kalan Necron ları avlamaya, yani Masanın ortasına doğru hareket ettik.

Yolculuğumuzu tamamladık. Kalan Necron üniteleri, kendi tuttukları objectifin etrafında bulunuyorlardı. 2 ünitemiz ile objectif tutan abilere charge ettik. (Diğer ünitelerimiz de arkadan buraya gelmeye çalışıyorlardı.)2 CC fazından sonra dövmeyi başardık Necron' ları. Fakat Hepsini dövemeden maç bitti. Sadece 1 Ünite kaybettim, 3-4 tane ünite yok ettim. Böylece 3-0 Biz kazanmış olduk.

Necrons "to hit" zarlarını düzgün atamadı, buna karşın Blood Angels "armor save" leri imparator korurmuş' casına iyi attı.

İyi oyundu Levent abi, teşekkürler. Keyif aldım. 9 Yenilgiden sonra iyi geldi bu.

CCC BLOOD ANGELS CCC
« Son Düzenleme: Ekim 29, 2012, 02:13:04 ÖS Gönderen: Sanguinius »

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #28 : Ekim 29, 2012, 09:49:38 ÖÖ »
Tarih : 28 Ekim  Pazar
Imperial Guard(Ruhi) vs Necrons (Levent)
Dawn of War & The Emperor's Will
1500 pts
IG Victory

Deployment sırasında Aegis defense line'a sağ kanadımı belirleyip oraya dizdim. Etrafına da terrain sayısına atılan düşük rakamlar sayesinde bayağa temizdi. Senaryo iki taraf birbirinin base'ini ele geçirmeye çalışması üzerineydi bu arada.

Benim objektif etrafına 4 takım piyade, HQ yerleştirdim. Tank pek yoktu. Necron'a doğru gitmek için Chimeralı Veteran squadlar ve onlara eşlik edecek Leman Russ vardı. Heavy Bombartment olaran Heavy support almıştım. Manticore ve Basilisk destek verecekti.
Vendettalar air vs. air bekliyordum.

İlginçtir Necron ordusunun büyük kısmı Deepstrike'da idi. 2 ünite masada başladı. Bir tane 20'lik Warrior + HQ, 1 tane 10+Teleportlu lider. İnsiyatifi çaldım.  2 round boyunca 20 Warrior + 1 HQ olan üniteyi tüm shooting ile bitirdim.  Sonra Necron Lord, Sniperlar ve Monolith gelse de baskı tam yoktu. Önemli sebebi de bunun 10 + Teleportlu liderli Immortallar combat'a katılalım dediler masa boyunca ışınlanarak, ama direk Levent mishap'i bastı.

Oyun için teşekkürler, Levent..
« Son Düzenleme: Ekim 29, 2012, 09:51:10 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #29 : Ekim 29, 2012, 10:06:05 ÖÖ »
Tarih : 28 Ekim  Pazar
Imperial Guard(Ruhi) vs Tyranids (Aylin)
Hammer and Anvil & The Scouring
1500 pts
Tyranids Victory

6 Objektifli, boylamasına dizilim di masa. Şans eseri Aylin'in tarafındaki objektifler yüksek puanlı çıktı. Bir de arkada Tervigonlar troop doğurup, yaklaşabileceği için o objektifleri de tutabilirdi. Kısacası hücuma çıkmamız lazımdı. Öyle olamadı.

Aylin iki köşeye Tervigonları dizdi etraflarında 3 tane 2'liHiveguardlar ve 2 grup kalabalık hormogaunt ve termagant birliğini. HQ'su uçan Hive Tyrant'dı.

Tyranid başladı. Hive Tyrant hızlı bir uçuş yaptı (24"). Saklanabileceği bir terraini deployment sırasında Aylin yerleştirmişti. İlk round bir sürü ufaklık öldürdük ama Hive Tyrant'a wound veremedik.

Tyranid 2. roundunda outflank olarak 2 Genestealer ünitesi benim sağ kanadımdan çıktı. Bekliyordum tabi, ama boylamasına dizilimde muhakkak tam koruma sağlayamamışısız. İki genestealer farklı köşelerden gelse gene koruyabilirmişiz ama böyle koruyamadık. Aynı round 2 Genestealer sağ kanadımdan, Hive Tyrant gene sağ kanatta önden assult etti. Veteranların Chimeralar gitti, bir piyade ünitesi gitti ama karşılanabilirdi. Sıra bana geçti.

Shooting ile bir türlü 4 woundu veremedim Hive Tyrant'a. Hani psionic ability'si vardı Hive Tyrant'ın Endurance diye, Feel no Pain ve It will not die (5+ regaint wound) veriyordu. Ama şansıma o round Aylin 10LD'yi tutturamamıştı. Buna rağmen 3 plasma gun, 2 melta, bilimum lasgun, Grenade launcherlar, ve son olarak Leman Russ Battle Cannon'ı 4 wound veremedik (Hatta Russ Battle Cannon'ı Tyrant'ı vurdu to wound'da 1 attım. Ama aynı anda benim chimeralardan bir tanesine deyiyordu template; Onu patlattı. Böyleyece Tyrant'a konservenin kapağını açmış olduk. :( )

Üstüne üstlük genestealerların sayıları azalmış olsa da bitirememiştik. Bir sonraki round Tyrant Russ'u aldı. Genestealerlar chimeralardan çıkan her şeyi öldürdü. Neredeyse daha hiçbir şey olmamış bir Tyranid vardı karşı da ve Vendetta, vs. ile Tyrant'ı alsam da ordum dağılmıştı, yetişen hiveguard atışlarıyla araçlar HP falan kaybediyordu. Ben de çekildim.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain