Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Haziran 2012  (Okunma sayısı 7219 defa)

Deeyo

• E-Posta
Haziran 2012
« : Haziran 01, 2012, 11:20:13 ÖS »
1 Haziran 2012 Cuma
WHFB 5. Ligi 3. Hafta MAçı
2250 pts Pitch Battle
Dwarfs (Alkım) vs Dwarfs (Yakup)
Dwarfs Crushing Win.

7 terrainli 3 ormanlı fence'li, bulwarklı, charnel pitli, sinister statue'lü bir terrainde oynadık.

Yakup rosterda değişiklik yapmamıştı. Ben shieldli dwarfları rangerlara çevirip,
Runesmithten dispel oyuncaklarını çıkarmıştım.

Yakup kendi sağına doğru doğru hepsi Ghost Fence'in arkasında olmak üzere organ gun'ı yanına 14 shield thunderer'ı. hemen yanına top'u dizdi
Onların yanında içinde Lord olan 25'li warriorlar. Onun yanına diğer 28 kişilik warriorları onaların biraz daha uzağına da olası bir ranger tehlikesine karşı 28 kişilik Hammerer ekibini dizdi Son ikisinin içinde runelord ve Bsb'de bulunuyordu.

Charnel Pit ve Sinister Statue'nün arasına dizilmek durumunda kaldım ben de.
En soldan Charnel pitin soluna Quarrellerlar. Charnell pitten sonra horde Warriorlar ve yanlarında hammererlar ve aralarında Organ gun.
Grudge throwerlar iki ekibin arkasındaydı. Top da biraz daha sağa konuşlanmıştı.

Rangerları Yakup'un yerleşim alanının içinde Shooter ekibini yandan gören yere koydum.

Maça ben başladım. Rangerlarla charge için yaklaştım. GT'lerden biri Yakup'un Grudge thrower'ını patlattı. Top bir çiti uçurdu bir kaç tane de thunderer öldü. Yakup'un turunda organ gun 8 rangerı öldürdü thunderarlar organ gunın ölmesinden sonra yiyecekleri charge için reform oldular. Yakup'un top Benim organ gunı vurdu ama 5+ ward save hayatta tuttu.

Benim turumda Organ guna charge ettim ve yedim overrunla thundererlara yetişemedim. Grudge thrower Yakup'un Topuna 3 wound verdi engineer kaldı bir tek hayatta ve tüm ekiple biraz daha ilerledim başka kayda değer bir şey olmadı.
Yakup'un turunda top ıska geçti ekiplerini biraz daha geri kaydırdı. Lordlu warriorlar Rangerları karşılamak için biraz döndüler

Sıra bana gelince Rangerlarla Thunderarlara charge ettim bu kombat sonucu thunderarlar kaçtı ancak Rangerlarla kovalamadım.
Gt 4" sekerek 6+'ya woundlayarak topun son woundunu aldı. Diğer Gt yine aynı ekibi biraz hafifletti.

Bundan sonraki tur Yakupun Lordlu Warriroları benim rangerlara saldırdı bu ekip kaçtı yakalanmadılar.

Bundan sonraki turlarda kaçak oynasam kesin alacağım bir maçta içinde Lordum bulunan hammerarlara Yakup'un hamemrar ve bir ekip warriorları girdi. Burada Runelord Dwarflord kapışması Dwarf lordun galibiyetiyle bitti. 5 hammerar 3 turda Yakup'un bsb'sini kesti. Bu arada Benim BsB'li Horde Ekibine Yakup'un az kişi kalmış Lordlu warriroları saldırdı. BSB'm DwarLordla duelloyla gitti 3  cc turunun sonunda warriroları kestim  Lord 1-1'e kalıp yakalandı. Maçta bu şekilde bitti.

Cüce cüce maçlarının kendine özgü bir hali var. Büyü yok Movement yok 10 dakika'da dizdik 1 saat içinde 6 turu oynadık oyun bitti.

ManoM: Rangerlar, yakup'un shootingini ve dizilimini bir şekilde bozdular.
BaloM: Gt warriorları göbekleyeceğine sekti 6+'ya Top'un son woundunu aldı.
AdamoM: tek bir thunderar iki ekibin arkasına saklanarak puanını vermedi :D
Teşekkürler Yakup.
dey layt com and me wan go hom...

sargon

• E-Posta
Ynt: Haziran 2012
« Yanıtla #1 : Haziran 02, 2012, 02:56:36 ÖÖ »
Alıntı
Dwarfs Crushing Win.

Tamam da...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Haziran 03, 2012, 08:38:35 ÖS »
Alıntı
Dwarfs Crushing Win.

Tamam da...
Yav tam beklenen olmuş işte Dwarven Victory ;D ;D ;D

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Haziran 03, 2012, 09:12:47 ÖS »
5. lig sonuçlarına bakı veriverin

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Haziran 04, 2012, 11:20:52 ÖÖ »
2 Haziran Cumartesi
1500pts Friendly
Dawn Attack
Chaos Dwarfs (Burak) vs High Elves (Enis)
Chaos Dwarfs Crushing Win

Düşük puanla oynadığımız için Dawn Attack senaryosunun birlikleri dağıtma riski oldukça azdı, dolayısıyla pitch battle gibi bişiy oynadık.

bende sadece lvl2 caster olduğundan karşıda lvl4'ü görünce bayaa endişelendim oyunun başında. bir an önce kombata girip büyücüyü temizlemek lazımdı. kdaailer koştu, büyücüyü saklayan speramenlere çarptı. zaten hellcannon misfire yüzünden kafasında s10 patlayıp zibil gibi adam kaybeden spearmenler bir round dayandı; ama büyücü indi tabi arada. ertesi round phoenix guardlardan gelen flank şarjda dokunanı yakan kdaailer spearmenleri kaçırıp phoenix guardlara döndü. zaten öbür tarafta da swordmasterler hellcannon maması olmaktaydı, o nedenler enis 3. roundda çekildi. Bu oyunda 23 kişilik core birliğime blunderbuss vermiştim. nasıl ateş ediyolar felan görmek istedim; ama bir kere bile ateş etmeden oyun bitti.

MoM: Kdaai Fireborn - "Murdering elves since -1000 BC"
MaloM: Spearmen. Kdaailer ilk şarjından rerollu fear testini tutturamayınca kdaailerin sayısını aaltma şansını kaçırdılar. Hem de daha büyücü hayattaydı ve onun itemi sayesinde birlik magical atak yapıp -1 to wound nanesinden etkilenmiyordu.
ZaroM: Hellcannonun misfire zarı. Zaten tek bir atış bana yetecekti, onu da s10 yaptı :)

2 Haziran Cumartesi
2250pts Friendly
Battle Line
Chaos Dwarfs (Burak) vs Wood Elves (Semih)
Chaos Dwarfs Win

Semih biraderimle ne zamandır bırak oyun oynamayı görüşemiyoduk bile. Ben, iş seyahati sebebiyle, son ligden çekilmek durumunda kaldığımdan, Semih dedi ki hadi bi "what if" maçı yapalım turnuva rosteri ve kurallarıyla.

Maç Battle Line olmasına rağmen, ilk 2 turdaki manevralarla herkes kendi sağ kanadına çekildi ve Meeting Engagement kıvamlı bir maç oldu. Semih, birliklerini grup halinde bana saldırtmak ve destoyeri 2+ fire wardlı BSB ile kitlemek için bu planı uygularken ben de normalin aksine, bu maçta infantrylere ihtiyacım olduğu için, onların ilerlemesini beklemek ve destoyeri rakip BSB'den kaçırmak için bu manevraları yaptım.

büyü avantajı bendeydi (lvl4 vs lvl2); ama hashut lore'nin sınırlı menzili nedeniyle bu avantajı çok efektif kullanabildiğim söylenemez. yine de 2. roundda dispel scrollu harcatmayı başardım ve çok kritik anlarda gerekli büyüleri bu sayede yapmayı başardım.

maçın ilk şarjı, 3.1. de dryadların orman içindeki infantry birliğime hücumuyla geldi; ancak şarj zarında 8 atamayan dryadlar şansını kaybetti. 3.2.de  bu sefer biz yanıt verdim. treeman'a dublü şarj yetişti, ancak failed şarj eden dryadlara bu sefer ben failed şarj ettim. Bu roundun en önemli olayı ve muhtemelen maçın gidişatını etkileyen faktör, treekinlere IF olarak attığım ash storm oldu. bu sayede öbür roundda treemani döven infantrylere flank şarj yapma hakkını kaybeden treekinler, dayıları treeman'ın ölümünü ve küllerin savrulmasını izlemek zorunda kaldılar. Bu sırada WE BSB'si hala destroyeri kovalıyordu, WE ejderi ise diğer infantry birliğimi hallaç pamuğu gibi atıyordu.

treeman'ın ölümünden sonra birliklerime yeniden pozisyon aldırdım. bull centaurlarla taurus lordunu treekinlere saldım. infantry birliği ile de önce BSB'ye şarj edip kaçırttım ve redirect ile ejdere girdim. destroyer, 4.roundda ilk defa şarj diyebildi; ancak WE okçuları flee deyince yetişmek mümkün olmadı.

ejder vs infantries kombatında lordu bi şekil öldürüp ejderi kaçırdık ama ejder topuklayınca onu yakalamak mümkün olmadı. treekinler taurusu öldürüp benim lordu on foot bıraktılar; hatta bir round durup, flankten drydaların gelmesini sağladılar ama 2. round kırılıp kaçtılar. bu sefer lordum onlara yetişemedi. centaurlar da dryadlara dönüp öğütme işlemine başladılar.

oyunun sonunda lordum, 3 kişi treekinleri magic missile ile temizledi, ejder de binanın içindeki 4 kişi kalmış birliğime saldırarak puanını almaya çalıştı. 3 kişiyi öldürdü, breath weaponunu da kullandı (S2, -3 AS); ama 8 breath weapon atağının hiçbiri 6 gelmeyince bayrakçı ahmet binayı muhafaza etti, başını vermeyen şehit oldu.

esas bomba, en sonunda destoyere arkadan şarj etmeyi başaran BSB, wound verememesine rağmen statik sayesinde 4 ile kazanınca iblis geldiği cehennemin dibine geri döndü.

Puan hesabını 1159-325 gibi bişiy hatırlıyorum (Bina içindeki birliği de hesaba katınca 670 oluyor).

MoM: Taurus Lord. Uçtu, kaçtı, büyü yaptı, kombata girdi dayak attı. Ne lazımsa yaptı.
MaloM: Genel olarak dryadlar. Kimi şarj kaçırdı, kimi kırılıp kaçtı felan. WE tarafına hiçbir faydası olmadan puanlarını verdiler.
ZaroM: Pek çok var tabi:
- 3.1.roundda dryadalrıni orman içindeki CDlere başaramadığı şarj. O tutsaydı, 2-3 round o birliği kitlerlerdi.
- 3.2. roundda treekinlere IF attığım ash storm. treeman ile dövüşen infantrylerin flanki kurtuldu.
- 6.1. roundda binada 4 CD'ye assault eden ejderin onları öldürememesi.

Bu arada abi, şimdi baktım, stomp binalara yapılabiliyormuş. dolayısıyla o son adamı da rahatlıkla ölmüş sayabiliriz. Bu durumda oyun minor vic. olucak. Sori.

Eyw beyler...

« Son Düzenleme: Haziran 04, 2012, 12:28:19 ÖS Gönderen: burock »
War, war never changes...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Haziran 04, 2012, 01:32:25 ÖS »
yannıs lore cok yannıs lore...bide sizin hellcannon niye ben scoutla alırım diye düşünüp ona puan harcadıysam
The elves are watching

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Haziran 04, 2012, 10:00:20 ÖS »
Uzun aradan sonra Burakla keyifli bir oyun oldu... Khaladi grubu ciddi tehlikeli özellikle Destroyer acayip bir adam 4+ ward, T6, Ws5, S7 ve non magical S4 ile wound verememek bambaşka bir kafa... Bir de o Ash storm 12 zorluğa çok ayıp büyüymüş... ama dayak yiye yiye yememeyi öğreneceğiz ;D Keyifli oyun için tekrar teşekkürler bro... Bir daha ormana topunuz kaçmasın keseriz bak ;D ;D ;D

blackwinter

« Yanıtla #7 : Haziran 11, 2012, 09:54:59 ÖÖ »
09 haziran cmtesi
asrai (semih)- druchii(salih)
druchii minor victory

--olayların sıralamasında hata olabilir. unutmuşum çünkü---

asrailer 5-6 adet 10 lu glade guard 5-6 adet 8 li dryard 2 gerat eagle (birinde hero vardı) ve tam kendi deployment zoneunun ortasındaki ormanın içinde lord, büyücü ve bir char(ne olduğunu hatırlayamadım) ve 8-10 kişilik war dancer ekibi ile masanın tamamını kapsayacak bir şekilde dizildi. druchii ise masanın sağ kandından başlatayarak hydra,5 li cold one knight, chariot, 45 lik spear men, 18 li executioner, 21 li witch elves ve 2x 10 kişilik rxben ile sol kanada doğru yayıldım en arkadada sorcerer bunker ve couldron of blood vardı.

benim niyetim sağ dan 3 heavy hitter ve spearmenler ile çarptığım küçük birlikleri yok etmek soldan da gelen ekipleri rxbmenlerl ile azaltıp sonra executoinerlar ve w.elves ile tutmak yada dövmekti. nitekim sol kanadım tam istediğim gibi oldu anncak sağ kanat çok acaip oldu :D

ilk tur benimdi sağdan yay şeklinde önümdeki okçulara doğru ilerledim. soldan ise sadece okçularla biraz asrai öldürdüm. semih bu shooting ile 2 cold one knight ve biraz rxbmen aldı .solumdan great eagle ve dryardlarla march etti.

2. tur  hydra ve knightlarla şarj dedik  stand shoot yiyip ikisiylede fail ettik. biraz shootingile yine semihin okçularına sıkıp sayılarını azalttım. ayrıca shadow lorun miasması ile sürekli okçularının BS ile oynamaya çalışıyordum. semih bu tur hyrdya  falaming oku sıkıp regeni kaldırdı. ve başladı üstüne ok yağmuruna yani biz druchii olarak bi süre gölgede savaştık. ama hyra yakşalık 40-45 shotttan sadece 3 wound alarak imkansızın sadece biraz zaman alacağını gösterdi. sol kanatta great eagle ikilisi witch elf ve executionerların arkasına sarktı ve sarktı ve gerginliğe sebep oldu.

3. tur hydra, chariot, spearmenler hepsi şarja kalkltılar ve çaprtıkları her ünüteyi kaldırdılar. hatıradıüım kadarıyla bu turn semih amber spear attı ve hydra eşşekler cennetini boyladı. sol kanatta ise yaklaşık 8 kişi falan kalan rxbmenlere şarj eden great eagle ikilisi fail ettiler ve bir tanesi 3d6 da 2 2 1 atarak witch elflerin önünde kaldı öteki de ucu ucuna arkasına geçti

4. tur sağ kanatta refom olarak, ormanın içinde war dancerlarla bekleyen ve üstümüze her rounda 7 tane no AS ok atan asrai lorduna bakıp durduk. chariot orda 2 adet knight orda 45 lik spearmenler orda ama ormana şarj yemedi ööle baktık giremedik :). sol trafta witch elfler bir great eagle ı avladılar ve reform olarak sol yanaşöakta olan dryardlara döndüler. üstünde lord olan great eagle couldron a şarj etti ve 2 wound verdi ucu ucuna durduk.

5. tur couldrona kitlenen great eagle a executionerlar ile şarj ettik semih burda tecrübesini kullanarak challenge dedi ya tek başına couldrondaki death hag çıkıp ölecekti yada executioner şampiyonu çıkıp ölcekti bizde 2.yi seçtik. şampiyon öldü, g.eagle statikle kırıldı  ama semih ööle bir kaçtıki great eagle ını kurtardı. ve tam benim sorcerer generalimin önünde durdu. yaptığım büyüler içindne belkide en önemlisi bu turda oldu sorcere önünde duran grat eagle a -2 T ve -2 str verdi ve bu combat için bir şans yakaladı.   

6. tur ben hiç bir şey yapmadım desem yeridir. semih ilk önce -2 str büyüsünü kaldırdı, -2 tougness a zarları yetmedi. great eagle ile şarj etti challenge çekti.  pendant a güvenip çıktık sorcerer ile. ve pendant hayatımızı kurtardı. 5-6 atak yedik no wound aldık.

ve maç bitti.

bi ara üstümü başımı ter bastı. :DD

semih tekrar tekrar tesekkürler. çok eğlendim.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Haziran 11, 2012, 03:58:08 ÖS »
Benim içinde eğlenceli bir maçtı... bir ara hidraya kova ile zar atıp öldüremeyince biraz canım sıkılmadı dersem yalan olur ama asıl problem benim ordu kurum hatamdı... Dragon Lord ile druchiye karşı daha fazla şansım olurmuş... Oyun için ben teşekkür ederim Salihim, ama o kan yerde kalmaz en kısa sürede kara kuzenlerimizle tekrar savaş alanında buluşmak temenimizdir ;)

Wretched

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Haziran 13, 2012, 12:49:20 ÖÖ »
12 Haziran Salı
Woc vs Dark Elf
3000 pts Friendly
Battleline
Woc crushing vic.

Ordumda Sorcerer lord of Slaanesh(General puppet, word of agony ve talisman of preservationlı), bsb ex.hero of tzench(bannersız korumalı),1 sorcerer of nurgle 1lvl, 2 Hellcannon, 2 Chariot, 2 köpek(5li), 2 Khorne Marauder(30lu), 1 Banner of rageli Warriors of Tzench(24lü), 1 warshrine of tzench ve 20 tane cheese chosen(General içinde). oyuna 3+ws stubborn olarak başladık.
     Karşıda 4 lvl sorcerer lord shadow lore(gıcık wardsaveli), 2 lvl sorcerer metal lore, 2 harpy(5li), 1 hydra, cold one knights(11), 60 ve 15li spearmen(General içinde), 2 crozbowmen(10lu), 36 executioner (bsb içinde), 5 scout 1i assasin sanırım çok şık bi abimiz.
     Büyücüm için çok sıkıcı bi maçtı bitek ben 1 miscast attım. Hellcannonlarda aynı şekilde hep eli yüzü düzgün zarlar attılar hiç misfire olmadı. Maçın en kritik anı riverın arkasına sakladığım 1 hellcannonu dövmeye gelen coldone knightların boiling flood rivera girmesiydi. s4 no armor save hit yiyen 11 knight oldu 3 knight. Azdaha alıyorlardı sağdaki hellcannonu ama 4 w verip öldüler malesef. bu sırada sol taraftaki hellcannonu assasin olan saygıdeğer scout abimiz kesti. Bütün mindrazorlı elemanlara chariotlarım yakalandı ve harpylerle yavaşlatılmaya çalışılan warrior ve chosenlarım tüm hızlarıyla puana ulaştılar. Ve oyunun büyüsü: 20 spearmen 16 executioner 8 crosbowmen 1 büyücü alan büyü... Ecstatic Seizures
     Kazandığımdan mı bilmem çok eğlenceli maçtı Çok teşekkür ederim abi maç için. hiç unutmayacağım bişey mysterious riverda 2 atarsam nolucağı ALLAH GÖSTERMESİN.
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2012, 12:51:04 ÖÖ Gönderen: Wretched »

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Haziran 13, 2012, 01:36:14 ÖÖ »
Alıntı
boiling flood rivera girmesiydi. s4 no armor save hit yiyen 11 knight
amanın içine kuş felan kondurmak gerek önce nehrin :D

blackwinter

« Yanıtla #11 : Haziran 13, 2012, 09:32:36 ÖÖ »
12 Haziran Salı
Woc vs Dark Elf
3000 pts Friendly
Battleline
Woc crushing vic.

Ordumda Sorcerer lord of Slaanesh(General puppet, word of agony ve talisman of preservationlı), bsb ex.hero of tzench(bannersız korumalı),1 sorcerer of nurgle 1lvl, 2 Hellcannon, 2 Chariot, 2 köpek(5li), 2 Khorne Marauder(30lu), 1 Banner of rageli Warriors of Tzench(24lü), 1 warshrine of tzench ve 20 tane cheese chosen(General içinde). oyuna 3+ws stubborn olarak başladık.
     Karşıda 4 lvl sorcerer lord shadow lore(gıcık wardsaveli), 2 lvl sorcerer metal lore, 2 harpy(5li), 1 hydra, cold one knights(11), 60 ve 15li spearmen(General içinde), 2 crozbowmen(10lu), 36 executioner (bsb içinde), 5 scout 1i assasin sanırım çok şık bi abimiz.
     Büyücüm için çok sıkıcı bi maçtı bitek ben 1 miscast attım. Hellcannonlarda aynı şekilde hep eli yüzü düzgün zarlar attılar hiç misfire olmadı. Maçın en kritik anı riverın arkasına sakladığım 1 hellcannonu dövmeye gelen coldone knightların boiling flood rivera girmesiydi. s4 no armor save hit yiyen 11 knight oldu 3 knight. Azdaha alıyorlardı sağdaki hellcannonu ama 4 w verip öldüler malesef. bu sırada sol taraftaki hellcannonu assasin olan saygıdeğer scout abimiz kesti. Bütün mindrazorlı elemanlara chariotlarım yakalandı ve harpylerle yavaşlatılmaya çalışılan warrior ve chosenlarım tüm hızlarıyla puana ulaştılar. Ve oyunun büyüsü: 20 spearmen 16 executioner 8 crosbowmen 1 büyücü alan büyü... Ecstatic Seizures
     Kazandığımdan mı bilmem çok eğlenceli maçtı Çok teşekkür ederim abi maç için. hiç unutmayacağım bişey mysterious riverda 2 atarsam nolucağı ALLAH GÖSTERMESİN.

sende çok saol koray dün akşam bayağı güldük eğlendik. boiling river bütün oyun planımı alt üst etti ve sonra zaten sen ööle bir kapandın ki hiç şansım kalmamıştı.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Haziran 13, 2012, 10:31:17 ÖÖ »
Mutluluk vererek öldüren büyü Ecstatic Seizures

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #13 : Haziran 13, 2012, 10:55:03 ÖÖ »
Her turn attın herhalde büyüyü. ;D
Tomb Kings
2189+

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Haziran 13, 2012, 11:37:59 ÖÖ »
orgazm taklidi yapsadın len. ölmezdin o zaman.
War, war never changes...