Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Haziran 2012  (Okunma sayısı 7220 defa)

blackwinter

Ynt: Haziran 2012
« Yanıtla #15 : Haziran 13, 2012, 11:40:44 ÖÖ »
orgazm taklidi yapsadın len. ölmezdin o zaman.

Her seyin fazlasi zarar  ... Orgazm dan gittik zaten.
 3 turn yapti zaten ordunun yarisi oldu .
Yarisida kaynayan nehirde gitti .
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Haziran 15, 2012, 05:46:08 ÖS »
14 Haziran Perşembe
1500pts Friendly
Dawn Attack
Chaos Dwarfs (Burak) vs High Elves (Enis)
Chaos Dwarfs Crushing Win

Gene Enis, gene Dawn Attack... Bu sefer deploymentte acayip işler oldu. Benim BCler ile hellcannon sağ kanada düşünce ayrı gayrı vaziyeti oldu. Yerleşim Şu şekilde idi:

Sağ taraftaki marsh, Khemrian Quicksand, Ellyrian Reaverlerin önündeki Haunted Mansion, Spear Elfler ve PG arasındaki bina da Wizard's Tower bu arada. Oyuna Enis başladı ve SMler ile kendi sol kanadından dolaşmaya karar verdi. PGler dümdüz ilerledi, GE, binanın arkasına konuşlandı. Diğer birlikler sadece manevra yaptı. Enis'in bu oyundaki muhteşem zar serisi hemen 1.1.'de başladı. 2 zarla 11 atması gereken castingde 6-5 atarak RiP bir büyü yaptı ve öbür roundda değerli PDlerimi harcamama sebep oldu.

Benim turumda BC'ler sol kanada, ordunun kalanının yanına gitmeye çalıştı. BB'ler ilerleyip tehdit alanını genişletti, Kdaailer ise Enis'in sol kanadındaki yalnız Spearelflerin peşine düştü. Magicte RiP'i dispel etmekten başka bir şey yapamadım; ama hellcannon PGleri göbekeyip 7 PG öldürdü artı BSB'den bir wound aldı.

2. roundda enis zar şova devam etti. PG'ler 6-6 gereken şarj zarında boxcars'ı oturtartak BC'lere flankten giriverdi. yetmedi, BClerin toughnessi de 1 düşürerek hatırı sayılır bir damaj verdi. BCler kırılıp kaçtı ama yakalanmamayı başardılar.

2.2.de BCler toplandı fakat Hellcannon rampajı tutturamayıp GE'ye dalmak zorunda kaldı. Kdaailer spearelflere koşturmaya devam ettiler, BBLer işe sola dönüp ellyrian reaverleri temizlediler.

PGlerde tekrar şarj yiyen BCler, -1S -1T etkisindeki PGleri bu sefer durdurdular, hatta HE BSBsi, BC şampiyonunun elinde can verdi. Hellcannon ise 2 faz boyunca great eagleyi öldüremeyerek takdirimi kazandı.

ilerleyen turlarda büyünün etkisinden çıkan PGler BC'leri kesip hellcannona döndü fakat aynı fazda GE'yi kıran hellcannon da PGlere dönüp ertesi round şarjı oturtunca ortada PG kalmadı. 

arada bi yerde hellcannon misfiresinde bütün büyücüler bi miscast attı benin general öldü, enisinki wound yedi felan.

son roundda ise nihayet şarj menziline giren SMler, 6-6 atmaları gereken şarjı yine başarıp hellcannona arkadan girdiler, ama enis tüm şansını tüketmiş olacak ki fear testini tutturamayınca kırılan SMler hellcannon maması oldu.

Eyw enis.

War, war never changes...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : Haziran 15, 2012, 06:35:18 ÖS »
daha ziyade savaş raporu olmuş_? ha güzel anlaşılır olmuş o ayrı :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Haziran 15, 2012, 06:53:35 ÖS »
Çok keyif aldım..Cüceleri yenme şansımı hisseettiğim ilk maçtı :) Dayağı hak edecek zar atışlarım oldu onuda kabul etmek lazım
The elves are watching

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #19 : Haziran 18, 2012, 08:41:03 ÖS »
15 Haziran Cuma
5. Lig final maçı
Dwarfs (Alkım) - Dark Elfs (Salih)
2250 pts:
Dwarfs Crushing Win.

maç raporu ahanda
http://kulesakinleri.org/main/index.php?topic=1458.0
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2012, 04:50:11 ÖS Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

Wretched

• E-Posta
« Yanıtla #20 : Haziran 22, 2012, 02:52:12 ÖÖ »
21 haziran perşembe
2500 puan friendly
Battleline
Empire(Cem) vs Woc
Woc crushing vic.

2 30lu marauder, cheese chosen, tzeentch warrior, warshrine, warhoundlar, 2 hellcannon, tzeentch sorcerer lord ve doom totem(LoS -1 Ld) taşıyan bsb vardı ordumda. Ordunun amacı Pandaemonium oyundayken hellcannon sayesinde -2 ile adamları masadan kaçırmaktı. Empire ordusundaki isimleri bilmediğim için hiç yazmıyorum cem yardımcı olur o konuda foruma uğradığında. Oyunun dönüm noktası 2. turda 2 büyücüsünün içinde bulunduğu ekibin hellcannon sayesinde kaçmasıydı. Bu noktadan sonra büyü fazını ben domine ettim. Cemin warmachineleride pek iş yapamayınca düşmana ulaşan Woc için mutlu son oldu.

blackwinter

« Yanıtla #21 : Haziran 27, 2012, 11:12:00 ÖÖ »
26 haziran perşembe
1600 puan friendly
Battleline
High elves(enis) vs Dark Elves (Salih)
Dark Elves Crushing victory

High elf ler yanlış deployment sonucu ve lvl 4 dark lore bilen druchii sorcerer sebebiyle maçı kaybetttiler. Dark magic in magic missile, direkt damage ve str test attıran büyüleri hem 16 tane high elf archer, 20 lik swordmaster ve bolt thrower ı avladı. Yani dark elf sorcere dün maçın adamıydı. high elfler corsairları ve hydrayı avlamak için çok uğraştılar ancak s3 shooting ile +4 armor ve 5+ wardı çok az gecebildiler.

Maçı 5'in 2 sinde bıraktığımızda puan durumu heralde 750 ye sıfır gibi bişeydi.

teşekkürler enis.

Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

burock

• E-Posta
« Yanıtla #22 : Temmuz 02, 2012, 10:24:23 ÖÖ »
Haziran'ın kapanışı like a boss oldu. Üst üste 4 maç yaptım, bu ay fazladan verdiğim aidatı çıkardım :) bu kadar maçı detaylı hatırlayamıyorum, o yüzden özet geçeceğim, kusura bakmayınız:

30 Haziran Ctesi
3500pts Friendly
Dawn Attack
Chaos Dwarfs (Burak) vs Dark Elves (Salih)
Chaos Dwarfs Crushing Victory

Çift destroyer... yaptım bunu, evet. Salih'in 2 tane lvl4 (dark, shadow) büyücülü listesi beni epeyce zorlayacak gibiydi; ancak 2.roundda shadowcu, IF yaptığı mindrazor'un miscastı sonucu 3 level birden kaybedince DE büyüsünden korkmadan etrafını çevirip maçı aldım.

MoM: Maça sol kanatta başlayan destroyer bayaa bir şey yedi.
MaloM: Deathshrieker öldüremeyen harpiler, ilk roundda stupid olduktan sonra taurus ile chaos dwarf piyadesi arasında tost olan cold oneler, maç boyunca hiçbir şey yapmayan corsairler, önce rampage yapan sonra da basit bir şarjı kaçırıp blackguardlar tarafından temizlenen hellcannon... siz seçin.
ZaroM: lvl4 shadowun IF yaptığı mindrazor, o roundda taurustan şarj yemesini engelledi belki; ama miscast sonucu büyücünün 3 level -ve mindrazoru- kaybetmesi işleri değiştirdi.

30 Haziran Ctesi
2500pts Friendly
Watchtower
Chaos Dwarfs (Burak) vs Tomb Kings (Veysel)
Chaos Dwarfs Victory

Kudretli kral, watchtowere 20 okçu iskeleti koydu; fakat daha ilk roundda k'daailerden şarj yiyen kule muhafızları 8 wound yiyip unstable nedeniyle 4 kişiye düştüler (yaşasın flaming atak!). Veysel kendi turunda her türlü augmenti basıp regimenti tekrar 14 iskelete kadar yükseltti; fakat ikinci turda tekrar yüklenen k'daailer kuleyi temizleyip içine girdiler. kulenin etrafı da bizim bebelerle dolu olduğundan Veysel çekildi.

MoM: K'daailer.
MaloM: Hellcannon. İlk roundda misfire ile patladı.
ZaroM: Senaryo zarı. Watchtowerde Veysel'in CD'ye karşı pek bi şansı yoktu.

30 Haziran Ctesi
2500pts Friendly
Meeting Engagement
Chaos Dwarfs (Burak) vs Wood Elves (Semih)
Chaos Dwarfs Victory

Maçın başında hatlarımın arkasına sarkan 10 kişilik wild rider ünitesini reserve olarak gelen birliklerle sıkıştırmayı başardım; fakat buna karşılık, taurusu magical S4 ok yağmuru altında kaybettim. Can havliyle büyücü lord piyade birliklerinin içine kaçtı; fakat bu arada k'daaileri ejdere kaybettim; öbür tarafta bull centaurlarla kırdığım wild riderleri yakalayamadım felan. Oyun benim için yokuş aşağı gidiyordu; fakat merkezdeki ormanda cereyan eden hellcannon+CD piyade vs. wardancer+ejder dövüşünün sonucunda wardancerler yok olup ejder de kaçmayı ve yakalanmayı tercih edince orda güzel puan almış oldum.

MoM: CD piyade birliği. Kormadan ormana, herolu wardancer birliğine şarj ettiler. o savaş sürerken ejderden rear charge yediler, bana mısın demediler. sonra dönüp ejderi kırdılar, kovalayıp yakaladılar.
MaloM: Destroyer. Zaten reservede kaldıydı. İlk roundda içeri girip wild rider ünitesinin pususunda yardımcı oldu ama sonra basit şarjları fail edince rear şarj yediği great eagle üzerindeki BSB tarafından iki CC fazında harcandı.
ZaroM: ejder vs CD piyade arasındaki savaşın sonucunu belirleyen zarlar maçın ne tarafa gideceğini belirledi.

30 Haziran Ctesi
1500pts Friendly
Blood & Glory
Chaos Dwarfs Victory

Elf üçlemesini tamamlamak üzere son maçımı Enis ile yaptım. Benim sağ kanadımda, orta ksıımda yer alan acropolis of heroes (6" stubborn), o tarafa yığınak yapan elflerin oyunda tutunmasını sağladı. sol-orta kısımdan oyuna başlayan k'daailer, önlerine gelen silverhelmleri temizlediler. bunun ardından, phoeanix guardlar önden BC, yandan k'daai şarjı yerken, büyücülü spearelfler piyadelerden, acropolisin diğer yanındaki 10luk spear ünitesi de, leadershiplerini bir türlü tutturamayıp manyak gibi koşturan hellcannondan şarj yediler.

tüm üniteler stubborn ile durdu; fakat phoenix guardlar yıldızlaşmaya kararlılardı. BClere yandan kapanan great eaglenin de desteğiyle, oyunun sonuna kadar k'daaileri de BCleri de bir modele kadar düşürmeyi başardılar. Hellcannon yetişmeseydi ikisini de puanını alacaklardı. gene de puan vermediler ama, inanılmazdı gerçekten.

Maça iki taraf da 5 fortitude ile başlamıştı. Altı round sonunda yeteri kadar bayrak düşmeyince (sadece HE generali mefta olmuştu) puan hesabı devreye girdi. 425-0 gibi bi farkla maç benim oldu.

MoM: Phoenix Guards, nokta.
MaloM: Silverhelmler hiçbir şey yapmadan puanlarını verdiler. Bonus olarak hellcannon da 3 kere leadership kaçırıp mal mal rampage yaparak hem atışlarından oldu hem de çok ihtiyaç duyduğum vurucu gücün geç gelmesine neden oldu.
ZaroM: Acropolis terraininin geldiği zar herhalde :)

Cümleten teşekkürler arkadaşlar...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #23 : Temmuz 02, 2012, 11:44:32 ÖÖ »
Ben teşekkür ederim.
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : Temmuz 02, 2012, 12:17:59 ÖS »

30 Haziran Ctesi
2500pts Friendly
Meeting Engagement
Chaos Dwarfs Victory

Maçın başında hatlarımın arkasına sarkan 10 kişilik wild rider ünitesini reserve olarak gelen birliklerle sıkıştırmayı başardım; fakat buna karşılık, taurusu magical S4 ok yağmuru altında kaybettim. Can havliyle büyücü lord piyade birliklerinin içine kaçtı; fakat bu arada k'daaileri ejdere kaybettim; öbür tarafta bull centaurlarla kırdığım wild riderleri yakalayamadım felan. Oyun benim için yokuş aşağı gidiyordu; fakat merkezdeki ormanda cereyan eden hellcannon+CD piyade vs. wardancer+ejder dövüşünün sonucunda wardancerler yok olup ejder de kaçmayı ve yakalanmayı tercih edince orda güzel puan almış oldum.

MoM: CD piyade birliği. Kormadan ormana, herolu wardancer birliğine şarj ettiler. o savaş sürerken ejderden rear charge yediler, bana mısın demediler. sonra dönüp ejderi kırdılar, kovalayıp yakaladılar.
MaloM: Destroyer. Zaten reservede kaldıydı. İlk roundda içeri girip wild rider ünitesinin pususunda yardımcı oldu ama sonra basit şarjları fail edince rear şarj yediği great eagle üzerindeki BSB tarafından iki CC fazında harcandı.
ZaroM: ejder vs CD piyade arasındaki savaşın sonucunu belirleyen zarlar maçın ne tarafa gideceğini belirledi.

O CD birliği Ormanın içinde Ejderden dayak yedi ve kaçtı yakalanmadı sonra savaş alanından çıktı bence maçın yıldızı önce Wild riderları tuzakta yakalayıp döven sonra 8li dryad ünitemi harcayan üstüne birde Ejderli Lordumu dövüp kovalayıp yok eden Bull Centuar birliği oldu... ;) Üst üste 4 maçtan sonra detayların unutulması gayet normal :) :) :)

Keyifli oyun oldu tekrar teşekkürler Bro...

burock

• E-Posta
« Yanıtla #25 : Temmuz 02, 2012, 12:19:35 ÖS »

30 Haziran Ctesi
2500pts Friendly
Meeting Engagement
Chaos Dwarfs Victory

O CD birliği Ormanın içinde Ejderden dayak yedi ve kaçtı yakalanmadı sonra savaş alanından çıktı bence maçın yıldızı önce Wild riderları tuzakta yakalayıp döven sonra 8li dryad ünitemi harcayan üstüne birde Ejderli Lordumu dövüp kovalayıp yok eden Bull Centuar birliği oldu... ;) Üst üste 4 maçtan sonra detayların unutulması gayet normal :) :) :)

Keyifli oyun oldu tekrar teşekkürler Bro...

abi doğru yaw. bana da BCler dövdü ejderi gibi geliyodu ama... soldan geniş alıp süpürüp geldiler.

sori...  :(

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #26 : Temmuz 02, 2012, 03:47:24 ÖS »
30 Haziran Ctesi
1500pts Friendly
Blood & Glory
Chaos Dwarfs Victory

Elf üçlemesini tamamlamak üzere son maçımı Enis ile yaptım. Benim sağ kanadımda, orta ksıımda yer alan acropolis of heroes (6" stubborn), o tarafa yığınak yapan elflerin oyunda tutunmasını sağladı. sol-orta kısımdan oyuna başlayan k'daailer, önlerine gelen silverhelmleri temizlediler. bunun ardından, phoeanix guardlar önden BC, yandan k'daai şarjı yerken, büyücülü spearelfler piyadelerden, acropolisin diğer yanındaki 10luk spear ünitesi de, leadershiplerini bir türlü tutturamayıp manyak gibi koşturan hellcannondan şarj yediler.

tüm üniteler stubborn ile durdu; fakat phoenix guardlar yıldızlaşmaya kararlılardı. BClere yandan kapanan great eaglenin de desteğiyle, oyunun sonuna kadar k'daaileri de BCleri de bir modele kadar düşürmeyi başardılar. Hellcannon yetişmeseydi ikisini de puanını alacaklardı. gene de puan vermediler ama, inanılmazdı gerçekten.

Maça iki taraf da 5 fortitude ile başlamıştı. Altı round sonunda yeteri kadar bayrak düşmeyince (sadece HE generali mefta olmuştu) puan hesabı devreye girdi. 425-0 gibi bi farkla maç benim oldu.

MoM: Phoenix Guards, nokta.
MaloM: Silverhelmler hiçbir şey yapmadan puanlarını verdiler. Bonus olarak hellcannon da 3 kere leadership kaçırıp mal mal rampage yaparak hem atışlarından oldu hem de çok ihtiyaç duyduğum vurucu gücün geç gelmesine neden oldu.
ZaroM: Acropolis terraininin geldiği zar herhalde :)

Cümleten teşekkürler arkadaşlar...

Öğrendimki death kullanmak zormus..büyücü hiç bişi yapmadı
ayrıeten henüz chariot ve atlı  kullanmakta iyi değilmişim
ve evet phoneix guard. 4 tur kırılmadılar
The elves are watching