Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Nisan 2012  (Okunma sayısı 6077 defa)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Nisan 2012
« : Nisan 13, 2012, 12:53:47 ÖÖ »
Yüksek Elf vs Beastmen
1600 puan savaş hattı
Kazanan Yüksek Elf
Wipe Out
Hatta
WİPE OUT

Elf sahaya bir arc büyücü general
bir noble bsb
20 spearelf
16 okçu
20 anka koruyucusu
12 kılık ustası
RBT ile çıktı

Beastmen 40 xyz içinde lord ve bsb de var(isimlerini hatırlamıyorum)
10 centigor
10 ungor raider
2 chariot ile çıktı
chariotlardan birinde yanılmıyorsam lord büyücü vardı ve bu chariot scout olarak geldi

Elf soldan sağa büyücüyü içeren spearman...anka koruyucuları...RBT...okçular....bsb kılıçustaları olarak dizildi

Savaş özgünün chariota binmiş büyücüyle Ceee eeeeee yapmasıyla basladı. Chariot spearmanlere yandan baktı..
elf o tarafa reform olup 6 zarda 3d6 lık fireballl patlattı...bunu yaparken 6 zarda 5 tane 6 attı
neyseki itemle miscast'i ignore etti
lord büyücü ve chariot o raund hayatta kaldı ancak bir raund sorna aynı ekip tarafından önce chariot daha sonra bir arada lord büyücü öldürüldü
Elf genel olarak shot fazlarından centigorlara ateş etti birer ikişer aldı
Sağ kanatta özgün tek chariotla swordmaster lara charge etti ve öldü
Swordmasterlar chariottan sonra centigorlara charge etti ve direk yok etti bu şekilde beastmen horde una yandan bakar oldular
Sol kanattaki anka koruyucularıda ungor raiderları temizleyerek hordun öte yanına geçti

Tam ben ne halt yapsamda bu horde u yesem derken fire cage büyüsünü IR atarak koca horde 'u durdurdum ve miscastten sadece 3 adam kaybettim. Bu hareket macın bitiş anıydı

Aynı büyüyü bir sonraki raunda tekrar tutturmam ve özgünün dispel edememesiyle oyun tam olarak bitmiş oldu

Kahraman beast men yinede charge etmeyi denedi ve ünitenin yarısı büyüden öldü

Öbür turn önden okçular arkadan swordmasterlar charge ederek tek sıra kalmış hordu yedi

Unutmadan horde bir ara RBT'yi aldı ama hatırlamıyorum nasıldı

SONUÇ: ELf bir RBT 3 spearelf(miscast) 3 swordmaster( chariot impact ve sonra centigor stand and shot) =172 puan kaybetti
             Beast MAN 1600 puanın tamamını kaybetti Herkes öldü

Nasıl:   Beast manin soldan scout gelen büyücüsü iyi numaraydı ama yüksek damage veren büyülerle çabuk etkisiz kalınca horde ve centigorun chargeları geç kaldı
             geç kalınca büyücü elf büyücüsü savaş alanının ortasına tekrar odaklandı ve hordu iki turn arka arkadaya fire cage 'e aldı
             Bu anlarda Burak ve Alkım'ın beastmen horde'una acımsar bakışları çok güzeldi :D
             Sağ chariot swordmasterları hafife aldı ve charge etti..impactta "1" atınca etkisiz kaldı ve hem kendinin hemde gerisindeki centigorların sonunu hazırladı ve horde soldan anka koruyucusu sağdanda swmasterların arasında kaldı

UNUTMADAN 4+ Ws sahibi büyücü Magic resist 2 banner sahibi üniteyle kombine olunca özgürün 7 wound veren death büyüsüne karşı 2+ WS attım özgürün o an basından kaynar sular aktı

Maç her iki tarafın güzel planları ve komboları açısından güzeldi Teşekkür Ediyorum
The elves are watching

priest king

• Misafir
Ynt: Nisan 2012
« Yanıtla #1 : Nisan 13, 2012, 12:58:44 ÖÖ »
iy güzel de....... WHERE THE HECK ARE THAT PHOTOS !!! I WANT FK IN pHOTOSSSSS >:( ::) :P

şaka bi yana güzel bi oyun olarak geçmiş özgün e yazık olmmuş 50 centigor bi halat yapamadan kalkmış  :o
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2012, 01:02:54 ÖÖ Gönderen: priest king »
What is your will, master ?
                                  Grave Guard

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 13, 2012, 01:00:07 ÖÖ »
centigor 10
The elves are watching

priest king

• Misafir
« Yanıtla #3 : Nisan 13, 2012, 01:01:39 ÖÖ »
centigor 10

hangisi 40 sa o işte anla sen beni ..
What is your will, master ?
                                  Grave Guard

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 13, 2012, 03:11:28 ÖÖ »
Günlerden bir gün kara kışın sonuna doğru
Ogre Kingdoms Vs Skaven
2500 Pts Pitch Battle
Draw!

Sınavların yeni bitmesinin gazıyla hatta sınavdan çıktıktan sonraki yarım saat içerisinde filan önce barandan doomwheel aldım sonra ordumu kurdum filan.

Göbekte kocaman kule sağ tarafta ogre diyatında bir haunted mansion vardı ki oyun boyunca hiç boş durmadı sürekli birilerini öldürdü. Kulenin iki yanından hücuma geçecek 2 kalabalık cıbıl ogre birliğinden soldakinde bir dayakçı emmi sağdakinde büyücü-general ve bayrakçı vardı. bunların arkasında kocaman top ve giant, az sağda sniper ogreler ve en sağda ellerindekini tüfek sanan ogreler vardı.

Öte yandan biz az öz yalın çıkmıştık. 50 şerden 4 grup clanrat yanlarında 2 alev makinası ve 2 ratling gun. 1 doomwheel bir top.

Oyuna ogreler başladı ve topu kaybettik, çok net.

Olaylar efenim şöyle gelişti 1 başarılı ogre büyü fazı bir başarısız skaven büyü fazı, hiçbir save atamayan herolar ve herşeyi gözünden vuran ogreler derken bsb düştü mühendisler düştü weapon teamler düştü. Sol kanatta oyalam görevini alan DW işi abartıp charge etti o da düştü.

Baktık olur gibi değil tüm saflarda saldırdık ama öyle böyle değil! Sniperları kestik, tüfekçileri kestik ve generalli birliğe saldırdık. Bu sırada ogreler puan kaptırmamak için dönüp dönüp kaçmaya başladı bizi durdurmaya çalışan topu da kestik. Grey Seer sonunda iş yapıp Giantı yedi. Bu anda Denizin morali neden bilmiyorum feci bozuldu. Her taraftaki CC de acayip save attım. Malum karşıdan da eşşek kadar atak gelince hiç bir salvodan eli boş dönmedim :) Buradan sonra iki tarafta azaldı ve puan açısından bir değişme olmadı. Bi ünite clan rat kaçtı gitti ama olur o kadar tabi.

Sonunda dayakla geri aldığımız puanlarla oyunu güç bela draw a çektik. Chaos Warrior kafasında skaven oldu çok acayip :D

Çılgın saatler süren dayak sonunda FoW oynayacak halim kalmasada çok eğlendik. Teşekkürler Deniz! Ben doymadım ogrelere bi ara devam edelim :)
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2012, 03:13:47 ÖÖ Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Nisan 13, 2012, 08:55:37 ÖÖ »
Leventçiğim sen iste horde ogrelerle geleyim sen ne diyosun :D

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Nisan 13, 2012, 10:53:51 ÖÖ »
12 Nisan 2012
Dwarfs (Alkım) vs Chaos Dwarfs (Burak)
2500 Pitch battle
Draw.

Benim üç büyük infantri bloğuma karşı 3 küçük infantri bloğu vardı burak'ın
Destroyer ve Tauruslar hobgoblin wolf riderlarla destek ekibini oluşturuyorlardı.
Onların karşısında da 2 top bir Gt ve Bir de organ gun vardı. Minerlarda arkadan dürtüklemece oynayacaklardı.
Karşılıklı ilerlemeyle oyun başladı. Hobgoblinler 1.1'inde animosity zarını turruramayıp panik attılar gittiler BullCentaurların önünü kapattılar, 1. 2 tur sonrada oyun dışına çıktılar.
Göbekte shootingle azalan infantrilerden bir tanesine Horde warriorlar charge etti. 6'ya rerollu duran burak bu ekibe yandan ve önden charge ederek kovaladı ama yakalayamadı. BullCentaurlar Horde warriorlara bir daha charge etti bu sefer kaç tur kırdılar ve kaçırdılar.
Hammererlarlada ardından ortadaki iki ekibe sırasıyla chargelar ederek dışarı kadar sürdü ama içlerinden bir tanesi kaçmayı başardı.
Sol tarafta minerlar diğer üniteye arkadan girmesine rağmen stubborn olan ünite geri dönüp bu ekibi dövdü. Bu sırada diğer charge yetişmediğinden tost yapamadık... Sonraları da yetişemeyen horde warrior ekibiyle charge etmeyi başarsam da onlarda bu ekibi kıramadılar. Destroyer bir top alıp kendine wound werip organ gun ve top darbeleriyle öldü...

Man o M: CDwarf sorcerer lord. Son turda benim general Runelordu snipelayıp 300 puan alarak maçı beraberliğe taşıdı.
Mal o M: Hobgoblinler. Daha oyun başlamadn animosity zarında 1 atıp panik atıp kaçtılar ve taurusların önünü kapattılar tauruslar 2 tur mal mal takıldılar. Sonra Hob goblinler toplanamayıp oyundan çıktılar.
Man o M: Organ gun 6 dan aşağı sıkmadı meret. BullCentaurları ve destroyerı bitirdi...
Mal o M: iki defa 25 atak 1 wound durumu oldu, Horde warriorlardan bağıra bağıra kazanmam gereken kombatlardan dayak yiyerek çıktım...

Eywallah burak
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2012, 11:04:16 ÖÖ Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Nisan 14, 2012, 08:12:21 ÖS »
-14.04.2012
-Beastmen(Özgün) vs WoC (Semih)
-2000pst Geleneksel General of the Chaos Maçı ;)
-Beastmen Wins(Massacre)

Özgünle uzun zamanır maç yapmaya fırsat bulamamıştık... İkimizin boş olduğu bir gün olunca benim eve gidip modellerimi almak pahasına savaşmaya karar verdik... Özgün son zamanlardaki Minatorsuz kurulumu ile sahaya çıktı +1S banner'lı horde Gor+2 silah, Horde Bestigor iki Chariot... Ben bu savaşta Forsakenleridenemek istiyordum.... İlk round ben başladım ve ilerledim büyü fazında birbirinize vurun dediysemde, dispell scroll büyümü bozdu... sonra Beastmen'in ilk turu başladı ve benim için felaketler başladı... Özgün, orman içindeki kuçularıma chariot ile charge edince, tamam bu ormandan çıkmaz o chariot demiştim... ilk dangerous terrian testini başaran at arabası impact hit ile tüm kuçularımı öldürüp overrun zarında 6,6 atarak savaş hattımı yarıp arkama geçmiş oldu ve bu arada ikinci dagerous terrain testini de geçerek hasarsız ormanın içinden çıkmış oldu... bunun üstüne Beastmen Shamanın büyü fazında yaptığı amber Spear büyüsünü fazladan bir zar atmamam rağmem bozamadım, 3+ward save'ide tutturamayınca ilk rounddan hem büyücümü hem de generalimi kaybetmiş oldum.... Neyse ben ilk roundda top atışına general kaybetmeye alışığım dedim moralimi çok bozmadım... ikinci round Demon Prince ile Bestigorlara charge ettim... challange teklifimi Özgün kabul etmeyince, 5 atağımın 4 tanesini büyücüye, 1 tanesini ünite champion'una yaptım... Champion ölse dahi ortalamada ölmesi gereken büyücü ölmedi... bende rakipten 6 wound yedim... nasıl olsa 4+ ward save'im var 3 wound dahi yesem ölmem 8 stuborn ile savaşta kalır, en azından büyücüyü öldürürüm diye düşünürken attığım 6 zardan sadece 1 tanesi 4+ gelince Deamon prince de buharlaşarak savaş alnını terketti... bir sonraki round yanından gor sürüsü önünden Minator irisi (Ghorgon) giren Forsaken ünitesi d3+1 atak için attığım zarda 2 atak yapınca onlarda kaçıp yok oldular... bu noktadan sonra overrun ile kanadıma girecek gor sürüsünü Warriorların durdurma ihtimali olmadığı için savaştan çekildim... Oyun için tekrar teşekkürler Özgün... bir daha sefere evde okutup üfletip getirecem zarları... ;D ;D ;D   

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Nisan 19, 2012, 01:37:33 ÖS »
18 Nisan 2012
Beastmen (Özgün) vs Chaos Dwarfs (Burak)
2500 blood and glory
(5-0) Chaos Dwarfs win

minatoursuz savaşlara devam edik ama bu sefer olmadı. oyun genelinde hilal taktiği gibi cevrem sarıldı. centigor unitem şansız bir DT sonrası savaşmadan alandan kaçtı. bu nedenle sol tarafdaki bütün gücümüzü kaybettik. yancıların hepsi dağıldı yada yok oldu.

Beastlordla yanan deve saldırdım çok eğlenceli idi. nerdeyse alıyoduk ilk round ama 5 wound vermiştik 4+ ward savele 4 tanesini kurtardı birini kaçırsa kellesi bizim di. 2 tur felan daha sürdü dövüş sonra malum son beastlord ezilerek öldü.

İpek halı üzerinde sarıklı gorbull çıkardım elinede ilk defa great weapon verdim. biraz manyakça bi durum muş great weapon.

baya bi Bull centiour kapıştı ama sonrasında oda artık dayanamadı. kalabalığa :) kaçı verdi halıyla ama yakalandı :)

yığınla gor ve bestigor savaşa devam ediyodu ki gor larda gidince oyun bitti. son tek aldığım unite Bestigorlarla büyücü bu kapandan kaça bilmek için yanan golemlere girdik hepsini yokedip arkamıza bakmadan kaçtık :)

Maç için sağol Burak
« Son Düzenleme: Nisan 19, 2012, 01:41:42 ÖS Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

blackwinter

« Yanıtla #9 : Nisan 20, 2012, 09:37:58 ÖÖ »
19 nisan perşembe
Tomb Kings (Veysel) vs Dark Elves (Salih)
2250 pts - Pitch Battle
Dark Elves Minor Victory (1450-850 gibi bişey hatırlıyorum)

Daha önce campaign dışında hiç oynamadığım TK değişik geldi en başta. özellikle death magic in ld bozan ve snipe eden büyüleri oldukça rahatsız etti hatta  shadeleri ve assasini ve hydrayı kaldırdı.

hydra 4 adet büyük consturct iskeletlere daldı içlerinde necrotect te vardı 2. rounnda necrotect hariç hepsini kesti. sonra necrotect assasinin rear charge ı ile can verdi.

witch elfler charge yedikleri tomb kingi 2 rounnda statikle kırıp sonra ki round, FLANK charge ettikleri scorpion tarafından kırılarak ve kaçarak destroy oldular. 1 scorpion 25 witch elfi dayak manyağı yaptı.

Diğer yanda spearmenler iyi iş çıkardılar. ilk olarak 2 wounda almış olan 4 lü chariot a charge edip onu aldılar. sonra charge yedikleri ve dangerous terrain teste 7-8 wound yiyen tomb guardları  mind razorla kırdılar.

harpiler hem stone thrower ı hem casket of souls u yok edince maçta böylece bitmiş oldu.

maç için tesekküler veysel.

maçın mallarını ve yıldızlarını sana bırakıyorum
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2012, 09:40:05 ÖÖ Gönderen: blackwinter »
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #10 : Nisan 20, 2012, 10:11:56 ÖÖ »
En malı Ushabtiler olmalı. Sonrada Witch Elfler. 210 puan Ushabti + Necrotect 110 puan 175 puanlık hydrayı göğüslediler ama sektirip geri gönderemediler. Hadi ilk round 1'e kırıldık. Sonra bildiğin dayak yediler. WE'ler cesur Kralı(kral gaze gelip tek başına charge etti de) aldılar ama akrebe mama oldular. :)

Yıldız Harpydir herhalde, SSC ve CoS aldılar ve ölmediler(bizde her ölen de arkasından bir patlama küfür saldığı için).

Bu kadar fazla Ldine oynamama karşılık senin de Ld zarlarını atmanda iyiydi.

Maç güzeldi, teşekkürler.

Tomb Kings
2189+

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Nisan 21, 2012, 10:48:49 ÖÖ »
20 nisan Cuma
Tomb Kings (Veysel) vs Beastmen (Özgün)
2250 pts - Pitch Battle
Beastmen Victory

Minatoursuz ordu horde taktiğini benim sediğimiz ordu konseptine yeter diyerek. sıktı bazı ordulara karşı çok güçlü olsada sıkıcı dev diktörgenlerle gezinmek bi yere kadar. Tomb kings en şansız kısmı kırıldıkca adam kaybediyim her halde bizim ordu için cr sıkıntı olmayınca ordu eriyor.

bunun dışında bugün Ushabtileri gördüm cidden çok güzel modellermiş.Tabi veyselde hakkını fazlaca veremiş çok güzel boyamış.

veysel biraz şansızdı stone trower vardı ikimizde ikiside birbirini öldürdü.

4 chariot benim 1 chariotmu mama oldu aynı chariot Kasketide patlattı. Ushabtiler 2 Chariotuma mama oldudular.

ama kırılama noktası veyselin bütün ordusuna -1 T ve -1 S verdiğim andı.

bu arada Tombkings bina içine girmesi bildiğin çok fena bişeymiş yemin ederim 20 adam kan kıstırdı orda büyücü dokunamaz olduk 5 artı oklar herkezi taciz etti felan cygorun son woundunu yediler. onundışında öldürsende yenide diriliyorlar her zaman 10 kişiden fazlalar 3 tur uğraşsan yine alamazsın gibi geliyor.ucan gorbull gittik binaya dışırı iskeletler tarafından tepiklendik sonrada kasket gel bakıyım yanıma deyip koydu kafamıza 5 wound no As . bundan minatourlarda ucan nesil istemiyoz karar verdik.

galiba son savaşta hata yaptık cr hesaplarken tepe bonusudur. arkadan girdi felan ekledikmi hatırlamıyom senin cr bilemedim.
3 saatir oynamanın ve gürültüden kafa kalmamanın etkisindendir diye düşünüyom.

Güzel maçtı Sağol Veysel
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2012, 10:55:03 ÖÖ Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #12 : Nisan 21, 2012, 12:30:15 ÖS »
En mal ünitem tabiki akrep hiç savaşası yokmuş direk misfire ve 1 bye bye... Sonra Ushabti amcalar 2 chariot charge'ı yiyip kuma gittiler. Anladım ki charge yemeyecekler(8 atmaları gerekirken 3 atarlarsa yerler o da ayrı...)

Çok cesur olmamak lazım TK'da eski defansif ordu anlayışıma geri döneyim. Bir de şu sfenksleri bitireyim onlarsız olmayacak gibim. :)

Maç güzeldi biraz gürültülüydü o ayrı. Teşekkür ederim.

DN: Tepeyi kesin hesaplamadık ta arkadanı hatırlamıyorum.
Tomb Kings
2189+

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #13 : Nisan 23, 2012, 11:17:18 ÖS »
23 Nisan Pazartesi
Tomb Kings (Veysel) vs High Elves (Enis)
1600 pts - Dawn Attack
Tomb Kings Crushing Victory

Senaryo gereği CoS ve SSC sağ tarafımda çıktı Chariotlarda(3 chariot + BSB on chariot) solda çıktı ben de tercihimi sağ taraftan kullandım ve masayı tam ortadan bölen nehirin sağına geriye kalan 20 okçum ve 50 iskeletimi koydum.

5 atlı okçum scout ve vanguard hamlesiyle RBT nin arkasına geçti bir sonraki turn charge için pozisyon aldı, fakat geçen turnuva sonrası Burak'ın dediği CoS tam bir makine avcısı çak IR ölsün taktiği ile IR çakamadık ama çoka çakınca RBT'yi 1.1 de aldım.

Chariot ünitem 4+ wardlı 20 kişilik bir üniteye kafadan girdi 12 kişi falan öldürdü ama şu steadfast yüzünden durdular sonrada kuma döndük. Aynı ünite sonra köprüden karşıya geçip okçu ünitemi de aldı sonra hesaplamadığım olay yücünden(geri dönebilecekelrini) köprüden geri dönüp önlerine attğım atlı okçularımı da aldılar. Sona kalan 2 üniteden biri olabildiler.

Arkalarından akrep çıkmasıyla şok geçiren HE okçuları 3.2 sinde yedikleri charge sonucu kaçtılar yakalanamdılar sonra da masanın bir ucundan öteki ucuna kadar kaçtılar ama 1 inç kala toparlanıp puan falan vermediler. Bunlarda diğer yaşayan ünite oldu.

Benim sağımda ise okla sayko elfleri okla 5'e düşürdük charge ettik 50 kişi çok pis dayak yedik ama frenzy etkisiyle bala 5 kişiyi öldürdük. Sonra da Lordun ünitesine aynı ünite girdi kırıp kovalayıp yok etti, bu andan sonra wipe out olur mu diye bakındık ama o da olmadı.

Teşekkürler oyun için.
« Son Düzenleme: Nisan 24, 2012, 10:23:25 ÖÖ Gönderen: vace »
Tomb Kings
2189+

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Nisan 23, 2012, 11:29:20 ÖS »
abi herşey güzel de...yasin kim?
The elves are watching