Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ocak 2012  (Okunma sayısı 11773 defa)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
Ynt: Ocak 2012
« Yanıtla #30 : Ocak 25, 2012, 06:11:20 ÖS »
bane stone kadar seğmediğim terrain yok
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #31 : Ocak 25, 2012, 06:15:21 ÖS »
lütfen abi ...
shadelerimin hakkını yedirtmem. grudge thower a 2 wound, topun birine 1 wound verdiler.
:D

Yane, B5 repater xbow sıkıyon, o kadar hit içinden 1-2 6 gelir to wound de mi? ;)

Skinklerin olayı da aynı değil miydi? 6+ poison oluyordu, ölecene wound veriyordu arkadaş.

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #32 : Ocak 25, 2012, 06:43:39 ÖS »
skinklerin olayı to hitte 6 yada to woundda 6 atarlarsa 1 wound veriyor olmaları o sebeple özellikle chamelon skinkler Shootingle warmachine avlamak konusunda Shade'lerden daha iyiler ;)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #33 : Ocak 26, 2012, 09:59:50 ÖÖ »
25 Ocak 2012 Çarşamba
Beastmen (Özgün) vs WoC (Semih)
2500 friendly Dawn Attack
WoC Victory

Evet Arada Sırada yaptığımız şu ana kadar her oyunda bir tarafın taktik geliştirek devam edilen klasik WoC ve BoC maçı dün akşam gerçekleşti. Chousun kendi içindeki hesaplaşmasında bu sefer Komutan Semih galip cıktı.

ordulardan bahsedelim biraz

WoC savaş alanına 51 kişilik 2 grup Murader 34 kişi WoC içinde bir Bsb bir hero bir 4 lvl lord ve daha bitmedi lvl 2 büyücü arkadanda demon prince bide etraflarda gezen 3 köpek grubu.

BoC savaş alanına 48 kişilik Gor ekibi içinde Bsb wargor ve lvl 2 shaman 10 ungor içinde lvl 2 shaman 6 minatour doombull içinde 10 lu 2 grup Centigor (stubborn) 2 tuschgor savaş arabası.

Seneryodan başlayarak işler yaver gitmedi kocaman gor köşeye gitti bsb ve general birbirinden uzaklaştı diğer yandan büyü yanlış seçim yaptık beast seçmiştik önce biz öldrümeliyiz WoC ile oynarken o öldürürse geriye bişey kalamıyor vurcak :) diğer yandan avantaja girebileceğim ve 2 murader grubunu ortadan kaldıra bilecek chargeların ikisinide kaçırdım bide üstüne WOC önünü kapatamadık Centigorlarla doğal olarak WoC birlikleri etrafta cirit attılar. olaylar benim açımdan böyle oldu her halde en iyi işi tuschgor savaş arabaları yaptı. 50 kişilik Murader bir el tuttu hatta CC kırdı biri, diğeride demon prince 1 turn dayandı. ilk defa minatour ekibinde 5 tanesi daha atak yapmadan elimize aldık. duygulu sahneler yaşandı :) Hani oyunun sonunda bsb önderliğinden 45 gor yanlarında 10 ungor gözcüsü ile savaş alanında Gözü dönmüş WoC birliğine uzaktan bakarak ormanlara daldılar belki başka bir savaşta

Maç için Teşekkürler Semih ABi

Nişanlım Dönünce Rövanşa gelicem Semih abi yeni bir konsept bakalım oluştura bilecekmiyiz
« Son Düzenleme: Ocak 26, 2012, 10:03:44 ÖÖ Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #34 : Ocak 26, 2012, 10:22:23 ÖÖ »
Özgünün dün akşam gelebileceğini öğrenince öğlen yemek aramda eve gidip modellerimi alıp geldim... Uzun zamandır WoC vs Beastmen savaşlarından malup çıkan general olarak böyle bir fırsatı kaçırmak istemedim :)
 Sanırım Özgüne karşı şu ana kadar yaptığım savaşlarda ilk defa Minator ünitesini yok edip, doom bull'u yok edebildim... ama bunu olmasında iki kritik hata vardı.. birincisi özgün Minatorlar Champion almayı unutmuştu, ikincisi lore of shadows yerine lore of beast ile savaşa çıkmıştı... Lore of shadow'un signiture spell'i Warriors ünitelerinin canını çok yakıyor özellikle karşıdaki rakip Minatorlarsa... ancak dün akşam shadow büyüleri ile cücüğe dönmemiş chaos warriorların neler yapabileceğini bir kez daha gördük... minatorların insiyatifi geldiğinde ünitede sadece 1 minator kalmıştı (evet toplamda 15 wound vermiş olduk)... ünite şampiyonumuzda Doom bull'u challange 'e aldığı için her nekadar 5 wound yiyerek parça pinçik olsa da ünitesinden model kalkmasını engelledi... Tabiki Minatorların frenzy zarını tutturamayıp, sonrada charge mesafesi olan 6 yı atamamaları ve WoC ünitesinden charge yemeleri falan gibi bir sürü garip olay da cabası... Neyse bir sonraki Chaos konseyine her iki tarafta çalışıp gelecek o kesin ;D ;D ;D

Keyifli oyun için tekrar teşekkürler Özgün...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #35 : Ocak 26, 2012, 10:36:07 ÖÖ »
tabi bütün şansızlıklar bana gelmedi purple sun of xerox dispelleyemedik ama mesefede semih abi misfire atınca 4 lvl büyücüsünü kaybetti buna rahmen hallaç pamuğu gibi uniteleri bizim orduyu süpürdüler.
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #36 : Ocak 26, 2012, 11:56:10 ÖÖ »
evet sadece 6 atarsam büyücüm ölecek ve ben o 6yı attım :)... bu arada işin komiği aynı büyüden etkilenen diğer warriorlar (onlarda I5 ölmüyor) büyüyü yapan adam ölüyor ya :) :) :)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #37 : Ocak 30, 2012, 01:50:15 ÖS »
29 Ocak Pazar
2500 pts Friendly
Dawn Attack
Dwarfs (Burak) - Ogre Kingdoms (Deniz)
Dwarfs Minor win

Dawn Attack senaryosunun azizliğine uğrayan iki ordu da bir kanada karşılıklı dizildi. Deniz bu konuda biraz daha şanssızdı; zira 8 kişilik leadbelcher birliği, savaşın cereyan edeceği kanadın tam ters tarafında kalmıştı.

Bu savaş için, muhtemelen sadece ogre ordusuna karşı iş yapabilecek olan flame cannonu aldım. genel olarak artillery birliklerinin iyi iş yaptığı bir oyun oldu benim için. İki ogre birliğinin sayısını bana ulaşmadan yarıya düşürebilmek iyidir diye düşünüyorum. yine de, esas top maması olan ironblaster ve giantı topla değil de CC'de vura vura öldürmüş olmam acayip.

Maç genel olarak çok kanlı geçti. Oyun sonunda ogre ordusunda sadece leadbelcher birliği, bende ise generalle beraber yarım longbeard birliği, tek crewi kalmış flame cannon ve dragon slayer kalmıştı.

MoM: Scout Maneaterler. 4 model, flame cannon hariç tüm makineleri aldıktan sonra, zilyon rounddur yerinde duran hammerer birliğine arkadan kapanarak onları da yediler.
MaloM: ironblaster. ilk iki round misfire attı, ardından giant ile dövüşen warrior birliğine şarj etti. baktık kendini patlatamıyo, kafasına vurmak suretiyle yardımcı olduk.
ZaroM: 2. roundda butcher'in cast ettiği regenerationu 6 zarla dispel edemeyince 2 CC fazı boyunca 4+ regen atan ogre regimenti, normalde bağıra bağıra kaybedecekleri hammererlerle olan savaşında coştu. Dispel scrollum vardı benim aslında :)

Bu arada, son pozisyonda longbeardler ile leadbelcher ekibi birbiriyle bakışır halde kalmıştı, ben de şarj dememiştim. Hesabını yaptım, ortalamada 6,5 ile kırıyomuşum, heh. bir önceki round göbekten sektirilen warriorlardan korktum herhal.

eyw deniz...
War, war never changes...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #38 : Ocak 30, 2012, 02:55:15 ÖS »

bir önceki round göbekten sektirilen warriorlardan korktum herhal.

Seyirci kan istediydi...
dey layt com and me wan go hom...

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #39 : Ocak 31, 2012, 12:22:12 ÖÖ »
Maneater'lar adammış cidden. bi de magical bayrak vericek puan kalırsa tadından yinmez olurlar.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #40 : Ocak 31, 2012, 12:25:13 ÖÖ »
bunlara puan yatırıp sağlam ünite yapıp bir de scout yaparsan, bence bayrağa mayrağa gerek yok çok iş yaparlar,
bilmiyorum içine tiran/butcher giriyor mu bunların ama rank and file ünite olup scout olan bir tek cüceler vardı şimdi bir de ogreler çıktı...
dey layt com and me wan go hom...

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #41 : Ocak 31, 2012, 12:45:08 ÖÖ »
bunlara puan yatırıp sağlam ünite yapıp bir de scout yaparsan, bence bayrağa mayrağa gerek yok çok iş yaparlar,
bilmiyorum içine tiran/butcher giriyor mu bunların ama rank and file ünite olup scout olan bir tek cüceler vardı şimdi bir de ogreler çıktı...

Karakter girerse scout kaybediliyo oyun kuralları gereği. Ama gavurlar, alternatif olarak şöyle kulllanıyomuş:

-6 model, hepsinde brace of handgun
-sniper, poison özelliklerini al
-flaming banner al
-karakter avına çık