Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ocak 2012  (Okunma sayısı 11775 defa)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ocak 2012
« : Ocak 01, 2012, 07:54:38 ÖS »
-01.01.2012 Pazar
-Ateş Adasının Laneti 3. Cephe 2500Pst
-Skaven(Levent) vs Asrai (Semih)
-Asrai Victory

MoM: Dryad ünitesi... Büyülü koruma oyuncaklarını evde unutmuş olan Grey Seer'ı indirdiler, Treeman yardımı ile Clan rat ünitesini ince ince doğradılar...

MaloM: Generalin menzili dışında olduğu için Teror testini 1 ile kaçıran 50 kişilik clanrat ünitesi ve içindeki mühendiz bey üstlerine doğru kanatlarını açan Ejderhayı görünce, bu savaşın kendi savaşları olmadığına karar getirerek savaş alnını terkettiler... (8th edisyonda ilk defa terror testinin bir işe yaradığını gördüm...)

Ben iki treeman, 1 Dragon sırıtında nobel iki grup 12 dryad ile gayet dövücü bir ordu ile savaş alnına çıkmıştım... karşımızda ise her biri 50 modellik 4 tane clanrat ünitesi, 25 kişilik stormvermin, 1 doom whell, 2 mühendiz, 1 Grey Seer 1 Skaven Lord bir bayraktar ve her clan rat ünitesine bağlı bir doomflayer vardı.. açık kanattaki katpultu unutmamak gerekli tabi ki...

Gayet keyifli bir maç oludu... bir ara armızda 10" mesafe olmasına ramen, treeman ile 2-2 atıp önce ben doom whelle charge edemedim, sonra doom whell 3d6 da toplam 9 atarak geldi benim 1" mesafemde durdu... gibi saçma bir sahne yaşandı... Sonra Leventin gitmesi gerektiğinden 4ün 1ini oynarken bıraktık oyunu... hoş ozaman kadar benden hiç kayıp yokken, Skaven 50 kişilik 1 clannrat, 1 greyseer, 1 engineer, iki doomflyer kaybetmişti... Keyifli oyun içintekrar teşekkürler Levent, Rövanşını bir ara yapalım... ;) 

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
Ynt: Ocak 2012
« Yanıtla #1 : Ocak 03, 2012, 12:17:54 ÖÖ »
02.01.2012
-Ateş Adasının Laneti 2. Cephe 2500Pst
-Empire(Ruhi) vs Beastmen(Özgün)
-Empire Victory

Klasik bi ordu ile oyuna çıktık savaş arabaları monsterlar kalabalık gor minoşlar harpyler herşeyden biraz vardı.

random dağılım çok empire ayırmadı bana göre sol tarafa baya bi yığılma yapmış bi omuz omuza empire

scoutların gire bileceği ara olmadığında empire öne cağırmak için yem olarak ortaya uçurdum ama 2 grup fazla oldu sonraki ellerde baya başım ağrıcak bi taktik hatası yaptık

empire ağır sanayi hamlesi büyücüsü 2 tur boyunca fıs çıkınca rahat rahat gezindik alanda. tabiki ilk el yağan siyah yağmurunda yararı bolca oldu

baya CC lerde büyük yaratıklar empire dövdü sonra makinalar bi çalıştı ki o el hem ghorgons hemde giant düştü küçük trooplar kaçmaya felan başladı ortalık baya karıştı

+2 T alan halbert savaşımızda artık yenilgiye doğru gittiğimiz ortada idi minoş ekibi 3 savaş kazanıp yenilmez gibi dursalarda bir sonraki sootingde 2 top bi hellblaster karşıdan görünce minoş diye bişey kalmadı kabak çiçeği gibi açıldılar

başta yaptığım harpy hatası makinelerin sonda yıldızlaşmasına neden oldu zaten makinalar büyük canavarları ve minoşları aldığından puan aralığı bu kadar açıldı.

güzel maçtı ruhi sağolasın

günün dersi : elite Beastmen out
              Horde beastmen in

Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Ocak 03, 2012, 08:36:13 ÖÖ »
Çok güzel maçtı, çok eğlendim bende. Makinelerin 6.round'a kadar ateş etmiş olması bile kendi başına mucize diye düşünüyorum. Hani hiç değilse kendilerini patlatırlardı.

Belirtmek lazım kanatlardaki şövalyelerden bir tanesi özellikle chariotlara charge etmeyi başarınca, fazla fazla puanlarını çıkarmış oldu. Çok işe yaradı bir kanadı toplamakta. Diğer taraftan tüm detachmentları beastmen yemi olarak öldürtmek can sıkıcıydı.

Teşekkürler oyun için.

NOT: Mortar sekmesini 2d6 atarak yaptım 1 round. Özgün'de special kural falan zannetmiş, sonra 2. round uyandık. :) Yani gayet 1 misfire'dan kurtulmuş olabilirim. Heh.

« Son Düzenleme: Ocak 03, 2012, 08:48:17 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ocak 03, 2012, 09:40:54 ÖÖ »
NOT: Mortar sekmesini 2d6 atarak yaptım 1 round. Özgün'de special kural falan zannetmiş, sonra 2. round uyandık. :) Yani gayet 1 misfire'dan kurtulmuş olabilirim. Heh.

Sanırım mortar Old ones tarafıdan 40K dan getirilmişti değil mi ? ;D ;D ;D

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #4 : Ocak 03, 2012, 01:43:24 ÖS »
Empire strikes back!

Minoşlar öldü mü yoksa vah vah çok üzüldüm :P Vakit gelmişti.

Go Orders!

Belki bu cumartesi maçabilirim...
Tomb Kings
2189+

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ocak 03, 2012, 01:49:36 ÖS »
acimi minoştular onlar ne içleride bir gorbull nede doombull vardı ne de champion kardeş büyülü koruma almamıştı bu düşmanlığı unutmucaz Mezarından çıkmış ölülerin efendisi :D
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ocak 06, 2012, 12:26:18 ÖS »
6 Ocak Perşembe
Ateş Adasının Laneti 2. Cephe
3000pts
Warriors of Chaos (Salih) vs Dwarfs (Burak)
Dwarfs Crushing Victory

cücelerin 4 horde 4 makine ile sahaya çıktığı, kaos bebelerinin ise destek birliklerine biraz fazla puan yatırdığı bir çarpışma oldu. Senaryo özel kuralı gereği önce kaos dizildi. Bu nedenle, şövalyeler ve hellcannonlar hariç, elinden geldiğince her şeyi merkezlere yerleştirmeye çalıştı salih ki piyade birlikleri savaş dışı kalmasın. cüceler ise dawn attack rastgeleliğinden minimum ölçüde etkilendiler. sadece warrior birliği sol kanada yerleşmek zorunda kaldı, diğer tüm birlikler merkezdeydi. şansıma, chosenler Eotg'de 12'yi bulamadı ve oyuna +1 atak ile başladılar. inisiyatifi çalamadık ve WoC savaşa başladı.

Normal olarak üzerimize koşturan WoC, büyüde daha ilk roundda risk aldı. Salih, 6 zarla dürttüğü Treason'u IF yapınca, 18 longbeard birbirini kesti; fakat miscast zarında gelen 12'yi infernal puppet de kurtaramayınca sorcerer lord 3 level kaybetti ve sadece Infernal Gateway ile dolaşan 1. level büyücü oldu. Shooting fazında ise hellcannonlardan biri ıska geçerken diğeri misfire ile rampage olup karşısındaki warriorlara doğru koşturdu. warshrinelerden biri chosenlere +1 To verirken diğeri şövalyelere +1 atak verdi.

1.2.de, sayısı nerdeyse yarıya düşmüş longbeardleri derin formasyona geçirdim, sağdaki hammererlerişövalyelerin üzerine sürdüm. sol kanattaki hordeler ise tek başına ilerleyen warrior regimentini gözüne kestirdi ve march ettiler. shootinge kıyım vardı. warshrineden gelen ekstra toughnesse rağmen S5 grudge thrower ve 2 organ gun sıkışı chosenlerin canına okudu. top ise 1 köpek aldı ve hellcannonlardan birine 1 wound verdi.

2. roundda sırayı Salih'e verirken, hazır Imm. to Psyke olmayan bi birlik yakalamışken Master Rune of Challenge ile şövalyeleri hammererlerin üzerine çağırdım. atlılar sol kanattan ilerlemekte olduklarından, flee demeyi tercih etseler büyük olasılıkla dışarı çıkacaklardı, o yüzden şarj demek zorunda kaldılar. hellcannonlardan daha önce koşturanı, bu sefer Ld tutturamayıp warrior güruhunun yaklaşık 1" önüne kadar koşturdu, diğeri ise atışını ıskaladı. bu roundda sorcerer lord, unutmadığı tek büyü olan Infernal Gateway'i cast etmeye çalıştı. gene 6 zar fakat IF olmayınca runleord, spelleater rune ile büyü dispel edip, 4+'yı da başarınca lord o büyüyü de unuttu ve 1. level normal vatandaş olarak halkın arasına karıştı. CC'de şövalyeler +1 atak ve inanılmaz AS'ler sayesinde, 2 kişi kalmalarına rağmen hammererleri kırdılar fakat stubborn ile durduk tabi.

bu noktadan sonra olanlar, cannon ile hellcannonlardan yaralanmamış olanını indirdim, warriorlar diğer hellcannonu 3 roundda felan doğradılar, soldaki hammererler doğrudan karşılarındaki warriorlara şarj edip onları yok ettiler. diğer kanatta ise şövalyeler can verdi ve hammererler önce chosenleri bitirip sonra da, BSB'li warriorlarla oyun sonuna kadar sürecek bir CC'ye girdiler. Bu savaşın sonunda hem kaos bebeleri hem de hammererler son adamına kadar kesildi. BSB'ler ise oyun bittiğinde hala challengedeydiler.

Maçın en epik hareketi ise Master Engineer'den geldi. Organ Gunlardan birini parçalayan warshrineye tek başına şarj eden master engineer, kombatı 1 ile (o da şarj bonusu, heh...) kazanıp warshrine'yi kırdı. break testini tutturamayıp kaçan warshrineyi takip etti, yakaladı, indirdi. Aslan...!

Oyun sonunda kaos benden bir hammerer regimenti bir de OG puanı almıştı. Kaos tarafında ise sadece bir köpek birliği, bir warshrine, sorc. lord ve BSB kalmıştı (VP: 2332 - 643)

Uzun zamandır Salihle oynadığımız maçlarda bu derece tek taraflı bir maç oynamamıştık. Salih'in piyade birliklerini hafif, destek birliklerini kalabalık ve bol puanlı tutması benim horde birliklerimin çok işine geldi. Bir yandan artillery ile sayısı zaten az olan düşmanın sayısını daha da azaltırken bir yandan da üzerine yürüyüp, zaman kaybetmeden işlerini bitirebildim. Tek bir istatistik vereyim, rosterlerdeki model sayısı: Cüce (177) - Kaos (76).

MoM: Sağ kanat hammererleri. Önce sövalyeler, sonra chosenler, en son da bir warrior grubunu son adamına kadar kestiler. Kendileri de öldüler; ama isimleri yaşayacak.

Warshrine yakalayıp yokeden master engineer'e de ayrı bir parantez açmak istiyorum :)

MaloM: İlk 2 round koşturup warriorlarımın ağzına gelen hellcannon. ne bi ateş edebildi ne bişiy... bi de puanını verdi.

ZaroM: İlk roundda IF treason cast eden sorcerer lord'un miscast zarında 12, infernal puppet zarında ise 2 atması. Miscast 10-12 aralığından çıkamayınca, d3 level kaybet zarına da 6 atıp 3 level kaybedince, dah 1. turda büyük bir güç kaybı oldu kaosta.

saol patron...
War, war never changes...

blackwinter

« Yanıtla #7 : Ocak 06, 2012, 05:31:23 ÖS »
6 yaşimdan beri WHFB oynarım...

bööle dayak görmedim.

sende saol abi.

anlatımın tamamına katılıyorum.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ocak 06, 2012, 05:46:13 ÖS »
Salih olum dark elfe başlıyacam deyip khorne'u gücendirmişsin galiba... :D :D :D Eskiden WoC vs Dwarf maçlarında woc yıldızlaşmazmıydı ben mi yanlış hatırlıyorum ?

blackwinter

« Yanıtla #9 : Ocak 06, 2012, 06:00:48 ÖS »
ya sorma abi büyük ihtimalle chaosla yaptığım son maçtı bu. bu kadar dayak yemek istemezdim ama olmadı.
maçın ilk 2 turnunde meydana gelen 2 hareket (tzeentch knightların hammerer horde' una zorunlu şarjı & sorcerer lordun 1. lvl a düşüp bütün büyülerini kaybetmesi ) hem oyun düzenimi hemde inancımı kaybetmeme sebep oldu. sonra zaten dağıldık. CC de de ii zarlar atamadık sonuç.... noldu? arı mı soktu?

focus u DE ler üstüne vereceğim artık. dünya model ve iş var orduyla ilgili.

3000 pts üstündedir aldığım modeller.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Ocak 14, 2012, 10:50:49 ÖS »
-14.01.2012
-Beastmen(Özgün) vs Asrai(Semih)
-2500Pst (Alev Adasını Laneti 2. hafta 3. Cephe)
-Beastmen Victory

MoM: Beastmen Shaman Lord, Lore of beastten +3S +3A büyüsünü tüm oyun boyunca 3 defa yaptı ve oyunun kaderini değiştirdi...

MaloM: Benim dispell zarlarım... iki defa 6 zarla 20 zorluğa yapılmış +3S,+3A büyüsünü dispell edemedim...

Özgünle son oyunumuzda iki Ghorgonla karşılaşmıştım ve çaresiz kalmıştım... Bu sefer bunu engellemek için ben de 2 Treeman aldım... Özgün tek Ghorgon ile çıkmış ve ilk round çok iyi bir shooting turu geçirerek daha hareket etmeye dahi fırsat bulamadan Ghorgon'u attığımız oklarla kirpiye çevirdik... bu arada dragon sırtındaki Lord'um savaş alanının sol kanadını kazanmıştı... sonra bestigorlar ve razorgor chariot chargı yedik... :) tek savunmamız 3+ ward save olduğundan ve ilk kaçırdığımız save de bu wardsave çalışmadığından önce lord sonra da Ejderhamız öldü... Burada Özgünün magic heavy oynamasının da büyük etkisi var... oyunda büyü fazı çok random ve hiç bir şey olmayan büyü roundları olduğu gibi (bakınız beastmen ilk magic fazı) ortalamada durdurman gereken büyüleri durduramıyabiliyorsun (bakınız 5. ve 6. Beastmen magic fazları :) )oyunun sonuna kadar puan bazında başabaş gidiyorduk ancak Özgün biraz daha öndeydi... ve ben oyunun en kritik hatasını yapıp son round dryadlarla ve scout birliğimle bestigorlara charge ettim hani maksat charge + flank + rear ile +4 ile savaşa başlayıp bestigorları kırmaktı ancak kıramadık ve kaybettiğim bir hero ve bir dryad ünitesi ile aradaki fark daha da açılıp oyunu Beastmen'e vermiş oldum... Güzel bir oyundu... Her ne kadar oyunun son iki roundunda magic fazlarında 6 zarla 20-21 gibi casting değerlerini dispell edemeyip oyunu vermiş olmam canımı sıkmış olsa da keyifliydi... Oyun için tekrar teşekkürler Özgün... Bu beastmen e bir çözüm bulmam lazım ister warriors of chaos ister Wood elf oynayayım çoluğumu çocuğumu yiyor bu hayvan adamlar yahu ;D ;D ;D

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Ocak 15, 2012, 01:10:35 ÖÖ »
14.01.2011
Lizardmen (Alkım)- Skaven (Levent)
Kumpanya 1. senaryo
Lizardmen Wins
ayrıntılar az sonra....

Yaklaşık 11 saat sonra..
Kumpanyanın birinci senaryosu zor bir hal almıştı geçen haftaki mağlubiyetten sonra.
kazanmak için 9 tur dayanmak gerekiyordu. Biz dizilecektik ve Destruction başlayacaktı...
Gerçi kaybetmek de zordu 5. tur da wipe out olursak Destruction galibiyeti, 6,7,8 beraberlik. 9 Tura kadar dayanabilrsek ORder Galibiyeti. Bir de destroy olan her Skaven ünitesi bir sonraki tur kendi masa kenarından oyuna girecekti, karakterler ve Monsterlar hariç. 2 grey seer, 2 engineer de kafamıza büyü yağdıracaktı.
Levent mantıklı bir seçimle, mortar getirmiş move and fire olduklarından destroy etsek bile bir sonraki tur kafamıza taş yağdırıyorlardı.
Lizardmen'de Life lore bilen Slaan ölümleri azaltmaya çalışıyordu, senaryo gereği de belki dayanırız diye irili ufaklı bir çok skink ünitesi aldım hepsini öldürülenmesin diye.
Lizardmenler iyi dayandı, leventin azaltırım sonra destroy ederim taktiğine rağmen. Bir tur Skaven Lordunu Dwellers below ile havaya uçurduk, iki tur sonra 2 grey seer'ın, 2 engineerin 1 bsb'nin sığındığı üniteye deweller below'u attı 1 tane grey seer hayatta kaldı. Bunun sonucunda, 4.2'sinin büyü fazında Levent Oyundan çekildi. Erken bitmesine kanmayın aslında çok eğlenceli bir maç oldu. Baya kafa patlattık eğlendik...

MoM: Slaan, en sonunda gösterdi gücünü koca kurbaa
MaloM: Yok
Zen Moment oM: levent'e "Kroot görmüş White Scar Numarası" çekeceğimi söyleyişim....
http://www.google.com/imgres?um=1&hl=en&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:tr:official&biw=1366&bih=639&tbm=isch&tbnid=J87ZIKuy5ZqxxM:&imgrefurl=http://forum.rollwithit.org.uk/viewtopic.php%3Ff%3D17%26t%3D645&docid=9YVUt0Q0gvxm-M&imgurl=http://img198.imageshack.us/img198/9987/photo053gnr.jpg&w=600&h=900&ei=DawST4_UKIepsgaS7KyIBA&zoom=1&iact=rc&dur=122&sig=110990945379694907118&page=1&tbnh=138&tbnw=92&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:0,s:0&tx=50&ty=89
« Son Düzenleme: Ocak 15, 2012, 12:55:48 ÖS Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #12 : Ocak 15, 2012, 10:31:06 ÖÖ »
Ne azı, 8 saat geçmiş :P
Tomb Kings
2189+

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Ocak 15, 2012, 10:58:38 ÖÖ »
Ne azı, 8 saat geçmiş :P
görecelilik ve uyku
dey layt com and me wan go hom...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Ocak 15, 2012, 01:47:54 ÖS »
oyunun başında panikledim ve herşey karıştı birlikler her bir yana dağıldık uzun zamndır bir ejdarha görmemiştik hani bizden büyük bişey çıkmamıştı karşımıza. genel beastmen mantığı büyük en güçlüdür diyip kafamıza göre sağa sola koşunca olan oldu. bunun yanı sıra benim beklemdiğim hani ağız burun dağıtacak elemanlar vardı treemanler ve Dragon bu orduyu orta dövüşcü olarak büyü ağırlıklı yapmıştım ve hani büyü olmasa oyun semih abinindi zaten ilk 2 tur 5-6 4-5 gibi büyü zarları atarak hiç bişey yapmayan büyücüler. bütün yancılarım ölüp 2 tane uniteye düştüğümde çoştular 4 zarla iki kez 20+ baya aşarak büyü yaptık ve dispelde semih abinin düşük atması beastmenlerin madara olmasını önledi.

ama bu maç cidden beastmenlere çok kızdım.Semih abinin Dispel zarlarındaki şansızlığı bi yana cidden wood elf hakkıydı.wood elfin taktikleri pusuya düşürmeleri baya iyi oyundu. ya onu bıraktımda cüceye chaosa bretona flee demedikde wood elften bildiğin kaçtık be :) Dayağı hissettim ensemde böyle kıran kıran maçları devamına beklerim semih abi :)

Maç İçin Tekrardan Teşekkürler Semih Abi
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team