Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Campaign bitmesin diye insanlara forumu haber etmek  (Okunma sayısı 3177 defa)

Ruhi

• E-Posta
Campaign bitmesin diye insanlara forumu haber etmek
« : Nisan 04, 2011, 09:11:51 ÖÖ »
Selamlar,

Yav, şu anda campaign'de yer alan insanlara burayı haber vermek gerekiyor. Gerçekten bir liste verilirse, hani telefon filan da edilir. Yoksa bu site hiç canlanmayacak.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Re: Campaign bitmesin diye insanlara forumu haber etmek
« Yanıtla #1 : Nisan 04, 2011, 12:02:24 ÖS »
Katılımcı listesi:
-Semih (WoC)
-Veysel (Tomb King)
-Batuhan (Bretonnia)
-Deniz (The Empire)
-Salih (Orcs&Goblins)
-Taner (Vampire Counts)
-Oğulcan (Lizardmen)
-Yakup (Dwarves)
-Baran (Asrai)

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 06, 2011, 11:04:50 ÖÖ »
Beni de alsanıza aranıza ya

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Nisan 12, 2011, 11:20:31 ÖS »
Ne yapalım?

Eski tayfayı tekrar toplamak zor gibi. Araya İzmirCon girecek bıt bıt zaten bu kadar zaman geçti.

Benim aklımda Con sonrası 1 ay sürecek ve herkesin birkaç maç yapacağı, özel kurallı senaryoları olan, sağlam fluff yazılacak bir campaign var. Hani içinde 2v2 de olacak, 500 puanlık border patrol maçları da içerecek vs.

Ne dersiniz? İsterseniz con sonrası toplanalım bunu derleyip toparlayalım ve Mayıs ayı içinde böyle üç-dört haftalık bir mini campaign yapalım. Uzayınca bir yerde illa ki kopuyor gibi geldi bana... Mighty Empires 2 keredir kopuyor (gerçi forum batmasaydı güzel gidiyorduk gayet), Warbands tutmadı. Hani Savaşçekici olarak siz eskiden nasıl yapar ederdiniz bilmiyorum da benim önümdeki tüm örnekler 1 aydan uzun tutulunca işin bitmeyeceğini gösteriyor...
"If you're going through hell, keep going."

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 13, 2011, 09:13:47 ÖÖ »
Batuhan, 1 aylık bir şeyler yapmak mantıklı... bir de görülen o ki insanların bir şeylere karar vermesi gerekliliği oyunu soğutuyor... oyun her seferinde savaşlar fazında değil de, kış ayında patlıyor farkındaysan. Bu sebeple aslında campaing puanı sistemi ile oynana bir şeyler sanki daha mantıklı.. fluflı oyun bir kişiye (game master) çok iş düşürüyor ve o kişi uğraşıp bir şeyler oluşturduktan sonra birileri çıkıp iki hafta o oyunu oynamayınca niye yazdım ki duygusuna kapılıyorsun... yinede sen bilirsin... benim tavsiyem, Umutun bir aralar yapmayı düşündüğü Order vs Destruction temalı, yapılan her savaş sonucunun belirli bir campaing puanı getirdiği ve atıyorum belirli campaing puanlarının fluf olarak belirli olayları tetiklediği bir sistem....

Misal;
konu: Destruction orduları sahile çıkartma yapmış ve ana kıtanın içlerine doğru ilerlemektedir..
eğer Destruction toplamda 15 Campaing puanına ulaşırsa, Sahilde savaş kaleleri kurmayı başarmış ve artık daha rahat suplly alabilecek hale gelecektir.

eğer Order toplamda 15 Campaing puanına ulaşırsa, Order ani tepki vermeyi başarmış ve Destruction'ın sahilde yerleşmesini engellemiştir.

kim daha önce 15 puana ulaşırsa onun hikayesi tetiklenmiş olur ve hikaye buna göre yazılır bir sonraki ulaşılması gerekli puanlar belirleni ve yeni sonuçlar yazılır...
örnek:
eğer destruction ilk görevde önce 15 Cp ulaştıysa bir sonraki CP hedefi 12 olur, Order'ın ise 18 olur... yada ilk görevde Order kazandıysa tam tersi order'ın Cp hedefi 12 olur Dest. ın 18 olur gibi...
bu arada olan olaylara uygun olarak hikaye yazılır ve yayınlanır....

ne deriniz ? ama bunları yapmak bile baya zahmetli bir iş bence...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #5 : Nisan 13, 2011, 06:33:07 ÖS »
Bence forum patlamasa giderdik biz dürte dürte olurdu...
Neyse 7 mayıstan sonra ben bir lig düzenliyeyim en iyisi :P

DN:Geyik tabiki ama bişi çıkmazsa yaza lig yaparım ;)
Tomb Kings
2189+