Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Kasım 2023  (Okunma sayısı 1424 defa)

Zamir

• Partykiller
    • E-Posta
Kasım 2023
« : Kasım 03, 2023, 03:31:46 ÖÖ »
2 Kasım Perşembe
2000 pts
Orcs & Goblins (Batuhan) vs Vampire Counts (Mirza)
Vampire Counts Major Victory (muhtemelen)

Miscast atmaktan sıkıldığım için ork dayılardan close combat dayağı yemeye karar verdim. Sahaya ghoul temalı bir ordu ile çıktım. Üç ana ünitemi de ghoul yaparak Yakov'a ghoulkin özelliğini verip üzerine klasik Red Fury ve Infinite Hatred kombosu ile cc vampirimi oluşturdum.

Başlangıç zarlarından önce bütün ghoul ünitelerimi march ettirdim, şansıma ilk tur da ben başlayınca bir march daha yaparak bütün ghoul ünitelerimi dayıların 8 inch mesafesine getirmiştim. Danse Macabre charge'ı ile ilk turdan Vampir Lord'un olduğu ana ghoul ünitesi ile Big 'un ünitesine dalmaya çalıştım ancak Batuhan'ın anti-vampir dispel pool'u beni durdurmayı başardı. Üzerine hem Miasma of Deathly Vigor aramadığım için asf olamadım, hem de boş yere power stone kırmış oldum. Bu sırada sol kanattan Varghulf ve Blood Knightlar ile ilerledim, sağ kanadımı ise ucuz ghoul ünitesi ile korumak üzere ilerlettim.

Tur Batu'ya geçince öncelikle troller stupid olarak benim anında oyunu kaybetmemi engellediler. Ardından Batuhan WAAAGH! diyerek önce biraz yaklaşıp chargelarını denedi. Benim başaramadığım charge ı yaparak ana üniteme Big Un'lar ile girdi. Sağ kanadımı koruyan ghoullara ise savage orcs dadandı. Bunun dışında waagh çok efektif olmadı diyebilirim, zira hobgoblin wolf riderlar animosity atarak birbirlerini dövdüler, ardından panik atıp masa dışına kaçtılar. Diğer charge denemeleri de fear'a takıldı. Bu tur esas komedi Batu'nun Gork'll Fix It büyüsünü irressistable atarak Vampir Lord'u kendisinin sonraki magic fazına kadar sağlam kitlemesi oldu. Haliyle korkunç bir close combat fazı geçirdim, 3-4 tane ghoul kaldı vampirin yanında, corpse cart'ın da bir bacağı sallanmaya başladı.

Bir sonraki tur benim için daha iyi geçti. Blood Knightlar ile boar riderları kaçırıp dev ile bakışmaya başladık, varghulf ile cukkalardan birini, yarasalar ile de diğerini yakaladım. Grave Guard ünitemi danse macabre ile Vampir Lord'a yardıma götürmeye çalıştım ancak yine büyülerim ya başarısız oldu, aslında başarısız olmadı ama Gork'll Fix It yüzünden sürekli 6 attığım casting zarları 1'e dönüştü, allahtan miscast atmadık, yaptıklarım da Batu tarafından dispellendi. Burada beni kurtaran bir şey oldu, Batu oyun disiplinini kaybederek (:P) ork general ile vampir lord'a challange attı. Yakov'un da kılıç kullanmayı becereceği tutmuş, ork generali param parça etti valla. Ghoullar cc de yine kırıldı tabi ancak üstünlüğü elime aldığımı bilerek sonraki tura umutla girdim.

Batu'nun turunda dev blood knightlara girdi, night goblinler ise kendi kendilerine waaagh (küçük harfli) diyerek önlerinde duran fanatic kardeşlerinin üzerine girdiler. Fanatic kendi kankalarına 11 wound vererek bir güzel dövdü. Dayak yiyen night goblinler bu sefer kaçmaya karar verdiler ve geldikleri gibi masa dışına doğru yürüdüler. Ork general öldüğü için troller bundan sonraki her tur stupid kaldı. CC fazında dev hazretleri blood knightları bir temiz döverek tek adama indirdi, ancak mucizevi bir şekilde sağ kanattaki ghoul ekibi son adama kadar dayanmayı başardı. Hatta kalan son ghoul champion 3 attack yapıp üçü ile de poison vurarak tek başına 3 kill aldıktan sonra öldü. Kendisini alnından öpüyorum. Yakov ise blender modunu açarak önündeki orkları yok etmeye başladı, yine de goblinlerin corpse cart'ı almasını engelleyemedim.

Tur bana geçince grave guardlar ile vampir'e desteğe geldim, vargulf ile de stone thrower'ı hallettim. Magic fazı yine fazla etkili geçmedi, vampirin yanındaki ghoulların bir kısmını kaldırabildim ancak blood knightları kaldırmayı başaramadım. CC fazında son blood knight da nalları dikti, ancak Yakov sonunda Big Un ünitesini yok ederek Black Orclara doğru devam etti.

En son orc turunu oynadık, night goblinler masa dışına çıktı, savage orclar da Yakov tarafından lime lime edilince geriye bir tek dev efendi kaldı. Bu surette 5'in 2'sinde el sıkışarak oyunu bitirdik. Bu oyun acayip eğlendim ancak şansımın fazla yaver gittiğini düşünüyorum. Özellikle Gork'll Fix It sonucu sürekli 6 atıp 1'e dönüşmesi tam komediydi, Night Goblinlerin waagh atıp goblin fanatiğin içine girmesi, sonra da panic atıp kaçmaları da efsaneydi. Sonuç olarak yine komik bir Orcs&Goblins maçı oldu Batuhan'a çok teşekkür ediyorum.

ManoM: Yakoooooooov the Lesser! Kendi başına 30 model falan kaldırdı herhalde. Kral...
ManoM 2: Dev Hazretleri, blood knightların kafasını eziverdi, giant öldürme hayallerim de suya düştü...
MaloM: Night Goblin ekibi. Çocuklar alemsiniz yav, kendi önünüze fanatic atıp sonra waagh ile içinde kalıp bi de üstüne panic atıp kaçmak... Muazzam.
ZaroM: Gork'll Fix It'in irresistable geçmesi diyeceğim. Çok komik ve sinir bozucu büyüymüş. Görmüş olduğuma sevindim.
"Prodigious size alone does not dissuade the sharpened blade."

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Kasım 2023
« Yanıtla #1 : Kasım 04, 2023, 09:32:05 ÖS »
Le Revanche!

4 Kasım Perşembe
2000 pts
Orcs & Goblins (Batuhan) vs Vampire Counts (Mirza)
Orcs & Goblins Major Victory (muhtemelen)

YK'da birileri reaktör patlatınca bizim frp çok kısa sürdü. Oyuna başladık sirenler çaldı.. Öyle olunca dedik ki warhammer'a geçelim!

Mirza yine delikanlı gibi koştur koştur dibimee geldi. Bu sefer daha önce bana karşı çıkmadığı spirit host ve wraith'lerle geldi. Spirit host hemen dibime girdi hatta. Öyle olunca daha 2. turdan Waagh çaktım. Chariota binen ork general ve BSBli kalabalık ork grubumla spirit hosta daldım. Kesip arkadaki zombilere girdik. Yandan gelen ghoul grubu ve şövalye stajyer vampir ork generale yandan kapansalar da chariot'un öne 7 impact vurması ve BSBli orkların zombi katliamı yapması sonucu zombiler de tek turda dağıldı. BSBli orklar hızlarını alamayıp Lord Vampirli ve Corpse Cartlı iskeletlere girdiler. İlk tur coprse cart üstündeki necromancera yönelttim ataklarımın bazılarını. Necro ölünce coprse cart ayrı ünite olmuş oldu. Böylece sonraki tur combat kırılması sonucu iskeletler ayrı cart ayrı hasar yedi. Cartı uğurladık, lord vampir de tek başına kaldı orklara karşı. Rezil zarlar attı, BSB black ork'umu kesemedi, biz de rank bonus vs abiyi kırıp öldürdük...

Masanın diğer kenarlarında ork generalim stajyer şövalye vampiri kesti. Savage orklar 30 zombiden charge yese de dövdüler ve 5e düşürdüler sayılarını. Kalanları da oyunu bırakmasak keserlerdi. Wraithler ile troller oyun boyu combatta kilit kaldı. Mirza wraithlere baya kötü zarlar attı. Giant ve Black ork grubum Grave Guard'a daldı, bir ara combatı kaybettik Giant stubborn ile durdu. black ork grubu kaçtı, yandan koşan 5 ölü kurda yem oldular (hey allam..) Giant turlarca Grave Guard'a bağırdı, sonra bir ara canı çekti Wight King'i aldı cebine attı :D Anca Vargulf arkadan girince grave guardla beraber Giant'ı kestiler, Wight King'i kurtardılar :D

Mirza'nın vampir lord toza dönüşünce el sıkıştık.. Her zamanki gibi komikli oyundu...

ManoM: BSB'li orklar... Dayılar koştu, spirit host, zombiler, iskeletler, vampir lord sıradan herkesi dövdüler...
MaloM: Troller ve Wraithler... 4 tur filan combatta boş boş takıldılar. Hep berabere kaldılar...
KomikoM: Giant yine gülmece kaynağıydı. Her tur bağırdı. Bir tur bağırmadı Grave Guard şampiyona pick up denedi. Beceremedi. O tur zaten Black Orklar kırıldı kaçtı. Giant devam etti. Sonraki tur Wight King'i yakaladı attı cebe. Arkadan gelen Vargulfa önce yine bağırdı, sonra kafa attı.. Sonra da yeter diyip dayak yemekten bezdi. Ölüp düşerken de 3 grave guard götürdü...
"If you're going through hell, keep going."

Nurhak

• NavTech
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Kasım 27, 2023, 04:44:01 ÖS »
26 Kasım 2023 Pazar

Empire(Nurhak) vs Chaos Dwarfs(BurakS)

2000pts/Turnuva/Meydan Savaşı

Sonuç: Empire ağır yenildi

İlk turnuvam için listeyi hazırlayıp geldim. War machine ağırlıklı olarak sahaya çıktım ve oldukça geniş dizildim. Ortada ikisi de çift detachmentlı core unit'ler ve steam tank, sağ kanatta knightly orders, sol kanatta pistoliers ve knightly orders, arkalara da bir great cannon, bir mortar ve hellblaster volley gun ile kurulumu tamamladım.

1-1

Oyuna empire başladı. Tüm hattı biraz ileri sürdüm. Büyü geçiremedik. Attığım toplar kısa düştü, mortar da bir şeyi vuramadı ama en büyük sıkıntı volley gun'ın ilk tur ilk barrelda misfire edip, bir de utanmadan patlaması oldu. Ulan volley gun.

1-2

Tauruslu dwarf lordu uçarak sol kanadıma terror attırmaya geldi ve pistolierlerim sahadan çıktılar. Çukkalara 2 adam kaybettik.
Dwarf hattı pek ileri çıkmadı, sadece sol kanatta centaurlar ile kurtlu goblinler süvarimin charge menzilinde kaldı.

2-1

Açıktakı lorda top atmak yerine, şövalye ile charge edince sanırım her şeyin kötü gitmesini başlatan hareketi yapmış oldum. Şovalyeler dayak yedi ve kaçtı. Orta sahada 5 steam pointim ile inferno golemse charge ettim ancak azıcık farkla failed charge olduk. Sağdaki şövalyeler goblin riderlara charge etti, goblinler flee deyince failed charge'la centaurlara flankimizi verdik. Bu seferki büyü biraz daha iyi geçti, oyun başı ormana saklanan sneaky gits'e biraz maggic missile ile panic attıracak kadar azalttım. Cannon ile inferno golemin birine tek wound verdim üstüne arkasındaki çukkayı da vurunca, çukkayı oyundan aldık.

2-2

Önce topum sonra sağdaki şovalyelerim charge yedi. Şövalyeler garip bir şekilde flankden gelen centaur charge'ına adam kaybetmeden durmayı başardılar. Topum lord tarafından yokedildi. Sağ tarafta goblin riderlar toparlanıp benim mortara doğru hareketlenmeye başladılar. Inferno golems de bu arada steam tanka charge ettiler. Ikinci inferno golems de benim lordlu swordsmen uniteme yaklaşınca alev saldırısı yaptılar.

3-1

Swordsmenler ile inferno golemlere charge dedik. Halberdier ile de ileriye çıktık ve dwarf warriorlara charge ettik(bu hareketi yaptım mı yapmadım mı çok iyi hatırlamıyorum doğrusu)
Swordsmenler 12 tane free company ile support charge'da flanke kapandı ve statikten golemleri kırıp, yakalayıp yok ettik. Her şeyle kovalayınca kötü pozisyonda kaldık. Benim sağdaki şövaleyeler bu sefer kırılıp kaçtılar ve kayaya çarpıp yok oldular. Centaur da kötü pozisyonda kaldı. Steam tank bir adet golemi ezmeyi başardı.

3-2

Halberdiler charge'ı burada da yemiş olabilir emin değilim cidden. Alan olmadığı için halberdierin detachmentı iş yapamadı. Steam tank 2-3 wound yedi. Centaurlar pozisyon aldı. Goblin rider'lar mortara doğru iyice yaklaştı. Swordmens fightında pek bi ilerleme kaydedemedik.

4-1

Fight dümdüz devam etti. Mortar dibine gelen goblin riderlara atış yaptı ve 2 tanesini yok etti. Detachmenltlerin biri centaurlara charge denedi ancak menzil yetmedi.

4-2

Swordsmen unitesi reardan, centaur charge'ı yedi. Halberdierler reardan, lord charge'ı yedi. Mortar goblin rider charge'ı yedi. Swordsmen ve halberdilerler yakalanıp, yok oldular. Mortar crew'u goblinlerin birini dövüp yolladılar. Steam tank olduğu yerde kaldı.

Toparlama;

Her şeyim yok olunca el sıkıştık ve ben ilk turnuva maçımda 0-20 mağlup olmuş oldum.
Yine de keyifli maçtı. Burak abiye oyun için teşekkürler.

"He'd have to be one hell of a shot to get me from-"

Nurhak

• NavTech
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Kasım 27, 2023, 05:49:02 ÖS »
26 Kasım 2023 Pazar

Empire(Nurhak) vs Ozan Ceberut(Dark Elves)

2000pts/Turnuva/Meydan Savaşı

Kendi dark elf ordum bitmediğinden empire oynayınca, ozan abinin orduya büyük kıskançlıkla baktım. Ozan abi iki flank'de hydra, hafif sağda ejderli ölmeyen lord. Ortada cauldron, witch elves ve spear elf, solda da iki tane crossbows ünitesiyle kuruldu.
Benim ordum da bu sefer steam tank sağda pistolier ve knightla birlikte, sol tarafta knightların biri ve halberdilerler, tam ortada da swordsmen ile dizildim. Arka tarafa da war machineleri geldi; bir top, bir mortar, bir volley gun.

1-1

Oyuna empire başladı, hattımı pek ileri sürmedim. Volley gun'ı arkadan biraz öne getirdim, menzilinu unuttuğum için arkaya koymuşum :)  halberdierlerin handgunner detachmentı soldaki hidrayla yüzleşmek için hareketlendi. Sağ ve sol şövalyeler ileri gitti, pistolier ve steam tank biraz öne çıktı. Core unitler yerinde kaldı. Büyü fazında bound spell'im dispellendi, büyük ve küçük magic missilerim vardı ve iki büyücümle büyüğünü atıp tutturamadım. Shootingde soldaki hydra asıl cannonlq, sağdaki hydra steam tankın connonuyla vuruldu. Sol hydra regen tutturdu. Sağ hydra ise tutturamadı ve 3 wound yedi. Mortarım çok uzağa scatter oldu ve turu bitirdik.

1-2

Dark elfler mümkün olduğunce ileri çıktı. Sağ ve sol hydra ateş püskürmeye geldi. Bir pistolier ateşe düştü. Ejderli lord swordsmen ve şövalyelerin ortasına girdi ve ateş attı. Swordsmenden 3 kişiyi yaktı. Crossbow unitesi çitlere yaslandı. Crossbowun biri halberdierle sıkıp wound veremedi. Diğeri de şövalyelerime wound veremedi. Magic fazında ozan abi her seferinde büyü üretme zarını kaçırınca pek bir büyü benim tarafa gelmedi.

2-1

Terror attıran ejderli lord dibimize gelince herkese leadership zarı attık. Herkes generale yakın olunca sorunsuz devam ettik. Steam tanka 5 steam point ürettik. Sağdaki şövalyeler diplerindeki hydraya charge edebilecek pozisyondayken onu boşverip arkadaki crossbowları gözlerine kestirdiler. Sağ tarafta steam tank 5sp harcayıp hydraya charge etti. Swordsmenler ve şövaleyler de ejderli lorda önden ve flankten charge etti. Bunların haricinde pek bir move olmadı. Halberdierlerim tüm oyun duracakları gibi yerlerinde durmaya devam ettiler.

Shooting fazında top yine hydraya sıktı ancak wound veremedik. Handgunnların beş tanesi hydraya sıktı yine wound veremedik. Volley gun görüşü kapanınca kimseye ateş etmedi. Pistolierler yakınında kimse kalmayınca witch elf flankine doğru koşmaya başladı. Mortar kötü tahmin sonucu wound veremedi.
Close combatta ejdere sadece bir wound verebildik ve challenge'da şampiyonum vahşice katledildi fakat statikten, flankten bir şekilde kazandık. Leadership tutunca fight yerinde kaldı. Sağ tarafta steam tank hydraya 5d3 impact hitte 11 impact vurunca, hydradan geriye sadece beastmasterları kaldı. Steam tank da oyunu hemen hemen orada bitirdi zaten.

2-2

Dark elf warriors benim ejdere kapanmış adamlarımın flankine kapandı. Diğer hydra handgunnlerlara charge etti, stand and shoot dedik, hydra failed charge yaptı. Witch elf ve cauldron bize doğru gelmeye devam etti. Dark elflerden yine büyü geçmedi. Crossbowlar knightlara wound veremedi. Digeri crossbow halberdierlere 2 wound verdi. Close combatta benim adamlar dayak yedi biraz ama durduk.

3-1

Knightlar crossbowların birine charge dedi. Pistolierler witch elflerin dibine geldi. Halberdierler yerinde durmaya devam etti. Magic phasede bir tane büyük magic missile geçirdim, 6 tane gibisinden witch elf yok oldu. Shootingde top yine hydraya wound veremedi. Mortarı diğer crossbowa attım ama biraz fazla scatter olunca, diger crossbow ve knight kavgasının ortasına düşüp 3 crossbow öldürdü.  Volley gun yine sıkamadı. Handgunnerlar hydraya vurdu bir şey olmadı. Pistolierler witch elflere ateş etti 2 ya da 3 tane indirdiler. CC'de knightlar crossbowları yendi ve yakalayıp yok ettiler. Swordsmen fightı devam etti.

3-2

Witch elfler frenzy'den dolayı benim detachmenta charge dediler ve failed charge oldu. Hydra handgunnerlara charge dedi, biz flee diyince o da failed charge oldu. Magicde yine bir şey geçmedi diye hatırlıyorum. Cauldron, warriorlara killing blow verince witch elfler savunmasız kaldı. Cc'de bu sefer ben kırıldım ve generalli swordsmen unitem ile kalan iki knight'ım kaçtılar. Şansıma kimse yakalanmadı ancak volley gun'ım kovalama sırasında charge yedi. Free company detachmentim de panik testini tutturamayınca, diğer free company'nin yolunu kesti.

4-1

Hiç charge demedim. Kaçan lordlu unite ve detachmenti toparladım. Knightlar saha dışına çıkıp, destroy oldular. Magic phasede yıldızım parladı. İki büyücüm de büyük magic missile geçirdiler. Totalde witch elf ünitesine 4d6 s4 damage vurdum. Tabii 4d6'da 20 atınca işler baya değişti. Witch elf unitesinde bir tek sorceress kaldı, onu da handgunnerlar halletti.

4-2
Benim volley gun yok oldu. Hydra handgunner detachmentini yedi. Warriorlar charge edemedi los olmadığından. Sorceress gidince büyü zaten kalmadı. Shootingde crossbowlar 1-2 halberdier aldı.

Toparlama;

Esasında oyuna buradan devam etsek işler empire aleyhine gelişebilirdi ancak benim sürem bitmesi sebebiyle oyunu burada bıraktık ve ozan abiyi vp chartta oynanmayan her raund için bir yukarıya çıkarttık. Her şey hesaplanınca sonuç 12-8 olması lazım empire victory şeklinde sonuçlandı.

"He'd have to be one hell of a shot to get me from-"