Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ağustos 2014  (Okunma sayısı 4090 defa)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Ağustos 2014
« : Ağustos 04, 2014, 12:33:53 ÖS »
3 Ağustos Pazar
ETC
Chaos Dwarfs (Burak) - Beastmen (Özgün)
Dawn Attack (?)
Chaos Dwarfs Victory (12-8)

Lan şimdi yazarken farkettim. ETC hep battleline aslında neden senaryo attık ki :) neyse...

Özgünün listesi her zamankinden epey farklıydı. ETC kurallarından istifade etmek için kurduğu 40lık horde ambusher dahil toplam 3 horde birliği vardı. bunun yanında bir centigor birliği, 2 chariot, 2 ufak ungor ve lvl3 taşıyan scout chariot... Bu kurulumu yapınca parası yetmeyen özgün lvl4 alamamıştı hatta dispel scrollu bile yoktu.

benim listem son turnuva listemle neredeyse aynıydı. lvl4, BSB, 27x GWli core birlik, 10x fireglaiveli birlik. biri 6x GW diğeri 3x xHW iki bull centaur, 6x K'daai, 5x HG rider, Hellcannon ve magma cannon...

Dawn attack zarlarında Özgünün neredeyse tüm birlikleri merkeze geldi; ancak öyle sıkıntı verecek bir yığılma olmadı. Bende ise sıkıntı vardı, 2 herolu ana birlik ve magma cannon sağ kanada düştü. Bu arada, terrainlerden bahsetmeden olmaz. benim deploymente yakın sinister statue (at the start of each player turn, within 6" for 3- d6 s4 hit), sol tarafta orta alana yakın haunted mansion (within 6", d6 s1 hit NoAS) vardı. üstüne üstlük, esas kombatın döneceği yer civarında tower of blood (hatred + frenzy) ve acropolis of heroes (within 6" stubborn) vardı. Bu kadar şeyi neden annattım, az sonra...

Benim plan, sol kanattan gelecek chariotu ufak BC ünitesi ile durdurup soldan beastmenin etrafını çevirmekti; fakat scout bray shaman bu civara yerleşince iş değişti. Özgün biraz ihmalkarlık yapıp scout chariotu büyük BClere biraz yakın koymuş; ancak yandan mandan derken sığamadım, etmedim şarj ;) benim sol kanatta BCler ve şariyotlar arasında hep köşe kapmaca oynandı uzunca bi süre. oyun sonuna kadar da hiç giremediler birbirlerine.

büyük BC birliğimi scout şariyotun görüşü dışına çıkacak şekilde öne sürdüm, k'daaileri ve ana birliği de orta alana doğru sürdüm. Altı atıp inisiyatifi çalmış olmama rağmen ne magicka ne de shooting bana bi fayda sağladı bu roundda.

özgün ilk turunda hemen horde ambusherlerini getirdi hem de istediği yerden. ana birliğimin arkasından çıkan içinde general olan 40 kişilik gor birliği gerçekten çok korkutucu... önun dışında tüm birlikler ilerledi. centigorlar haddinden fazla ilerleyip k'daailerin ağzının içine girdiler hatta. burda acropolisten stubborn mu towerden frenzy mi kararını veren özgün tabii ki frenzyi seçti. bray shaman, sadece lvl3 olmasına rağmen purple sun ile 2 BC aldı, neredeyse hellcannonu da alıyordu.  sol kanatta ayak oyunları sürüyordu...

benim ikinci turdan itibaren terrainler şov yapmaya başladı. sinister statue iki taraftan da avuç ayuç adam kaldırdı, haunted mansion da aynı şekilde hem BClere hem de beeast chariotlara saydırdı. ana birliğimi horde kaşılamak için döndürdüm, k'daaileri de centigorların üzerine saldım. terrain saldırısı, bir magma cannon atışı, bir fireglaive salvosu ve bir büyük magic missileden sonra horde sayısı 21'e düşmüştü. CC'de k'daailer centigorları çokla kırıp kaçırdı hem de pek kötü zor atmama rağmen. Özgün bu k'daailerin gücünü hep hafife alıyor gibi geliyor bana, hafife jale... centigorları yakalayamadık, üstüne diğer şariyotun ağzının dibinde kaldık.

2.2de özgün neredeyse şarj edebilecek her şeyle şarj dedi. şarj etmeyen sadece shaman şariyotuydu. Esas önemli dövüş tabii ki generalli ambusher ünitesi ile benim ana birlik arasında geçecekti. Terrain kıyım yapmaya devam etti, ben büyük dövüşü kazandım fakat hem kaçan birliğe yetişemedim hem de BSByi challengede kaybettim. K'daailer ise şariyotu göğsünde yumuşatıp dayaa başladılar. reroll succ wounds ftw.

üçüncü turda kaçmakta olan ambusherleri fireglaive şarjı ile dışarı sürdüm; ancak bu sefer de Ld tutturamayan hellcannon, koşturup gorlara şarj etti. ana birliğimi tekrar orta tarafa doğru swift reformlayıp bir sonraki tur o kombata yetişir miyimin peşine düştüm. bu rounda sadece 1 wound yiyen hellcannon umutlarımı arttırdı. K'daailer ise CCde şariyotun son woundunu aldı; buna dayanamayan centigorlar panik fail edip oyun dışına çıktılar. Sadece 2 kişi kalmış k'daailer ile reform olup hellcannon dövüşüne bakarak oldular. kilit nokta, bu roundda bestigorlara ash stormu yedirmem oldu. bu sayede bebeleri savaştan uzak tutabildim.

hemen her şey savaşta olduğundan özgünün turunda bişiy olmadı ancak haunted mansion resmen ölüm kusuyordu. bray shamandan 2 wound aldı bu round, şariyotlardan da birer ikişer woundlar gitti. Hellcannon dayandı ama 2 wound daha yedi.

hellcannon kombatına ana birlikle gireyim dedim şarj tutmadı. k'daaileri geri çektim sonra şarj yemesinner diye; ancak bu roundda Hellcannon artık ölünce, gor birliği o tarafa reform oldu. haunted mansionun dehşetinden kaçan bray shamanı da tek kişi kalmış BC ile takip ettim.

bundan sonra olanlar iyice trajikomik. kdaailere şarj yedim, BSB kestim, kırdım felan ama bi sonraki round To testte öldüler. Özgün miscast ile bray shamanı öldürttü, onu takip eden tek kişi kalmış BC'nin son 2 woundunu haunted mansion aldı. ben magma patlattım. ana birliğimle şarj edip kırdığım gor ünitesi akropolisin yanında olmasına rağmen stubbornu tutturamadı kaçtı yakalandı. arkası dönük kalan birliğime bestigor şarjına flee dedim, nerdeyse yakalanıyodum; ama önce kaçıp sonra da toplanınca maç benim oldu.

MoM: Herhalde terrainler hepimizden fazla adam öldürdü. ama heralde benim CD birliği MoMdur, içinde general ve bir heronun daha olduğu 2 hordeyi temizlediler.
MaloM: Bestigorlar. Oyun boyunca hiçbir aksiyonları olmadı.
ZaroM: Bestigorlara Ash Storm yaptığım zar.

Eyw abi...

Edit: bu arada, oyunda şöle bi olay oldu. great bray shaman öldü fakat şariyotu sağlamdı. bu nedennen puanını vermedi. biz böle hesapladık, ki bence doru. karşı argümanı olan varsa rerö...
« Son Düzenleme: Ağustos 04, 2014, 12:42:42 ÖS Gönderen: burock »
War, war never changes...

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
Ynt: Ağustos 2014
« Yanıtla #1 : Ağustos 04, 2014, 01:54:55 ÖS »
süper rapor ve eğlenceli bir mücadele olmuş. ETC'de aynen, battline dışında senaryo yok ve magical terrain olarak sadece ormanlar ve göl/marsh felan var.

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ağustos 06, 2014, 02:13:00 ÖÖ »
Bu ETC kuralları ile yaptığım ilk maç oldu.

ETC fena değil bence. Ambush hero koyulması olayını denemek iyi oldu bidaha asla generali ambushla getirmem bide o Command of Crown alınacak arkadaş.

k'daailerin cidden hafife aldım reroll sucsesful wound ve 4+ ward inanılmaz bişeymiş. bide deyince yakıyım hiç hoş değil :) o şampiyonun kanı yerde kalmaz.

bence bestigorların suçu çok yok. Burak baya onları ignor etmek için uğraştı. zaten bütün orduda onları yenecek sadece ana unitesi vardı. bide bestigorların içine gömdüğüm wargor kullanamamak kötü oldu orda küçük bir kaç süprizim vardı.

MaloM scout chariotlu great bray-shaman oldu. bütün oyun boyunca bi kez ciddi burak için tehlikeli magic fazı geçirte bildi. paun o kadar yüksek olması nedeni ile istediğim kombinasyonları yapamadım.

geçen seneden beri uyguladığım minatorsuz değişik kombinasyonlu ordularda istediğim başarıyı bu türlü sağlayamadım. cidden bir uniteninin bu kadar etkili olması canımı sıkıyor. eski turnuva ordusuna dönmek hiç içimden gelmiyor bi kaç tane daha kombinasyonum kaldı kafamda onlarda işe yaramazsa beastmen olayı benim için kısır döngüye dönücek anlaşılan.

Burak sana olan semaver borcu gittikçe büyüyor. Bunları biraya çevirsek :D

Ayrıca Ruhinin ön ayağı ile beni kırmayıp böyle güzel maç yaptığımız için çok teşekkürler.

Baran Burak'ı maç için çaldığım için kusura bakma.
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ağustos 06, 2014, 01:34:26 ÖS »
ÖZgün bence bu kombinasyonu bir kez deneyip memnun kalmamak pek doğru değil,
Ufak tefek değişikliklerle tekrar denemek gerekiyor. Orduyu optimum kurmak ayrı, optimum kullanmak ayrı şeyler.
Yanlış anımsamıyorsam Minatorlarda baştan çok kuvvetli gelmemişti bize nasıl kullanman gerektiğini öğrenince canımıza okumuştu.
Bu kurulumda da öyle olur diyorum.
dey layt com and me wan go hom...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ağustos 08, 2014, 11:18:15 ÖÖ »
7 Ağustos Cuma
ETC
Chaos Dwarfs (Burak) - Bretonnia (Çağdaş)
Chaos Dwarfs Victory (20-0)

Haywan gibi rapor yazmıştım işyerinden süper bi arkadaş pencereyi kapattı. nah yazarım daha, kusura bakmayın, başta sen çağdaş :)

MoM: İyi shoot ettik
MaloM: Ortada kendini ve birliğinin yarısından fazlasını patlatan büyücü lady varken onu yazmamak olmaz.
ZaroM: Peg.ler 2.1.de paniklemeseydi magma cannonu alıp kayıplarını azaltabilir ve erkenden arkama sarkabilirdi.

Eyw çağdaş.
War, war never changes...

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Ağustos 08, 2014, 12:28:52 ÖS »
7 Ağustos Cuma
ETC
Chaos Dwarfs (Burak) - Bretonnia (Çağdaş)
Chaos Dwarfs Victory (20-0)

Haywan gibi rapor yazmıştım işyerinden süper bi arkadaş pencereyi kapattı. nah yazarım daha, kusura bakmayın, başta sen çağdaş :)

MoM: İyi shoot ettik
MaloM: Ortada kendini ve birliğinin yarısından fazlasını patlatan büyücü lady varken onu yazmamak olmaz.
ZaroM: Peg.ler 2.1.de paniklemeseydi magma cannonu alıp kayıplarını azaltabilir ve erkenden arkama sarkabilirdi.

Eyw çağdaş.

tüh, senin raporların çok da güzel oluyordu, merakla bekliyordum okumayı, neyse bi dahaki savaşımıza kadar o zaman. Oyun için tekrar saol

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #6 : Ağustos 08, 2014, 12:45:09 ÖS »
Bugün Cuma!
Tomb Kings
2189+

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Ağustos 08, 2014, 11:59:23 ÖS »
7 Ağustos Perşembe
ETC
Empire (Deniz) - Bretonnia (Çağdaş)
Bretonnia  Victory (20-0)

Empire'ı sahada görmek çok büyük bir keyifti öncelikle. Adam adama kapıştık uzun bir süreden sonra. Ne o her yer Elf, Cüce, yaratık felan... :)

2 Hellblaster, 2 Canon, yanlarına Engineer ile 35 lik Great Sword, 50'lik Halberd ve 10'lu İnner Circle Knight lar ile geldi Deniz. Taş gibi sert liste. Bir de Level 4'ü Metal seçmişti. Maça Deniz eğlensin diye çıktım açıkcası ama maç bana döndü sonradan :)

İlk tur Hellblaster'lar ateş edemedi ama Canon hemen bir Treb aldı. ETC'nin line of sight kuralına güvenip 3 peg'i ormana uçtum. 3 tana dangerous testte 3 tane bir attım, biri ölünce panikleyip masadan dışarı çıktılar. Harika, harika bir başlangıçtı...Deniz savaş hattının en soluna (benim sağıma) Knightları koyup yanına Greatswrodları koydu. 2.2'sinde Knightlara gerçek Knight charge'ı edip kırdık, masanın sağı benim oldu, oradan ilerleyip savaş makinalarını aldım. 50'lik halberd ünitesi de 5 KE ve 1 paladin ile 4 tur fealn meşgul oldu, Greatsword'ları da M@A ile tarpitledim. Böyle 6.2'sine geldiğimizde masada Empire adına 50'lik halberd ile 2 karakteri kaldı.

MoM: Lord'um savaşa bile girmedi. Öyle pek bir karakterlik aksiyon olmadı
MaloM: 2 hellblaster. Kendilerine charge pozisyonu alan Knightlara ateş etmek için bir scatter zarı ile 2+2+2 atıp diğeri 2+6+misfire atınca yeterince öldüremeyip öldüler.
ZaroM: 3 dangerous zarında 3 bir atıp hiç ward save atamayıp masadan kaça Peg'ler......

Bu Empire çok iş yapar. Saol oyun için Deniz, rövanş da yapalım

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Ağustos 09, 2014, 01:33:31 ÖÖ »
Optimizasyon devam ediyor :)

Sırada STank denemeleri...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Ağustos 09, 2014, 02:41:52 ÖS »
Top ilk turda Trebuşe kaldırdı diye okudum, o zaman Aa Deniz isminde başka birisi mi var diye düşündüm.
Çok şaşırtıcı  :o ;D
dey layt com and me wan go hom...

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Ağustos 12, 2014, 02:40:28 ÖÖ »
11 Ağustos Pazartesi
ETC
Beastmen (Özgün) - Bretonnia (Çağdaş)
Bretonnia  Victory (14-6)

Özgün ile maç yapmayı özlemişim. 6 turun her fazı çok çekişmeliydi ve 3,4 ve 5. turlarda maç gitti gitti geldi. Özgün bayağı farklı çıktı bu maça. Şimdiye kadarki maçlarda hep 2 horde olurdu ama şimdi bire indirip 6'lık minoşlar ve sanırım 25'lik Bestigor ünitleri ile 2 chariot almıştı. Heardstone kombinasyonu yoktu bu kez. Bense ilk defa 4 full lance ile çıktım, karakterleri olabildiğince minimuma çektim.

1.Tur:

Özgün turu sakin geçti. 17-18 incime kadar geldi birlikleri. 1.2'nde 12'lik KE 8 re-roll lu LD testine kaçırıp 50'lik horde girdi. Üzerine 2 zarla miscast atıp 8 Knight öldürdüm. Burak'ın maçından sonra yine felaket bir başlangıç oldu maça :) Sağımda 20" mesafedeki chariota süpriz bir charge yaptım ve masanın bana göre sağını aldım. Soldan da pegasuslar dibime giren diğer chariotı aldı ve 1.2'nde kanatlar bana geçmiş oldu.

2.Tur:
Gor'lara girip sıkışan KE'lara yandan Minoşlar girdi, orada bir yanık tost kokusu geldi burunlara. Onun dışında Bestigorlar bana göre soldan masanın ortasına doğru olaylara dahil olmak için yavaşça döndüler. Beklenen oldu, KE'ler kaçamadan oracıkta silindiler, Frenzy olan Minoşlar horde'n önünü tıkıcak şekilde overrun edince orası bayağı sıkıştı. Bu yüzden horde'u bana göre sağa döndürüp sağ tarafı almış olan KOTR'lere yüzünü döndü Özgün. 2.2'sinde HKB lordu ünitem minoşlara arkadan saldırıp, kırıp yakalayınca Gor'ların hemen yanında durdum ama sağa baktıları için beni göremediler. Bestigorları da re-direct ettim.

3. Tur:
Oyun kopacak derken Özgün Gor'larını reform edip sola doğru kaydırınca masanın ortasında Lord'lu ünitem armut gibi kaldı. Sağdaki Lance'im de 20" uzağa kaydı. Çok iyi hamleydi. Sadece 2 ana bloğu kalan Özgün, sürekli benim re-direct'lerime takıldığı için masanın ortasında sıkıştı bayağı. 3.2'sinde ben de reform olup masanın ortasında sağa doğru kaçtım. Bir anda masa Battle for the Pass senaryosuna döndü. Ben sağdan pozisyon aldım, Özgün soldan geliyordu. Bu tur pozisyon alarak geçti. Bu arada Treb'ler hala ölmedi ama hiçbir şey vuramadılar.

4.Tur:
Bu kez de Pegasus re-direcktine takılan Bestigorlar, yine aksiyona giremedi. Gor horde'u pozisyon aldı, ambush'tan çıkan okçular CC'ye girip Treb aldı. Masanın sağında yine pozisyon alarak geçti benim turumda.

5.Tur
Bir şey yapabilecek 2 Lance'imin (biri yok oldu, diğerinde 2 knight kaldı) charge pozisyonu almasından dolayı, Özgün'ün önünde iki seçenek kaldı. Ya Bestigor'ları ileri sürüp Gor'ları koruyacak, ya da tam tersi. Mesafemiz 15" idi aramızda. Gor'ların chargeları kaldıramaycağını düşündüğü için Bestigorları ileri zoomladı. +1 S ve +1T de verdi, ohh. 5.2'sinde 2 Lance önden, BSB ve 2 Kinght yandan, 5 Knight da arkadan S7 AP, T5 olan Bestigorlara AMANNNNN diyip girdim. İyi yapmışım, Daha bana vuramadan 15 tane aldım, geriye 2-3 wound yedim, kırdım, içinde General'i olan üniteyi masadan aldım.

6.Tur

Takip eden ünitelerimden birine girdi Özgün, son kalan Gorları ile. Kırdı, yakaldı. Maç sonunda ben 1878 aldım, Özfün 1256 puan.

Bayağı kan aktı, iki CC ordusunun savaşları çok keyifli oluyor. Heavens lore'u çok can yakıyor, casting değerleri çok düşük ama etkili. Breton ordusunun mobilitesi bu maçta bayağı fark yarattı. Bir kez daha gördük ki re-direct bu edisyonda çok iş yapıyor. Özgün'ün listesi iyiydi ama ya Minoşlar ya da Bestigor ünitelerinden birini bırakıp daha çok chariot ya da chaff almalı diye düşünüyorum.

Maç için çok saol Özgün, rövanşı sabırsızlıkla bekliyorum!
MoM: Beast Lordu. Ekstradan D3 atak kazanıyor, 6 atınca tüm atakları NO AS oluyor. İki kez 6 attı, beşer beşer Knight aldı.
MaloM: Çok çabuk masadan kalkan chariotlar ve Level 4 Bretonnia büyücüsü (2 zarla miscast valla bravo bana)
ZaroM: 1.2'sinde KE'lerin re-rollu LD 8 tutturamayıp 18"lik charge başarması (!)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Ağustos 23, 2014, 09:23:24 ÖS »

22 Ağustos Cuma
Battle for the Pass
Beastmen (Özgün) - WoC (Semih)
Beastmen Minor Victory

Uzun zamandır Özgünle maç yapmıyordum... Denemk istediğim bir Slanesh ordum vardı... fırsat bulmuşken kapıştık... Özgünle yaptığım her maç gibi oldukça çekşmeli ve eğlenceli bir maç oldu... Ama sonuç yine değişmedi... Beast Horde'a bir çözüm bulamadığım için ve birde Özgün büyücüsünü kaybetmeyi göze alıp IF soulbright (büyüğünden) yapmayı başarınca maçı verdik...
MoM: Cygor... son round attığı kaya ile generalim olan demon Prince'i öldürüp oyunu draw dan Beastmen zaferine çevirdi.

MaloM: Demon Prince, Beastmen BsB sine 3 zar ile Ld at yada no AS 1 wound ye büyüsü attı... Beastmen Ldsini tutturdu ve br scroll kırıp casting için attığın zarları tekrar at, her 5-6 için 1 no AS wound ye dedi bende 4 zarda 2 tane 5-6 atıp ward saveimde o 5-6ları atamayınca Demon prince yarı woundunu vermiş oldu...

ZaroM: Hani oyunu etkilediğinden değilde, toplamda 10 tane zar atıp 4+ ya sadece 2 hit tuturabilmek nasıl bir kafadır... kaldı ki attığım zarlardan 4 tanesi 1, 3 tanesi 2 geldi... :D

Keyifli oyun için bir kez daha teşekkürler Özgün, yine horde ünitene çare bulamayıp dayağımı yedim.. ama ne demişler yenilen pehlivan güreşe doymazmış... Yeni ordu çalışmalarım devam ediyor :D

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Ağustos 25, 2014, 12:17:53 ÖS »
Yine Bolca riske girip şansa güvendiğimiz maç oldu.

Soulbright büyük seçimi gerçekten fazla güçlü. hemde tam combatların oynadığı turnlerde gerçekleşmesi ile çok dayak yiyeceğimiz yerde az dayak yiyerek. oyunu kurtardık.

Gerçek kaosu bire birde dövmek çok zor. bizim gibi kovulmuşlar için küçük güçsüzleştirme büyüleri yaparak zafer kazana biliyoz. ama bi kezde konuştuğumuz gibi büyüsüz ordu kurulumu ile safi kan gölü olacak şekilde maçta yapıcaz unutmadım :D

Slanesh büyüleri gerçekten çok güzelmiş. sadece büyü fazlarında bir tane hata yapmış olsam yada 1 tane kötü zar atmış olsam oyun wipeout olurdu gibi geliyor. D6 random movement büyüsü baya iyi. yada LD D6 ekleyip küçüğünü çıkar. bütün line yada düzeni bozmak için iyi numaralar.

Atlı maroder baya iyi oyun boyunca başa bela oldular.

Cygor çok iş yaptı gerçekten. taşla sniper konusunda yeni bir cağ açıcak gibi ne direct attım be :D

uzun aradan sonra köpek aldım. fena değil.

Oyun için çok teşekkürler Semih abi. Cygorun son taşını hesaba katmazsak bence dostluk kazandı demek doğru.
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Ağustos 26, 2014, 12:20:09 ÖÖ »
Alıntı
ama bi kezde konuştuğumuz gibi büyüsüz ordu kurulumu ile safi kan gölü olacak şekilde maçta yapıcaz unutmadım :D

bu maçta Semih bayağı eğlenir, onu söyliyim istedim  ;D

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Ağustos 26, 2014, 11:56:54 ÖÖ »
Alıntı
ama bi kezde konuştuğumuz gibi büyüsüz ordu kurulumu ile safi kan gölü olacak şekilde maçta yapıcaz unutmadım :D

bu maçta Semih bayağı eğlenir, onu söyliyim istedim  ;D
Yok abi büyü ile de eğlenmek üzerine çalışıyorum şu aralar... 2400pts ETC kurallarına uygun bir şeyler var kafamda... hatta ilk fırsatta deneyeceğim... :D