Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Chainsword  (Okunma sayısı 17183 defa)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Chainsword
« Yanıtla #15 : Temmuz 01, 2011, 05:37:43 ÖS »
40.000 Yılı sözlük bilgisi:

Space Marine = İnsan, evrimin geldiği en üst nokta olarak 40 yılında insan SM'dir.

Homo Sapien = Primat, çook geri kaldı çok.

Abi, sen şu primatları bırakıp insanlık saflarına katıl artık.

:P :P :P ;D ;D ;D

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Temmuz 01, 2011, 07:57:05 ÖS »
pistoller close combat weapon'a denk diyor kitap SM ele alındığı zaman bu aletin adı bolt pistol!! bence rending e gerek olmasa bile bi AP5 olsa fena olmazdı bolter aleminin yüzü suyu hürmetine, rending bencede biraz fazla kaçar..bir de benim gönlümde bu oyunun sembol silahı power fisttir söylemeden geçemedim

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : Temmuz 01, 2011, 08:12:37 ÖS »
Chainsword rending olursa oyunun ayarı öyle bir kaçar ki kimse bir daha toplayamaz.

Abi lasgun denilen şey IG askerleri kendilerini o kadar kötü hissetmesinler diye ellerine tutuşturulan bir oyuncak; güneşe tutuyorsun doluyor falan. Ortalıkta plasma, monomolecular, gauss gibi teknolojiler dolanırken lasgun hakikaten fener gibi bir şey. Hiç ateşleme, düşman yerini görür iyice batarsın.

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #18 : Temmuz 01, 2011, 09:51:13 ÖS »
chainsword ne yea, chainaxe rulz!!!11bir!

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : Temmuz 02, 2011, 02:45:53 ÖÖ »
Önce insan olmak lazım demek istiyorum. Space Marine diye bir ırkın mesupları lasgun kullanmayabilir. Ama imparatorluk lasgun ile korunuyor.
+1 rep ;D çok şık laf :D
I am Alpharius

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #20 : Temmuz 02, 2011, 08:01:36 ÖÖ »
bence nova-cannon'larla heavy lance battery'lerle korunuyor..ha bir de leman russ'a olan inancınızı yitirmeyiniz...

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #21 : Temmuz 02, 2011, 09:51:44 ÖÖ »
yaw sizin el bombanız yok mu ? ne yapacanız rendingi tank patlatmak için... randingin arka zırhı 10 olan bir adama penetre atabilme ihtimali 6+, el bombasının (S6 CC weapon) 5+, rendingin arka zırhı 12 bir araca glance atma şansı, 1/12, El bombasının 12 araca glance atma şansı 1/6... her şartta el bombasını randing'e tercih ederim... Kaldı ki normal askerlere no AS atak için to wound da 6 atman lazım... ha bu arada rending bir space marine için bir genestealer'a göre çok daha fazla puana alınır olur, evet 3-4 puan biraz az vermişim nede olsa 3+ ASi olan bir üniteye veriyorsun rendingi :)

Elbombası var fakat her adam bunu bir kere atıyor atak sayısı kadar değil. Rendingli kılıcımız atak sayısı kadar çalışıyor ve 13 e glance 12 yede penetre atacak. Bu büyük bir şans. Geçtiğimiz akşam benzer bir olay yaşadık. 10 tane dark eldar whyches benim predatoruma daldı ve önden bombalar arkadan 39 tane melee atak geldi patlatamadı. Bu senaryoda birde rending olduğunu düşünürsek ben %100 patlardı derdim. Nedenmi? çünki rendingden penetre gelecek fakat glancelarla anca bu kadar yapılabildi stun ve shakenlar hava uçtu. Birde şöyle düşünelim bir tane melta bomb +5 puan ve tek sefer atılıyor (her close combatta bir yani) yani chain sworda rending über süper birşey olur. Dün space marine movie izledim forumda yaptığımız konuşma üzerine captaindaki chain sword u görünce harbidende çok iyimiş yahu dedim bizde ise ezik pistol gibi +1 atak veriyor sadece... Belki 6th editonda bir değişiklik olabilermi acaba diye aklıma bir soru işareti gelmedi değil.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #22 : Temmuz 04, 2011, 08:28:14 ÖÖ »
Yaw, herkes rending' çok bomba demiş ama hepisi 6 atmaya bakıyor. Power sword +15 puanken +7-8 puana rending bence gayet verilebilinir.

Oyunun dengesi çok mu kaçar? Bilemem ama buna kadar dengeyi kaçıran çok sey var bence, hani denge olmayan yerde kaçışı da olmaz sankim. ;)

Neyse, chainsword'u deipçikten ayırsınlar diye rending istedik. Pekii rending olmazsa ne olur? Ne dersiniz?

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #23 : Temmuz 04, 2011, 09:56:22 ÖÖ »
AP5 kafi

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : Temmuz 04, 2011, 09:58:46 ÖÖ »
AP5 kafi

Close combat weaponlarda AP varmı? power weapon var relic var. AP duymamıştım.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #25 : Temmuz 04, 2011, 10:00:50 ÖÖ »
AP5 kafi

CC silahlarında AP diye bişey yok ama fena fikir değil. Fluff olarak da çok sayıda cücük adam döverken chainsword'u öne çıkarıyorlar.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #26 : Temmuz 04, 2011, 10:06:34 ÖÖ »
Rending'de auto wound ve daha da beteri araçlara karşı +D3 olması sıkıntı.

Benim önerim;

Shield breaker: to W zarında 6 geldimi no AS vuran silah. Bu özellike +2 puana olabilir.

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #27 : Temmuz 04, 2011, 10:19:43 ÖÖ »
AP cc silahı yok, bende zaten trash-talk amaçlı bi tread olduğundan atıp tutuyorum..AP5 dememin sebebine gelince; hadi ama ya alt üstü sapı olan motorlu testereden bahsediyoruz marine silahı olduğundan ve marine pistolleri AP5 olduğundan öyle dedim yoksa hani AP- halinden gayet memnunum. +2 puan çok az abi hala en azından şu kadar adam başına şu kadarı alabilir gibi bi kural eklemeden denge oynatır sonuçta bi sıkımlık meltaya,flamera bile +5 puan veriyoruz o da hani sayılı adamın elinde..bu olay herkesin elinde oyun boyunca koy 6yı al no ASi falan,çok asortik göründü bana

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #28 : Temmuz 19, 2011, 11:24:56 ÖS »
Arkadaşım siz burda fluff diyorsunuz chainsword eksik diyorsunuz,ulan benim avatar of khaine'im,özür dilerim bir saniye...

ELİ KARDEŞ KANLI,MASUMLARIN İŞKENCECİSİ,SAVAŞÇILARIN İLAHI,HİDDETİYLE EVRENLERİ SARSAN KHAELA MENSHA KHAİNE!!!!

(hemen bakıyoruz oyun statlarına)

S6 T6 W3 3+/4+... napayım ben şimdi ağlayayım mı gülünecek halime? gidin oturun oturduğunuz yerde CC weaponunuzla konuşturtmayın beni,koskoca farseer psişik kasırga yaratıyor,neymiş s3 large template...basmayın damarıma benim...

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #29 : Temmuz 20, 2011, 02:42:13 ÖÖ »
abi uzay elflerinde abartma huyu vardır belki..benim bildiğim avatar of khaine altı üstü deamon veriyosun plazmayı alemine geri dönüyo

Geçtiğimiz akşam benzer bir olay yaşadık. 10 tane dark eldar whyches benim predatoruma daldı ve önden bombalar arkadan 39 tane melee atak geldi patlatamadı. Bu senaryoda birde rending olduğunu düşünürsek ben %100 patlardı

bombalar önden kısmını anlamadım bomba her zaman arka armor a vurur diye hesaplanır benim bildiğim cc atağı gibi