Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Tau ve Yeni Codex  (Okunma sayısı 3740 defa)

Ruhi

• E-Posta
Tau ve Yeni Codex
« : Nisan 07, 2013, 11:51:00 ÖS »
Baştan sona bir göz gezdirdim.

İnanılmaz olmuş gene. Tamamen farklı bir ordu daha çıkarmayı başarmışlar. Hani zaten Tau başka bir kafaydı, şimdi iyice garip olmuşlar.

- Korkunç AA (Ama korkunç yani kelime yetmiyor. Her kalite adam 25 puana neredeyse inceptor + skyfire alabiliyor, o büyük yeni mech de dahil hani) Her heavy choice da 20 puana isterse skyfire atabilmeye başlıyor (Twin-linked S10 AP1 paşalar dahil)

- Acayip Anti-Assult üniteleri. Herkes birbirine supporting fire atıyor (Empire'daki gibi :) ) 6"deki bir üniteye assult declare edilirse o ünitede neşeye katılıyor.

- Herkes ünite neredeyse marker alıyor, ve hani ünitenin ateş ettiğinden farklı bir yere mark atabiliyor. Marker +1 BS'si overwatch'a da 1 BS verebiliyor. Yani 5+'ya veya daha iyiye çakabiliyorlar.

- Marker light atabilen Skyfire var. Hani Marker light skyfire'ı da +1 BS ile yaptıyor.

- Anti-Air uçakları über. Yere çok iyi gibi gelmedi bana ama über AA..

- Fire Warrior'lar 10 puan'dan 9 puan'a inmiş. Suitler support silahlarıyla fiyatları az artmış.

- Warlord Traitleri orduya çok kafa şeyler ekliyor. One use only şeyler var (Evet, herhalde yetmediğinden AA gücünü arttıran da var. Heh.)

- Über Mech, risk alırsa (3+'ya) Acayip shoot ediyor. Yoksa inanılmaz bir şey falan değil. Hani upgradeler ile 210+ pts. falan olur muhtemelen. O riski almadan inanılmaz değil. Hani çok iyi, ama Grey Knight'ların acayip mech'ine CC'de acayip dayak yer ama çok daha iyi shooter.

- HQ'lara çok fazla ufak iş yapan oyuncak vermişler. Artifact falan denilebilir. Çok ilginç şeyler var.

------------------

Kısaca oyun bir daha değişti diye hissettim. Ben casual-player olarak çok mutlu oldum. Competitive falan da ise o kadar iyi olduki, bu Cron-Air, Vendetta spam, cart curt ile turnuva kazanmak buraya kadarmış. Meta daha dengeli listelere doğru kaymaya devam ediyor diye düşünüyorum. (Bir de şu IG ve Ork piyade Spam'ini tam kesen bir şeyler popülerleşse kusursuz olacak). Dengeli ordu listeleri zaten sanırım masada gerçekten görmek istediğimiz şeyler.

Süper süper.. 
« Son Düzenleme: Nisan 07, 2013, 11:54:49 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

blackwinter

Ynt: Tau ve Yeni Codex
« Yanıtla #1 : Nisan 08, 2013, 12:01:47 ÖÖ »
iyi olmus hakkaten. ozellikle AA olmasi, olmayan ordulara ally alinarak bir care getirmis oldu. simdi piyadesi, suiti AA sikabilen listelere karsi gormek isterim necron ay coreklerini.

hafiften firindan yanik kokusu gelmeye basladi bile.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 08, 2013, 04:08:35 ÖS »
Çok anladığımdan değil de, ben yeni kuralları beğendim. Puanları düzeltmişler, işe yaramayan zımbırtıları işe yarar hale getirmişler, temiz iş. Yalnız, crisis suit modellerinin değişmemesi meselesine çok takıldım. Yeni broadside çok acayip model, ona el atan crisis suit'lere de bir dokunsaymış keşke. Hazır başlamışken broadside'ların S8 olmasını da protesto edeyim arada.

Daha millet neyin nasıl çalıştığını çözmeye çalışıyor, tau'nun aman aman iş yaptığı bir battle report görmedim henüz, ama çılgın adamlar var aslında kitapta. Neutron blaster 18" oldu mesela, S5 AP3 assault 1, at üç markerlight 3+ 3+ no cover save, elinizden öper. Al 20 kroot sniper, iki markerlight'a monster'dı demon'dı dinlemeden 2+ 4+. Like a boss.

Bu riptide çılgınlığı bitince şöyle kendini gösteren bir ordu haline gelecek tau. Aslanlarım benim. Heyecanlı ordu ya.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Nisan 08, 2013, 05:28:29 ÖS »
Tau modelim olsa çöpe atardım
dey layt com and me wan go hom...

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 08, 2013, 07:01:59 ÖS »
kitap linki atabilecek birileri var mıdır?
I am Alpharius

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Nisan 08, 2013, 07:03:21 ÖS »
Alıntı
Tau Codex!

http://www.mediafire.com/?cgvobfy331drchh

Kaynak: F.Andac Yalgin, Sihirliler Kahvehanesi..

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Nisan 08, 2013, 07:36:45 ÖS »
Codexi baştan sona okudum. Hani fluff kısımları dahil. Ve çoookkk beğendim. Hani ben Tauist bir adam olduğumdan çom da objektif olamayabilirim. Ama dengeli bir roster olmuş hakaten.

Yanlız Ruhi nin yanıldığı çok kritk bir konu var.

Şimdi Tau'lar da aldığın modele interceptor ve skyfire upgrade i veren cihazlar AMA bu upgardeleri araçlara alamıyorsun. Yani tankları sky fire veya interceptor hale sokamıyorsun! Yane kendinden skyfire olan Sky Ray missile tankı dışında araçlar skyfire olamıyor. Ki Sky Ray de interceptor olamıyor.

Uçaklar çok başarılı hakaten ama fast attack den geldikleri için max 2 tane alabilirsiniz. Çünkü pathfindersız tau listesi yapmak bence akıl karı değil.

Bu bağlamda battle suitler ön plana çıkıyor. Ki bence bu şukela olmuş çünkü Tau dedin mi battle suit akla gelir arkadaş. Bu nedenle riptide masaya koyulası bir model gerçekten; skyfire ve interceptor dev battle suit be yaa ;)

Zero Origin

« Yanıtla #7 : Nisan 16, 2013, 08:45:57 ÖS »
urge to play tau rising !!