Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Warhammer 40K Türkiye Ligi  (Okunma sayısı 15012 defa)

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Warhammer 40K Türkiye Ligi
« Yanıtla #15 : Haziran 20, 2011, 06:26:20 ÖS »
Arkadaşlar kendi postum da dahil olmak üzere daha sakince konuşmaya davet ediyorum kendimizi....
dey layt com and me wan go hom...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Haziran 20, 2011, 08:06:02 ÖS »
hop ne oluyo burda acılın bakıyım ne konu :)

bırakın isterse izmir sayılsın sayılmasın

bizim burda olduğumuz gerçeğini warhammer izmirde en iyi şekilde yaşattığımız ve yaydığımız oldgusunu değiştirmez.

düdüt: Affınla özgün ....
Alkım
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2011, 11:16:33 ÖÖ Gönderen: Deeyo »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : Haziran 20, 2011, 10:39:06 ÖS »
Nedendir tam olarak anlamadım nedir bu garez veteran arkadaşlar  :P Benim anladığım oversoul izmirde sevilmiyor. Sonuçda official bir turnuva var ve official olan veya sorumumluluk alabilcek bir yer arkadaş var ise izmirde de olur. Olay üzüm yemekden bağcıyı dövmeye gidiyor :) Genco demiş zaten benden alan yada maelstrom farketmez isteyen katılsın demiş. Bu arada Ankarada oversoul'a veteran olsun olmasın tüm warhammercılar tam destek vermekte. Ben benzeri bir oluşumu istanbulda da yavaş yavaş olduğunu görüyorum. Ve aynısını izmir içinde dilerim.

Umarım kimseleri kırmamış üzmemişimdir, Saygılar

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Haziran 20, 2011, 10:45:02 ÖS »
Anlaşılan dil sevilmemiş. Bende sevmedim bir önce ki postta ki dilimi. Afedersiniz. Hani ben İstanbul' dayım. Ama nedense öyle oluşan bir şeyler göremedim.
I am Alpharius

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : Haziran 20, 2011, 10:46:53 ÖS »
Anlaşılan dil sevilmemiş. Bende sevmedim bir önce ki postta ki dilimi. Afedersiniz. Hani ben İstanbul' dayım. Ama nedense öyle oluşan bir şeyler göremedim.

Kastım istanbulluların oversouldan alışverişi değil orada açılmış olan bayilere olan desteğin yavaş yavaş oluşması.

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #20 : Haziran 20, 2011, 10:54:22 ÖS »
Ha o konuda haklısın. İstanbul 3 gruba bölündü şu anda. Oyun Mühendisi, Pegasus ve Karargah. Mesela ben OM' ye gidiyorum genelde. Gayette mutluyum. İzmir' deki arkadaşlık ortamının çok benzeri de orda var. İnsanlar birbirlerini dinliyor. Kafasına göre iş yapmıyor genelde.
I am Alpharius

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #21 : Haziran 20, 2011, 11:46:12 ÖS »
Ben Genco, Oversoul'un sahibiyim burada accountum yok, kullanmıyorum ve yazmıyorum çünkü daha önce kule sakinleri forumlarına yazdığım mesajlar bir arkadaş tarafından silindi. Silinmesinin ardından da boşu boşuna gerginlik yaşandı. Bu gerginlikten ders alarak bende tekrar mesaj atmak istemedim.

O kadar çok itham, o kadar çok kötü söz varki hangisinden başlasam bilemiyorum. En başta söyleyebileceğim beni tanımıyorsunuz, bu ne sizin suçunuz ne de benim. Ankara da olmam dolayısı ile ancak burada ki insanlar beni yüz yüze görerek neyi neden yaptığımı nasıl biri olduğumu bilebiliyorlar. Sizden tek ricam beni tanımadan bu kadar keskin hükümlere ya da hakarete varan sözlerde bulunmamanız.

Ben 1997 den beri düşe kalka bu işi yapıyorum son kez geçen sene Oversoul'u açmamın tek sebebi o zaman ortağım olan ancak sonra aile işleri nedeniyle ayrılmak durumunda kalan sevgili arkadaşım Sercan'ın ve Gamesworkshop'ın bu işi yapmam konusundaki istekleri idi. Ben istemiyordum çünkü bu işi yapabilecek param yoktu. Netice de istemesem, korksamda girdim. Kendi paramla da girmedim, oturduğumuz evi ipotekledik ve kredi çekerek girmek durumunda kaldım ( diyeceksinizki neden böyle girdin, paran yoksa kredimi çekilir bu da başka bir zorunluluktan kaynaklanan başka bir olay ) neyse neticede ben 1 bucuk senedir elimden geleni yaptım. Getireceğim dedigim malları getirdim, kimseden parasını alıpta malını vermediğim olmadı. Bazen stoklarımda olmayan ürünler benim hatam yüzünden internet sayfamdan satıldı onu telafi etmek için elimden geleni yaptım vs vs. Neyse bunlarıda geçelim

İzmir konusuna gelelim. Levent ile izmirconda tanıştık. İzmir conda deli gibi satış yapıp con parasını ödemedi denmiş burada benim bilmediğim bir yanlış anlaşılma var. Ben izmircon da isteyen herkesin internet hesabına 10 tl yükledim, turnuvaların ödüllerini verdim. İzmire gitmek için kargo dahil 500 liradan fazla ek masraf yaptım. Bunun üstüne benden para isteyip de vermediğim kimse olmadı, Burak ile konuşuyorduk o zamanlar hakikaten benden para istendi ve ben vermedim mi? Bunu cidden bilmiyorum yani ne dedim vermiyorum ! mu dedim? Hakikaten bilmiyorum. Umarım bu yanlış durum Burak açıklama yaparsa düzelir şehir efsanesi gibi.

Leventle tanıştık demiştim. Evet Levent'le konuştuk, ona bayilik için elimde kalmış eski modelleri almasını söylemedim ( zaten warhammer oyunlarında eski model yok, hatta bazı eski modeller mail order olarak daha değerli hale geliyor ) dediğim şuydu yeni oyuncuları başlatabilmek için elinde starter setler, paint setler ve boyalar olmalı bunun dışında da arkadaşlarının istediği ürünleri bana sipariş çekersin ekleriz. Bunlarda yaklaşık 5 bin lira tutuyordu. Anlaşamadığımız noktaları ben şu ana kadar açıklamak istemedim çünkü bu noktalar insanlar arasındaki ticari olaylardır ve ortaya açıklanması doğru olmaz diyordum. Ama bu kadar arkamdan hak etmediğim sözler söylenince en azından ben olanları söyleyeyim isteyen inanır isteyen inanmaz. Ben Levente bu başlangıc malını söyledim kabul etti, kredi kartım çıkacak öyle vereceğim siparişi dedi. Dedim ki aylık masrafların ne kadar bak şunları şunları ödeyeceksin şu kadar ciro yapman lazım dedim. Amacımda ahkam kesmek değildi sadece batmasını istemiyordum.. Bana bu arada yapacağı %20 indirimlerden bahsetti bende sen hem kredi kartından ödeyeceksin hemde bu kadar indirim yapacaksın sana gelen indirimle kargoyu ödedikten sonra bu işletmeyi döndüremezsin dedim. Dinlemedi, ama bak şu kadar şu kadar aylık ödeme yap hesabını nasıl çıkar dedim " sanane " dedi. Bende bu sefer dedimki bak Leven bu böyle olmaz sen bayi olacaksın oraya gelen insanlar ve yeni başlayanlar, aileler olursa onlara karşı sorumluluk olacak bunu yaparsan batarsın bende buna izin veremem dedim. O da akla gelmeyecek hakaretlerde bulunarak telefonda "sen görürsün izmride satamayacaksın distribütörlügü alacagım şunu yapacagım bunu yapacagım " dedi. SOnraki gunlerde kendi yerını actı, beni defalarca gamesworkshopa degisik isimlerle şikayet etti. Kule sakinlerine yazdıgım mesajlar silindi. Falan filan böylece koptuk. Bayagı uzun oldu neyse...

Sonrasına gelirsek, Çağrı Paçin biz bir yer açmak istiyoruz yardımcı olurmusun mal verirmisin sorun varmı dedi yok dedim. Levente söylediğim uyarıları yaptım. Anlaştık aynı şekilde başlangıc setlerınden olması gerektıgını söyledım. Bir süre iyi gitti ancak sonrasında sanırım bir takım sıkıntılar yaşadı ve iletişimimiz koptu, inanınki nedir durum bilmiyorum. O dönemde bildiğim şey shelter'ın kapandığı, Kule sakinlerinin an itibari ile bir yeri olmadığı idi.

Turnuvaya gelirsek ; Neden karargahta yapılmıyor denmiş, çünkü istanbulda iki tane bayi var. Bu insanlar dükkanları açmak için para harcadılar, masalar yaptırdılar. Maelstrom ya da başka sayfalar para kazanacağına bu insanlar kazanırsa ne olur diyebilirsiniz. Olacak olan Türkiyeye daha çok ve daha hızlı ürünlerin gelmesi, turnuvaların daha fazla ve daha bol ödülle yapılması, oyuna bu dükkanlar sayesinde daha fazla oyuncunun başlaması olacaktır. Buna banane diyenler olabilir, ama bu insanlar risk altına girip bu işi yapıyolar tabiki kendilerini ailelerini de geçindirmek için daha iyi bir hayata sahip olmak için para kazanmak isteyecekler. Burada bir dolandırma olmadığına kandırma olmadığına görede sorun yok. Benim sorumlulugum piyasayı ayakta tutmaya calısmak bunun ıcın ugrasıyorum. Ödüller turkıyede hıc bır turnuvada olmadıgı kadarda fazla, kimse az diyemez insafsızlık olur.

İzmirden benle kimse irtibata geçmedi dedim diye kızılmış efendim ben irtibata geçmeliymişim benim görevimmiş. Kusura bakmayın ama ben tek bir insanım bir kişiyim yani burada ilk adımı o attı ben attımdan ziyade bu adam birşey yapmaya calısıyor eh bizde deneyelim görelim en azından bir söz söyleyelim bir mesaj atalım bakalım denilen kadar kötü birimi değilmi görelim diyebilir herkes bana ulaşamamakta söz konusu değil. Mail adresim web sayfalarında var, onun dısında izmirden bır cok kısıde facebookum var, facebook ta oversoul grubu var hadi bunların hıc bırı yoksa telefon numaram var.

Hür, sana ayrıca kırıldım. Arkamdan burda yazdıkların ki senle msnde konusabılıyoruz daha once cok konustuk. 2 loss muş win miş hastaymış... Yahu orada aynı zamanda deniliyorki elde olmayan sebepler ve zorunluluklar durumunda loss geçerli olmaz bunuda yerel yönetici onaylar. Neden böyle bir tutum var hakikaten anlamıyorum. yermek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Hadi diyelim oversoul kapandı, istanbuldaki bayiler battı. Artık turkıyede satıs yapılmıyor, begenılmeyen bu lıglerde olmuyor. Ya sonra? Ilgınc bır tutum hiç bir zamanda anlayamayacagım.

Buraya baran dan rica ettim o benım yerıme mesajı atıyor. Cok uzun yazdım bayıcı oldu farkındayım emınımkı bır cok seyıde söylemeyı unuttum. Sizleri kıran bırseyım olduysa da kusura bakmayın.

Oversoul

Genco Caner

Aranel

• E-Posta
« Yanıtla #22 : Haziran 21, 2011, 02:05:06 ÖÖ »
sırayla yanlış anlaşıldığını düşündüğüm yerlerle ilgili bişeyler yazmak istiyorum.

1-Con'a yardım etmedi derken yanlış anlamadıysam, olay para değil(zaten para istesek de vermesen almıyoruz deme hakkına sahip olduğumuzu da düşünüyorum ama, hobimizi geliştirecek herhangi bi aktivite için ne şahsen ben ne de herhangi bi kule sakini bırak para istemeyi, üstüne para bile verir). o gün warhammer turnuvası yaptık, ama kullanılan her şey kuleden getirildi. hadi terrain filan kırılgan, ne bir poster ne bir battlemat geldi - ki yanlış bilmiyosam masalardan biri standart warhammer masasından büyüktü üstüne bant çakip halletmiştik filan. onun dışında turnuva sırasında sadece mail adresi aldın, hani birinciye filan bişeyler hediye edildiyse de ben bilmiyorum.

2-İnternet hesabımıza yüklenen 10 tl (açmadım bile nası yüklendi bilmiyorum?) yi harcayabilmek için hesap yaptık ve aşağı yukarı 200 tl gibi bi harcama daha yapmamız gerekiyodu siteden.

3-Leventle aranızda neler geçtiğine dair ufak tefek fikirlerim var, fakat ikinizin anlattığı şeyler çok ayrı o yüzden hiçbir şey söylemiycem. Paçin hikayesi bambaşka zaten. Tartışmaları açarsak çok fazla flaming döner, o yüzden hiç açmayalım. Ama şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim, shelter kapandıktan yanlış hatırlamıyorsam 1 hafta filan içinde halihazırda taşınmıştık. "kule sakinlerinin bir mekanı yok" cümlesini kim söyledi bilmiyorum, ama yakupla beraber az buçuk koşturdum, ve adamın sarfettiği emeğe bir hakaret olarak görüyorum.

4-İlk adımı kimin attığı önemli olmasa bile ruhi'nin teskeresini kutlarken bunlar konuşuldu. Ortaya çıkan tablo şuydu; türkiye distribütöründen alalım, biraz daha fazla para veririz hobi gelişir vs.vs. yapılan hesaplar sonucunda ise %30 daha fazla para harcamamız gerektiği, ve dolayısıyla oversouldan alışveriş yapmanın mantıksız olduğu gibi bi durumla karşılaştık. ha sen bunlardan hiç bahsetmemişsin ama kule sakinleri olarak ancak son çaremiz değilse yada gerçekten çabuk gelmesi gerekmiyosa oversoul dan alışveriş yapmamamızın asıl sebebi bu.

5- turnuvayla ilgili sanırım mekanımız olmadığını düşünmüşsün, o yüzden bişey demiycem, açıkcası neden karargahta yapılmıyo kısmı da beni çok ilgilendirmese de, türkiyede bu hobiyi bir dükkanda filan değil de kulüp olarak yapan 2 yer var. hadi bizim yerimiz yok filan diye irtibata geçmedin, Karargah'ı yok saymak resmen hakaret ve aptallıktır. bahsettiğin şeyler ise fasa fiso, zira adamlar zaten bişeyler satmıyo. ordu yapmak yada ordusunu büyütmek isteyen birisinin istanbulda gidebileceği zaten iki yer var. Pegasus ve Oyun Mühendisi. yani senin karargahın da turnuvaya dahil olmaması için herhangi bi sebep yok, kimsenin ekmeğiyle oynanmıyo. Maelstromdan model alanlar ise (ben onlardan biriyim) senin sattığın fiyatların çok olduğunu düşünüyo(bkz. madde 4). Ayrıca ödüllerin bol olması önemsiz. ha evet model filan ama, hobiye harcadığımız para düşünülürse zaten 2000 puanlık ordu kurmuş bi adam için 150 yada 75 liralık ödül hoş bir jestten ibaret.

6-Hür'e neden kırıldım anlamadım. arkandan bişey söylemek başka, mensubu olduğu kulübün forumunda yapılan turnuvayı eleştirmek başka. Açıkcası seni yermek bizim için çok daha kolay bi çözüm olurdu. hiç tartışılmazdı filan. ama işler böyle yürümüyo. sırf bazı şeyler olmadı vs. diye kulüp olarak izmirde sana iş yaptırmamak gibi bi amacımız olduğunu sanıyosan çok yanılıyosun. aksine biraz kabul edilebilir olsa senden alışveriş yapmaktan da büyük keyif alabilirdik. oversoul kapansa ne olacağına dair de az çok fikrim var, oversoul yokken de biz izmirde hobimizi tanıtmaya, yeni insanlar kazanmaya çalışıyoduk. başarıyoduk da. Oversoul'un varlığı kule sakinleri olarak bizi rahatlatan bir gerçek; özellikle de games workshopın yeni saçmalıklarından sonra, ama su yolunu bulur abi.

umarım okursunuz bu uzun ve sıkıcı postumu, ayrıca umarım kimseyi kırmamışımdır, kule sakinleri olarak konuştum ama kimsenin herhangi bişeye itirazı varsa söyleyin edit de ederim. Genco, umarım seni kırmamışımdır, ve bigün yüzyüze bunları uzun uzadıya konuşabiliriz, hatta mantık çerçevesinde konuşup beraber hobimiz için bişeyler yapabiliriz.

Saygılar.

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #23 : Haziran 21, 2011, 05:34:29 ÖÖ »
Bu thread biraz garipleşmeye başladı. Yazılarınızda daha sakin, daha az suçlar bir tavır takının arkadaşlar.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #24 : Haziran 21, 2011, 08:08:03 ÖÖ »
Hobby'den para kazanmaya çalışmakla uğraşmak çok zor iş. :) Cidden.

- Efendiler, Genco haliyle kırılmış. Şu postlara bakarsanız hangimiz olsa canımız sıkılırdı. Elinde sonunda ticaretini yapıyor işin, hani "müşteri her zaman haklıdır" falan ama, hani muhakkak sınırı var. Şu ana kadar Genco'yla pek iletişimimiz olmadı. Hani sizinde pek olmadı. Elde pek veri yok. Kısaca "Spekülasyon üzerine geyik yapıyoruz." Hani pek de hoş değil.

- Pantolonlar aşağıda yakalandık. Bu forum çok kişisel bir forum. Atıp, tutmak olur. Haliyle biz bizeyiz az biraz forumda. Bu yüzden rahat rahat, kimi kimseyi incitirmiyiz diye hiç mi hiç umursamadan, kişisel hisleri falan düşünmeden sohbet ediyoruz. Hani, arkadaş arasında bazen laflar kolay konuşulur ya, öyle. Forumu okuyan birisi, bizi tanımıyorsa kimbilir ne düşünür. Baran - Ankara Baran, aman abi.. yani.

Yazının özü: Yakup?
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #25 : Haziran 21, 2011, 08:28:08 ÖÖ »
Selamlar,

Bu postu kilitlemeyi düşünmüyorum, ancak post atanlardan aptal, hakaret, halt olmaz gibi insanı irrite edici lafları editlemelerini rica ederim.

Ondan sonra ben editleyeceğim.

dey layt com and me wan go hom...

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #26 : Haziran 21, 2011, 09:06:07 ÖÖ »
Selamlar,

Aldığım eğitimlerde iletişim ile edindiğim teknik bilgileri paylaşayım.

İletişimde;

- içerik %10
- tonlama %30
- Yüz ifadesi ve vücut dili %60

etkiye sahiptir.

Yani yazıştığınızda karşı tarafın sizi doğru anlama şansı yok denecek kadar azdır. Ve önemli konuları (ticari meseleler gibi) telefonda konuşmak çok sıkıntı yaratabilir. Yüz ifadenizi görmeyen duyduklarından çok farklı anlamalar çıkarıp size tepki verebilir.

İletişimde yaşanan sıkıntılarda hata her zaman 2 taraflıdır. Ve hatanın çoğu onda azı bende demek sadece çözümsüzlük getirir.

Özetle; bu yazışmaların bir sonuç getirmesi zor, daha çok kırıcı olur. Genco ile yüz yüze konuşmak en doğrusu olacaktır.

Saygılar,

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #27 : Haziran 21, 2011, 09:22:06 ÖÖ »
Kafama takılan bir kaç şey var maelstrom nasıl bu kadar cazip olabilir. Maelstrom %30 indirimmi yapıyor? Ben %17 diye biliyorum ve kargo masrafı yok diye. Dejavantajı gümrükte takılma şansı ve geç gelmesi. Yalnış isem düzeltin. Ben oradan hiç spariş vermedim fakat kendo ile uğraşır iken bir çok malzememi yurt dışından istemek zorunda kaldım ve bu gümrüklerden çok çektim.

Şimdi Genco %10 indirim yapıyor site üzerinden puan vererek ve 50 tl üstüne kargo yok. Arada %7 lik bir fark var. Buda ülkemize vergi ve gencoya mekandı organizasyonlardı buna destek olarak gidiyor ki verilen bu %7 zaten turnuvada jest olsun diye aldığınız 100-150 tl lik ödüllere bile yaklaşamayan bir rakam (1 yıl içinde). 1000 tl lik alışveriş yapsan 70 tl eder.

Şunuda anlamadım ortada bir turnuva var bizim klube niye haber verilmedi bana niye söylenmedi deniyor. Benim niye haberim yok deniyor. Gene düzeltin beni eğer ben yanlış biliyorsam. aranızda herhangi bir sporla uğraşan varmı? Yada benzeri birşey bir turnuva düzenlenirken size soruyorlarmı ben bu turnuvayı nasıl yapayım diye? Turnuva yetkililer tarafından düzenlenir ve başlamadan duyurulur ben böyle gördüm. ha şöylede diyebilirsiniz warhammer alemi küçük söylenseydi bize bir jest olurdu diye tamam haklısınız, sizlere özel olarak söylenmedi fakat facebookdan veya forumlarda haberiniz turnuvanın iki hafta öncesinden herkes ile beraber oldu. Hatta ben sizlere bunu çıtlattım çok öncesinden.

Karargahta turnuva niye yapılmıyor deniyor. Yine benim kişisel fikrim niye yapılsın? Sonuçda istanbulda iki adet mekan belirtilmiş üçüncü bir yer açmak çokda mantıklı olmayacaktır. Katılmak isteyenler gayet rahat bir şekilde maçlarını orada yapabilir ve yeni insanlar ile tanışırlar. Bence her ilde tek yer olmalı ki daha güzel bir organizasyon olsun fakat istanbul çok büyük bir yer hemde köprü problemi var. iki mekan olması bence cuk oturmuş. Birde işe organizatörler tarafından bakarsak adamlar dükkan sahibi elbette insanlar dükkanlarına gelsin gelmişken ayakları alışsın en azından bir çay kahve içsin üç beşde kazanayım diyorlar. Zaten bu amaçla düzenleniyor bunlar. Mcdonalds da yiyeceğime turnuvama katılır gencoda yemeğimi yer olurda şansım yaver giderse ufakda hediyemi alır şanım yürüsün derim. Bence Win - Win.

Forumu kitlememek isabet olmuş herkes ne düşünüyorsa söylesin döksün içini ki yapıcı bir sonuca ulaşalım, insanlar konuşa konuşa anlaşırmış. Ve bizi çok ilgilendirmesede ortada bir ticaret var bunda susmak alınmak olmaz söylesin herkes neye darılmışsa.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #28 : Haziran 21, 2011, 09:42:31 ÖÖ »
Sanırım bir şekilde net olmamış ama buradaki eleştriyle bayilik işimin bir alakası yok. Neden bu kadar uzun bir yazı var bilmiyorum bu konuyla ama "meh" sadece, açıklamaya gerek duymuyorum.

İzmircon kısmı, organizasyona ödeneceği vaadedilen paranın çok küçük bir kısmının ödenmesi.

Ödüller tabiki türkiyedeki diğer tüm turnuvalardan daha fazla, zira ortada pek bir etkinlik yok. 2 Senedir beklerdim ki metucon da bir WH turnuvası olsun.

Şuan düzenlemekte olduğumuz organizasyona kule sakinleri gibi bir hobi topluluğunun distirbütörden daha çok ödül vermesi pek mümkün de değil..

Kule sakinleri olarak benim Shelter'ı açmamdan öncede kule sakinlerine herhangi bir jestte bulunulmadı. Ki bence bedava birşeyler göndermek değil İzmir'e özel misal 1 aylık %10 indirim+ücretsiz kargo şeklinde bir kampanya bile olsa, heralde bütün şehir ahalisi olarak distribütöre savaş açılmadığı ortaya çıkabilirdi.

Ucuzluk kısmına gelinirse, Reel kur bazında Oversoul fiyatları GW fiyatlarının üzerinde oluyor(en son bir sene önce baktım yanlışsa düzeltin). Fakat maelstrom misal bir %17 indirim yapıyor bunun üzerine %3 para puan veriyor ve de free shipping diyor. aradaki reel kur farkıyla birlikte fark çok olmaya başlıyor. Hepimiz Türkiyedeki hobinin gelişmesini, dolayısıyla yerel satıcıların desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz ama cüzdanımızı da düşünmek durumundayız. Örnek olarak son alış verişimde %22,5 indirim +%3 para puan (hemde aynı sipariş içerisinde harcanabilen) + free shipping olarak yaptım. Bu fiyatla aradaki fark acayip oluyor tahmin edersiniz.

Ve görebildiğim kadarıyla Baran'ın hesabında ufak bir hata var o da Oversoul'un alım fiyatının haliyle daha düşük olması. %7 kar marjıyla çalışıp bunu da bize hediye olarak dağıtmak, gümrüğe vermek filan yok ortada. Zaten böyle bir şey beklemekte saçma olur yani neden böyle bir firma olsun. Ama boşuna bir algı hatasına düşmeyelim :)

Turnuva için iletişim konusunda 1 telefon etmek veya 10 telefon etmek, 1 kişiyi aşan bir olay değil. Ve her zaman için organizasyonu düzenleyen tarafın iletişime geçmesi gerekir. Kişisel görüş olarak herzaman bu işten ekmek yiyecek insanın biraz daha fazla gayret göstermesini doğal bulurum. Ve http://kulesakinleri.org/smf/index.php?topic=58.0 gizli saklı değil pek :)

Dil konusunda BBR nin dediği gibi daha bi biz bize konuştuğumuz bir ortam dolayısıyla pek fazla özen göstermiyoruz, benim yazımı okuyan 40 kişi de benim yazımda kullandığım tabirlerle nasıl birşey kasttettiğimi anlar muhtemelen diyerek yazdım.
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2011, 10:47:37 ÖÖ Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #29 : Haziran 21, 2011, 11:11:33 ÖÖ »

Ve görebildiğim kadarıyla Baran'ın hesabında ufak bir hata var o da Oversoul'un alım fiyatının haliyle daha düşük olması. %7 kar marjıyla çalışıp bunu da bize hediye olarak dağıtmak, gümrüğe vermek filan yok ortada. Zaten böyle bir şey beklemekte saçma olur yani neden böyle bir firma olsun. Ama boşuna bir algı hatasına düşmeyelim :)

Yanlış anlaşılma olmasın %7 kar marjı ile genco çalışıyor demedim belki %50 karla çalışır bunu da bilmiyorum. Demek istediğim bizim %7 daha fazla ödeyeceğimiz ve bunun bize olan geri dönüşüydü. Ben genconun karını hesaplamıyorum umursamam da ben cebimizden çıkacak parayı hesaplıyorum beni ilgilendiren yanı budur ki sen %3 hediye puan ve %5.5 luk bir kur farkından bahsetmişsin bunlar benim bilmediğim şeylerdi. % 5.5 reel kur farkı nasıl oluyor anlamadım bilmediğim şeyler bunlar (birisi anlatırsa sevinirim). Sonuç da fark %15.5 oluyor reel kur farkı ile.

Bu dediğim %10 + ücretsiz kargo genconun sitesi olduğundan beri var yeni bir şey değil. Ara arada kampanyalar oluyor. Bir ara fantasy ürünlerinde ikinci paketi alana %50 indirim vardı. Yani aynı ücretli iki kutu aldığınızda toplamda %25 indirim oluyordu. Bu tür indirimler oldukça haberdar ederim. Ayrıca siteyi takip edenler zaten görüyordur.

dilden üslüpdan alınacak birşey yok dediğiniz üzere aramızda konuşuyoruz herkes neyin ne olduğunu görsün doğrusunu tartsın işine geldiği şekilde hareket etsin derim.