Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Warhammer 40K Türkiye Ligi  (Okunma sayısı 15049 defa)

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Ynt: Warhammer 40K Türkiye Ligi
« Yanıtla #30 : Haziran 21, 2011, 11:38:31 ÖÖ »
%5.5 nerden çıktı? ben demedim walla :)
Şöyle ufak bir örnek.

Gw fiyatı = 60 sterlin diyelim

Oversoul için 60X2.5=150TL - 15 para puan(2,5 mu 2,6 mıydı? ) = 135
Maelstrom için 60X0.825=49,5X2.259=111.8Tl - 3.35 para puan = 108.45
ve bu da para puanlar doğrudan indirim olarak hesaplandığında %24.4 lük bir fiyat farkı oluşturuyor.
Reel kur farkı sürekli değişsede sürekli böyle şeyler bulunabilmekte.

başka bir firma için farklı bir kur durumunda
60X0.775=46.5X2.49=115,7 - 4.48 anında indirim = 111.25 %21.3 lük bir fark var.

Bu fark bazen çok önemli oluyor. Doğrudan GW den, kargo parası verek aldığım 2 battlemat Oversoul sitesinden almamdan daha ucuza gelmişti ve GW özel kurye ile yolladığı için 2 gün içerisinde elimde olmuştu.

Durum buyken Oversoul, insanların desteklemek için kendisinden alış veriş yapmasını istiyorsa 1.5 - 2 senede bir turnuva bunun için pek yeterli değil bence.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #31 : Haziran 21, 2011, 12:14:09 ÖS »
Kur nasıl düşük onu anlamadım Kredi kartı ilemi alışveriş yapıyorsunuz?

Mesela örnek verirsek ben dün gencodan empire generali aldım. sterlin 2.59 kuru. üründe 16.50 sterlin. 42.9 tl ediyor. %10 inince 38.61 tl ediyor. Ben 38 tl yi kk ile ödedim.

eğer bu ürünü maelstromdan alırsam şu an ne olur? Benim sayfasından gördüğüm indirimli hali 14.85 (%10'a tekabül ediyor). Birde %3 direk indirim var dendi. kur farkı ile son hali nedir?

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #32 : Haziran 21, 2011, 12:43:27 ÖS »
Kur günden günde değişen bir olay, ne kadar düşükken alırsan o kadar iyi.

Bu günkü kur(2.61) itibarıyla;

16.5x0.775=12.78X2.61 =33.71 - 1.29 = 32.42TL  38,61TL ile %19 luk bir fark. Ve bu kurun yüksek olduğu bir zaman...
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #33 : Haziran 21, 2011, 12:49:56 ÖS »

Şu anda durum nasıl bilmiyorum ama benim Genco ile Alış verişim oldu... Ki bu olay 2010 İzmirCON sırasında oldu... Senin örnek üzerinden yapılan alış verişin üzerinden geçeyim:
-GW fiyatı:16,5 Sterlin x 2.3(O günlerdeki Döviz kuru)=37,95TL + shipping - İngilteredeki Vergi
-Oversoul fiyatı: 16,5 Sterlin x 2,5(O günlerdeki Genconun Döviz kuru)=41,25 TL (+4para puan ama 20 para puan olmadan kullanamıyorsun) + Shipping
-Mealstorm fiyatı:13,6 Sterlin(%17,5 indirim) x 2.3(döviz kuru)=31,28 TL (Net fiyat, Kapıya teslim)

Kabaca Over souldan aldığım her 3 kutu model için Mael stormdan 4 kutu model alabiliyorum demekti...

Şu anda senin bahsettiğin kadarıyla Oversoul'un satış politikası mantıklı bir hal almış gibi gözüküyor... Ancak benim Oversouldan soğuduğum zamanlarda yukarıdaki hesap geçerliydi... Ben kendi adıma üç kuruş daha az vermek için Maelstorm'u seçmiyordum... Yaptığım alışverişte %30 zarar etmemek için Maelstormu seçiyordum... Kaldı ki şu güne kadar hobime harcadığım mebla da hiç azımsanacak bir para değil… Güven kaybı o dönemlerde uygulanan satış politikalarının bir sonucu... Kendi adıma Oversouldan ucuza model satmasını yada ücretsiz model dağıtmasını beklemiyorum... Ve mantıklı satış politikaları uyguladığı sürece oversouldan alışveriş yapmamak için hiç bir sebepte görmüyorum... Hobinin Türkiyede gelişmesinin en etkin yolu , bu hobiden Türkiyede para kazanan birlerinin olması... Ancak bu yapılırken başta söylenilen sözlerin arkasında durulmazsa, güven kaybı kaçınılmaz olur… Örneğin bu bahsi geçen %10 indirim başta Over soulun deklare ettiği ama sonradan para puanı kullanabilmek için min 20 para puanlık hediye çeki biriktirilmesi gerektiği şekline dönüşmesi gibi amacından uzaklaşan, karşısındaki kişiyi kandırılmış hissettiren davranışlara dönüşürse, kaybeden tüm hobi olucaktır.   

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #34 : Haziran 21, 2011, 01:06:23 ÖS »
Şimdi karşılaştırdım son aldığım island of blood ı oversouldan alsaydım tam 38TL daha fazla harcamış olacaktım. Yani bu da bir kutu general of the empire ediyor :) Bu arada GW den alınırsa bu general shipping dahil 41TL ediyor.

Neyse konu çok acayip bi yere geldi, burdan geri dönüş yapalım :)
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2011, 01:14:30 ÖS Gönderen: DNA Maniac »

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #35 : Haziran 21, 2011, 01:41:27 ÖS »
Fiyat hesaplamaları için teşekkürler. Anladığım kadarı ile hesaplar geçmişteki mevcut duruma göre yapılmış ve o anki şartlara göre durum değerlendirilmiş.

Şimdiye göre son tahlilde maelstromda sadece %10 indirim var çoğu warhammer ürünlerinde (bazıları %15 sanırım) ve artık Türkiye ye satışı yok. Oversoulda ise sadece %10 puan kazanma var. Her iki yerdede kargo ücretsiz. Genco ise kuru 2.6 dan hesaplıyor. güncel kur neyse o. öncesi için birşey diyemiyorum şu an öyle. Aşağı yukarı hesap aynı. Günümüz itibari ile yanlış anlaşılmalara fırsat vermeyelim mevcut durumu değerlendiriyorum.

Süreli kampanyaları olmuştur maelstromun %17.5 indirim falan bunlar geçmiş için benzeri oversoulda da oldu fantasy ürünlerinde %25 indirim.

Dediğiniz gibi konu başka yerleri kaydı ama bence aydınlatıcı bir konu oldu. bende üzerine başka yorumlar yapmayacağım. Tekrar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #36 : Haziran 21, 2011, 02:00:54 ÖS »
Bir düzeltme yapayım 2 gün öncesi itibari ile oversoul'un websitesindeki indirim %10 dan  %5'e düştü. Bunun sebebi istanbuldaki birinin oversouldan spariş etmek yerine orada hobi shoplardan alımını desteklemek için olduğuna inanıyorum. Fakat %5 indirimi puan olarak sonradan veya istenirse anında kullanabiliyorsunuz. 50 tl üzeri kargo halen ücretsiz.

Dwolvin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Haziran 21, 2011, 06:31:56 ÖS »
Selamlar,

Bu postu kilitlemeyi düşünmüyorum, ancak post atanlardan aptal, hakaret, halt olmaz gibi insanı irrite edici lafları editlemelerini rica ederim.

Ondan sonra ben editleyeceğim.

Tartışmanın geldiği yer hoş değil. Ben katlanamıyorum artık, hani ne okumak istiyorum, ne dahil olmak, ne de birilerinin daha gelip x şöyle, y böyle diye yazmasını. Tek tek editlemek de hoş bi şey değil sanırım insanların yazdığı şeyleri, herkes P.M. atabiliyor birbirine, tartışmalarınıza lütfen P.M. üzerinden devam edin, konuyu kilitliyorum, eğer hatalı olduğumu düşünüyorsanız bana da P.M. atabilirsiniz.

İyi günler.