Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Panzer Dance  (Okunma sayısı 2957 defa)

Ruhi

• E-Posta
Panzer Dance
« : Ocak 25, 2012, 09:56:44 ÖÖ »
Yav, bu Alman tanklarının en önemli olayı iyi zırh, iyi silah, veteran kullanıcı falan değil gibi bir şeyler okudum. Bu stormtrooper hareketinin övüyorlar. 'Panzer Dance' diye bir tabir kullanmışlar, çok eğlendim.

Assult fazında hareket etmek 1-to-1 match-uplarda ölümcül, kalabalığa karşı bile çok işe yarar diye okudum. Düşününce benim de aklıma çok yattı fikir. Özellikle biraz engebeli alanda, çok iyi iş çıkartabilirler. Kelime anlamıyla vurkaç yapıyorlar. 40K'nın eldar ve Tau gıcıklıklarını aklıma getirdi. Heh.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: Panzer Dance
« Yanıtla #1 : Ocak 25, 2012, 10:42:05 ÖÖ »
Evet sütre arkasından çıkıp, saldırıp geriye kaçıyorlar... ancak bunu yapabilmek için uygun terrain lazım ;)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Ocak 25, 2012, 01:32:06 ÖS »
Anti-Tank bataryalarıyla dalga bile geçebilir hani. Range'lerine girip çıkarak. Heh.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ocak 25, 2012, 02:38:31 ÖS »
AT bataryalarını rangeleri genelde tanklardan uzun değil mi ?

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ocak 25, 2012, 02:53:33 ÖS »
değil, alman tanklarından uzun :)

Çok net rus tankları hemen hemen her alman tankın daha iyi. Panzerlerin ne zırhları daha iyi ne de silahları. Gerçi stug g kullandığımız için pek farkedilmiyor bu ama :) As olan içindekinin alman olması ki vurulmuyo, bog down olursa kendini kurtarıyo filan, ve tabiki stormtrooper. Masada stormtrooper denemediğim herhangi bi tur olduğunu hatırlamıyorum :) piyade olsun, tank olsun, hatta at lerimiz olsun :D
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Ocak 25, 2012, 03:04:21 ÖS »
Stug G muhteşem yaw, tank dediğinde AT değeri o kadar yüksek olmaz, armor'u yüksek olur. Assault gun tam tersi, mg olmaz üstünde armor'u düşüktür ama ATsi yüksektir.

Örnek t-34 tank, su-85 assault gun

Stug'da iki özellik de var, hem mg var, hem zırhı yüksek hem AT 11, öh :)

Var onun da çözümü var canım, bizimkiler heavy anti air silahlarını kaldırıp tanklara karşı kullanıyor amerikalılar da hayvan gibi bomba atıyor tankların tepesine veya tank hunter çıkarıyor karşılarına...
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Ocak 25, 2012, 03:15:28 ÖS »
AT Batarya rangeleri  hemen hemen her zaman 32". Tankların ana silahlarınında genellikle öyle. Zaten hani tanklarda yerdeki silahı kullanıyor heh..

40" Anti-Tank Ruslarda var mı? Pak36, vb. AT'ler var. Bir de bizim(evet Italya'nın) 90/53 de var 40" range diye biliyorum.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Ocak 25, 2012, 03:23:52 ÖS »
alman silahlarında menzil sıkıntısı fazlaca var. 16" veya 24" diyen çok alet var yani. hatta son maçta kullandığım Pak lar 24" ti. Tanklar için de durum böyle, 24" menzili olan epey panzer var.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Ocak 25, 2012, 03:32:15 ÖS »
Abi "signature tank"ların, evet silahları 32". t-34, sherman, stug g, bunların menzili 32". Ama "tank" kategorisindeki diğer birçok tankın silahları düşük menzilli. Biz genelde meydan savaşı oynadığımızdan herkes uzun menzilli silahlara abanıyor ama city-fight veya heavy-cover masalarda zaten uzaktaki adamı göremediğinden menzil sıkıntısı da olmuyor ve firepowerla RoF yüksek, menzili düşük ucuz tanklar starlaşıyor.
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Ocak 25, 2012, 03:40:27 ÖS »
Biz genelde meydan savaşı oynadığımızdan herkes uzun menzilli silahlara abanıyor ama city-fight veya heavy-cover masalarda zaten uzaktaki adamı göremediğinden menzil sıkıntısı da olmuyor ve firepowerla RoF yüksek, menzili düşük ucuz tanklar starlaşıyor.

Şimdi baktım. Tank olmayınca böyle oluyor. Bizde bulunan tanklardan hemen hemen tüm mediumlar 32" sıkıyor herhalde. Oynadıklarımda hep öyledi. :) Heh.. Coolmuş ama bu olay. Bir yol bulsak yapsak keşke yıkık şehir.
« Son Düzenleme: Ocak 25, 2012, 03:42:16 ÖS Gönderen: anchorite »

- Mark Twain

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Ocak 25, 2012, 04:51:55 ÖS »
yıkık şehir ya da şehir
Ölçekleri farklı olsa bile
40k/FoW/Infinity'de kullanılan terrainler,
terrain canavarlarını göreve çağırıyorum.
Ruhi'nin garden of Moru başlangıç için harika bir terrain olabilir. biraz yüksekçe katedral olarak Fow'da
kilise olarak Infinity'de çok güzel kullanılır.
dey layt com and me wan go hom...