Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ağustos 2023  (Okunma sayısı 1405 defa)

Barbar139

• E-Posta
Ağustos 2023
« : Ağustos 10, 2023, 10:09:26 ÖS »
7 Ağustos Pazartesi
2000 pts
Orcs & Goblins (Batuhan) vs Chaos Dwarfs (B. Sonbudak)
Chaos Dwarf Victory

Burak yine çirkin, yine çiiz, yine terbiyesiz listesinin varyasyonuyla gelmiş, 2 Hellcannon dizildi karşımıza. Ama bu sefer warrior gruplarına ataçlanan o namıssız demon engine'ler yoktu, çukka da 2 taneydi, onların yerine bol bol piyade ve Bull Centaurlar çıktı karşımıza. Biz de aşırı kalabalık değildik, bu sefer Black Orc Big Boss chariota bindirdim, neşeli olsun dedim. Giant ve Troller ile çıktım, rock lobba veya doom diver'a puan yetişmedi 2 çukka ile yetindim.

Benim sağ kanadımda Giant ilk tur Burak'ın çukkasından 2 wound yedi, sonraki tur dedi ki, ben 1/2 ihtimalle karşımdaki Hellcannon'un kafasını eziyorum, hadi dalayım. (2-4 atarsa hellcannon'a thumb with club atağı yapıyor, init. test attırıyor (hellcannon init. 1) tutturamazsa 2d6 S10 vuruyor.) Daldık, ama maalesef ilk tur canı bağırmak çekti. 2yle kırıp unbreakable hellcannon ile bakıştık. Sonraki tur Bull Centaur'lar terror testi tutturdu namıssızlar, giant'a daldılar, aha dedim aldım elime giant'ı. Ama inanmazsınız great weapon atakları sonrası Giant'ın halen 1 wound'u vardı. Hellcannon'u bu sefer patlattık derken, bu sefer de eniştenin canı kafa atmak çekti... Hellcannon'a 1 wound verdi, combat'ı kaybetti. Düştü mü zarında 1 attı, düştü ve kalan son wound'u da düşerken kaybedip 1 tane de Bull Centaur ezdi düşerken... Sonraki turlarda o kanatta Hellcannon çıldırıp önce chariot üstündeki Big Boss heroyu kesti sonra o gazla Savage Boyz'a daldı ama vahşi dayılar artık son 2 wound'u kalan demonik aleti parçaladılar. Sonunda Hellcannon kestik dedik ama bizden de baya puan götürdü...

Benim sol kanadımda Troll'ler en kritik şarjı koyacakları tur Stupid olunca bu sefer o taraftaki Hellcannon'dan ve oradaki kaos cücüklerden şarj yediler. Kaçtılar, yakalanmadılar, inanmazsınız sonraki tur toplandılar, Hellcannon bir daha daldı Trollere, iki tur combatta kaldılar, ilk tur kustuk, sonraki tur daşla sopayla kafasına vurduk ve o hellcannon'u da aldık. Ama artık kaos cücükler de yetişmişti trollere, daldılar, yanlış hatırlamıyorsam statikle rank bonus vs kırdılar, troller kaçtı daha da toplanamadılar...

Ortada kalabalık ork grubum ve Black orks (kara dayılar) Burak'ın kaos cücük line'a ilerledik. 10-11 inçe geldiğimizde sayımız da fena değildi, hadi dedik daha 2. turdan Waagh, iki dayı grubu da 1 attı Waagh ilerlemesine.. Fail şarj olmasın diye şarj etmedik pozisyon aldık. Derken, yanımızdaki troller Stupid olup sonra şarj yiyip kaçınca hem dayılar hem kara dayılar Ld tutturamadı, hop herkes kaçıştı... Koca orduda'da bir tek goblinler "orklar zaten kaçar, bizim işimiz dövüşmek" durup anlamsızca bir kendilerine bir de karşılarındaki 3+ armor'lu cüce Immortals birliğine baktılar. Neyse uzatmayayım, sonraki tur kara dayılar ve ork boyz grupları toplandı, sonraki tur kara dayılarla Immortalz'a şarj edelim dedik, Fear etkisini gösterdi şarj edemedik, derken bu kadar tur tabi sürekli atış yiye yiye iyice azaldık. Son tur, kara dayılar hadi artık diyip Immortalz'a daldılar, ama cc zarlarının da açılımı "cacık" olunca paşa paşa dayak yedik.

Ha bu arada kaos cücük general lvl4 büyücüsü sürekli miscast attı, arada lvl3 oldu, eğlendi kendi kendine...

Çok sağol Burak... yine komikli maç oldu...

MoM: Her tur bullseye ile kafamıza kafamıza çakan kaos cüce katapultu... Ork boyz grubunun yarısını iki turda filan temizledi...
MaloM: Giant... Ah be enişte, bir kere hellcannon'a "thumb with club" yapsan gümbürdetecektin ortalığı... Bull Centaur'ları da korkutamadı, şarj yedi, düştü filan... Neşe saçtı gecemize..
"If you're going through hell, keep going."

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Ağustos 2023
« Yanıtla #1 : Ağustos 13, 2023, 10:31:50 ÖÖ »
11 Ağustos Cuma
2000 pts
Orcs & Goblins (Batuhan) vs Bretonnia (Ruhi)
Draw

Ruhi'nin karşısına tam bir "boyz before toyz" listesiyle geldim, dispel scroll ve bir goblin hero'ya scout özelliği veren harita dışında hiç magic item yoktu listede, bu sayede black ork ve savage'ları 17-18 kişi alabildim, biraz rank bonuz olsun dedim ve ilk kez proxy ile boar boyz aldım. Ruhi'nin listesi turnuva listesi ile aynıydı.

Ruhi de kalabalık olunca scout dizecek mantıklı bir yer olmadı ve goblin heroyu kendi deploy alanımda Knight Errant'ların karşısına koydum. İlk tura başlayıp heroyla koşup tam karşılarına geldik ve Impetuous özelliklerini tetiklemek istedik. Oldu da, kendilerini tek bir goblin öldürerek kanıtlamak isteyen gözlerini şan bürümüş Knight Errant'lar şarj etti, kaçtık tabi. Sonraki tur Giant ve Boar Chariot knight errantlara şarj edince bu sefer de onlar kaçtı :D Arkada bekleyen pegasusa binen grail knight hero Chariot'a şarj etti, chariot T5 olmasına güvenip "hold" dedim ama 2yle kırılınca zarı tutturamayıp kaçtı chariotumuz ve yok oldu... Bu sırada toplanan Errant'lar Giant'ın arkasına sarktı, Giant onlarla yüzleşmek üzere döndü, Ruhi çok umutluydu S5 lanceler ile Giant döveceğine, ben yine T5e güvenip dururuz hesapları yaparken Waagh büyüsü irressistible geçti ve Giant, Errant'lara dalmış oldu!!! Enişte bağırdı, errant'lar kaçtı ve o kanatta başka kayda değer bir şey olmadı.

Sol kanatta Savage çocuklar oyun boyu koştu ve neredeyse Ruhi'nin masa kenarına gelip touchdown yaptılar... Burada chariot süren Black Ork hero, Waagh dediğimde istediğimden biraz fazla koşunca Mounted Yeoman'in önünde kaldı. Öyle olunca hadi yapacak birşey yok diyip şarj dedik, kaçtılar, ama bu sefer de chariot tam Ruhi'nin lordlu, damsel'li knightlarına çarptı. (Daha doğrusu o sırada kuledeki neredeyse herkes burada 14" var mı ölçümüne bakmaya geldi, sonunda 4+ dedik :D ) Black ork hero Ruhi'nin lordu ile challenge etti, 1 wound yedi, impact hitlere de güzel armor + ward saveler gelince statikle kırıldı ama kaçmadı. Arkada Boar boyz 2 tur boyunca Animosity'de 1 atıp yerlerinde kalınca burada tam istediğim tuzakları da kuramadım. Bu sırada yandaki chariotu döven pegasuslu paladin Black Orklarıma arkadan daldı, statikle kırıldı ama yakınlardaki BSB sayesinde 2 tur Black Ork'ları orada tuttu, sonunda da BSB'li knight grubu orada kitlenen kara dayılara şarj edip oraları temizledi.

Ortada komik şeyler oldu. Troller iki tur stupid oldu, sonra karşılarındaki Men at Arms grubunu yine 2 tur dövdüler ama çokla dövemediklerinden köylüler de iyi Ld zarı attı, yerlerinde kaldılar. Diğer men-at-arms grubunu içinde general ve şamanım olan boyz ekibi temizledi. Pegasus knights bir gazla bu grubu durdurur muyuz diye daldılar ama ork general onları da dövdü yolladı. Oyunun kritik anı şöyleydi, sonunda dayak yiyen black ork herosunu kaybeden chariot, lord'lu damsel'li knight grubundan kaçtı ve knightlar çok az pursuit yapınca Savage çocukların ve sonunda men at arms döven Trollerin önünde kaldılar. 6-1de vahşi dayılar ve troller ile şarj ettik, knightları dövdük ama yakalayamadık, 6-2'de bu knight grubu toplandı ve puan hesabına bakıldı. Benim ordunun yarısı gitse de Ruhi'nin de 1,5 lance ve heroları dışında birşeyi kalmamıştı.

3.5 saat sürdü, komikliydi ama başları "kim şarj edecek, kim waagh diyecek" hesabından çok satranç gibi geçti, yordu... Ruhi'yle berabere kalmak bile galibiyet gibi hissettirdiğinden keyifli oldu :D Eyvallah abi...

ManoM: Vahşi dayılar! Son tur, "benle challenge etmek zorundasın ve challenge'da reroll to hit reroll to wound alıyorum" diyen Breton lorduna, "bizde boss yok gardaş biz hepimiz düz dayıyız" dediler ve kalan knightlardan frenzy halleriyle güzel kayıp verdirip combat kazandılar.
ManoM 2: Royal Pegasus'a binen grail knight! 2 tur Black orkları kitledi, hep kırıldı ama kaçmadı, sonunda ona desteğe gelen lance ile kara dayıları parçaladı.
MaloM: Knight errant çocuklar... önce onlara nanik yapan tek gobline hücuma kalktılar sonra Giant onlara koşunca terror tutturamayıp kaçtılar, en son "hadi giant alır mıyız" diyorlardı ki Waagh büyüsü ile gaza gelen enişte gelip onlara bağırdı...
ZaroM: Waagh büyüsü irressitble geçmesi.. Bu 2. oluyor, şu büyüyü yapayım, rakibin dispel scrollunu harcatayım, sonraki büyüleri geçiririm diyorum, 6-6-6 ile triple irressitible büyü oluyor...

"If you're going through hell, keep going."