Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 15 Ekim WH Tanıtım Günü  (Okunma sayısı 5890 defa)

Barbar139

• E-Posta
15 Ekim WH Tanıtım Günü
« : Ekim 10, 2011, 02:34:50 ÖS »
Selamlar,

15 Ekim Cumartesi WH Tanıtımı yapmayı planlamaktayız. Ege BKFT üyesi arkadaşları da getireceğimiz organizasyon yaklaşık şöyle olacak;

3 masa, her birinde gün içinde 2'şer oyun. Sabah, 2 fantasy 1 40k, akşama doğru 2 40k 1 fantasy şeklinde. Akşama doğru belki araya FoW, Infinity sıkıştırabiliriz, şimdilik planda yok. Toplamda 6 oyun olacak.

Başlangıç saati 13:30. Oyunlar için max süre sınırlaması olarak 2 saat belirledik, hani bitmiyor sonra, biraz hızlandıralım işleri, herşeyi en ince ayrıntısına kadar anlatmaya gerek yok (Zira bana tanıtım oyununda anlatmadılar ve kaybettim, böhüüü :'().

Listeler 40k 500 pts, Fantasy 1000 pts olacak ve önceden belirlenecek. Ordusunun tanıtım oyunlarında kullanılmasına izin verenler, listelerini en geç Çarşamba akşamı Ruhi'ye mail atsın. ([email protected]) Onun ufak bir kontrolü sonrasında listeler ve oyunlar belirlenecek.

Kısaca böyle, cumartesi gelin, yeni arkadaşlara oyunu öğretelim, geyik yapalım vs...
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
Ynt: 15 Ekim WH Tanıtım Günü
« Yanıtla #1 : Ekim 10, 2011, 10:42:42 ÖS »
"Efendiler, ne kadar adam çağırırsak zehir bulaştırma şansımız o kadar artıyor."

"Ne biçim laf o? Tabiki öyle." denebilir ama ne kadar derinden yukarıdaki sözün doğrulunu hissettiğimi anlatamam. Aramızda şu anda warhammer ve bu minyatür oyunlarıyla o kadar iç içe geçmiş arkadaşlar var, ve ben o insanlarla ilk konuşulduğundaki tepkilerini falan anımsıyorum. Böyle bir hobiyi yapacakları aklıma bile gelmezdi.

Kısacası kim aklınıza geliyorsa çağırsak harika olur.   Facebook sayfasının reklamını bile yapsak olay. O kadar ki, hani etrafımda çağıracak, olayı bulaştırmak için daha önceden uğraşmadığımız pek adam yok ama Star Wars Fanı Muhasebe şefi'ni bile davet ettim. Olmaz olmaz.
« Son Düzenleme: Ekim 10, 2011, 10:44:29 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #2 : Ekim 11, 2011, 12:17:47 ÖÖ »
Hepinize kolay gelsin, benim İstanbul'da olduğum süre boyunca 2 tanıtım haftasonusu düzenlediğinizden ayrı bir tebrik ediyorum. :)

DN: Zaten 2 haftasonumu İstanbulda geçirecem.
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 11, 2011, 08:34:52 ÖÖ »
Hepinize kolay gelsin, benim İstanbul'da olduğum süre boyunca 2 tanıtım haftasonusu düzenlediğinizden ayrı bir tebrik ediyorum. :)

DN: Zaten 2 haftasonumu İstanbulda geçirecem.

Bir daha ne zaman gideceğini söyle daha önce söylersen iyi olur. Tam o zaman aralığına getirmek cidden zor oluyor, ne kadar önce söylersen o kadar iyi :).
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Ekim 13, 2011, 01:14:01 ÖS »
Ufak update:

Neler yapılacağı hakkında üç aşağı, beş yukarı bir şey var ortada. Ama hani boş warhammer kutuları bile çok hoş olur. Evinizden, şuradan buradan getirecek bir şey varsa, güzel durur diye düşünüyorum.

Hani hiç kimse gelmese de, güzel resim çekeriz, gelecek seneye hava olur. Heh.

Kısacası - Evden getirebilecek tüm minyatür malzemeleri süper olur.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ekim 13, 2011, 01:15:50 ÖS »
Hiç kimse gelmezse çılgın gibi maç yaparız! demek istedim sadece yoksa ben gelmiyorum yani :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Ekim 13, 2011, 01:57:49 ÖS »
bir terslik olmazsa 40k'ya meraklı bir arkadaşla beraber geleceğim 1-2 gibi,
dey layt com and me wan go hom...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Ekim 13, 2011, 02:02:13 ÖS »
Bana Kule ile alakası olmayan 2 arkadaş facebook'dan ulaştı. Onlar gelecekler. İş yerinden bir mühendis arkadaş gelecek gibi. Bakalım.

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #8 : Ekim 13, 2011, 11:07:01 ÖS »
Ben de iş yerinden bir arkadaşı yönlendirdim ama benim gelememden dolayı sanırım gelmeyecek. Ama zehir var onda illaki bir haftasonu sıkıştırırız araya ;) Bir reklam üstüne çalışıyom bakalım. :D
Tomb Kings
2189+

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Ekim 14, 2011, 01:32:49 ÖÖ »
Bu arada söylemek unutulmuş sanırım ama ege olarak reklam geçtik biz, Batuhan iyi çalışıyo :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Ekim 14, 2011, 11:34:53 ÖÖ »
Abi roster fln gönderilmemiş galiba pek, şimdilik hangi ordular olacak ne maçlar dönecek sanırım hiçbir şey belli değil. Hani umarım yarın gelirsiniz diyeyim ne diyeyim :-[

Bari buradan bir liste kurmaya çalışalım, yazın abi kimler geliyor, ordu fln kimler ne kurabilir?

1. Batuhan - Bretonnia, Dark Eldar
2. Ruhi - Empire, Imperial Guard
3.
4.
"If you're going through hell, keep going."

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Ekim 14, 2011, 12:05:22 ÖS »

1. Batuhan - Bretonnia, Dark Eldar
2. Ruhi - Empire, Imperial Guard
3. Alkım- Dwarfs (1000 puanlık listeyle geleceğim)
4.
dey layt com and me wan go hom...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Ekim 14, 2011, 12:45:29 ÖS »
Yarın Printer getireceğim. Laptop, vs. ile print out alırız ne gerekirse diye düşündüm.

Benim aklımda yarın için:

Ben takılacağım ve temel amacım 30 dakikada oyunu tanıtmak. İsteyen olursa uzun uzun oynayanları izler, kendisi 1000 ptslik Fantasy maçı yapar ama, hani şöyle şeyler için masa var.

Ben şunlarla ilgileneceğim ve yanıma bir kişi daha arıyorum aslında

40K için

- Masalarda Kill Match yapacağız 40K için. 100 ptslik falan. Hani 6 space marine'e 20 IG falan. 12 eldar vs. 5 terma, 5 hormagaunt falan. Öyle yani.

Fantasy için

- Aynı şekilde Skirmish senaryosu getireceğim, onları basarız. 100 - 150 ptslik birkaç senaryo ve ordu.

Gothic için(Biliyorum kimse ilgilenmeyecek ama. :P )

- Ufak masalardan bir tanesinin üstünde, Gothic minyatürleri yerleştireceğim. Olmaz ya, 1-to-1 kruvazörler ile Chaos vs. Imperium.

-----

Diyeceğim ben 30 - 45 dakika arası bir oyunun ne olduğuna dair fikir verecek şeyler oynatacağım. Minyatürlerinizi kullanmaya kalkacak olursam, muhakkak ararım, konuşuruz.

Aklımdaki ordular ama muhakkak arayıp sorarım hani:

- The Dwarfs  :o
- Empire
- Lizardmen
- Warriors of Chaos
- Beastmen of Chaos, Best of Chaos

- IG
- Tyranid
- Eldar
- Space Marines

Hani dediğim gibi 100 - 150 ptslik gruplar olacak.
« Son Düzenleme: Ekim 14, 2011, 01:18:38 ÖS Gönderen: Deeyo »

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Ekim 14, 2011, 01:01:33 ÖS »
Yarın Gereken Staff hikayesi:

- 40K ve Warhammer Oynayıp, oynattıracak kişiler. (En az iki kişi var, ama hani konuştuğum geleceğini burada, facebook'da, vs. söyleyenler de var.)

- Gelen kişilerin tamamına(hani kaç kişi gelir bilinmez) merhaba ve hoşgeldin diyecek kişi(ler).

« Son Düzenleme: Ekim 14, 2011, 01:21:31 ÖS Gönderen: anchorite »

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #14 : Ekim 15, 2011, 02:09:35 ÖÖ »
Benim arkadaş çok büyük ihtimal ile gelecek, ismi Evren gelirse kesin kapın aşılayın zehri...
Tomb Kings
2189+