Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: İzmirCon'12 - İzmirCon Çeşme  (Okunma sayısı 4951 defa)

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
İzmirCon'12 - İzmirCon Çeşme
« : Eylül 07, 2011, 02:24:56 ÖÖ »
Evet arkadaşlar bu pazar saat 3 te k.parkta toplanıp bu iki con için muhabbet edicez, ne yapalım nasıl yapalım derken biraz da geyik yaparız. Buyrun gelin, the more the merrierrr! rrrr!

DN: Mekan için önerilere çok açığım.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
Ynt: İzmirCon'12 - İzmirCon Çeşme
« Yanıtla #1 : Eylül 07, 2011, 02:59:20 ÖÖ »
İzmirCon Çeşme ??? ??? ??? ??? ??? ???
I am Alpharius

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Eylül 07, 2011, 03:00:27 ÖÖ »
Küçük Park bu tür toplantılar için hiç uygun değil. Kalabalık, sıkış tıkış, gürültülü. Yanımda yöremde bir yığın insan çene çalıyor olacak, bizim grup da biraz kalabalık olursa iyice kötü duruma düşeceğiz. Daha sakin, daha rahat bir yer bulamaz mıyız? Eski Kule'nin oradaki Site olur ya da buradakine gelirken ufak bir Site daha var, yanına masalar koymuşlar; birleştirebiliriz.

Küçük Park benim gözümde içip eğlenme yeri (hiç çıkmıyorum oradan malum), bu tür toplantılara uygun değil. Toplantı sonrası isteyen varsa toplanıp gidebilir insanlar ama toplantıyı sakin kafa yapmak gerek. Ne dediğim duyulsun diye bağır çağır konuşmak zorunda kalmak istemiyorum.

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Eylül 07, 2011, 04:11:56 ÖÖ »
teras sanırım uygun bu iş için önceden telefonla yaklaşık kişi sayısı-saat verilip loca ayarlanabilir akabinde k.park yolu tutmak içinde kolay hani  ;)

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Eylül 07, 2011, 04:19:01 ÖÖ »
Bende teras diye düşünmüştüm aslında, sonrasında kuleye gidilebilsin diye de yakın hani. Yoksa ilk aklıma gelen eski site :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Eylül 07, 2011, 08:02:40 ÖÖ »
konu nedir? başlık çok açıklayıcı değil

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Eylül 07, 2011, 08:18:38 ÖÖ »

- İzmirCon için bu sene ne yapacağız konusunda bir ön toplantı. Her seneki gibi, sponsor nasıl ayarlayabiliriz? Şimdiden yapılacak bir şey var mı falan diye sohbet gider diye tahmin ediyorum. Diğer taraftan belli olmaz çok orjinal bir kaç fikir falan çıkabilir. Hiç değilse, vizyonumuzu belki geliştirecek bir şeyler dile gelebilir. Neyse, hikaye bu. (Özellikle İlker istemişti Temmuz gibi toplantı yapalım diye geç kaldık biraz. Hoş fikirleri vardı)

- 'İzmirCon Çeşme' lafını ben bile atmış olabilirim. Ancak sanırım coğrafi olarak doğru oluyor. Henüz bir ismi, cismi yok organizasyonun.

Hikaye, ölü sezonda bir yakınlardaki bir otelde Cumartesi sabahtan, Pazar akşama kadar bir RP organizasyonu düzenlemek. Geceyi mekanda geçirmek falan. Bunun ilk konuşmaları İzmirCon'11 'den önce bile yapılıyordu. Otel olarak Warhammer oynayan bir beyefendi ile iletişime de geçirildi. Bakalım. 40-50 kişi yani 1 otobüs kaldırabilsek büyük olay olur. Neyse, onun geyiği.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Eylül 11, 2011, 07:37:46 ÖÖ »
Bugün saat 3 te Teras cafe de toplanıyoruz, unutmayınız.

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Eylül 12, 2011, 01:17:34 ÖS »
eee sonuç?

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Eylül 12, 2011, 01:25:12 ÖS »
eee sonuç?

İlker, Eshe, Levent, Ben, Özgün, Semih, Yakup, Baran vardık.

1,5 saat konuştuk. Haliyle bir sürü şey konuşuldu ama yapılacakları yazasım var:

İzmirCon Çeşme:

- Özgün + Birkaç kişi ufak bir araştırmadan sonra Çeşme'ye gidip halihazırda elde olan mekana ve etrafa bakınacak. Gerçekten şartları netleştirecekler. (Kaç kişilik yer var, öğle ve akşam yemeği dahil ne kadar fiyat, gece içki, vs. durumu)

- Belli bir sınırda insan almaya karar verdik. Hani kaç kişilik yer olursa olsun, belli bir rakam belirleyeceğiz ve ona göre adam alacağız. (30-40 gibi)

- Kayıt + Ödemeler 1 hafta önceden bitmiş olacak. Son dakika kayıtı falan olmayacak. Eğer yeterince kişi gelmezse iptal deyip, teşekkür edeceğiz.

- İzmirCon'a göre DM ve oyuncu özgürlüğü az olacak. Hani özellikle DM'leri biraz daha etraftan, sen, ben, bizim oğlan havasıyla seçeceğiz.

- Hiçbir yan etkinlik olmayacak gibi konuşuldu. Birkaç board game atarız ama zaten gelecek kişilerin orada ne yapacakları çok belli olacağından, hiçbir yan etkinlik olmayacak.

İzmirCon'12:

- 23 Nisan da dahil acaba 3 gün yapılsa mı diye konuşuldu. Uzunca konuştuktan sonra, zorlamanın bir alemi yok dendi.

- Bu sefer önceden, son dakika da çok zorlandığımız birkaç şeyi hemen yapalım dedik. (Afiş, t-shirt)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Eylül 16, 2011, 01:07:21 ÖÖ »
Çeşmeye gitsek ya bu hafta mesela?

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Eylül 16, 2011, 01:14:49 ÖÖ »
rhino için girişimlere başlıyom bakalım olcak mı
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

iyt

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Eylül 18, 2011, 01:01:06 ÖS »
özgün eğer sanada uyarsa haftaya 24 veya 25 ekim gibi gidebiliriz hatta bizim araba müsait olursa benimkisi ile gideriz. tarih olarakta perşembe cuma kararlaştıralım derim

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Eylül 20, 2011, 10:37:06 ÖS »
herhangi bi gelişme?

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Eylül 20, 2011, 11:07:24 ÖS »
pazar uygun yada cumartesi 14:00 den sonra araba var gözüküyor ama karalaştıralım benim için fark etmez
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword