Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 40K Terrain  (Okunma sayısı 10284 defa)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: 40K Terrain
« Yanıtla #31 : Ağustos 15, 2011, 08:45:33 ÖS »
GW Favori;

http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat440312a&prodId=prod340014a

Hani tek geçerim her türlü, biraz büyük ama olsun :)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #32 : Ağustos 15, 2011, 11:58:58 ÖS »
Arkadaşlar kural kiabında savaş alanına 12"x12" ebadında 6 adet terrain konulması yeterlidir deniliyor... Yani şu beğenilmeyen Landing Pad boyutlarında 6 adet Terrain konulması yeterli... ama terrainlerin boyutlarına dikkatinizi çekiyorum 12x12" hani bizim koyduğumuz gibi 4-5" boyutunda orman, yada 8"x4" boyutlarında 1" yüksekliğinde tepe değil... hani atıyorum fortres of Redemption alırsak sanırım o bu terrain parçalarından biri gibi olacak... olaya bir de bu gözle bakalım ;)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #33 : Ağustos 16, 2011, 08:32:51 ÖÖ »
Abi, son dönemde arttırsak da dediğin  gibi halen 40K için az terrain ile maç yapıyoruz. Şu 1" yüksekliğinde tepe durumuna da sonuna dek katılıyorum, o tepeler artık ne 40K'da ne WHFB'da bir anlam ifade ediyor.

Kitapta masanın minumum %25'i terrain kaplı olmalıdır deniyor, masanın %25'i 3'*2' = 6' kare yapmakta. Bu durumda örneğin 12"x12" 6 adet terrain konulabilinir, 6"x6" lik 24 terrain de konulabilinir. Fortress of Redemption da, şu en büyük moonscape'lerde 12x12 lik terrain kapsamına giriyor çünkü moonscape area terrain.

Yane terrain'in illa büyük ve yüksek olmasına gerek yok, terrain'ler toplamda minumum masanın %25'ini kaplamalı, kitaptaki öneri, hani fazlası olsun azı olmasın şeklinde. Imperial sector ve büyük moonscape'ler ile biz bu orana yaklaşıyor gibiyiz.

Biliyorsun biz bu 40K terrain olayına zamanında çok kasdık, çok aradık. İşlev, alan kaplama ve fiyat olarak baktığında Imperial sector'ün yanına yanaşan göremedim ben. Hani FoR'dan daha ucuza, FoR'un 3-4 katı yer kaplayacak terrain alıyorsun.

Kocemen, impassable terrain dedin mi en güzeli kendin yapmak bence. Satın aldın mı birim para başına elde edilen terrain miktarı adamın içini acıtmakta. Biraz yetenekle nasıl SM Statue yapılır birazdan bu sayfada, İsmail bu post sana gelecek bak! ;)

-devasa bir kale modelimiz var.whfb oyuncuları sanırım ebatından ötürü pek yüzüne bakmıyorlar ama 40Kya uygun revizyondan sonra müthiş bir scenary olacağını düşünüyorum.forgeworld sanırım büyük ebatta convertion parçaları satıyor onlardan ekleyerek yada lazer kesimle falan(ilker naber) bir imperium veya chaos stronghold'u haline getirilebilir

Çok güzel fikir, bunu yaparsak kocemen arkasını göstermeyen terrain olayında çağ atlarız haket.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #34 : Ağustos 16, 2011, 09:10:21 ÖÖ »
- Bu kale hikayesinde ben olabilitesini bayağa 'Sıfır' olarak görüyorum bu işin. Zamanı olan birileri yapabilir anca. Öyle çalışan adamın olayı değil hani.   :-X

- ebay'den bakınmak eğlenceli olacak. Teşekkürler. Yoksa, aklıma direk gelen gene bir tane daha Sector almaya kasalım. (Tabanaları yapılmıyor. Yani tabanları yıkık dökük olsun, havalı ama olmuyor. Hangi mat için olacak taban birinci soru, ne malzemeden yapılacak ikinci soru. Ayrıca ben gene başta söylediğime geleceğim. Alıp bir terrain boyanabilir ama öyle sıfırdan yapalım gazı çalışan adam, en azından benim yapabileceğim bir şey değil. Tecrübelerimiz gösteriyorki Kule'de, böyle şeyleri de öğrenciler zor yapar. 2-3'den fazla dersi kalanlar en azından. :) )
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain