Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ne olacak bu sitenin hali?  (Okunma sayısı 7060 defa)

Ruhi

• E-Posta
Ne olacak bu sitenin hali?
« : Nisan 01, 2011, 08:47:47 ÖÖ »
Bilmiyorum.

Evet verilebilecek en kötü cevap buydu sanırım. Güven falan da vermiyor. Aslında cevabı gerçekten bilmiyorum ama elimizdeki benim aklıma gelen olasılıklara bakacak olursak:

a) Birkaç ay önceki yedekten devam etmek. (Cidden birkaç ay ama 3-4 ay falan)
b) Yeniden sıfırdan başlayıp, gene birkaç ay önceki yedekleri başka, yedek bir foruma atmak. Hani arşiv gibi kullanmak.

a)
Teknik olarak yeniden o verilerle bu sitenin üstüne bir şey atarsak, az buçuk karmaşa çıkacak ama hallederiz diye düşünüyorum. Tabi 3 aylık falan veri kabı direk cabası olacak.
b)
Yeniden başlamanın yararı... yeniden başlamak. daha derli toplu bir site kurmaya çalışmak.

---------------

NOT: Bu sitenin kurulumunu Yakup yaptı. Hani ben yardımcı falan oldum sadece. Umalım, Türkçeleştirme ve portal haline getirme işinide yapabilecek. Ne olursa olsun karar vermek lazım.  Tekrar: Üye olmak için birimize e-posta: benimki: [email protected]

A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Re: Ne olacak bu sitenin hali?
« Yanıtla #1 : Nisan 01, 2011, 12:16:48 ÖS »
Yaw bence önemli olan burada birşeyler paylaşabilmemiz. O sebeple siteye sıfırdan başlanması bence çok büyük bir problem oluşturmaz. Hosting şirketinin yaptığı büyük terbiyesizlik o ayrı... :(

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #2 : Nisan 01, 2011, 01:33:35 ÖS »
Sıfır olabilir, diğerlerini arşiv diye bir yere koyabiliriz. ;)

Site yavaş. Şifre 8 karakter olacakmış hem küçük hem büyük karakter olacakmış onu da yapsam belki özel karakter isteyecem diyecek o yüzden uğraşmadım, basitleştirebiliyorsanız basitleştirseniz altı üstü forum :)

Elinize sağlık. ;)
Tomb Kings
2189+

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Nisan 01, 2011, 05:50:09 ÖS »
Eskisi iyiydi ya :) alışmıştık falan :) hani 3-4 ay kayıp olsa da eski sistemden gitsek? Aynı zamanda smileylere bastığımızda koymuyor. Söyleyeyim dedim.
I am Alpharius

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 01, 2011, 09:05:53 ÖS »
Bir yerlerden başlamak lazım diye düşünerek Savaş Çekici başlığını ve Mighty empires alt kollarını yeni foruma ekledim ;) Go Kule Sakinleri...

Dwolvin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Nisan 02, 2011, 01:06:23 ÖÖ »
Home Page olayına girdim dün gece, başarısız oldum, sildim. Bi daha kurmayı deneyeceğim yarın. Umarım dün salaklığıma gelmiştir. Eve şimdi girebildim çok yorgunum. Saat 1, kendinize iyi bakın.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Nisan 02, 2011, 09:23:10 ÖS »
Kirmizi delete butonunu rafa kaldirin gari....
dey layt com and me wan go hom...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Nisan 04, 2011, 09:13:18 ÖÖ »
Eğer birkaç güne site bir şeye benzemezse, ben -bir şekilde(kavga dövüş izin falan alıp)- zaman ayıracağım ve siteyi düzelteceğim. O güne kadar Yakup, sınavdan, şundan bundan zaman bulabilirse süper tabi de. Öyle.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #8 : Nisan 04, 2011, 12:13:49 ÖS »
Bu yavaşlıkta kalacaksa, site hiç olmasın vananın başındayım, evde de 15 MB net var gene de tın...
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Nisan 04, 2011, 01:13:26 ÖS »
"Problem hızda değil"

Evet bu garip bir laf oldu. Hani hızda sorun yoksa, nerede var?

Server'daki bazı ayarlar yüzünden yavaş. Hani FTP bağlantısı(Shell hikayesi), upload ve download hızı gerçekten çok çok iyi.

Sorun ne peki, düzeltilir mi? Düzeltilmezse başka hosta geçelim mi?

Sorunun ne olabileceğine dair fikirlerim var. İzmircon'daki forum bu kadar yavaş değil mesala. Bakılacak. Yani bakmaktan başka bir çözüm yok. Olmadı SMF forumları terk edilecek falan.

- Mark Twain

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Nisan 04, 2011, 04:47:54 ÖS »
http://www.kulesakinleri.org/forum/

eski site linki buydu, şimdi kulesakinleri.org'dan yönleniyor.
bilgisayarındaki linklerden foruma gelenlerin gördüğü şey forum yok kardeşim uyarısı,
ya oraya düzgün bir link konulabilir, ya da forum oraya yönlendirilir, uyarı konulur

haberiniz olsun
dey layt com and me wan go hom...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Nisan 04, 2011, 05:31:40 ÖS »
/main'e attım ama /forum'a atmayı unutmuşum. Bu akşam hallederiz.

- Mark Twain

tiwaly

• Misafir
  • Waiting for a 3,5e game...
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Nisan 04, 2011, 07:47:35 ÖS »
"Problem hızda değil"

Evet bu garip bir laf oldu. Hani hızda sorun yoksa, nerede var?

Server'daki bazı ayarlar yüzünden yavaş. Hani FTP bağlantısı(Shell hikayesi), upload ve download hızı gerçekten çok çok iyi.

Sorun ne peki, düzeltilir mi? Düzeltilmezse başka hosta geçelim mi?

Sorunun ne olabileceğine dair fikirlerim var. İzmircon'daki forum bu kadar yavaş değil mesala. Bakılacak. Yani bakmaktan başka bir çözüm yok. Olmadı SMF forumları terk edilecek falan.

Site açılışlarda yavaş. Daha doğrusu hosting değil smf forum yavaş şuanda. Optimizasyon yapılması lazım. Büyük ihtimalle php5 aktif edilmemiştir, query size ayarlanmamıştır, infodb yapılmamıştır vs vs vs... Sonuç olarak smf kötü değil zamanla düzeltilir bunlar sanırım. Ama bir an önce olsa süper olur :D

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #13 : Nisan 04, 2011, 07:55:18 ÖS »
"Problem hızda değil"

Ben de onu diyorum hız var ama site yavaş. ;D

Ruhi el atıversen bi biskrem versek ;D
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Nisan 07, 2011, 01:01:03 ÖS »
Site hızlanmış olabilir mi? (azıcık oynandı da..)

NOT: Eğer öyleyse, siteyle uğraşan diğer arkadaşıma bir tane biskrem, bana da geri kalan kutu lütfen.

- Mark Twain