Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Haziran 2014  (Okunma sayısı 2350 defa)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Haziran 2014
« : Haziran 09, 2014, 01:17:36 ÖS »
Yeni aya turnuva maçları ile başlayalım...

7 Haziran Cumartesi
2400pts ETC Vol.2
Chaos Dwarfs (Burak) - Wood Elves (Baran)
Battleline
Chaos Dwarfs Victory (15-5)

Hem puan olarak fazla hem de benden hızlı olan WE ordusuna karşı sahanın sadece sağ kanadına dizilim yaptım. orta-sol kısmı 6lık Bull Centaur ünitesine emanet ettim. Bu arkadaşlar çok vurmamasına rağmen iyi tanklayabiliyorlar. Üstelik Mv7 ve swiftstride ile tehdit alanı çok yüksek. Dizilimde önceliğim magma cannonu korumaktı. İlk iki roundda hellcannon ve magma cannon atışları ve büyü ile treemanlardan birini indirmeyi ve sonradan açılmayı planlıyordum.

Daha ilk roundda benim plan bozuldu tabi. Treemanlardan birini hedefleyen hellcannon misfire ile bir daha ateş edemez hale geldi. Bu noktadan sonra kendisini magma cannon muhafızı olarak kullandım. 145 puannık makineyi 210 puannık canazor ile savunmak ftw! İşin kötüsü, hellcannon misfiresinden gelen s10 direct hit treemanin wardında kaldı pf... Zaten oyun boyunca baran tüm güzel zarlarını treeman WSv'lerine attı, gerisi tırt.

Wood elfler başlar başlamaz rider birlikleriyle benim boş kanadımdan kuşatmaya çalıştılar. ben de buna çapraz repozisyon ile yanıt verdim. Bir ara meeting engagement dizilişine döndük bu nedennen. bereket bull centaurlar o tarafı iyi deny etti. Ben de kendi sağımda boş durmadım ve 3lü küçük bull centaurlar ve k'daailer ile o taraftan aktım. durumun farkına varan baran treemanlarını o tarafa destek için yollayınca büyük savaş ortaya kanalize oldu. Dördüncü rounda kadar 2 treeman de ayaktaydı, dolayısıyla dayak yememek için hem büyük birlikle hem de 10lu fireglaive birliğiyle tek treemane şarj denedim. tabii ki büyük birlik yetişmedi ve fireglaiveler mama oldu; ancak bu roundda shooting ile -nihayet- diğer treemanı indirdim ve o sayede puan farkını yeteri kadar açabildim.

MoM: Treeman diyeceğim. hellcannondan s10, magma cannondan 2 defa s5 flaming, flames of azgorh'tan (s6 d6Wo flaming) 2 hit yedi, hepsini save etti, maşala...
MaloM: Hellcannon. İlk roundda atma bari misfireyi.
ZaroM: Treeman'ı indirdiğim shootingde attığım woundlama zarı.

7 Haziran Cumartesi
2400pts ETC Vol.2
Chaos Dwarfs (Burak) - Dark Elves (Ozan)
Battleline
Chaos Dwarfs Victory (20-0)

Ozan daha oyunu öğrenme aşamasında. Bol konuşmalı bi oyun oynadık. Dark elf listesindeki Cauldronlu witch elfler gerçekten korkutucuydu. İlk 2 tur onlara sıkıp sayılarını 10un altına düşürmek tek amacımdı ancak ilk roundda ozan büyücüsünü -yine- miscaste verince oyun rahatladı. Ozan witchleri ileri sürmekte tereddüt edince shooting ile sayısını 12ye felan düşürdüğüm birliğe duble BC şarjı yapıp frenzylerini bozdum; ancak kıramayınca yandan giren cold oneler sıkıntı yarattı. Witchlerin tamamını temizlesem de, dokuz ile kırıldığım kombatta BClerden biri 1-1 atarak durunca ordan da puan vermedik.

MoM: Hellcannon. Dört kere filan direct hit ile bolca witch indirdi. Cold onelere attığı direct hitte çılgın armor saveler, Cauldrona attığı hitte ise ward iş başındaydı.
MaloM: Supreme Sorceress. İlk turda gatto...
ZaroM: 1-1'e kalan BC ünitelerinden birinin insane courage zarını tutturması. Skoru değiştirebilirdi.

7 Haziran Cumartesi
2400pts ETC Vol.2
Chaos Dwarfs (Burak) - High Elves (Ruhi)
Battleline
Chaos Dwarfs Victory (14-6)

Elf üçlemesini high elflerle tamamladım. Ejderli, bol archerli ve MSU tadında kombat blokları içeren HE rosterine karşı gene bir kanada doğru kümelendim. Kuvvetli olduğum sol kanattan büyük BC ve k'daailer ile yardırınca elfler bana göre çapraz pozisyonlandı ve gene ilk maçtaki gibi bir meeting engagement dizilimine büründük. Artillery desteği ile bazı blokları kullanılmaz hale getirip büyük BC ile çarpınca elfler fena sallandı; ama bu arada 4d6 s4 MM ile tarumar olan k'daaileri bir To test ile kaybedince oyuna bir ara denge geldi. Burda kritik nokta, artillery ile 10 kişiye inmiş white lionların, hatredli BC'ler tarafından son adamına kadar kesilmesi oldu, yoksa BSB bubble içindeki, Ld8 stubborn bebeler beni orda oyalayacaklardı. WLleri temizleyen BC'ler, biraz önce flee demiş swordmasterlere overrun yapıp dublûkill alıverdiler.

elfler son çare olarak içinde hem lord hem BSBnin olduğu ana bloğa şarj etmek için konumlanmışlardı. Tam bu sırada magma cannon sahneye çıktı ve sağ kalan swordmasterlere panik attırarak savaşın dışına itti. Bunun üzerine spear ve 2 lion chariotla ana bloğuma şarj eden elfleri önce göğüste yumuşattık sonra da birer birer kesmeye başladık. arada lordu kaybettim; ama arka tarafta işini bitiren büyük BC ünitesi savaşa dahil olunca ortada elf kalmadı.

Zaten Ruhi'nin oynadığı modelleri ben getirmiştim, rosteri de ben hazırlamıştım. hile-hurda gene galibiyet... :)

MoM: Büyük BC ünitesi. soldan süpürüp geldi, ortadaki esas savaşa da son darbeyi vurdu.
MaloM: Archmage on Dragon. Maç boyunca pasif kaldı. K'daaileri neredeyse yok eden MM haricinde piyasada yoktu.
ZaroM: K'daailere gelen büyük MM'yi 5 zar ile dispel edememem. Bu dispeli başarsaydım hayatta kalacak k'daailer ile oyun çok daha erken ve decisive bir şekilde biterdi.

eyw abiler...
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2014, 01:21:49 ÖS Gönderen: burock »
War, war never changes...

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Haziran 2014
« Yanıtla #1 : Haziran 10, 2014, 11:34:58 ÖÖ »
7 Haziran 2014
ETC 2014 volume 2

MAç 1
vs High Elfs
İlk maçı hezimetle kaybettim. Ruhi sol kanadını 2 chariot ejderha bir grup swordmaster ile vurucu güç yapıp ortadan diğer üniteleriyle gelmeyi planladı. O kanattaki kritik savaşlarda biraz şansızlıkla başarılı olamadık, Cold one herolar armor saveleri (2+ felan) tutturamadı vb. sonra içinde bsb ve sorcerer bulunan üniteyi çokla kırdım ama onlar kaçmayınca Whitelionlar yandan kapandı ve dayak başladı ve Slaanı kaybettik. maç da 0-20 Helflerin galibiyetiyle bitti.
MAç 2.
vs Wood Elfs.
Baranın sağlığının iyiden kötüye benim sağlığımın kötüden iyiye gittiği maç oldu (minoset ftw!) . Wood elfin skirmisherları benimkileri hep döveceği, ana bloklarımdan da rahatlıkla kaçacağı için zor bir kapışma olacaktı. Tek avantajım at üstündeki Veteranlardı ki ben de bir tanesini ortadan diğerini sağdan gönderdim. Baran kuvvetini ikiye bölmüştü. Bir tarafta treemanler bir grup okçu büyücü ve glade riderlar vb varken, diğer tarafta Wildriderlar vb vardı. Ben de Veteranlarla baskı kurup treeman tarafına yöneldim. Turların bir tanesinde Sorcererın olduğu Glade rider ekibini fleelerle uzaklaştırdıktan sonra Veteran Treemanlerden birine yetişti. 1'le kırdı kaçan treemani yakaladı sonra iğnedenlik oldu tabi! Diğer tarafta da öbür Coldone bir dyrad grubu yakaladı arkasından bir grup okçuyu kestikten sonra geri döndü başka bir grup dryadı kesti. Yine Sorcererın olduğu glade riderları ve sorcererı oklayarak aldık, Kroxigorlar warhawk riderları aldıktan sonra branchwraith maması oldu.
Diğer tarafta ise HoDa mıknatısı olan Skink chieften panikleyen saurus warriorlar ve skinkler diğer kanada koştular. Bu noktada Salamanderlerle kurduğum tuzak işe yaradı. Salamanderları flee ile kaybedip, Wild rider ve içindeki Elf lordu Sauruslara çarptırttım. Sonucunda o kanadı almış oldum.
16-4
Vs Brettonia.
Son maçı Doğum günü çocuğu Çağdaş'a karşı oynadım. Çağdaş da Savage Beast of Horrors listesi vardı. Sanırım Minoset değil de asit felan almışım maçı çok üstün çekilde kazandım ve nasıl olduğunu pek anımsamıyorum. Tek anımsadığım generalin ünitesini bir şekilde sıkıştırıp ilk turdan elemine ettiğimiz. Sonra Gülden bana kızdı doğum gününde ne yeniyorsun Çağdaş'ı diye....

20-0

Eyvallah Herkese, özellikle Çağdaş ve Baran'a. Burak tebrikler!
Yine birinci ve sonuncu ile oynamadık. 3. turnuvaya umarım!
dey layt com and me wan go hom...