Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Company Of Heroes II  (Okunma sayısı 3508 defa)

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
Company Of Heroes II
« : Aralık 14, 2013, 11:55:11 ÖS »
Yılbaşı indirimi sebebiyle bilimum teknoloji marketlerde oyun 40tl ye inmiş, haberiniz ola  :) Özellikle Flames of War tayfasına selam olsun  ;)

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Company Of Heroes II
« Yanıtla #1 : Ocak 20, 2014, 05:03:47 ÖS »
Geyik yapayım o zaman burada biraz oyunla ilgili;

Oynuyorum işte bir süredir, campaign'i direk zamanım yok deyip salladım, bir iki skirmish oynadıktan sonra multiplayer automatch muhabbetine girdim. Sovyet oynadım hep, Alman hiç oynamadım.

İlk başta acayip dayak yedim. Almanlar çok "genel anlamda iyi" olmuş. Normal alman piyadesi hop deyip panzerfaust çıkarıyor ve hafif araçlarınızı yalan ediyor. HMG ve piyade aynı binadan çıkıyor anladığım kadarıyla, ki çok güzel. HMG ve Mortar takımlarını 4 kiş idare ediyor, öyle eskisi gibi kolay inmiyorlar. Yine ucuza çıkardıkları anti-intantry Sdkfz zart zurt armoured car'ları var. Panzer IV, T-34'ü; Pak40 da ZIS-3'ü havada karada tokatlıyor. Zaten oyuna Panter indiyse iyice sıkıntı başlıyor.

Sovyet'in "trick"lerini sonra sonra öğrendim, burada oynamak isteyip de Alman'dan dayak yiyen varsa diye biraz yazayım. Sniper yapmayın, hiç gerek yok. Kamuflaj daha bir garip ve kötü çalışıyor, Sniper HMG'den bir max iki adam aldıktan sonra HMG onu çok güzel indiriyor. Olay Scout Car(içinde alevli mühendis), Penal Troop ve Guards Rifle dengesini kurabilmekte. (1v1 Multiplayer için konuşuyorum) Scout Car içindeki alevli mühendis bilimum HMGdir Mortar'dır bunları rahatça indirmenizi sağlıyor. Tabii bu HMGler Mortarlar yalnız gezmiyor, yakındaki bir grenadier ekibi kısa sürede hemen panzerfaust sıkıp Scout Car'ı indiriyor. Olay HMG'yi falan hemen almakta veya baktınız mekanda iki grenadier var, hemen mühendisler insin, o HMGyi bir arkadan alıversinler. Sonra Penal ekibi SMG ve lav silahıyla ortama girdi mi o bölge sizin oluyor. Alman gaza gelip hafif zırhlı getirirse de 2 Guards Rifle mekanı hurda yığınına çevirir. Panzer IV filan gelirse de sıkıntı yok, button yapıp çevresini dolaşıp indirebilirsiniz.

Yardımcı elemanlar için Motor Tactics'ten gelen heavy mortar çok yararlı. Scout car'la bir gezin, adamın toplaştığı yeri bulun sonra bu çocuklar orayı duman etsin. Conscript yine çok çok lazım bir abi. Bir kere herkesi reinforce edebilmeleri muhteşem. Sonra sal düşmanın üstüne bak bakalım adam neredeymiş güçlerini nereye yoğunlaştırmış. T-34'ün hiçbir albenisini bulamadım. SU-85 de pek matah olmasa da varsa paranız SU-85 kasın derim.

Commander olarak ben genelde Motor Coordination seçiyorum. Guards Rifle ve Heavy Mortar ana sebepler. Genel taktiğim şu oluyor, bir scout car recon'luk yapıyor, adamın toplaştığı yere mortar iniyorum sonra ikinci bir Scout Car halen yaşıyorsa birinciyle beraber HMG ve Mortar'ları hedef alarak yandan girerken Penal ve Guards önden koşuyorlar. Kaybettiğim oyunlarda genelde herif çok iyi grenadier kullanıyor, "Scout Car'ların panzerfaust ile patladı ve piyadeni de el bombasıyla aldım, girdi mi" denmiş gibi hissediyorum kendimi.

Böyle.
"If you're going through hell, keep going."