Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: TERAT'IN İKİZLERİ  (Okunma sayısı 12335 defa)

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
TERAT'IN İKİZLERİ
« : Mayıs 03, 2013, 10:21:26 ÖS »
TERAT’IN İKİZLERİ
“Bundan tarihte unutulmuş nice zamanlar öncesinde, şu anda orta Krallık olarak anılan topraklarda tam bir kargaşa hüküm sürmekteydi… O zamanlar bu bereketli toprakların her hangi bir sahibi yoktu… Topraklarda bağımsız kabileler topluluğu, kendi aralarında savaşarak sınırları devamlı değişen bir topluluk halinde yaşamaktaydı… Bir gün çok büyük bir deprem oldu… İşte Terat’ın ikizleri, ilk olarak bu zaman ortaya çıktığı rivayet edilir… İkizlrin topraktan yükseldiği  bölgeye yapılan bir araştırma sırasında bulanların kudret taşı adını verdikleri bir kristal bulundu…Rivayete göre bu Kudret taşı denilen siyah kristaller, körlerin görmesini sağlıyor, hatta ölenleri dahi hayat geri getiriyordu…Bu kayaların hikmetleri duyuldukça, bir çok farklı ırktan yaratık bu topraklara gelmeye başladı… Kimi para için, kimi şan şöhret için, kimi daha güçlenmek için, kimi ise  bu mucizelerden faydalanarak hayallerine kavuşmak için… Önce gelenlerin çoğu bu acımasız doğa yada vahşi kardeşliğin kabilelerince yok edildi… ama başarılı olup birkaç parça kristalle yurtlarına dönenler, bu mucizevi taşa olan merakı daha da arttırdı… Önce Çevre krallıklardan ufak müfrezeler gönderildi… Kabileler sayıca üstün oldukları için bu müfrezelerle baş edip onların yaşadıkları topraklarının içlerine girmesini engellediler… Fakat beklenmedik bu direniş karşısında, gelen müfrezelerin sayısı ve büyüklüğü arttıkça yüz yılardır olamayan bir şey oldu… Kabileler ortak tehlike karşısında bir araya geldiler… Kabile liderleri kendi aralarında kan yemini edip bir bütün oldular… böylece Vahşi Kardeşlik kurulmuş oldu… Vahşi kardeşliğin amansız baskınları sonucu bir gecede garnizonlar ortadan kalkmaya başlayınca, Dış krallıklardan gelen ve benzer zihniyetteki ırklar da kendi aralarında ittifaklar kurdular… Böylece Vahşi Kardeşliğin karşısında, Işık Konsülü ve Karanlık Tarikatı isimli iki güç daha oluşmuş oldu…. Bu üç güç bu kadim topraklar üzerinde hakimiyet için savaşmaya başladılar….” 

Evet arkadaşlar yeni kumpanyamıza hoş geldiniz… Bu sefer biraz daha faklı bir şeyler denemek adına kumpanyamızda 3 farklı grup var…. Her ordu bu ırklardan sadece bazılarına dahil olabiliyor… Gruplarımız ve orduları şöyle:

Işık Konsülü: Bretonnia, Dwarfs, Highelves, Lizardmen, Empire, Tomb King, Woodelves

Vahşi Kardeşlik: Beastmen, Lizardmen, OgreKingdom, Orc&goblins, Woodelves 

Karanlık Tarikatı: Beastmen, Deamons, Darkelves, Ogre Kingdom, Orc&goblins, Skaven, Empire, Tombking, Vampirecounts, Warriors of Chaos

Evet saflarınızı seçiniz ve haftanın maçların kurallarını bekleyiniz.

Moderatör arkadaşlar konuyu kendi şahsına münhasır bir başlık altına taşıyabilirseniz sevinirim ;D ;D ;D

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: TERAT'IN İKİZLERİ
« Yanıtla #1 : Mayıs 04, 2013, 12:19:02 ÖÖ »
Elves always join first regarless of device they connect internet

boya ve model kurali var mi ?
« Son Düzenleme: Mayıs 04, 2013, 12:35:10 ÖÖ Gönderen: Batik Sarap Mantari »
The elves are watching

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Mayıs 04, 2013, 12:23:30 ÖÖ »
Aklımdaki çıkan ordunun min %50'si 3 renk boyalı olsun... Unit filler Kullanılabilsin... gibi ama görüşlerinize açığım.. hani asıl maksadımız Warhammer Fantasy oynansın ve yeni modelller eklensin... 40K da olay bu yolla gidiyor gibi geldi... Bu arada skirmish ismiyle verilen görevler olacak bu görevler Regiments of Renown kuralları ile oynanacak ve u oyunlarda mümkünse full boyalı model kullanalım istiyorum... Hani eninde sonunda maksimum 20 modelle çıkabildiğimiz bir oyunu boyalı modellerle oynayabiliriz diye düşünüyorum... yorumları bekliyorum arkadaşlar...

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Mayıs 04, 2013, 09:25:01 ÖÖ »
Ayrıca WYSWYG için ilk iki rank ne taşıyorsa o kullanılıyor, Herolar için WYSWYG kuralı geçerli değil... Boş base kullanılmasın, hani maksat hem oyun oynansın hemde model boyamak için bir sebebimiz olsun diye düşünüyorum... hani campaing maçlarında puan sınırı olmayacak isteyen 750-1000pts maç yapar isteyen 3000pts... elimizde ne varsa onları kullanalım, mümkün oldukça boyalı modelimiz olsun savaş alanında... aklımda şöyle bir şey daha var tamamı boyalı bir ünite koyarsanız masaya, o ünitenin tüm oyun boyunca 1 defa ld testi olmayan 1 zarı reroll hakkı olsun diye düşünüyorum.. hani oyunu çok kritik etkilemiyecek ama savaş alanına full boyalı regiment sürmeyi destekleyecek bir şey ... evet beyler bayanlar fikirlerinizi bekliyorum...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #4 : Mayıs 06, 2013, 09:40:07 ÖS »
Puan sınırı böyle bir aralıkta olacaksa modellerin boyalı olmasında bir sorun yok. Eldekiyle çıkar kişiler.

WYSIWYG kuralı için de ilk iki sıra yerine ilk sıra desek yada 10 model desek yada? Neden böyle düşündüm çünkü horde formasyonu diye birşey var. ;D İlk iki sıra diyince biraz fazla oluyo... :)
Tomb Kings
2189+

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Mayıs 06, 2013, 11:19:17 ÖS »
Taraf seçeyim dicektimde, tarafımız belli.

War$a Sh£qlNz, KræIIık@ b£qI£rsz!

böyle yazmak ta ne zormuş be, bu veletler ne işsizmiş...
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Mayıs 06, 2013, 11:20:24 ÖS »
Yaw...özür dileyerekten...ben katılamıyorum..bir sonraki kumpanyaya kısmetse
The elves are watching

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Mayıs 07, 2013, 08:35:32 ÖÖ »
Puan sınırı böyle bir aralıkta olacaksa modellerin boyalı olmasında bir sorun yok. Eldekiyle çıkar kişiler.

WYSIWYG kuralı için de ilk iki sıra yerine ilk sıra desek yada 10 model desek yada? Neden böyle düşündüm çünkü horde formasyonu diye birşey var. ;D İlk iki sıra diyince biraz fazla oluyo... :)
ok ilk sıra gayet uygun... hadi beyle bir liste oluşturup kim kimcidir bir yazı verelim... :)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Mayıs 07, 2013, 08:54:02 ÖÖ »
Özgün Uzuncan - Vahşi Kardeşlik - Beastmen
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #9 : Mayıs 07, 2013, 11:30:08 ÖS »
Veysel Şener - Tomb Kings - Işık Konsülü
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Mayıs 07, 2013, 11:34:00 ÖS »
Işık Konsülü:
-Tombking (Veysel)

Vahşi Kardeşlik:
-Beastmen (Özgün)
-Lizardmen (Alkım)

Karanlık Tarikatı:
-Skaven (Levent)
« Son Düzenleme: Mayıs 08, 2013, 09:27:17 ÖÖ Gönderen: Azactoth »

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Mayıs 08, 2013, 08:54:44 ÖÖ »
Vahşi KArdeşlik
Lizardmen Alkım beastmenin %100 rerollu hitleri bana gelmeyecek bu sefer.
dey layt com and me wan go hom...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Mayıs 08, 2013, 09:53:15 ÖÖ »
kimse vahşi kardeşlerde iç savaş çıkmıcağını söylemedi :P

Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Mayıs 08, 2013, 10:31:51 ÖÖ »
oha gözünü kan bürümüş!
dey layt com and me wan go hom...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Mayıs 08, 2013, 10:38:13 ÖÖ »
Işık Konsülü:
-Tombking (Veysel)
-Empire (Ruhi)

Vahşi Kardeşlik:
-Beastmen (Özgün)
-Lizardmen (Alkım)

Karanlık Tarikatı:
-Skaven (Levent)

NOT: Karanlık Tarikatı hikayesine Daemon da oynasam mı birkaç maç diye iç geçiriyorum aslında.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain