Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 6th ed metası sanki?...  (Okunma sayısı 10643 defa)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
6th ed metası sanki?...
« : Nisan 16, 2013, 10:32:14 ÖÖ »
Selam,

Geçen gün bolter&chainsword da şu ana kadar gördüğü en sağlam 6th ed rosterına rastladım.

Şöleki; 6th ed da meta yok ama 2 şey ön plana çıkıyor, ucuz kocaman troop blokları, yada bol uçaklı listeler. Bol uçaklı listelerde uçakların troop taşıyabilmesi gerekli tabii. Şimdi ikisi birden aynı listede olunca...

Neyse; lafı fazla uzatmadan listeyi atayım, buyrun bir de siz değerlendirin.

Primary Detachment:

100 Librarian
- Force Sword
- Null Zone
- Avenger

170 Tactical Squad
- Flamer
- Heavy Bolter

170 Tactical Squad
- Flamer
- Heavy Bolter

200 Storm Raven
- Multi-Melta

200 Storm Raven
- Multi-Melta

100 Thunderfire Cannon

125 Storm Talon
- Skyhammer Missile Launcher

125 Storm Talon
- Skyhammer Missile Launcher

Fortification:

70 Aegis Defense Line
- Comms Relay

Allied Detachment:

70 Primaris
- Force Staff

55 Platoon Command Squad
- 4 Flamers
- Meltabombs

110 Infantry Squad
- Power Axe
- Meltabombs
- Commissar
-- Power Axe
75 Infantry Squad
- Power Axe
- Meltabombs
- Autocannon
75 Infantry Squad
- Power Axe
- Meltabombs
- Autocannon
75 Infantry Squad
- Power Axe
- Meltabombs
- Autocannon

130 Vendetta

Total: 1850

blackwinter

Ynt: 6th ed metası sanki?...
« Yanıtla #1 : Nisan 16, 2013, 11:39:43 ÖÖ »
Cok acaip kafalar bunlar. Buna ozel karsi liste kurmak bile problem. Ki turnuvada allcomer yapip bunla karsilasmak cok zor
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 16, 2013, 01:04:38 ÖS »
Bu liste güzelmiş, diğer taraftan sanki Tau codex'i öncesi gibi geldi. Flyer'lara bu kadar puan vermek ne kadar doğru bilmiyorum. Keza şu son tau listelerinden bir tanesi bunu direk dağıtabilir.

Muhtemelen gerçek Meta, biraz daha az flyer, birkaç tane adam gibi assult ünitesi gerektiyor.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Nisan 16, 2013, 04:09:36 ÖS »
Abi, B&C deki ilgili başlıkda listenin sahibi elaman da "gönül isterdi ki tactical squad yerine assault squad alalım ama düz marine olarak bu şansımız yok diyor" ve listenin zayıf halkasının tactical marine squadlar olduğunu belirtiyor.

Yane, listenin assault gücünün zayıf olduğu doğru, Tau öncesi olduğu da doğru ama ben Tau sonrası da bir değişiklik beklemiyorum.

Şöleki Tau'nun hava savunması gayet güzel sınırlandırılmış durumda. Skyfire ve Interceptor olabilecek modellerin alabileceği silahların kapasitesi mevcut hava araçlarına karşı yetersiz kalıyor. Havaya karşı sağlam sıkacak üniteler ise inteceptor değil. Yani ilk sortiyi kafalarına yiyorlar.

Bunun da ötesinde Tau hep beraber çalışarak iş yapabilecek bir Ordu sanki. Şimdi bu yukarıdaki listenin hava gücüne karşı koyabilecek bir liste yaptın mı ordunun diğer taraflarda iş yapabilme olanağı çok azalıyor. Bu nedenle all comer tau listeleri bence bunun gibi 5 flyerlı bir liste ile zor baş eder. Çoğundan fazla şansı olur ama yinede zor baş eder gibi geliyor bana.

Bu listeye alternatif BA IG listesi kurlulabilinir. Talon olmadan 3 raven alıp içine Assaul squadlar bindirilebilinir. Thunderfire cannon ve talonlardan vazgeçmek gerekir ama assault gücü oldukça artığından daha etkilş olabilir hakaten.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 16, 2013, 10:40:24 ÖS »

Yok abi ben ikna olmadım. Gel görelim metamıymış, netaymış, neyse.. Heh..
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Nisan 17, 2013, 12:29:31 ÖÖ »
bizim şoparlar olarak 5+ vuruyoduk 6+ sıkmak çok zor olamasa gerek beya :D

havaya sıkarak muhabbetten çıkar.
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Nisan 18, 2013, 11:43:33 ÖÖ »

Yok abi ben ikna olmadım. Gel görelim metamıymış, netaymış, neyse.. Heh..

Wayy, Cin Ali'yi hiç böyle tanımamıştım oysaki...

Yaw, o değil de bence Tau çizz. :P ;D

Tau lar uçak listelerini bitirmiş ama daha önemlisi Eto bitmiş... :D

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Nisan 18, 2013, 12:14:47 ÖS »
Geyik bir yana, ben de bilemedim ama Salih oturup tek tek skyfire olan tüm adamları değerlendirdik., silahların S ve atış sayılarına kadar baktık. Yoğun hava savunması listesi kurarsan etkili olur hakaten ama bu sefer de troopdan düşersin gibi.

Oynayıp masada görmek lazım tabii. Siz oynayıp değerlendirirsiniz artık. Benim için zor görünüyor. :)

Bu arada Tau diğer ordulara kıyasla inanılmaz AA gücüne sahip, hani orası kesin tabii.

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Nisan 18, 2013, 01:36:27 ÖS »
Geyik bir yana, ben de bilemedim ama Salih oturup tek tek skyfire olan tüm adamları değerlendirdik., silahların S ve atış sayılarına kadar baktık. Yoğun hava savunması listesi kurarsan etkili olur hakaten ama bu sefer de troopdan düşersin gibi.

Oynayıp masada görmek lazım tabii. Siz oynayıp değerlendirirsiniz artık. Benim için zor görünüyor. :)

Bu arada Tau diğer ordulara kıyasla inanılmaz AA gücüne sahip, hani orası kesin tabii.
abi 5 edisyonda Tyranid ile Türkiye şampiyonluğu almış bir arkadaştan bahsediyoruz.... Bence Tau ile döverim derse döver ;D ;D ;D

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Nisan 18, 2013, 02:58:58 ÖS »
Umut, arabayla 15 dakika Kule. Bir düzene sok işini gücünü gel be abicim. Uygun olduğun bir hafta sonu söyle hatta, gelecek ay yada ondan sonraki falan turnuvayı o gün yapalım hani.

Ayrıca bu da Semih'e.. Eyvallah abi.. :D

NOT: Hani aslında bir de proud monkey resmi koyacaktım ama arayıp bulamadım. Google'a inancım az biraz sarsıldı.

- Mark Twain

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Nisan 18, 2013, 03:35:38 ÖS »
ekranım kırıldı!
dey layt com and me wan go hom...

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Nisan 18, 2013, 07:48:19 ÖS »
Abi Salih bizim Vikingleri boyamayı bitirsin gelcem turnuvaya kesin :P ;)

Şu an İstanulda belediye otobüsündeyim. 19:10'da bindim tahminen 21:10'da inecem. Yani anlayacağınız ben savaşı burada yaşıyorum, masada minyatür savaştımak neymiş. :)

Ha bu otobüse gelene kadar ne yaptın dersen. Havaş, uçak, hafif Raylı, dolmuş, metro...

Neyse, ben İstanbul'da toplu taşımadan toplu taşıya koşayım siz de 40K'da savaştan savaşa... :'(

Yaw, hani bu değilde beni esas bozan eto bitmiş... ;D

Yasar

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Nisan 19, 2013, 08:46:39 ÖÖ »
Yaw, hani bu değilde beni esas bozan eto bitmiş... ;D

Hatta ve hatta eeee Eto bitmiş :D

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Nisan 19, 2013, 12:53:28 ÖS »
bgün iş yerinde birisi bir şeyin kısaltması olarak ETO kullandı
etobitmişi yapıştırdım afferim var mı?
dey layt com and me wan go hom...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Nisan 19, 2013, 01:29:26 ÖS »
Valla ETO kelimesi bana sadece "Etilen Oksit" i çağrıştırıyor... O da ameliyathane malzemelerinin sterilizasyonunda kullanılan oldukça zehirli bir gaz... Ha evet artık kullanılmıyor ETO yerine buharlı Otoklavlar (Autoclave) kullanılıyor... o sebeple bitmiş olmasına şaşırmadım ;D ;D ;D