Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 21 Nisan TÜSOT 40K Turnuvası  (Okunma sayısı 5638 defa)

Ruhi

• E-Posta
21 Nisan TÜSOT 40K Turnuvası
« : Nisan 05, 2013, 09:40:20 ÖÖ »

Facebook sayfası burada: http://www.facebook.com/events/510521102338109/

Lütfen katılacaksanız bir "Katılacağım" yazmayı unutmayın.

Turnuva hakkında birkaç not:

i) A6 formatında yapacağız gene. B6 formatı var ama sanki biraz daha düzenlemeye ihtiyacı var gibi. Lütfen aklınıza yeni turnuva formatı geliyorsa paylaşabilir misiniz benimle? Hani bir şeyler değiştiresim var ama 6th edition henüz zihnimde oturmuş değil. Yorum yapamıyorum. Tüm fikirler için şimdiden teşekkürler.

ii) Turnuva listelerini önceden göndermeye çalışalım. Son dakika yerine çok daha pratik oluyor. Haliyle yazılı formatları gerekecek (Evet, o formu lütfen dolduralım) ama önceden bana bir çıktı atarsanız, bir de evde ordu listesi print-out'unu alıp doldurup gelirseniz sabahki o hengame olmadan turnuvaya başlayabiliriz.

iii) Yeni birkaç arkadaş olacak gibi (Oley taze kan!). Onur katılabilir gibi duruyor, bir de Fırat'ın gelme durumu varmış. Aydın'dan İzmirCon'a gelen arkadaş ile direk iletişim kuracağım. Bakalım.

iv) Centilmenlik ve genel anlamda edep, adap konularında TÜSOT olarak bir hareketlenme oldu. "Fazla" mızmızlık, trash-talk, vb. durumlarda daha da rahat hissediyorum uyarı vermekte. 3. uyarı maç, 5. uyarı turnuvadan çıkış. Unutmayalım. Hani fazla bir derdimiz olmuyor İzmir'de ama hani söyledim geçti. TÜSOT için daha da iyi olacağını umut ediyorum bu değişikliklerin. Deli çok ve hobinin "kötü" deliye ihtiyacı az malum :)

v) Minyatürler konusunda iyi niyetli olduğunuz sürece 3 renk tamamdır. Ama lütfen, ne kadar iyi boyanmış o kadar iyi. Bu konuda şunu ekliyeyim. Hani model eğer sadece 3 renk olsun diye rastgele boyanmış ise, uyarı veresim var artık. Hani aklıma kafası lekeli necron pilotlu flyer geldi mesala. Hani görenler biliyor. Gene düşüncen Aylin'in ve benim kullandığım Semih'e ait olsa da Eldar'ların muhtemelen dövüp geri gönderdiği Mawloc modeli var(Türkiye Şampiyonasında 1 uyarı aldım o model için. Hani üç renk falan dedim ama olmadı.. :) ). 3 Hafta var. Bu sürede ordu boyanır. Fırçalara kuvvet!

Edit: İstemeden çok Tyranid oldu diye yeni gelen arkadaşlar için "yemek" yerine "kan" kelimesini kullanmanın daha doğru olacağını düşündüğümden değiştirdim. :)
« Son Düzenleme: Nisan 05, 2013, 09:46:48 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Yasar

• E-Posta
Ynt: 21 Nisan TÜSOT 40K Turnuvası
« Yanıtla #1 : Nisan 05, 2013, 10:00:22 ÖÖ »
Valla yeni boyalarda aldım, artık fırçama kuvvet. Bende Aydın'da ki arkadaşa haber vereyim facebook'tan, fazla hatırlatma göz çıkarmaz :)

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 05, 2013, 03:47:11 ÖS »
Bir IG oyuncusunu Tyranid heveslisi yapma serüvenim devam ediyor.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Nisan 18, 2013, 10:53:22 ÖÖ »
Bam, Güm!

8 kişiyiz Pazar. Rosterları bekliyorum.

NOT: Lütfen doldurulması zorunlu listeyi de önceden hazırlarsanız çok memnun olurum!
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 18, 2013, 11:22:58 ÖÖ »
ben gönderdim gmailin vardı bende ona attım ulaştımı
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Nisan 18, 2013, 11:18:06 ÖS »
Bende gönderdim Gmail'e...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Nisan 19, 2013, 12:13:25 ÖÖ »
Valla yeni boyalarda aldım, artık fırçama kuvvet. Bende Aydın'da ki arkadaşa haber vereyim facebook'tan, fazla hatırlatma göz çıkarmaz :)

wash
The elves are watching

Yasar

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Nisan 19, 2013, 08:47:43 ÖÖ »

wash

işten güçten boyama işine giremedim be abi malesef :)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Nisan 19, 2013, 09:26:40 ÖÖ »
Arkadaşlar şu arkadaşların rosterları bana ulaşmadı:

- Mustafa
- Yaşar

Bir de Özgün, .html olarak göndebilir misin?

NOT:  http://www.tusot.org/WH40K/Doldurulabilir_Ordu_Listesi.pdf Lütfen önceden bir print-out alalım ve dolduralım.

- Mark Twain

Yasar

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Nisan 19, 2013, 09:30:17 ÖÖ »
Arkadaşlar şu arkadaşların rosterları bana ulaşmadı:

- Mustafa
- Yaşar

Abi ben en erken bu gece belki gönderebilirim...

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Nisan 19, 2013, 11:11:28 ÖÖ »
"all come" roster hazırlamak zor iş hakkaten. Bu akşam yollayacağım.

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Nisan 19, 2013, 09:43:57 ÖS »
Bu sefer katılmaya bayaa niyetlenmiştim ama artık gelecek sefere :)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Nisan 21, 2013, 11:44:58 ÖS »
eee ne olmuş ne olmuş turnuvada?
The elves are watching

Yasar

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Nisan 22, 2013, 08:40:13 ÖÖ »
Bu sefer katılmaya bayaa niyetlenmiştim ama artık gelecek sefere :)

At artık üzerindeki ölü toprağını abi :)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Nisan 22, 2013, 09:11:31 ÖÖ »
Öncelikle hakemimiz Ruhi olmak üzere katılan herkese bir kez daha teşekkür eder, zaferinden ötürü, Gray Knight ları ve Salihi kutlarım... Bol bol 40K oynayıp eğlenerek geçirdiğim bir pazar günü oldu...

1. maç Gray Knights(Salih): Maçı son round ve 1-2mm ile kaybetsekte, çok keyifli ve acayip bir maç oldu... İlk defa kullandığım  Fire Dragons ünitesi (benim kötü zarlarım sebebiyle istediğim kadar iyi olmasada) iyi iş çıkardı... Maça damgasını vuran anlar... Herhalde Salihin dread Knigh'ının o kadar Ap2 silahla alamadığı son woundunu,AP5 shuriken cannon atışlarından aldığı wounda Armor save'inde 1 atarak alması ve oyunun sonunda benim son kalan farseer'ımın 1-2mm farkla Salihin objektifini denail edemeyip oyunu 2 farkla benim galibiyetimden 1 farkla Salihin gelibiyetine çevirmiş olması oldu... Bu arada S5 atış yapan full terminatör ordusu da oldukça güçlü bir kurulummuş bunu da görmüş olduk...

2. maç Gray Knights(Mustafa): bu maçta yerleşim Eldarların en sevdiği uzunlamasına olan yerleşimdi… ve oyun yine objektif tutma üstüne olduğu için nispeten daha rahat oynadığım bir oyun oldu… 4. Round Uçağın içinden deep strike yapan terminatör grubu her nekadar bizim taraftaki objektifi tehtid etsede yakınlarında destekleyecek kimse olmadığından Vyper, Falcon ve Fire Dragonlar tarafından eritildi… Jetseer konsülü de gidip Mustafanın objektifini denail edince oyun bizde kaldı…

3.maç Chaos Space Marines(Efe): Bu maç yine objektif tutuma üstüne olduğu için şansım daha yüksekti… Bir de üstüne benim masa kenarının sağ tarafına yakın olan objektifler 4-3-3 puan çıkınca oyuna 1-0 önde başlamış oldum… oyunun başında trooplarımı kaybetmemek için hepsini reserve koydum… geri kalan adamlarımı da yüksek puanlı objektiflerin olduğu kanada yığdım… CSM biker içindeki Jugger Hero ile bu kanada yüklense de 3 Vyper, Falcon, fireDragons ve Avatar grubu tarafından bu ünite yok edildi.. yine bu kanda desteğe gelen CSM birliği, jet seer ünitesi tarafından karşılandı ve daha sonra Avatarın desteğe gelmesiyle dağıtıldı ve yok edildi… zaten bu aşamadan sonra  yüksek puanlı objektiflerin üzerinde otruyor olduğum için savunmaya çekilip bekleyerek savaşı bitirdim… Bu arada Hell drake çok tehlikeli bir rakipmiş… Her CSM ordusuna en az iki tane alınası bir alet bence…

Keyifli maçlar için tüm rakiplerime teşekkürler… Bir sonraki turnuvada bakarsınız yeni kitabımız çıkmış olur ;)