Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Daemons of Chaos Codex  (Okunma sayısı 4772 defa)

Ruhi

• E-Posta
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Daemons of Chaos Codex
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2013, 12:14:29 ÖÖ »
Güçlü, güçsüz, vs. gibi bir yorum istesem de yapamazdım.. Onu bilmiyorum ama acayip kuuul olmuşlar.

- Tüm ordu deep strike kalkmış. Ama hemen her ünite deep strike yani, bayağı ordunun yarısını deep strike'a bırakabiliyorsun.

- Daemon var ise masada ana ordu olarak, muhakkak bir şeyler oluyor. Hani Crusade of Fire'daki gibi Daemon World kuralları gibi diyeyim. Ama Daemona yarayan olaylar oluyor. Liste çok garip.

- Daemonlar az, öz değiller. Büyük daemonlar pahalı, ama ufaklar ciddi puan indirimine gitmişler. Hani ileri gidip, Tyranid ve Ork gibi horde demeyeceğim ama bayağı ucuzlamışlar (Bloodletter 10 puan, Slaanesh Daemonette'ler 9 puan falan). Hani tahmin edilebileceği gibi eskisi kadar güçlü değiller. Gene iyiler ama aynı havada değiller.  Bloodletter 6 puan ucuzlamış ama 1 attack, 1 toughness ve Furius charge olayı nedeniyle 1I'i bırakmış. 3 Toughness ve 1 attack ama hala melee'de AP3 o başka.. :)

- Acayip kafa ünite upgradeleri var. Musicianlar inanılmaz.

- HQ ve Ünite characterleri için upgradeler random. Çok acayip.. Heh.

- Acayip işler yapan itemler, vs. var. Hani şapkasından bir sürü tavşan çıkartabilecek bir ordu olmuş.

- Daemon rule her şeye gelmiş. Instant death gayet yiyorlar kısacası. Büyük yaratıklar hem hala pahalı, hem de instant death yiyorlar yani Grey Knight ne dövecek bunları hesabı yok.

- Chariotlar, garip HQ character upgradeleri ile combolar yapın demişler. Hani Horde olarak hareket etmek isteyebilir Daemonlar. Ciddi Daemon Host olmuşlar bu sefer.

- Havaya karşı, bir uçan yaratıklar dışında bir çözümü yok diye gördüm.

--------

Kısaca daha kalabalık, çok tutarsız yerine artık chaotic ve masada garip bir ordu olduğunu hissettiren bir şeyler yapmışlar diye düşündüm. Cidden başka bir ordu ile oynadığınızı hissettirecek Daemonlar. Güzel olmuşlar gene.
« Son Düzenleme: Mart 09, 2013, 12:32:48 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: Daemons of Chaos Codex
« Yanıtla #2 : Mart 09, 2013, 07:31:25 ÖÖ »
haydi, gozun aydin ozaman... Masa ustunde de gorebilmek dileklerimle... Bu arada fantasydeki magic fazi tablosunu ve demonic instability kuralini aynen uygulamislar 40k icinde...