Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Boya  (Okunma sayısı 2271 defa)

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
Boya
« : Ocak 07, 2013, 11:32:44 ÖS »
En son Lucius' u boyarken dikkatimi çekti, artık kat kat boyamaktan hoşlanmıyorum. Hatta bana kalsa hiç normal boya kullanmam. Beyaz astar üstüne wash o kadar güzel işler çıkartıyor ki. Hani herkes denemeli bence. Bir çoğunuz Kule' nin facebook sayfasına attığım modeli görmüştür. Metaller ve snakebite leather haricinde her şey wash.  Benim çok hoşuma gidiyor böyle boyamak. Hem eğlenceli (çocukken kullandığımız suluboyaları çok hatırlatıyor) hem basit, hem de temiz iş çıkıyor. Tabletop quality'den biraz daha yukarda bir sonuç verdiğini düşünüyorum ben. Hani ejderhanın mavileriyle neden o kadar uğraştım şaşıyorum şu anda 2/3 kat asurmen blue çok güzel bir renk veriyor aslında. Neyse bakalım inşallah fazla kafa ütülememişimdir.
I am Alpharius

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Ynt: Boya
« Yanıtla #1 : Ocak 08, 2013, 08:12:19 ÖÖ »
iki cevap vereceğim:

1. tabletop boyama için base color üzerine wash uygulamaları güzel sonuçlar verir, evet. hatta ben de chaos cüce piyadelerini gümüş base üzerine sepia ve flesh wash ile boyamıştım; ancak...
2. kendini gelişmeye kapatma ;)
War, war never changes...

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ocak 08, 2013, 08:39:04 ÖS »
Üstad benim çok hoşuma gidiyor bi de kaldırmıyorum o boyaların kokularını. Ayrıca extra soru: Bu yeni GW boyalarının yoğunluğu neden çok seyrek. Metal boyayı kullanırken sanki wash atıyomuşum gibi hissettim
I am Alpharius

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ocak 08, 2013, 08:47:20 ÖS »
"Base" türünde bir metal rengi kullanıyorum; Leadbelcher diye. O da ciddi çok yoğun.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ocak 08, 2013, 08:49:36 ÖS »
GW ne için boya seyreltir, tabii ki para için... :D

Bu arada Hür'e aynen katılıyorum, şunu gördüm ki pro düzeyinde boyama yapabilen bir adam değilsen hiç kasma çünkü fark yaratamıyorsun. Hani 3-5 kat farklı tonda boya attılmış ile basecoat üstü wash atılmış arasında fark yaratan adam göremedim ben daha. Hani turnuvalarda istanbul dan ordan burdan gelip de yarışmaya giren modeller de buna dahil.

Yani basecoat üstü wash üstüne ucundan azıcık (ama hakaten azıcık) highlight. Gerisi hikaye... Çünkü bunun ötesini beceren adam yok abi bu camia da benim gördüğüm ;)

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ocak 09, 2013, 05:35:01 ÖS »
"Base" türünde bir metal rengi kullanıyorum; Leadbelcher diye. O da ciddi çok yoğun.
Benim ki de ironbreaker diye bir şey ama hiçbir yararını göremedim yani. Chainmail' ım kaldı çok az onu kullanıyorum şimdilik ama sonrasında gidip boya almam gerekecek güzel bir metal renk önerisi alabilirsem çok sevineceğim.
I am Alpharius

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Ocak 09, 2013, 06:01:22 ÖS »
http://www.games-workshop.com/gws/catalog/paintChart.jsp?catId=cat820002a&rootCatGameStyle=paints-tools

Burası muhteşem. Yani hani adamlar cidden çok iyi iş çıkarmış diye düşünüyorum.

Steel için önerileri şöyle mesala:

Leadbelcher - Nuln Oil - Ironbreaker - Runefang Steel - Necron Compound

Base olarak Leadblecher, sonra Nuln oil wash (Badab Black işte), Sonra Iron Breaker ve Runefang (hani metal tonları), Necron Compound da drybrush.

Hani eğer cidden baydıysan ben şöyle yapardım (ki 5 basamak çok geliyor bana, ama 4 iyi diye düşünüyorum flesh'de falan yapıyorum. Çok iyiymiş);

Leadbelcher (Base) + (Nuln Oil) + Necron Compound(Dry) hiç normal layer boyası kullanmıyorsun. Dry bir tane kullandım daha, ama çok çok beğendim. Risk'e girmeyeyim dersen istediğin parlaklığa göre Necron Compound yerine Ironbreaker veya Runefang alabilirsin diye düşünüyorum.

Yok, ben tek renk isterim diyorsan. Leadbelcher, biraz yoğun ama direk kapatıyor işte. Çok net!

Uyarı! Öyle bir sürü model, şuna buna el atsamda çok iyi boyamadığım falan aşikar. Sadece işin matematiğini yapan birisi olarak çene yapıyorum.  ;D
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Ocak 09, 2013, 10:42:44 ÖS »
oooo anladım yani beni leadbelcher paklayacak :D ya benimde öyle mükemmel işler çıkarmadığım aşikar ama ne biliyim hoşuma gidiyo modellerim. highlight atmıyorum mesela, sevmiyorum. hem daha grim daha bi karanlık gözüküyorlar grim darkness ayağına :D
I am Alpharius