Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Kasım 2012  (Okunma sayısı 4244 defa)

Deeyo

• E-Posta
Kasım 2012
« : Kasım 04, 2012, 10:15:58 ÖS »
Kasım ayının ilk maçı
4 Kasım Pazar
2000 pts
Lizardmen (Alkım) - High Elfs (Enis)
Battle For the Pass
Lizardmen Crushing Victory
6.2 sindeki son zar silsilesi crushing defeat'ten crushing victory'ye çevirdi

Enis 3 Eagle ile desteklenmiş 40 kişilik bsb noblelı White Lion horde ve 50 kişilik shadow archmageli spearlflerle ve maçın sonunda yediği onca tüf tüf ve taşa rağmen tek modelle puanını vermeyen elf scoutlarıyla çıktı sahaya
Bende ise 2 büyük saurus bloğuyla Life lore Slaanı, scar veteran bsb. 3 grup skink, terradonlar, iki salamander ve stegadon vardı.

maç Skinklerin bir great eagle'ı avlamasıyla başladı. Archmage Stegadon'u yoklarken 2 tur sonunda Dwellers below ile Slaan spearelfleri yarıya indirdi.
Sol kanatta Punduna getiren enis 25 kiş kalan spearelflerle stegadona ve Slaanlı ve bsbli saurus bloğuna aynı anda saldırmayı başardı, asf inisiyatif ve mind razor ile yaptığı altı atakta stegadon, kertenkele kebaba döndü, neyseki sauruslarda 5+ regen vardı da kayıplar azaldı. Bu kombatı slaan mind razorunu gördüm o zaman +4 toughness diyerek karşıladı. Kombat 6 tur kadar sürdü ancak enisin kırılma zarları tutunca beraberlik aldık Archmage Book of hoeth ile mind razoru miasmayı str düşürmeyi yapınca sağlam da kıramadık tabi...
sağ tarafta ise salamander flee ederken great eagle'a yakalanınca white lionları avlayacak kimse kalmadı. Onlarda yavaş yavaş ilerlediler.
O taraftaki saurus bloğu bir chargelarına flee dedikten sonra toplandı ve tower of blood (frenzy) altında beklemeye başladılar.
Bu sırada white lionlar terradonları kaçırıp flank verdiler. Mesafe 14 inç idi. 6.2 sinde archmage kombatı sürerken o tarafı garanti alırım burada sorun çıkmasın diye saldırmak istemedim. Ancak Frenzy benim adıma saldır kararını verdi .
Gelen bsb'yi 2+ 6+ ya rağmen 6 atakta kesmeyi başardık. Stuborn White lionlar 8 atmayı başaramadı. 7 kaçtılar ve 7 ile yakaldım. bsb, noble bayrak ve 40 white lion, o zamana kadar sadece great eagleları aldığımdan (150 puan)  stegadon veteran, salamander ile 500 puan verdiğimden  crushing defeat iken birden aldığım 800 küsür puan  galibiyeti getirdi.
Çok keyifli maçtı enis, bir ben alırım bir sen, gibi durdu. Son dakika da bile iki kez değişti maç :)

ManoM: Slaan Okkam'ı bile durdu peh peh peh
ManoM: Sol Sauruslar, ne iş be.
ManoM: Archmage ve Book of Hoeth
MaloM: Slaan ve 6'ları sayma, saymıyoruz iyi de herif hiç miscast korkusu olmadan irresistable attı.
MaloM: White Lionlar
Zar Silsilesi: 5 tur 2'ye 3'e 4'e kırılıp duran Spearelfler
8'e 3 cold blood ile frenzy olup saldıran ve 6 atakta 3+ armor save'li noble'ı kesen sauruslar. 8'e stuborn duramayan güneşte fazla kalmış kertenkelelerden kaçamayan white lionlar

dey layt com and me wan go hom...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Kasım 2012
« Yanıtla #1 : Kasım 05, 2012, 12:46:02 ÖÖ »
abi böyle maç yapmayalı çok olduydu :)
The elves are watching

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Kasım 16, 2012, 11:39:52 ÖÖ »
15 Kasım 2012 Perşembe
3000 pts Kumpanya Maçı Sonun Başlangıcı
Senaryo: Modifiye Battle for the Pass
Lizardmen (Alkım) vs Beastmen (Özgün)
Lizardmen Crushing victory.

Senaryoya göre Battle for the pass ancak night fight kuralları var, 2. turdan itibaren kendi turunda order 1,2,3,4,5 atana kadar ışıklar yanmıyordu, Destruction ise istediği an ışıkları yakabiliyordu.

ÖZgün, 2 tuskgor chariot, 3 ungor raider (biri ambush) içlerinden birinde lvl 2 death büyücüsü, +1 str'li bsb2nin içinde olduğu çift silahli horde gorlar içlerinde lvl 4 shadow büyücüsü, chariot üzerinde beastlord, gorbullu minnoşlar, 12 li centaurlar ve 2 spawn ile çıkmıştı sahaya,
Ben de ise, 3 grup skink, 1 swarm 2 kalabalık saurus birinde bsb scar vetaran, diğerinde death lore bilen slaan, 10 kişilik herolu cold onelar, engine of godslı ancient stegadon, normal stegadon, 2 salamander ve teradonlar.

9 büyülü terrain Maça doğrudan etki etti, ortadaki haunted mansion özellikle yürümeyi seçen özgünü sinir etti, dibimdeki Tower of Blood destruction'a ekstra kuvvet vereceğinden beni sinir etti, su yanar su olduğu için benim tarafımda olmasına rağmen beni önemli bir miktar sıkıştırdı, +1 channel terraini özgüne ekstradan zar sağladı...

Sol kanatta swarm teradon ve skinkler karşılarındaki minator, centaur, spawn ve chariotu oyaladılar
 sonra iki stegadon  centaur ve minnoşlarla charge edebildilerse de bir defa kırmaları yetmedi yandan kapanan chariot ve bir spawn iki adamı da öldürdü, ancak centaurların efektiflikleri azaldı minnollarda 5.'sinde slaanın ünitesinin yandan kapanmasıyla kaçarak öldüler.
SAğ kanatta ise, Slaan 2 tur gorbulla uğraşıp öldürdü, bir tur miscast olmadan purple sun'ı başardı, purple sun horde ünitenin önünde kalınca özgün bir tur hareket ettiremedi. Purple sundan etkilenmeyen chariot üstündeki Beastlord  BSB'li saurus ekibine charge etmek üzere hazırlanmıştı ancak bu ekibin önündebaşka bir yerden kaçmış salamander ekibi kalınca kendi bsb'si üniteden çıkıp charge ederek lordunun önünü açtı, Lord'un impacti vuramadı, challenge'te şampiyona 3 wound verdi, ancak rank and file standart ve bsb ile kırdık, rerollu zarı kaçıran lord saurus'un altında kaldı.
En sağda Coldonelar bir tur stupid olsalarda, karşılarındaki chariot ve spawnı dövdüler. ve horde bloğa yandan girmek üzere pozisyon aldılar.
Bsb'li saurus ve cold one'lar içinde Horde blokta bsb'nin olmamasını fırsat bilerek kırıp yakaladılar.
Özgün bu noktadan sonra oyundan çekildi.

ManoM: Slaan: büyüleri ile minatorları azalttı, purple sun ile hem adam aldı hem de büyük taktik üstünlük sağladı, lvl 4 büyücünün büyü yapamamasını sağladı, tek miscast attı o da sıkıntı yaratmadı.
ManoM: Cold onelar, sağ tarafı topladılar
MaloM: EoS'lu Ancient stegadon özellikleri bir işe yaramadığı gibi, t6'ya rağmen öldü...
MaloM: Beastlord, girdin mi kıracan birader...

Teşekküler Özgün, Go Order!

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Kasım 16, 2012, 06:05:46 ÖS »
Baya ağır dayak yedik bu karanlık işi bize yarıcana karşıya yaradı. 3d6 ld pof olduk zaten ld atmaktan sıkılıp 2 tur hava aydınlansın da rahat rahat koşalım dedik. cidden taktiksel büyük hatalar yaptım. kafamda dağınıktı bi yarım saat Trukk'ımı aradım, başım da ağrıyodu işten neyse bunlar bahane olmaz bildiğin lizardmen'in bizi baya pataklandık.

Alkım tebrik ederim iyi zamanlamalarla ve kararlarla beastmenleri bozguna uğrattın. Oyun için Teşekkürler
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Kasım 18, 2012, 01:26:52 ÖÖ »
Yüksek elf vs empire (cem)
Dawn ATTACK
turn4 cem yusuf yusuf kaçış
ELFLER:

lvl4 archmage light lore
       folatrians robe
       4+WS
       Silver Wand(+1 spell know)

Hero BSB great weapon 2+as 5+ws

25 full com spear
26 full com spear
42 phoneix guard horde+razor banner
2 kartal
5 fast cavallary

EMPİRE:

kalabalık spear grubu
kalabalık halberd grubu
kalabalık halberd grubu+lvl4 shadow lore
1 lvl1 beast lore
BSB
dövüşçi hero
2 top
1 mortar

Elfler ortada anka muhafızı bloğu yanlarda spear elf destekleri ile gidip dövmek niyetindelerdi
Dawn attack yüzünden olmadı ne yazikki
İki spear bloğun sol tarafıma dizildi ve karşılarında 2 top 1 mortar ve bir angry birds edition chariot vardı
Bu tarafta olan şey özetle iki bloktan birinin makinelere ualsıp dövmesi..diğer bloğun ise chariot ve mrotar ile yok edilmesi şeklinde gerçekleşti.20 kişilik spearelfler cemin chariota karşı bakarken cem oyundan kaçtı

Merkez kanatta bnm içinde lvl4 büyücü ve BSB phoneix guard horde uma cem önce pistolierler ile yaklaştı..
Banisment yiyen ekip direk masadan kalktı
Burda 3 zarla 16 falan attım dispel edemedi cem
Sonrasında ekip bir süre toplardan uzak kalmak için fazla ilerlemedi sonrasında ise cemden ikili charge yediler
İlk combatta ben 4 cem 15 adam kaybetti..

Sağ kanat ilginçti..atlılar ve kartal cemin bana neden yanını döndüğünü anlamadığım chariotuna charge ettiler
5 ile kırmama rağmen durmayı başardılar.
2 tur sonra chariotunu kovalayıp yakalamayı başarmıştım
cem oyunu bıraktığında kartal bir detecmenta tek basına kalan fast cavalaryde baska bir detacmenta girmiş haldeydi
Muhtemelen ölürlerdi

Malom..zalom anlamıyorum kendi dilimde yazıcam

Empire lvl1 büyücü....hiç bişi yapmadı

High elf lvl4 büyücü...o kadar savunma bastım kombatta ortaya sürcem diye..cem vurmadı hiç adama...tur birde pistolierleri kaldırması güzel oldu...Pha's protection ile phoneix guardları 2 tur extra korudum..4+ WS korumuyomuş gibi:D

Cemin shooter chariotu...kötü konumlandırma ve charge yiyince direk oyunda düştü ama kaçmak bilmedi...Sonuçta bnm sağ kanadı yarmamı ve ortayı destekleme hayallerimi suya düşürdüler

THE PHO PHO PHO PHONEIX GUARDDDDDDDDDDDDDDDD!!!!
« Son Düzenleme: Kasım 18, 2012, 01:29:03 ÖÖ Gönderen: Yüksek Elf »
The elves are watching

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Kasım 22, 2012, 06:22:16 ÖÖ »
20 Kasım 2012 salı
2000 Pts Friendly
Senaryo: Dawn Attack?
Skaven vs Highelf(Enis)
Skaven Victory!

garip gurup yerleşim enisin canını sıktı gibi ama ben hiç umursamadım durumu, çocukları baloncuk içinde tutabildim.

Genel olarak oyun benim shooting ve magic ile high elf ordusu eritirken, kartalların weapon teamlerini yemesini engellemekle geçti. top çok şık iş yaptı. okçuların fare öldürmesinin hiçbir esprisi olmadığı kavrandı filan.

Oyunda cc yi oynamadan enis çekildi ama ben ısrar edince plague monkların neler yapabileceğini test etmiş oldum. Şakayla karışık yeni kitap çıktığından beri plague monklarla highelfler dövüşmemişti heralde.

MoM: Warp-Lightning Warp Cannon, ilk atışında puanını çıkartmıştı, ikinci atışı da tutturunca devleşti.

Güzel oyun oldu, teşekkürler ederim oyun için.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Kasım 26, 2012, 09:53:13 ÖÖ »
25 Kasım 2012
Sonun Başlangıcı Kumpanya MAçı
2000 pts
Lizardmen (alkım) - Tomb king (Ata)
Draw

Pek vaktim olmadığından detaysız yazayım.
Maça death lore slaan fırtına gibi başladı, ilk turda tüm 6 büyüyü de yapıp (miscastsiz)
Kasketi, necrotecti aldı. Sonraki turlarda magic zarlarını iyi atamadık ama hiero'yu da almayı başardı.
Atanın Tomb kingi ve horde iskeletlerini de aldık bir şekilde ama King, killing blow ile slaanı indirmeyi başardı...
ancak 4. turda bir türlü sayılarını inderemediğimiz chariotlar, Sorcerous portalin iki CC fazında ws 10 in 10 büyüsünün buffıyla, bir üniteyi indirdi.
6.2'sine kadar oyaladığımız sepuclaral stalkers charge edip killing blow ile BSB'yi aldı. Çokla kırılmasına rağmen construct kuralı sayesinde 1 wound kalarak puanını da vermedi.

ManoM: Slaan
ManoM: Chariotlar, (terrain yerleşimi çok oyaladı arkadaşları...
ManoM: yılan cavalryler
MaloM: Charge zarlarım. 4 'defa 2-1 atarak 4 charge kaçırdım.
Terrain of Match: Sorcerous portal iyi buffladı atayı

Ata oyunu bırakayım demişti zorla devam ettirdik oyuna. Oyunun bitimi ne getirir ne götürür belli olmaz öğrenmiş oldun :).
oyun için teşekkürler Ata.

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #7 : Kasım 26, 2012, 11:10:06 ÖÖ »
Çokla kırılmasına rağmen construct kuralı sayesinde 1 wound kalarak puanını da vermedi.

Sadece 1 wound yemiyor, -1 wound yiyor. Mesela 5'le kırıldı 4 yiyor. 4 yiyip 1 wound kaldıysa o ayrı.
Tomb Kings
2189+

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Kasım 26, 2012, 01:18:37 ÖS »
Cr'de 5 verdik 5 woundluk model kalmıştı, 5-1=4 hesabı iyi yaptık yani :D
Ata adına high risk high reward bir hamle oldu...
oyun o ana kadar minör benimdi, eğer başaramamış olsaydı. Crushing defeat olacaktı... beraberliğe çekti...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Kasım 26, 2012, 03:08:37 ÖS »
25 Kasım 2012
Sonun Başlangıcı Kumpanya Maçı 3. cephe
2500 pts
Chaos Dwarfs (burak) - Tomb king (veysel)
Chaos Dwarfs minor vic.

Detaya giremiyorum şehir dışında olduğumdan.

Veysel, ilk defa sahaya çıkan siege giantın kafasına 1.1de katapultu indirip 6 woundu verdi. Garibanı denemek nasip olmadı. sonra casket destroyeri aldı, magma cannon kendini patlattı, flee diyen bir birliğim toparlanamayıp savaştan kaçtı felan. yannız en eğlenceli yer, skeleton horse archerler ile wolf rider hobgoblin khan arasındaydı. 3 tur boyunca birbiriyle köşe kapmaca oynadılar, taktik yaptık :)

oyunu kazandığım yer, iskeletleri kıstırmam oldu. önden piyadeler, 3 faz sonra da arkadan bull centaurlar iskeletlere girdi. önce hieroyu alıp crumble başlattım. sonra da zaten sayı iyice azaldığı için direk regiment kesip  bebeleri toz ettim. Arada benim BSB challengede indi felan ama, 2 tane lvl 4, general, prens felan derken zilyon puan. tam oyun bitmeden evel de BCler diğer prensi kesti, allah bereket versin.

Kumpanya maçı yapacağımızı bilmeden geldim, o yüzden böyle gayrı-ihtiyari destructiona geçtim kusura bakmayın.

MoM: wolf khan. dünyanın okunu yedi ölmedi, magma cannonu iskelet atlıların şarjından korudu, yetmedi, benim piyadelerle iskelet birliği arasındaki savaşa grave guardların yardan girmesini engelleyecek şekilde manevra yaptı.
MaloM: destroyer. 2 kere T testini tutturamayıp kendi kendine 3 wound yedi. 3 kere de failed şarj yapıp bir model bile öldüremeden casket maması oldu.
ZaroM: Ushabtilerle taurus lord arasındaki kombatta ushabtiler taurusa daha ilk roundda 3 wound verdiler. bu nedenle taurus, bir sonraki cc fazında ölünce casket ve katapult gereğinden uzun yaşadılar.

Eyw abi...
War, war never changes...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #10 : Kasım 26, 2012, 04:08:43 ÖS »
İlk olarak ben oyundaki tüm canazorları öldürünce kazanacağım zannediyordum. :P

Khan ölmedi, öldüremedik ilk tur 24 ok attım ölmedi(1 wound). :) Yanındaki giantı indirince o da bizim horse archerlar ile köşe kapmaca yaparak bayağı iş çıkardı.

Rankli chariot denedim gene tırtlar sabretmem lazım. Başka hatalar da vardı neyse...

İyi oyundu gitti geldi. Herkes yemek yerken(seyirciler dahil) sessizlik içinde birbirimizle haberleşmemiz el kol hareketlerimiz iyiydi. ;D

Teşekkürler,

Tomb Kings
2189+

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Kasım 26, 2012, 06:15:05 ÖS »
Abi atayla yaptığım maçta bir şey farkettim, gerçi Sorcerous portal iyi buffladı kerataları ama, eğer sert bir infantrye karşı gireceksen, önce o infantryi başka şekilde yıpratıp girmek çok önemli oluyor. horde iskeleti döven grubu chariotlar charge+1 turda dövdüler gönderdiler....