Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: VERNİK !!  (Okunma sayısı 1983 defa)

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
VERNİK !!
« : Ekim 12, 2012, 11:14:12 ÖS »
Yarın 5 modelime vernik atacağım, bu iş nasıl yapılır ? Püf noktası veya dikkat edilmesi gereken noktalar var mıdır ?

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Ynt: VERNİK !!
« Yanıtla #1 : Ekim 13, 2012, 03:07:33 ÖÖ »
mat vernik? parlak vernik? sprey mi bu yoksa fırçaylan mı girişicen? evet hepsini birden soruyorum :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ekim 13, 2012, 07:41:58 ÖÖ »
Su anda senin icin en dogrusu sprey vernik kullanmak olucak.

Parlak vernik mat vernige nazaran daha iyi korur ama modellerin gorunusu cok hos olmaz. Genelde parlak vernik, metal modellere atilir. Metal modeller plastiklere ya da resin modellere nazaran daha kolay chip olur, bu nedenle metaller icin bir kat parlak vernik atildiktan sonra bir ya da iki kat mat vernikle bitirilir. Senin modellerin plastik diye tahmin ediyorum dolayisiyla bir kat mat vernik yeterli olacaktir. Ama daha saglam olsun istersen ilinci kati da atabilirsin.

Vernik atmadan once kutuyu 3 dakika kafar sertce salla. Modellerini aralarinda aralik olacak sekilde yanyan diz, tepsi gibi bir seyin uzerine. Ust caprazdan (diablo açısı) kesik kesik pft pft seklinde spreyle. Modelleri cevirip 4 yanina da ayni sekilde uygula.

Verniklenen modellerin devrilmemesine dikkat et. Eger ikinci kati atacaksan ya 2 saat gecneden evvel ya da 24 saatten sonra at.

Kolay gelsin.
War, war never changes...

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 13, 2012, 12:41:22 ÖS »
Teşekkür ettim.
bende sprey vernik var Levent abi, mat mı değil mi bilmiyorum.

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ekim 13, 2012, 01:06:21 ÖS »
kutunun üstüne yazıyor genelde..bazılarında kapakta ufak yazıyla belirtilir
The elves are watching

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ekim 13, 2012, 09:12:08 ÖS »
Teşekkür ettim.
bende sprey vernik var Levent abi, mat mı değil mi bilmiyorum.

benim verdiklerimdense mat verniktir.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler