Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ekim 2012  (Okunma sayısı 6427 defa)

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Ekim 2012
« : Ekim 11, 2012, 05:25:48 ÖS »
Neden Ekim açılmamış bilemedim buyrun;

10 Ekim Çarşamba
Skaven - Empire (Cem)
2500pts Turnuva deneme
Dawn Attack
Skaven Victory!

Bir doom rocket nelere kadir diye merak ediyorsanız bazen 28 swordsmene kadir :D
Wither la T si düşen Knight ünitesi de üstlerine saldığımız vebadan kırılınca orda bıraktık oyunu.
Bizden de intahar eden bir Doomwheel ve intahar komandosu topun ağzında can veren bir mühendis öldü.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Ynt: Ekim 2012
« Yanıtla #1 : Ekim 12, 2012, 08:56:37 ÖÖ »
11 Ekim Perşembe
Dwarfs (Burak) - Lizardmen (Alım)
2500 pts
Battle for the Pass
Dwarfs Crushing Victory

Senaryoda Battle for the Pass gelmesi çok avantajıma oldu. hem flanklerimi daha iyi koroyabildim hem de aramızdaki mesafe daha uzun olduğu için daha fazla shooting şansı buldum.

shooting avantajımı değerlendirebilmek için, skinkleri tehdit etmek dışında herhangi bir movement yapmadım. maçın kritik anı, 3. roundda slann'ın To düşürme büyüsünün castingini tutturamamasıydı. denediği ilk büyüydü ve magic fazını kapatınca sağ kanattaki cüce birliğim, salamander üfürüklerinden çok fazla damaj yemeden badireyi atlattılar.

alkım son bir umut o birliğe allah ne verdiyse daldı ama miscastleyen slann, 15 saurusu hakkın rahmetine kavuşturdu. gerçi sonuca etki etmeyecekti; ama belki sauruslar bir round steadfast durabilirlerdi.

1-1'e kalan salamanderler dışarı kaçtı, slann birliğini de takipte yakalayamasam da sonraki roundda şarj ile yakalayınca oyunu bıraktık.

MoM: Grudge Throwerlerimden biri çok iş yaptı. çift veteranlı saurus birliğinin sayısını azaltıp tehdit olmaktan çıkardıktan sonra ancient stagedonun son woundunu da aldı.
MaloM: S5 olan GT, 2. roundda misfire rerolla rağmen havaya uçmayı tercih etti.
ZaroM: Oha faktörü olarak... Master Engineer, brace of pistols ile 9+ya bir skinki haklayarak ne kadar anasının gözü olduğunu gösterdi.

Eyw abi...
War, war never changes...

burock

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Ekim 12, 2012, 09:21:08 ÖÖ »
1 hafta geçti üstünden tam hatırlamıyom, idare edin.

4 Ekim Perşembe
Dwarfs (Burak) - Dark Elves (Salih)
2500pts
Battleline
Dwarfs Crushing Victory

corsair hordeyi yeteri kadar azaltamayınca, frenzy, +1 atak daha bi de benim WS düşür kombolarıyla hammererleri jilet gibi kesti bu bebeler. Allahtan salih mindrazoru yapamadı da ortada adam kaldı. hammererler orda biraz durmayı başarınca hidrayla işini bitiren destroyer dönüp yetişti de maçı aldım.

4 Ekim Perşembe
Chaos Dwarfs (Burak) - Dark Elves (Salih)
2500pts
Blood&Glory
Chaos Dwarfs Crushing Victory

Büyü belirleme zarında mindrazor gelmedi, kazandım :)

Eyw abi...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 12, 2012, 09:26:48 ÖÖ »

4 Ekim Perşembe
2500pts
Battleline
Dwarfs Crushing Victory

corsair hordeyi yeteri kadar azaltamayınca, frenzy, +1 atak daha bi de benim WS düşür kombolarıyla hammererleri jilet gibi kesti bu bebeler. Allahtan salih mindrazoru yapamadı da ortada adam kaldı. hammererler orda biraz durmayı başarınca hidrayla işini bitiren destroyer dönüp yetişti de maçı aldım.

belli :)
dey layt com and me wan go hom...

burock

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Ekim 12, 2012, 09:50:12 ÖÖ »

4 Ekim Perşembe
2500pts
Battleline
Dwarfs Crushing Victory

oha amma saçmalamışım... :)

yandan bişiy girdi de, he girdi wallaha hatırlayamadım :)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ekim 12, 2012, 10:41:36 ÖÖ »

4 Ekim Perşembe
2500pts
Battleline
Dwarfs Crushing Victory

Adam hammer olarak destroyer kullanmaya öyle bir alışmış ki :) :) :)

oha amma saçmalamışım... :)

yandan bişiy girdi de, he girdi wallaha hatırlayamadım :)

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ekim 20, 2012, 04:04:04 ÖS »
Sonun Başlangıcı 'nın başlangıcı :P
18 Ekim Perşembe
Skaven VS Tomb Kings (Veysel)
2250 Pts Dawn Attack
Skaven Wictory!

Gece filan iki tarafında büyü yapmasını engellemedi. Ben turnuva listemden 1 dövücü(?) hero birde mühendis bey eksilterek geldim savaş alanına kısaca.

Karışımızda okçular, askerler, mezar korucuları, kasket, katapult, koşuşturan heykeller, chariotlar ve bide tünelci akrep vardı.

Genel olarak TombKing in büyüleri işlevsizdi, bizi ağlatacak hiçbirşey yoktu ortalıkta. 1-2 büyüyü de savuşturduk bitti gitti. Öte yandan bizim büyüler ve shootingler yerini buldu. Tomb Guard ünitesi içlerindeki prensle birlikte tamamen skaven a katıldı. isklet savaşçıları shotting altında tamamen yokoldu. içlerindeki büyücü ve kralla birlikte. bi nekrotek vardı o da son canıyla ne yapsın bilemez halde kaldıydı bıraktığımızda. savaş arabalarının 2 si, kendini bilmez top atışında öldü (10-10 attım) kalanlar kendilerine koşan fellblade li clanrat ünitesi çarpıp bikaç kişi indirdi. sonra fell blade.

Moment Of The Match: "ilk atışında puanını çıkarttı!" haykırışımdan sonra yanında akrep çıkan top, ölmeden yanında birazdaha tombking götürmek isterken missfire attı. missfire sonucu dönüp akrebe sadece missfire da atılabilen en güçlü atışını attı ve yoketti. kendisi maça devam etti, akrep arada kaynadı.

Turnuvanın ilk keyifli maçı için bissürü teşekkürler!
« Son Düzenleme: Ekim 21, 2012, 10:50:31 ÖÖ Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #7 : Ekim 21, 2012, 09:37:37 ÖÖ »
19 Ekim Cumartesi değil Cuma bu bir. Biz de Cuma değil Perşembe oynadık yani 18 Ekim bu da iki. ;D

Bir yarıyı bölen nehir boiling çıktı yürüyemedik, TG uzak kaldı iki büyü sonrası yalan oldular. Levent'in 2. turndeki shoot fazı ne varsa temizledi. 2 turnde 40 iskelet yalan oldu. ;D

İyi dayak yedik, teşekkürler.
Tomb Kings
2189+

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ekim 21, 2012, 10:51:00 ÖÖ »
19 Ekim Cumartesi değil Cuma bu bir. Biz de Cuma değil Perşembe oynadık yani 18 Ekim bu da iki. ;D

Dayağın günü olmaz ne vakit olsa yenir dedik, ondan o :P

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Ekim 24, 2012, 11:17:49 ÖÖ »
23 Ekim Salı
2500
Kumpanya Sonun Başlangıcı
1. Hafta 2. Senaryo Modifiye WatchTower
Lizardmen (Alkım) - Tomb Kings (Ata),
Lizardmen Victory

Ata'nın canavarlarının bana ecel dötürdüğü bir maç oldu.

Hazineyi üzerinde prens olan, Necrosphinx ile korumayı seçen Ata en soluna Serpent atlılarını yerleştirdi, bu bebeler 6 model kimisi poison olan s5 30 atak yapacaklarından ve 7+3d6 ya charge edeceklerinden, swarm skink ne varsa önlerine koyarak 5 tur delay etmeyi başardım. Buna rağmen kritik bir anda bsb'li bloğuma arkadan charge edip fleeyi seçmelerine neden oldular.

Oyunda skinklerin bait fleeleri çok işe yaradı bu sayede her ne kadar içindeki prens, stegadonu kaçırtmış olsa da stegadon chariot ünitesini ezdi. Diğer bir skink yeminde 50 kişi + hierophant + lord + necrotectli iskelet ünitesi salamanderlerin önünde fazladan iki tur kalınca salamanderler ortalamanın altında atsalarda 30 iskeleti tükürüklerinde boğdular..

uçan warsphinx bir bloğa charge ederek slaanı killing blow ile aldı, ancak daha sonra yandan giren ancient stegadon'la başa çıkamayınca CR'den toza dönüştü, hazine taşıyan prensli necrosphinx ise yükünü iskelet ünitesine verdi ve ancient stegadonu yedi ancak o da necrotect'ten uzaklaşınca skink tüf tüfleriyle can verdi.

Terradonlar screeming skull katapultu aldılar

Maçın en önemli kapışması, önden slaanını kaybedip hırslanmış saurus bloğu, yandan salamanderlar, arkadan terradonlar 20 kişilik iskelet bloğuna charge ettiler, İki round sonunda, 3 roundluk kombatın sonunda 5.2 sinde toza dönüştüler ve oyun bitti.

ManoM: Salamanderler: 30 iskelet + hierophantı kestiler kombata yandan girdiler
ManoM: Necrotect Ünitesine hatred verdiği yetmiyormuş gibi animated constructlarına 4+ regen verip hayatta tuttu
ManoM: Skink ve swarmlar, necropolis knightları 5 tur deny ettik
ManoM: Warsphinx

Oyundan notlar: Bazı şeyleri yanlış oynamışız, Necrotect 4+ değil 6+ regen veriyormuş, Warsphinx ve Necrosphinx birbirinden farklı Prens Necrosphinxe binemiyor dolayısıyla ortadaki necrosphinx olmamalıydı. Necrotectinde killing blowu yok yanılmıyorsam.
Ancak Ata gayet sert bir ordu kurmuş, yeni başladığı için bazı kuralları yanlış oynamamız doğal ben de hata yapmışımdır.

Teşekkürler Ata...
« Son Düzenleme: Ekim 24, 2012, 11:29:50 ÖÖ Gönderen: Deeyo »

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #10 : Ekim 24, 2012, 12:14:25 ÖS »
Tam diyecektim 4+ regen mi olur uçan WS mi olur. Hatta s5 30 attacklık ünitemiz de yok. :) (Necropolis Knights, 2 x s4 KB attack 3 x s5 poison attack ön üçlü ise 3*5=15 attack arkadan da 3 attack toplam 18 attack bir de champ olsun 19)(MC'in supporting attack kuralı böyle diye biliyorum)

20 kişilik iskelet nası ölmedi onu da merak ettim şimdi.

Order adına sevindim. ;D

TK'lar gene kaybetmiş o ayrı...
Tomb Kings
2189+

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Ekim 24, 2012, 12:24:44 ÖS »
Spear ile s5 oluyorlar charge'da yaw ben emin değilim sonuçta ayda bir maç yapınca kuralları unutuyorsun dakka başı da bakmayalım diye.

Ata şu kuralları karıştırmışız

chariotlu ünitede chariotlar ölmeden prense atak yapamama diye bir olay yok
Normal atak kurallarını uyguluyoruz.
Animated Constructlar Büyü sonucu d3+1 değil her uygulamada 1 wound kazanabiliyorlar.
warsphinx uçamıyor. Necrosphinx üzerine Hero alamıyor.
NecrotectLerin 12" e regeni 4+ değil 6+, ve killing blowları yok.

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Ekim 24, 2012, 12:28:05 ÖS »
vayyyy be bende diyorum ata beni sürekli neden yeniyordu :P
The elves are watching

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Ekim 24, 2012, 12:29:28 ÖS »