Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz herşey  (Okunma sayısı 48273 defa)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
Ynt: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz herşey
« Yanıtla #165 : Temmuz 24, 2013, 09:32:24 ÖÖ »
peki bu naneden sinirlerimizi aldırarak kurtula biliyormuyuz ona göre painboy'a söylücem ilgilensin bu işlerle
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

blackwinter

« Yanıtla #166 : Temmuz 24, 2013, 10:01:10 ÖÖ »
heh bundan kastın feel no pain ise instant death o check ten önce vuruyor maalesef.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #167 : Temmuz 24, 2013, 10:59:33 ÖÖ »
Gözüne kestrimiş orkları geliyorlar Özgün.. :)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #168 : Temmuz 24, 2013, 02:06:08 ÖS »
Eternal Warrior kuralına sahip herolar instant death'e maruz kalmıyorlar ya peki FnP atabiliyorlar mı? Şöyle özetliyeyim. Bende eternal warrior ve FnP var karşımdaki model bana instant death kuralıyla vurdu. Benim eternal warriorum onun instant deathini yok sayıyor wound verilip saveler as atıldıktan sonra(atılabiliyorsa tabi ki) FnP denenebilir mi
I am Alpharius

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #169 : Temmuz 24, 2013, 03:35:30 ÖS »
Bence atar.

Alıntı
Immune to effects of Instant Death

diyor kuralda.

Feel No pain de ise:
Alıntı
Note that Feel No Pain rolls cannot be made against unsaved wounds that inflict Instant Death.

Inflict instant death etmeyen bir wound yiyor ethernal warrior. Bence atar.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

blackwinter

« Yanıtla #170 : Temmuz 24, 2013, 04:37:58 ÖS »
Eternal Warrior kuralına sahip herolar instant death'e maruz kalmıyorlar ya peki FnP atabiliyorlar mı? Şöyle özetliyeyim. Bende eternal warrior ve FnP var karşımdaki model bana instant death kuralıyla vurdu. Benim eternal warriorum onun instant deathini yok sayıyor wound verilip saveler as atıldıktan sonra(atılabiliyorsa tabi ki) FnP denenebilir mi

evet atabiliyor. son FAQ'da da anlatmış.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #171 : Temmuz 24, 2013, 08:06:55 ÖS »
Teşekkürler.
I am Alpharius

wendigo

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #172 : Ağustos 02, 2013, 02:21:41 ÖS »
Sanırım ordumu 1-2 ufak hata ile oynuyormuşum.
1)obliteratorların hareketi için D6 atıyordum, (slow and purposeful kuralından dolayı öyle olduğu düşünülerek). Slow and purposeful kuralı böyle birşey söylemiyor rulebookta.

2)meteoric descent(heldrake'in vector strike'ı) AP- vurduğunu düşünüyordum, fakat vector strike kuralı AP3 ile vurduğunu söylüyor.

Var mı itirazı olan? Ya da atladığım birşey mi var?
Bize her yer Nostramo

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #173 : Ağustos 02, 2013, 11:33:55 ÖS »
Sanırım ordumu 1-2 ufak hata ile oynuyormuşum.
1)obliteratorların hareketi için D6 atıyordum, (slow and purposeful kuralından dolayı öyle olduğu düşünülerek). Slow and purposeful kuralı böyle birşey söylemiyor rulebookta.

2)meteoric descent(heldrake'in vector strike'ı) AP- vurduğunu düşünüyordum, fakat vector strike kuralı AP3 ile vurduğunu söylüyor.

Var mı itirazı olan? Ya da atladığım birşey mi var?

1) Bir önceki edisyondan kalma 1d6 Move kuralı kalkmış artık sadece koşamıyor ve assault kazansa dahi kovalayamıyor(bu önemli)... Yani d6 atmana gerek yok(muş)...

2) Meteoric Descent kuralı Vector Strike'a gönderme yapıyorsa, AP3 yok kendi kuralları varsa ve orada AP- diyorsa o zaman AP- olur...

Bu arad Benimde hatalı oynadığım bir kuralı farkettim... Transport Vehicle'lar (fast/Skimmer olsalar dahi) 6" ten fazla move ederse adam indiremiyor. İnen adamlar transportun kapısından 6" mesafeye kadar gidiyor(Hareket ederse 3" diye konuşmuştuk ama kural öyle değilmiş...) Eğer transport patlarsa zorunlu yapılan inişlerde 3" mesafe kuralı var...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #174 : Ağustos 02, 2013, 11:49:27 ÖS »
Bu 3" olayını da ben uydurdum yav. Nasıl attıysam. Affola efendiler.. :)

- Mark Twain

wendigo

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #175 : Ağustos 03, 2013, 03:00:32 ÖS »

2) Meteoric Descent kuralı Vector Strike'a gönderme yapıyorsa, AP3 yok kendi kuralları varsa ve orada AP- diyorsa o zaman AP- olur...

Meteoric Descent heldrake'in özel vector strike'ı diyeyim. Vector strike ile herşey aynı sadece unmodified str yerine otomatik 7str ile vuruyor. Kural kitabına şimdi bakıyorum vector strike D3+1 attack resolved at AP3  diyor kendileri. Yani heldrake de AP3 vuruyor uçarken
Bize her yer Nostramo

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #176 : Ağustos 12, 2013, 02:13:49 ÖS »
Kural

Waaagh! Plane: Waaagh! ilan ediliği tur Dakkajet'in silahları iki kat sıkar (Assault 3 ise 6 gibi sıkarlar)

Soru

Psychic power olarak Waaagh! ilan edilirse yukarıdaki kural çalışır mı?

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #177 : Ağustos 12, 2013, 04:38:45 ÖS »
Bence evet...

More Dakka hatta!

- Mark Twain

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #178 : Ağustos 12, 2013, 07:40:46 ÖS »
2 uçak siparişi daha vereyim de more dakka olsun madem

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #179 : Ağustos 21, 2013, 01:59:05 ÖS »
Bir Dedicated transport' a veya Vehicle'a Large blast bir silah ile ateş edersek, bize bakan tarafın AV sini mi sayıyoruz yoksa başka türlü mü oluyor o iş ?