Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Eylül 2012  (Okunma sayısı 7874 defa)

Blacknwhite21

• E-Posta
Ynt: Eylül 2012
« Yanıtla #15 : Eylül 17, 2012, 12:29:52 ÖÖ »
Saol salih abi ama keske tek cold one knight in olseydi bn kazanacaktim
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Eylül 18, 2012, 05:51:15 ÖS »
16 Eylül Pazar
Beastmen (Özgün) - Tomb Kings (Ata)
2500pts
Beastmen Win

Uzun aradan sonra bir maç yapa bildim. Tomb kingslerle daha öncede çarpışmıştık. iki tarafta büyü ağırlıklı çıkmış ordusunu bende 2 tane 2 lvl 1 tane 1 lvl büyücü bide shamanın dostu herdstone, dispel scrool shielding scrollada koruma yaptık. 3 lore kullanmak ilginçti hem Beast, Shadow ve Death. Karşıda 3 büyücü vardı 4lvl 2lvl 2lvl. Ataya oyunu kaybettiren benim remains in play 24 inç içinde bütün düşmanlar -1 to ve -1 str büyümü 3 turn boyunca dispel etmemesi oldu. hani biraz daha dikkat etmeli stratejiye odaklanmak lazım biraz. diğer bir hata savaş arabası üstündeki beastlord da 8 savaş arabası ile charge etmesi ki bu hem impact lerini boşa gönderdi hemde o bir beastlord hafife almak olmaz. genel olarak beastmenlerimi Ata hafife aldığından oyun son turnde biraz rage girdim. ana regimintina bütün birliklerimle charge ettik sonuç mezarlık. Ata nın ordu konseptini sevdim dişli bir ekip oluşturmuş hele yılan sürcüleri bildiğin ölüm makinesi normal minator unitesini hacamat etiler üstelik ben charge ettim gerçi içinde bir hero yoktu. atanın iki büyücüsü lvl 2 olanlar acıkta bütün oyun boyunca aynı yerde durdular hatta harekettip etmediklerinide bilmiyom ama benim onlarada doğru koşan iki grup ungorum umursamadılar ikiside öldü.

MoM: benden kimseye vermem bu unvanı hiçbiri ağam şaham iş yapmadı.  Ama tomb king de casket olabilir. Centigor unitemi hiç iş yapmadan yok etti bide bir çok unitemdem adam eksilmesine neden oldu.

Güzel maçtı Ata Teşekkürler

Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #17 : Eylül 18, 2012, 08:41:35 ÖS »
Nedemek abi ya bn sizin chariotlari biraz hafife almistim ve evet buyuculer hep ayni yerdeydi belki o koca abilere daldiktan sonra lordu deneye bikirdim ozaman onlarda charge edemezdi ve bn necropolis knightlarımı ilk kez denedim cook eglenceli bi macti ozgun abi ye 5. Turda oyunu verdim ama o gaz ile bnm tum warriorlarmi indirmeye calisiodu
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #18 : Eylül 19, 2012, 10:52:37 ÖS »
19 Eylül Çarşamba
Tomb King (Ata) v.s. Chaos Dwarf (Burak)
Battleline Tomb King Crushing Victory

Bn tomb king olarak bi tomb king great weapon , lvl 4 hip ve necrotect getirmistim 50 tane skeleton warrior , 6 necropolis knight , 6 chariot , necroshinx , cascet of souls chaos dwarf ise infantry ağirlikli 30 - 30 warrior gtirmisti ( abi senden buyuk af diliyorum adlarini hatirlayamadim) 10 tane İnfernal guard vardi ellerinde Fireglaives vardi bunlar bana ii dokundurdu. 5 tane wolf raider vardi bide hellcannon

En basta wolf larin animo kurali 1 gelince kactilar 1-2. Hic bisi olmadi okla , tufekle filan bi iki kisi yatti bnm bi chariotum patladı . Ardindan CD necroshipnx kalti masadan bn burada masadan kalmis gidiyodum . Bn baya gaza geldim ve sarj ettim 3d6 ile 11 inc lik mesafeye 6-6 atim ve knightlarla , warriorlarimla  gruba girdim . BSB burdaydi ilk ondan biraz bnden biraz adam gitii  sonra diger 30 luk girdi hell cannon girdi cc ye . Ama bnm efsane i kiling blowum yinegeri geldi ve herkesi dagitti ne bsb kaldi ne general kaldi . Lord gelince kilingblowla yatti , bsb yatti , bnm hip gitti ama LD testlerimin hepsi tuttu kacan guruplardan biri olan 28 kisilik warriorlara grince bnm skeletonlar deldi gecti . Knight hellcannonu yoktu etti en sonda bn gene bi cascet denedim ama acilmadi ama wolflerde gelemedi ve bn kazandim :)

Mom: bnm icin kesinlikle knightlardı , loreum kiling blow ozelligi ve gene kiling blow
MaloM:kac mactir ne necroshpinx ne warshipnx cc yuzu gordu ne korkuyonuz bundan birakin biraz savassinlar .
ZaroM: O knightler yetismeseydi bn hayatti alamazdim oyunu

Saol burak abi ne koydum be :D

4200 +  Tomb King
1000 + Necron

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : Eylül 20, 2012, 02:24:49 ÖS »
çok pis koydu... :)

bu aralar infantry ordusu deniyorum meraktan. ataya karşı 2 tane 25lik blunderbuss çıktım. ikisinde de birer stubborn hero vardı. plan, gelenleri vurup yumuşatmak, S&S ile iyice azaltmak, CCde dövmekti. baş edemeyeceğim bişiy gelirse de wolf riderler ile redirect edecektim.

sol kanadımdan gelen necropolis knightler, bu baş edemeyeceğim kategorisine giriyordu. önlerine wolf riderleri sürdüm; ama 2. roundda bebeler animosityi tutturamayıp panikleyince NKlerin önü açıldı. 3. roundda da 18"lik şarjı başarınca abiler, sonun başlangıcı oldu.

ikisi de stubborn ve 4++ olan herolarımın ikisini de KBlere kaybettim. masada sadece wolf riderler kaldı oyun sonunda. kaçanın anası ağlamazmış :)

bu oyunda blunderbussların ne kadar tırt olduğunu öğrenmiş oldum. tabi bunda benim zarlarımın da etkisi var da, BS3 ile shooting olmuyor hacım.

eyw ata...
« Son Düzenleme: Eylül 20, 2012, 02:28:43 ÖS Gönderen: burock »
War, war never changes...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #20 : Eylül 20, 2012, 03:12:38 ÖS »
19 Eylül Salı
Chaos Dwarfs (Burak) - BeastMen (Özgün)
2500pts Friendly
Battleline
Chaos Dwarfs Win

Infantry denemelerine devam ettim. ikisi great weaponlu 3 tane 35lik horde, her birinin içinde bi tane stubborn hero. bonus olarak da bir hellcannon, hepsi o.

oyun boyunca kaybettiğim tek horde, HW&shi olan. gerçi onlar her şeyi hak etti. yandan girdikleri bestigorlara 24 tane hatredli WS4 S4 atakla 3 kişi öldürdüler ve yandan şarj ettikleri roundda kırılmayı başardılar. sonra bestigolar döndü ve dayak başladı.

sağ kanattaki gorbullu minotorları great weaponlu bebeler ve hellcannonla bi şekil hallettik bala da sol kanatta şaman ve BSBli gorlara dalan great weaponlu bebeler de zor zamanlar geçirdi. ilk roundda bsbyi kesip +1S bayrağını devre dışı bırakınca orda da rahatladım da regimentin puanını almak mümkün olmadı.

Açıkçası puanları hesapladıktan sonra nasıl kazandığımı anlamadım. Aldığım, herolu minoşlar, bsb, 2 chariot ve 10 luk bir ungor grubundan ibaretti. Ben de bir HW&shi horde, BSB ve hellcannon vermiştim. 200-300 gibi bi farkla maç bana geldi.

great weaponlu warriorlardan genel olarak memnun kaldım; ancak 17 puan, WS4 tek atak için çok fazla. Kaos warriorların aynı puana +1WS,+1A ve +1M olduğunu düşünürsek özellikle. Zaten chaos dwarfın esas problemi aşırı pahalı core birlikler...

MoM: sağ kanattaki herom. ilk CC roundunda minoşlar tarafından kıyma yapılan (19 ölü) birliğini kurtarmak için gorbulla challengeye çıktı. hem ünitesini kurtardı, hem gorbullun ataklarını azalttı hem de ölmedi. minoşlar o round kırılıp kaçtılar.

MaloM: Kesinlikle benim HW&shi warriorlar. yandan gir, hatred ve frenzyli 26 atak yap. ortalamada 10 adam öldürcekken sadece 3 adam öldür, bi de kırıl...

ZaroM: Şu yandan girdiğim roundda insan zarı atsaydım wipeouta giderdi oyun.

Eyw abi...
War, war never changes...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #21 : Eylül 20, 2012, 07:25:47 ÖS »
19 Eylül Çarşamba
Tomb King (Ata) v.s. Chaos Dwarf (Burak)
Battleline Tomb King Crushing Victory

Bn tomb king olarak bi tomb king great weapon , lvl 4 hip ve necrotect getirmistim 50 tane skeleton warrior , 6 necropolis knight , 6 chariot , necroshinx , cascet of souls chaos dwarf ise infantry ağirlikli 30 - 30 warrior gtirmisti ( abi senden buyuk af diliyorum adlarini hatirlayamadim) 10 tane İnfernal guard vardi ellerinde Fireglaives vardi bunlar bana ii dokundurdu. 5 tane wolf raider vardi bide hellcannon

En basta wolf larin animo kurali 1 gelince kactilar 1-2. Hic bisi olmadi okla , tufekle filan bi iki kisi yatti bnm bi chariotum patladı . Ardindan CD necroshipnx kalti masadan bn burada masadan kalmis gidiyodum . Bn baya gaza geldim ve sarj ettim 3d6 ile 11 inc lik mesafeye 6-6 atim ve knightlarla , warriorlarimla  gruba girdim . BSB burdaydi ilk ondan biraz bnden biraz adam gitii  sonra diger 30 luk girdi hell cannon girdi cc ye . Ama bnm efsane i kiling blowum yinegeri geldi ve herkesi dagitti ne bsb kaldi ne general kaldi . Lord gelince kilingblowla yatti , bsb yatti , bnm hip gitti ama LD testlerimin hepsi tuttu kacan guruplardan biri olan 28 kisilik warriorlara grince bnm skeletonlar deldi gecti . Knight hellcannonu yoktu etti en sonda bn gene bi cascet denedim ama acilmadi ama wolflerde gelemedi ve bn kazandim :)

Mom: bnm icin kesinlikle knightlardı , loreum kiling blow ozelligi ve gene kiling blow
MaloM:kac mactir ne necroshpinx ne warshipnx cc yuzu gordu ne korkuyonuz bundan birakin biraz savassinlar .
ZaroM: O knightler yetismeseydi bn hayatti alamazdim oyunu

Saol burak abi ne koydum be :D

İlk olarak neredeyse hiç bişi anlaşılmıyor. Yazdıktan sonra bir okusan sonra bir daha okusan iyi olur. ;D

Tebrikler,
Tomb Kings
2189+

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #22 : Eylül 24, 2012, 07:45:17 ÖS »
23 Eylül 2012

Enis(H.Elf) vs Deniz(Ögre)
2500 pts Pitch Battle
Ogre victory!

Enisin listesinde 25*2 spear elf 25 swordmaster 25 white lion 16 okçu  2 kartal ve 2 rbt vardı. Hero olarak biri büyük biri küçük shadow lore büyücüsü ve bsb kullandı.

Biz de 10*2 ogre bull 8 leadbelcher 6 maneater(poison&sniper, brace of handgun) 10*2 gnoblar ve  ironblaster bulunmaktaydı. Hero olarak büyük büyücü biri dövücü biri bsb bruiser vardı.

Maç genel olarak masayı ortadan ayıran nehir etrafında geçti. İlk 2 tur iki taraf da charge için pozisyonlandı gnoblar ekiplerini elf okçuları panikletip kaçırınca maneater'ların screeni kalmadı. Ayrıca charge kesmek için enis 2 kartalı da feda edince savaş alanı bir hayli açıldı. Ironblaster da 2 turda 2 rbt kaldırıp sonra da misfire sonucu kendi topunu kaldırdı.

3.turda 2 ogre birliğimizle charge dedik ikisi de fail olup nehirin dibinde kaldık. Leadbelcher ateşinden korunmak için white lion arkasında pozisyonlanan sword ekibi önde bulunan ogr ekibinde spearelf ekibi ile birlikçe charge dedi ancak sadece swordlar yetişince sıkıntı oldu. Güzel dövüştük kırıldık crown of command ile kurtardık.

Ne olduysa zaten 4.2 ve devamında başladı. Okkam's Mindrazor çeken büyücüye karşı ogre büyücüsü görüyorum ve arttırıyorum diyerek 4 tane 6 atarak 12" etrafına regen verdi. Gut Lore saolsun hasarsız atlattık. Flankten kapanan spearelf ekibine öteki ogre ünitesi flankten kapanarak 4 ekiplik saçma bi kombat fazı geçirdik. Swordlar kaçtı bizim büyücü ve bsb öldü ama ünite ayakta kaldı. Kalan ogre ekibi de regen saolsun spearelfleri bi hayli azalttı.

En son whitelion ekibini de yiyen ogrelerden sonra enis elini uzattı gg diyip bitirdik.

O esnada alakasız bi portaldan fireball yiyen okçu ve içindeki ufak büyücü ekibi panikleyip kaçtı biz de anlamadık.

Kombat fazları öncesinde leadbelcher ekibi rakibi azalttı. 2 shooting fazı öteki spearelf ekibini 25 kişiden 1'e düşürdü.

Enis maç boyunca maneater'ları debufflayarak snipe etmemi engelledi ama bu sefer öteki ekipler üstüne yürüdü.

ManOM1: Ogre Slaughtermaster. 2 tur boyunca 20 ogreye regen verdi. Adam!
ManOM2: Helf büyücüsü. Maçın başında hellheart'ımı patlatarak büyük bi dezavantajla başlamış oldum.
ZarOM: Hem enisin hem benim nehirden geçemeyen charge zarlarımız. Güldürmedi.
MalOM: Maneater'lar. Debuff yiye yiye kör sağır ve topal gezindi adamlar. Hep palyaçoyuz diye di mi!

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #23 : Eylül 28, 2012, 11:37:08 ÖS »
1000n pts Batteline

Mustafa erkaya(H elf) vs tomb king ata

Maçın büyük kısmı H elflerin fireball ile ushabti ve necropolis knight öldürmesi atanınsa IR cast agumentleri ile ölen modellerin geri kalkması şeklinde ilerledi. Ata 4 mist cast atıp nerdeyse hiç adam kaybetmeyerek rekor kırdı(ölenler geri kalktı )

H elf kartalı tomb king stone throwerını yandan girip  aldı.

Necropolis nightlar spearelf ünitesine deep strile ile saldırdı. Kırdı kovaladı yok etti. Tabiki steadfast kalamamış olmalarında dimensional cascade ile s10 yiyerek sahadan kalkan 10-15 adamında yardımı oldu.

Tomb kingin horde ve karakterlerini içeren grubu ile H elf vurucu üniteleri ise combat görmedi.

H elf kaybettiği büyücü+core'a karşılık sadece savaş makinesi aldığı için maçı major kaybetti.
The elves are watching

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : Ekim 05, 2012, 10:05:24 ÖS »
2500 pts
Yüksek ELF vs Mezar Kıralları
Yüksek ELF ağız-burun DAYAK zaferi

Benim listemde 1 lvl4 büyücü 1 prens bir ordu bayraktarı soylu vardı
iki anka muhafızı birinde prens birinde soylu
40 kişilik mızrakelf ünitesinde ise büyücüm vardı
16 okçu,3 kartal ve 5 hızlı süvari

Ata ise 1 lvl4 büyücü
Bir kral
2 prens
6 chariot
6 necropolish night(t4 s5 3a poison binek,killing blows4 crew)
 2 s8 t8 ağır abi
katapult ve iskeletleri ile çıktı

Atanın ağır adamları ile benim hero ve lord içeren ankalar karşılıklı yerleştik.
Atanın kral ve büyücüyü içeren birliğini sağdan fast calalaryler ile taciz ettim. Atada kovalayıp durdu. Yakaladı yok etti sahanın alakasız kenarında kaldı. Oyun boyunca o ünite resmen yoktu.(son tur merkezde okçuları temizlediler)

Merkezde benim okçular atanın armorsuz t8 ağır abilerini okladı ve 6+ yeterli sayıda wound verdiler

Sol tarafta kartallarım tümünü charge kesmek için harcadım. 2 tanesi sadece necropolish nightlara heba oldu.
Ata ile karşılıkla fail charge lar sonrasında. Ata iki ağır abisi ile mızrakçılarıma chariotları ilede phoneix guardlarıma charge etti.
Prens içeren anka muhafızları chariotları kırdı. Mızrak elfleri iki ağır abiden birini aldı. Diğer turda chariotları kıran soylu+anka muhafızı ekibi yandan girerek diğer t8 arkadaşıda tekrar mezarına gönderdi.

Bu süreç sonunda necropolish nightlar iki taraflı anka muhafızı+soylu+prens hücümu yediler. Atanın core+kralı ise bnm okçuları saha dısına süpürdü ve 6, tur bitti

Oyun blood and glory idi. Ama break point'e ulasamadık. Puan hesapladık.
Ben atadan 1508 puan almışım
Ata ise benden 500küsür puan almıştı. (okçu+3kartal+fast cavalary)

The elves are watching

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #25 : Ekim 05, 2012, 10:52:18 ÖS »
abi ekimin beşindeyiz biliyormuydun ve bnm bu mactan önce aldıgım 6 macda yazsaydın keşke
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #26 : Ekim 05, 2012, 10:54:30 ÖS »
kazanan yazar atacım. Yazsaydın :) yazmadığına göre kazanmadın demektir :D
The elves are watching

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #27 : Ekim 05, 2012, 11:17:49 ÖS »
enis her seferinde bn orduyu satıcam die gittin ve yenilen pehlivan güreşe doymaz diyerek geri geldin ruhi filan biliodu bu durumunu nese bn laf etmicem kanıtlama gerekn bişi yok die düşünüyorum
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #28 : Ekim 05, 2012, 11:45:53 ÖS »
abi dediğim gibi kazanan yazar :) ben kazandım yazdım :)
sana kazanmadın demiyomda.. Madem kazandın..yaz :) sonra böle niye bnm eski maçlarıda yazmamışsın diye dertlenmessin. :)

ha birde..kaybedip kaybedik..canım sıkıldı elflerimi satacam diye söylenmek başka

satmak başka şey :) 
« Son Düzenleme: Ekim 06, 2012, 12:11:35 ÖÖ Gönderen: Yüksek Elf »
The elves are watching

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #29 : Ekim 06, 2012, 10:41:23 ÖS »
ATA MSN YAZIM TARZINI BİR KENARA BIRAK LÜTFEN ARTIK.

Konu ile alakasız biliyorum ama iki kere uyarıldın zaten. 20 saniye daha fazla harcayıp düzgün yazıver.

Edit: Kazanan yazar standarttır bizde. Benim de kazandığım halde yazmaya üşendiğim için istatistikte yer almayan maçlarım var. Büyütülecek bir şey değil.