Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Temmuz 2012  (Okunma sayısı 4046 defa)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Temmuz 2012
« : Temmuz 11, 2012, 02:40:14 ÖÖ »
1500 pts dawn atak  caos cüce vs elf elf minor victory
« Son Düzenleme: Temmuz 11, 2012, 01:03:49 ÖS Gönderen: Yüksek Elf »
The elves are watching

Ruhi

• E-Posta
Temmuz 2012
« Yanıtla #1 : Temmuz 11, 2012, 09:04:10 ÖÖ »
Birkaç defa okuyup, o kadar hiçbir şey anlamadım ki.. Hani gözüm döndü. :)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Temmuz 2012
« Yanıtla #2 : Temmuz 11, 2012, 09:09:31 ÖÖ »
Bi de temmuza yazaudin iyiymis. Tekrar tebrikler.
War, war never changes...

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Temmuz 2012
« Yanıtla #3 : Temmuz 11, 2012, 12:09:55 ÖS »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

burock

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Temmuz 12, 2012, 12:53:23 ÖS »
10 Temmuz Salı
Chaos Dwarfs (Burak) - Dwarfs (Alkım)
3000pts Friendly
Dawn Attack
Chaos Dwarfs Crushing Victory

savaş alanının tam ortasındaki kuyudan içip unbreakable olan 2 dwarf birliği çok korkutucuydu. alkım ilk 3 roundda berbat shooting fazları geçirince destroyer ve hellcannon hayatta kaldı. maçı bana getiren de o oldu.

MoM: Hellcannon. İkinci rounddan itibaren kombata girdi. unbreakable rangerleri son adamına kadar yedi, yetmedi 2 tane de makine aldı.
MaloM: Dwarf artillery resmen sıçtı.
ZaroM: Maçın sonucuna etki edeceğinden değil de, son roundda 2 woundu kalmış destroyerin toughness testini tutturamayıp, d3 wound zarında 1 atmam ve destroyerin hayatta kalması.

10 Temmuz Salı
Chaos Dwarfs (Burak) - High Elves (Enis)
1500pts Friendly
Dawn Attack
High Elves Minor Victory

Dawn attack bu sefer canımı yaktı. ordu sağ ve sol olarak bölündü. Acropolis of Heroes etrafına kümelenen elfleri kesemedik. miscast atıp büyüleri kaybettik, reroll stubborn duramadık, şarjlar yetişmedi felan. Tam bir tepetaklak olma hikayesi.

MoM: High Elf Noble. Dünyayı kesti, dünyanın savesini attı.
MaloM: Bull Centaurlar. En kritik anda rerollu kırılma zarını kaçırdılar.
ZaroM: Bull centaurlar kaçmadan hemen önce piyadelerim, 4 atmaları gereken şarjı 1-1 ile kaçırdılar.

Eyw abiler

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Temmuz 12, 2012, 01:36:03 ÖS »
Lutfen ama...acropolis etrafinda kumelenmek bana degil sana yaradi :-)
The elves are watching

burock

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Temmuz 25, 2012, 12:45:26 ÖS »
18 Temmuz Çarşamba
Chaos Dwarfs (Burak) - Dark Elves (Salih)
1750pts Friendly
Battle Line
Chaos Dwarfs Crushing Victory

üzerinden bir hafta geçtiği için detayları çok hatırlayamıyorum, kusura bakmayın. lvl4 büyücüme karşı lvl2 sorceress bulunca büyü fazında iyiydim, ama 4. turda miscast ile 3 level kaybedince çok büyü yapmak nasip olmadı.

salih, sol kanattan çıkan bull centaurları harpilerle kitleyip dreadlordlu blackguardların tuzağına düşürmek istedi; ancak bu bebeler hellcannonu kafasına yiyip 5 kişi kaldı. sonra yandan bull centaurların şarjını yediler; ama bütün bull centaurlar sadece make way yapan dreadlorda (2+ rerollable AS, 4+ Ws) değdiklerinden dolayı uzuuuun bir süre damaj veremedim. stomplar sayesinde blackguardları öldürünce stubbornu kaybeden lord o round kaçıp yakalandı.

göbekte içinde sorceress ve BSB olan spearelf treni benim büyücülü birliğe girdi. bu savaşa yandan soktuğum hellcannon 3 CC fazı sonrası, ötede bi yerde bi savaştan kaçıp toparlanan cold one chariottan flank şarjı yiyip impactlerle can verince eywah dedim. neyse ki chariotun overrunu acayip bi yere gitti de spear treninin savaştığı birliğe girmesi mümkün olmadı.

diğer infantry birliğim ise önden ve yandan 20lik xbowmen şarjı yedi. +1 to wound veren landmarkın yakınında sıkıştığımdan normalden fazla kayıp versem de 3-4 kombat fazı sonucu birini kesip diğerini yakalayıp yok ettim.

maçın bombalarından biri savaş alanında slalom yapan hobgoblin wolf riderler oldu. gerçi harpi şarjına flee deyip sonra toparlanamayıp kaçtılar ama olsun.

MoM: Cold one chariot. kaybettiği savaştan kaçmayı başardı, kritik başka bir kombata flanktan girip hellcannonu impacti ile aldı. kendi puanını da vermedi.
MaloM: Yok.
ZaroM: blackguardlar öldükten sonra lord kırılma zarını tutturabilseydi maç daha az farkla bitecekti.

24 Temmuz Salı
Chaos Dwarfs (Burak) - High Elves (Enis)
2000pts Friendly
Blood & Glory
Chaos Dwarfs Victory

Enis'in ilk 2k maçı bana karşı oldu. Hayırlısı, nice iki binlere diyorum. Elfler bayrak sayısında 8-6 önde başladı. breaking point 2 idi.

ilk roundlarda çok fazla ilerlemedim; çünkü sorcerer lordun engineer abilitysini hellcannon için kullanmam lazımdı. bu sayede ilk roundda 15 swordmaster öldürerek elflerin sol kanadına darbe vurdum. sonra bull centaurları buraya sürerek ordaki puanı toparladım.

k'daailer bayrak alamadıkları için, bu bebeleri savaş alanının ortasına sürerek kafa karıştırmak istedim. iş yaradı aslında, enis bunlara 3 şarj dedi, sadece great eaglenin şarjı yetişince garibim mama oldu, öbür roundda da k'daailerle phoenix guardlara girip onlerı 2 faz kitledim.

Bu sırada 2 birliğime karşı tek kalan büyücülü spearelf ünitesi, mindrazora kuvvet BSBli birliğime şarj etti, mindrazoru da yaptı. Yediğim 11 wounddan 6'sını parryleyip haywanlaşınca durmayı başardım, yoksa adam kalmayacaktı. öbür round diğer piyadelerle bu bebelere yandan girdim. üzerlerinde mindrazor varken doğru mu yaptım hala emin değilim bu arada. metal büyücüsü lordum spearları güzelce hexlemese 2 birlik birden yalan olabilirdi zira. Neyse, bayaa adam kaybettik gene; ama kırdım, elfler steadfast durdu. Bu arada bu 2 CC boyunca vurabilen herkes büyücüye vurmasına rağmen sadece bir wound verebildik 4+ Ws'ye. Neyse, öbür round gene mindrazoru aldılar, bu sefer IF ama. büyücü üstüne büyük template s10'u koyunca iki, taraftan da 15'er kişi öldü. Ama benim ölüler iki regimente paylaştırılmıştı, elfler ise tek birlikten mefta oldular, büyücü de warp'a gitti. Hal böyle olunca kalan 8 kadar elfi son adamına kadar kestik.

bu noktada skor 6-4 benim lehime dönmüştü. içinde bsb olan phoenix guardları alırsam elfler breaking pointe düşecekti. 2 faz boyunca birbirlerine şarj etmeyi başaramayan phoenix guardlar ile bull centaurlar bu roundda vuslata erdi; ancak yalnız kalamadılar. flanktan 2 piyade birliğim birlikte oraya dühul etti. kombat sonucu 4 ile kırılan PG'ler rerollu 5'i tutturamayıp kaçma zarında da 1-1 atınca oyun orda bitti.

MoM: benim infantryler. şarj yediler, şarj ettiler, mindrazorlandılar, yetmedi miscast templatesi yediler; ama işi hallettiler.
MaloM: 20lik spear birliği. oyun boyunca bişiy yapmadılar. dragon princelerin yolunu kapadılar, k'daai şarjına flee deyip çok uzaklaştılar, oyunu da öylece bitirdiler. gerçi bayrak tuttular bi tane ama... ne biliyim...
ZaroM: 11'de 6 parry. o olmasa spearelf birliği hem 2 puan alacaktı benden hem de merkezi yarıp geçecekti.

Eyw abiler.
« Son Düzenleme: Temmuz 25, 2012, 12:48:20 ÖS Gönderen: burock »

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Temmuz 25, 2012, 01:36:23 ÖS »
cok pis kodu burak :-)
The elves are watching

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Temmuz 29, 2012, 11:03:12 ÖS »
-29.07.2012 Pazar
-Tombkings(Veysel) vs Asrai(Semih)
-2500pst-Dawn Atack
-Asrai Victory

MoM: Chariot ünitesi benim sol kanadımda içinde Hero olan 5 Wardancer'dan charge yedi onları dövdü kovalayıp yok etti yetmedi flanktan Dryadlara girip, onlarıda parça pinçik etti...

MoM: Treman1, önce iskeletleri, üstüne cascet of Souls'u kesti, yetmedi İçinde Prince olan Tomb Guardları dağıttı ama yinede kalan son 2-3 tomb guard puanlarını vermedi...

MaloM: random yerleşimde, benim deploy zone'umun sol kanadında bulunan nehir arkasına yerleşen Treman2... Nehir Boiling Hete hötö çıkınca (nehirden march edilmeden, götü yiyipte karşıya geçilemedi... Ne pis Nehirmiş hem Flaming, hem no AS vuruyor, Treman'i yalan etti...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #9 : Temmuz 30, 2012, 12:07:23 ÖÖ »
Bu anlatılanlar hiçbir şey. :P

Sanırım 2-1 de şova başladım. Önce 3 zara IR büyücü boom, yanında 3-5 iskelet ile, sonra 2 zara IR biraz daha iskelet büyücü sağlam. Sonra bir ara 4 zara da IR attım gene iskelet öldürdüm. :) Sonra vortex atayım olası şarjlar için tırstırır ama artilery de miss hop kafama en sağdaki büyücüden tam soluna doğru giden bir vortex horde iskelet ünitesinde. :) Sanırım 27 kişiye vurdu 20 kişi falan kaldırdı sonra bu vortex üzerimde gezip durdu tam Semih ile CC'ye girdiğimiz yere geldiğinde yok oldu. Ha bu kadar atraksiyon yaşanan 3 ünite oyun sonunda yaşıyordu o ayrı. ;D

CoS patladı etrafında 4 benim ünitem 3 Semih'in ünitesi var, benimkilerin hepsine vurdu ama Semih'in orduya dokunmadı. Kitapta şöyle yazıyor "friend or foe!". Benim CoS biraz yanlış anladı galiba. ;D

MaloM bence benim Ushabtiler gittiler sağ kanadımda çıktılar tek başlarına elf okçularına ilerleyip sonra bi halt olmaz deyip buldukları eve sığınıp içinde ölümü beklediler. Senin treeman gene scoutlarımı aldı.

Oyun için teşekkürler, dediğim gibi bu pazarda kimse gelmeseydi, yuhannes olacaktım. ;D
Tomb Kings
2189+

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Temmuz 30, 2012, 08:58:03 ÖÖ »
amma patlamışın kendine

abi hafta sonu yaz, evde durmak zor... kışa gel dövüşelim...
dey layt com and me wan go hom...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Temmuz 30, 2012, 09:24:13 ÖÖ »
valla ne diyeyim Veyselin büyü fazı kendine çalıştı... Benim büyülerim Veysel'inkiler kadar zarar vermedi Tomb King orduuna ;D ;D ;D