Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Haziran Ayı İstatikleri  (Okunma sayısı 4681 defa)

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
Haziran Ayı İstatikleri
« : Haziran 25, 2012, 01:49:28 ÖS »
Ohannes ya bir sürü maç yapılıyor ama ayın daha başlığı yok, boşlamayalım beyler olmuyo böyle  :-\

24 Haziran Pazar

1500 Pts Necron (Levent) vs. Eldar (Semih)

Turnuva oyunu 3 kp fazla al falan

Eldar Wins

Oyunda ben bizim yeni oyuncaklardan deathmarkları denemek içn bir ordu kullandım, Semih de turnuva ordusunun bir varyasyonu ile çıktı. Oyunun genelini anlatmak gerekirse 24-12" içine giren şeylerin çoğunu indirdik, eldar ise daha uzak mesafeden ne varsa indirdi :) Lance lerle tek tek aldı benim üniteleri ben FAlcon laral warwalkerlara yetişemedim onlarda daha fazla range artısını kullandı. Ona rağmen berabereyi kasardım ama overlord, crptek ve deathmarkların olduğu ünite deepstrike da 11" kayıp eldar ın jetbike ının ucuna dokunduğu için mishap yedi, burada da 2 atarak C'tan ın rahmetine yolladık. Benim için öğretici bir oyun oldu, deathmarklar infantry ye karşı ilaç valla yeni edition la daha da ilaç olacak gibi görünüyorlar. Ann. Bargelara çok güveniyordum ama Ruhi nin dediği gibi 2 tane yeterli başka elemanlarla desteklemek daha iyi olacak. Falconlar çoook tehlikeli, iyi range güzle armor ve silahlarla can yakıcı oluyorlar, ama onlar için de yeni bir liste yazdım sanırım akkından gelebilirim :P

750x2 pts Semih (Eldar)+Levent (Necron) vs Ruhi (IG)+ Özgün (Ork)

Turnuva oyunu quarter tutmalı

EldarNecron Wins

4 ordu eğlenceli fakat koordinasyon aşamalarından dolayı uzun sürdü. Ruhi Özgün tarafı bayağı tanklı toplu uçaklı mekanize bir şekilde çıktılar, bizim tarafta jetbike, falcon ağırlıklı eldar, Ghost Ark, catacomb commbarge lı overlord, 1 grup VoD (deep strike) lı immortal ve 2 h.Dest+1destroyerlı bir ekip vardı. Karşılıklı olarak baktığında Ruhi Özgün tarafının atış gücü adam sayısı ve rangeleri bizim ortalamadan iyiydi, oyun genelinde de bu böyle devam etti ama bizde daha hızlı üniteler ve daha fazla troop vardı, sonunda günü kurtardı.Benim overlord yürüy yürüye tankları kovaladı, adamın üstüne IG envanterindekibütün silahlar sıkıldı yetmedi orklar da boca etti ne varsa ama uzun süre dayandı, şık bir sahneydi yani :)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: Haziran Ayı İstatikleri
« Yanıtla #1 : Haziran 25, 2012, 06:17:51 ÖS »
Her iki oyunda oldukça keyifliydi .... hele ikinci oyunda elindeki fision Gun ile Death or Glory atan Autarch'ın Ork kamyonunu patlatıp, sonradan 6" yakınındkilere 5+ cover save veren Ork oyuncağını hatırlayıp özgünün 5 atması ile kamyonun altında kalan motorlu durumuna düşmesi süper d :) :) :)