Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 10 Haziran Tüsot Turnuvası  (Okunma sayısı 4567 defa)

Barbar139

• E-Posta
10 Haziran Tüsot Turnuvası
« : Haziran 10, 2012, 11:11:57 ÖS »
Ordu Listem

Archon, Clone Field, Agoniser, Blast Pistol
Court of the Archon, Venom, extra Cannon
Kaballite Warrior x5, Blaster, Venom, extra Cannon
Kaballite Warrior x5, Blaster, Venom, extra Cannon
Wyches x10, Net&Imp., Hekatrix, Agoniser, Raider, Flickerfield
Kaballite Trueborn x3, Blaster x3, Raider, Flickerfield
Jetbikes x9, Heat Lance x3, Ar. Champ, Venom Blade
Ravager, Flickerfield
Ravafer, Flickerfield
Razorwing Jetfighter, Flickerfield

Tur 1 vs Grey Knights (Ruhi)
Görev 1; Annihilation 3 fark
Görev 2; Masa köşesi kapma

Ruhi'nin listesi aslında çok da darma duman edecek bir liste değildi. Hani biraz şansla ve zamanında yaklaşarak gayet dövebilirdik. İşler ilk turlarda biraz ters gitti, night vision sayesinde görme zarına reroll almama rağmen ateş eden hiçbir gemim Ruhi'nin ünitelerini göremedi... Sonraki tur Archon ve Wychler'in transportlarının çok ortalarda bir yerde düşmesi işimi çok bozdu. Malum, 12" transport olabilen marine'lere karşı koşu yarışına girmek kolay değil. Yalnız şunu gördüm, turnuvaya katılmadan önceki bir hafta içinde bir hazırlık maçı fln yapmak lazım. Resmen neyi nasıl kullanacağımı ve hangi grupları birlikte hareket ettirmem gerektiğini unutmuşum. Sağolsun Ruhi döverek hatırlattı. Genel anlamda Psycannon çılgınlığı yaşandı, tüm gemiler patır patır düştü... Son tura girdiğimizde Ruhi'nin az ünitesi olmasından ötürü sadece tek bir masa köşesine ağırlık verebilmişti, ben 2 köşeye bir şekilde yayılınca 2 puan kapmış oldum.

3-2 Grey Knight Victory

Tur 2 vs Tyranids (Aylin)
Görev 1; Masa köşesi kapma
Görev 2; Objective tutma

Tyranid, her ne kadar Dark Eldar'ın poison'u işi çok bozsa da, zorlu bir rakip. Ama bu sefer çok sistematik gittim  :) Her tur bir böcek sloganıyla çıktığımız maçta önce Hive Guard gruplarına, ardından Carnifex'e, en son da dibimizden fırlayan canazor'a fire concentration ile ateş kustuk. Hormagauntların Archon ve tayfasını yakalayamamaları (kötü Run zarları) böcükler için işleri zora soktu ve sonraki tur bu gruba da dünyaları sıkıp sonrasında assault etmemizle birlikte masada Tyranid'e dair pek birşey kalmadı. Herşeyi döndürüp tek hedefe sıktığımızda Tyranid'in başının ne çok ağrıdığını hatırlamış oldum. Dert, biz her tur onlardan bir ünite alırken onların da her tur birer-ikişer gemi patlatması olacaktı, biraz şansla bundan da yırttık.

4-0 Dark Eldar Victory

Tur 3 vs Imperial Guard (Koray)
Görev 1; Objective tutma
Görev 2; Annihilation 1 fark

Welcome to the Dark Eldar firepower show! Zarlarımdan resmen bal damladı. Ama öyle böyle değil, hani görülmeye değer bir savaştı. Oyunun 3. turunda masada ne Leman Russ kaldı, ne Demolisher ne de uçaklar. Wycler 2 grup guard keserek terör estirdi, jetbike'lar son bir füzesi kalan Manticore ile uğraşmamaya karar verip Chimera'ları uçurmaya başladı. Muhtemelen oyundaki penetre zarlarımın %90'ında 6 attım :) Koray bir ara "E ben sana karşı ne yapabiliyorum şimdi?" diye sorduğunda ikimiz de zaten gülmekten yerlere yatmıştık. Hani Koray'a extra teşekkürler, gerçekten yarıla yarıla oyun oynadık, hatta yan taraftan "Bunlar savaşmıyor galiba..." şeklinde yorumlar geldi. Sonuçta feci dövdüm ve bir iki Chimera dışında bir şeyi kalmayan Koray oyunu bıraktı.

4-0 Dark Eldar Victory

ve 2. oldum..

Herkese çok teşekkürler, süper, überdi...
« Son Düzenleme: Haziran 10, 2012, 11:15:08 ÖS Gönderen: Barbar139 »
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
Ynt: 10 Haziran Tüsot Turnuvası
« Yanıtla #1 : Haziran 11, 2012, 09:54:40 ÖÖ »
Ordu Listesi

1500 pts - Grey Knights
Inqusitor Corteaz
2 x Grey Knight Strike Squad (2 Halberd + 1 Psycannon + Daemon Justicar w/h DaemonHammer + Rhino)
2 x Grey Knight Inceptor Squad (2 Halberd + 1 Psycannon)
1 x Grey Knight Terminator Squad (2 Halberd + Warding Staff + Psycannon + Justicar w/h DaemonHammer)
1 x Grey Knight Teminator Squad (2 Halberd + Brotherhood Banner + Psycannon + Justicar w/h DaemonHammer)
1 x Land Raider (Multi-Melta)

Tur 1 vs Dark Eldar (Batuhan)
Görev 1; Annihilation 3 fark
Görev 2; Masa köşesi kapma

Masada Land Raider dışında ayrıca 6 tane Psycannon vardı. Her psycannon da gayet Dark Eldar araçlarını gönül rahatlığıyla alıyor. Bir de CC becerileri yüksek ordu olduğundan, Dark Eldar ile Fire-fight'a girdik. Bizim çocuklar acayip zor öldüğünden, sonunda kazanan netleşmese de biz bayağa öndeydik. Ancak CC'ye giren Dark Eldar'ı da akabinde 3+ Power Armor ile öyle karşıladık ki, sanırsam maçı kazandıran son nokta da o oldu. Ancak ünite sayısındaki azlık ve biraz da masaya boş bakma nedeniyle, ikincil görevi Dark Eldar'a kaptırdık.

3-2 Grey Knights

Tur 2 vs Eldar (Semih)
Görev 1; Masa köşesi kapma
Görev 2; Objective tutma

Semih acayip bir şey yaptı. :) Şöyle anlatayım. Oyuna ben başladım. Semih benim tüm birlikler "Reserve" dedi. 1-1'i oynadım ve masada adam yok. 1-2'de Semih haliyle reserve zarları 2'de başladığından boş geçti. Sonra ben 2-1'i oynayıp iyice masanın ortasına yerleştim. Pyscannonlarla Eldar karşılamaya hazırlandım. 2-2'de Semih 30" ve/ya 36" uçarak masaya girdi.

İlk ateş 3-1'de atıldı anlayacağınız. Haliyle Semih'in Eldar çok küçük bir kuvvet, ama ölmüyorlar. Aynı durumu yaşadık. 3-2'de de geri kalan Eldar masaya girdi. Semih iyice point denial oynamaya başladı. İşler benim iç açıcı değildi sadece 1 Falcon'unu aldık falan. Sonra Semih'in ordu temelinde duran Seer'ın, 1 woundu kalmıştı ve psi check'e 6-6 attı. Reroll 6-6 Perils of Warp! (Semih sonra söyledi aslında bunu da etkileyen bir eşyası varmış ya.. unutulmuş) Son wound'u gitti. Sonra tam köşe kapmaca oynadık. Objektifleri biz tuttuk ama Falconlar bir oraya, bir buraya hareket ettiler. Oyun uzakdıca uzadı. 7. roundda son kritik bir rhino patlamayınca, oyunu biz kazanmış olduk. :)

4-0 Grey Knights

Tur 3 vs Necrons (Timur)
Görev 1; Objective tutma
Görev 2; Annihilation 1 fark

Oyuna Timur başladı, ve ilk atışlarda Land Raider Armor Penetre edildi ama stun ile kurtulduk ardından bir rhino patladı. 1-2'de yol üzerinde duran Raider karşı tarafa kadar gitti, içindeki Terminatörleri çıkarttı. İlk shooting de tek kalmış inceptor ile 30" ışınlandık bir Annilihator'ın arkasına. Shooting'de yalnız inceptor, makineyi aldı. Başka kritik bir shooting olmadı denilebilir. Ancak Land Raider'dan çıkan termiler merkezi CC'de 2 farklı araca assult ile dağıttı. Tüm Necronlar sağ ve sol kanada ayrıldı.

Oyun benim için bu noktadan sonra ortadan ikiye ayrılmış Necronları dağıtmaya çalışmakla geçti. Necron makineleri yavaş yavaş patladı. Land Raider'ın silahı kalmadı, benim ayakta hemen hemen sağlam piyadem kalmadı. Sona doğru 5-2'de ise, ana Necron birliğine bir Grey Knight assultu yaptık ve kurtulan olmadı. Necronun tuttuğu objektif yoktu.

4-0 Grey Knights

Süperdi. Land Raider kullandım! ;D Salih ve Yakup'a ne kadar teşekkür etsem az. Çok eğlendim. Üstüne bir de kazandım falan, tam dondurmanın üstündeki çilek durumu oldu.
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2012, 09:45:09 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain