Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Mayıs Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 4520 defa)

Barbar139

• E-Posta
Mayıs Ayı İstatistikleri
« : Mayıs 06, 2012, 11:06:23 ÖS »
5 Mayıs Cumartesi
Dark Eldar vs Crimson Fists(Yaşar)
3 Objective, Pitched Battle
1500 pts
Dark Eldar Victory 1-0

Yaşar'ın ordusu turnuva roster'ıydı, benimkinin turnuva listesinden tek farkı, bir Ravager çıkmış ve yerine bir Talos girmişti. (Ravager 3 Dark Lance taşıyan gunship, Talos S7 T7 Mons. Creature). Oyuna benim başlamam çok şeyi etkiledi, ilk tur Scout'ları taşıyan aracı ve 10 marine taşıyan Rhino'lardan birini aldık. Aslında Yaşar beni biraz şaşırttı, kendi tarafında kolay savunabileceğini düşündüğüm objective'i fazla savunmadı, iki tarafın da yüklendiği ortadaki obj ve benim tarafımda bir sürü engelden ve en son da bir nehirden geçerek ulaşması gereken obj'e saldırdı.

Yaşar'ın tarafındaki obj'e çok ağır saldırdık, Jet uçağımız tüm füzelerini oradaki assault marine'lere sıktı, wychler birkaç kişi kalmış 5li tactical grubunu temizledi ve archon ile tayfası oraya yardıma gitmeye hazırlanan 10 marine'e girdi. Sonraki tur Dreadnaught'un bu combata katılması oranın oyun sonuna kadar kitlenmesine neden oldu zira Archon'da "bana gelen wound'ların d3 tanesini iptal edeyim" item'ı vardı. :) Ortada pedro ve ekibi Talos ile kapışmak zorunda kaldı, Talos tüm ekibi aldı, Pedro'yu tek wound'la bıraktı, Pedro da çocuğa acımadı. Oyun sonlarına doğru tek kalan Pedro'yu wychler kucakladı...

Benim tarafımdaki obj de büyük çarpışmalar gördü. 10 marine taşıyan bir Rhino, tüm difficult terrain testlerini geçip nehri de aşıp objective'e girdi, bu ekip oyun sonunda Yaşar'ın masadaki tek aktif ekibiydi, ama çocuklar Pedro'nun ortayı kaybetmesinden sonra nereye yardım edeceklerini bilemediler, son bir umutsuz hamleyle wychlere saldırsalar da oyun 6. turda bitti ve 1-0 kazandık.

Çok sağol Yaşar, süper keyifliydi.
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Mayıs Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Mayıs 17, 2012, 09:16:42 ÖÖ »
16 Mayıs Çarşamba
Imperial Guard(Ruhi) vs Orks(Özgün)
2 Objective, Dawn of War
1250 pts
Orks Victory 1-0

Orklar oldukça defansif oynadılar ve karşılığını sağlam aldılar diye düşünüyorum. IG ile karşılıklı fire fight'a kural olarak girilmez, ama bu sefer orklar bu tür mücadeleyi kazandı.

Sanırım oyunun dönüş noktalarından en önemlisi, hava açtıktan sonraki ilk round iki Valkyrie ve Vendetta'mın gitmesiydi. O noktadan sonra sol kanadımda muazzam zorlandım. 5. round tek başına kalsada bir ork nob, benim objektifin 3 inch dibine gelmeyi başardı.

Tüm Chimera'larım da bir şekilde patlatıldı veya Imm'de edilince, karşı tarafta geçmekte muazzam zorlandım. Geçmeyi başaran tayfa da CC'de yok oldu. Taşıyıcılarımızın tamamı gidince, biraz da son roundlarda acayip şeyler olunca 5. round oyunu verdik. Hani 6'ya falan uzasa en azından tek başına piyadelerin ortasında kalmış Nob'u alır beraberliği kurtarırdık ama, olmadı.

Yaptığım ordularda Vendetta kalmayınca orta ve uzak mesafeden, hafif zırhlıları dahi(Dark Eldar kağıt gemileri hariç demek lazım sanırım :) ) alabilecek etkili bir şeyim kalmıyor. Üşenmeyip autocannon'cı çocukları orduya eklemek lazım bir şekilde. Ya, Heavy Weapon Squad olarak, ya da şöyle Hydra falan alarak.

Güzel oyun oldu. Bir sürü teşekkürler Özgün.
« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2012, 09:20:37 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

blackwinter

« Yanıtla #2 : Mayıs 17, 2012, 09:51:05 ÖÖ »
16 mayıs çarşamba
Crimson Fists- Yaşar/ Grey Knights- Salih
1500 pts- Annihilation
5-2 Grey Knights Victory

İlk defa grand master ve paladin oynamayı denediğim ancak Land Raider olmadığı için cok zorlanacağımı düşündüğüm bi maçtı. Yaşar gerçekten çok kötü zarlar atmasaydı çok farklı olabilirdi.

Dün o kadar melta gun ve power fist içinde gördükki paladinler 2 woundları ve 2+AS, FNP ve invulları ile ölmüyorlar.

10 kişilik + grand masterlı paladin ekibine 1 dreadnought, Pedro isimli HQ, 2 ayrı space marine unit i (yaklaşık her biri 10-12 kişilerdi) aynı turnde assault etmeyei başardılar.  Dreadnought ilk turnde çıkan paladinler tarafından öldürüldü. CC nin son turnunde  melta gun ve power fist sadece geriye sadece invul save bıraktığı için onlardan gelen hemen hemen hiç bir woundu save edemeyen paladinler 4 kişi falan kaldılar. karşı tarafta toplam 5-6 crimson fist kalmıştı. sonra oyun bitti zaten.

Yaşar için oyun başında yaptığı kötü shooting çok kritik oldu diye düşünüyorum. ben ise resmen shoot ettiğm herşeye zarar verdim desem yeridir.   

maç sonunda grey knightlar 2 rhino kaybetmişlerdi. Crimson fistler 1 dreadnought 2 rhino 1 hq ve  unite kaybettiler.

Teşekkürler abi.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Mayıs 17, 2012, 10:18:40 ÖÖ »
benim içinde baya öğretici bir oyun oldu

hani birazda şansım vardı diyim maç boyunca orklar çok iyi shooting yaptılar. hangi araca ateş actıysak ya patlattık yada aciz ettik. Leman Russ hariç, nasıl bir silah ve zırh gücü ork lar olarak araklayasımız geldi

Oyun için Çok Çok Teşekkür Ruhi
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword