Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 29 Nisan Tüsot Turnuvası İstatistikleri  (Okunma sayısı 4552 defa)

Barbar139

• E-Posta
29 Nisan Tüsot Turnuvası İstatistikleri
« : Nisan 30, 2012, 12:19:49 ÖÖ »
Normal istatistiklerden başka bir başlıkta olsun dedim.

Öncelikle çok keyifliydi, herkese çok teşekkürler, tüm maçlar süper eğlenceliydi.

1. Tur; Dark Eldar vs Tyranids(Ruhi)
Görev 1: 3 fark Annihilation, 6-4 Draw
Görev 2: Masa köşesi tutma, 2-2 Draw

Tyranid'in klasik sendromudur 4+ poison'a ölen yaratıklar, bu sefer de pek farklı olmadı. Ama işte sıkıntı şurada ki biz de ölüyoruz arada :) Kağıttan gemilerle üç fark annihilation zaten zordu, zaten turnuvada bunu tyranid dışında herhalde hiçbir listeye karşı başaramazdım, zira tyranid'e karşı da başaramadım. Oyunun kilit noktalarından biri herhalde wychlerin dangerous terrain'de ölüp panikleyip kaçmaları oldu. Onun dışında Tyranid başarılı şekilde bir ravager'ımızı aldı diğerini de turlarca stun vs yaparak ateş ettirmedi ve mons. creature'lar ayakta kaldı. Masa köşelerinde üstünlük zaten zor, iki taraf da 2'ye razı oldu ve oyun berabere bitti.

2. Tur; Dark Eldar vs Grey Knights(Yakup)
Görev 1: Masa köşesi tutma, 2-1 Dark Eldar
Görev 2: Objective tutma, 1-0 Gray Knights

Psycannon manyağı olduk resmen. Hani ordu tam olamadığı için optimum değildi ve zayıftı ve buna rağmen ancak 3-2 kazanabildim, demek sağlam Gray Knights gelse çok zorlanacakmışız. Close combatta 2+ invul ne abi ??? Elemanlar wychleri harcadı resmen. Son tur obj tutan Venom patlayıp içindeki çocuklar panic tutturamayınca 2. görevi vermek zorunda kaldık. Purifier'lar da ölmedi gitti, turlarca jetbike ile taradık melta fln sıktık sürekli, yok abi ölmediler. Benim tuttuğum diğer obj. de contest edip Yakup'a 2 puan kazandırdılar.

3. Tur; Dark Eldar vs Crimson Fists(Yaşar)
Görev 1: Objective tutma, 1-1 Draw
Görev 2: 1 fark Annihilation, 4-4 Draw

Oyuna başlamak Yaşar'a çok şey kazandırdı. Bir tarafımı scout'lar çevirdi diğer tarafa drop pod dread indirdi ve ilk tur kanatları tutan iki ravager yalan oldu.Sağ kanadımda dread ve pod babalar gibi geleni gideni tararken, o tarafı boşverdim, nasıl olsa ikisi de scoring değildi, ikisini de patlatıp oradaki obj alacak halim de yoktu, kasmadım diğer tarafa çullandım. Scoutları ve araçlarını indirdik, ortaya uçan assault marine'lere wychlerle girdik ve sol kanatta rhino içindeki 10 marine'e dünyaları sıktık. Ortadaki objective'i tam almıştım, pedro'nun fedaileri "olmaz öyle şey" deyip wychleri combatta kitlediler. Yaşar'ın obj'i contest etsin diye gönderdiğim boş Raider stun olunca işlevini yapamadı. Sol kanattaki marineler kafalarına 4 large blast füze, yaklaşık 20 atış, 3 blaster-dark lance vs yediler ama 4 tanesi fln hayatta kaldı ve o taraftaki obj'i alamadık. Ortadaki dreadnought da imm + tüm silahlar yok edilmiş biçimde kaldı, wreck olmadı ve kill point vermedi. Meh!

Çok sağolun gençler, ben süper eğlendim.

Ordu notları: 9 jetbike, 3 heat lance, süper oluyorlarmış. Tam motosiklet çetesi. 6 kişilerken o havayı tam hissedemiyordum, şimdi çavuşun eline 2+ poison kılıcı verince "adam da döveriz hacı" moduna giriyor çocuklar. Bir de Raider içinde 3 blasterborn konsepti feci işe yaradı. "İki ravager'ım da patladı, şimdi anti-tank olarak neyim kaldı ki" sancılarına son verdiler resmen. Son maçta immobilise olmuş Raider içinden sağa sola sıkıp dehşet saçtılar, çok keyifliydi :)
"If you're going through hell, keep going."

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: 29 Nisan Tüsot Turnuvası İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Nisan 30, 2012, 10:13:57 ÖÖ »
Crimson Fists(Yaşar) vs Eldar (Semih)
Görev 1: 3 fark Annihilation, 6-0 Eldar
Görev 2: Masa köşesi tutma, 3-1 Crimson Fists

Oyunda yaşarın zarlarını kötü olmasının etkisi çok oldu... admları koşmadı, ateş etmekte isteksizdiler... vs... vs... oyunda sadece 2 warlock kaybettim, onlarıda yakına girip patlattığım dread'den sıçrayan sarapnel parçalarına vermiş olduk... Yaşar rezerve koyduğu modellerini unuttu, assault marineleri 4 round 2 atarak en sonunda 4. turda oyuna girip her hangi bir efektiflik gösteremediler... Benim için şanslı bir eşleşme olmuştu...

Tau(Deniz) vs Eldar (Semih)
Görev 1: Masa köşesi tutma, 3-1 Eldar
Görev 2: Objective tutma, 2-0 Eldar

Oyun benim için şanssız başladı, ilk round atış yemeyeyim diye tüm ünitelerimi reserve saklamıştım... 3+ ya gelmesi gereken 4 üniteden sadece 1 tanesi gelince onunla Denizin dikkatini sol kanadıma çekmek için hızla ilerletip, minimum görüş açısı verdim... Denizin 2. turunda deep strike ile gelen commander ve ekibi falcon'umun arkasına inip melta ile vurdular Holo field var yırtarız demiştim ama AP1 silahla deniz holo field zarlarnı 5-5 atınca Falcon yerine uüçük bir kraterim oldu :) neyse 3 round iki falcon ile sağ kanattan girip bir devilfish ve bir hammerhead'i vursakta sadece devilfish'in silahını patlattık, Hammerhaed'i stun edebildik... Motor çetesi bir pirhana almayı başardı... 4 round deniz bir falconu' daha patlattı (yine 5-5 rail gun) neyse ondan sonrasında warlocklar iyi save zarları ve fortune yardımıyla resemen coşunca tau gunline'ının içine girip kimini vurarak, kimini closecombatte keserek ortalığı kasıp kvurdu... birde maçı bitiren zar savaşı bir round daha uzatsaydı primer görevi tau kazanacaktı... Eldar tanrıları yine motorcuların yanındaydı...

Tyranids(Ruhi) vs Eldar (Semih)
Görev 2: 1 fark Annihilation, 3-0 Eldar

Tüm turnuvada karşılaştığım en zorlu ordu bu olacaktı, karşılaşmamayı ummuştum açıkçası… Eldar Günümüz metası olan mecha ordulara karşı iyi ancak ordumda sadece her round 4 tane Ap2 silah olduğu ve bu silahlardan 3 tanesinin tanklarımda olduğu düşünülürse, neden zorlanacağı belli… tyranid menzili kısa olduğu için masa kenarına yakın yerleşip ilk round carnifex’e 3 wound verdik… ikinci round carnifex üstündeki son wound’u da aldık ve tanklarımızdan shaaken olmuş olanı ile hızla uçup Tyrnaid ordusunun arkasına geçtik… Tam umduğum gibi ruhi ordusunun önemli bir yarısını o falcona çevirdi… bende ordumun geri kalan kısmı ile savaş alanına yayılıp, sağa sola problem oluşturdum… 3. Round yine shaken olmuş olan tyranid ordusunu arkasındaki falcon ile hormagauntları tank Shockladım… Umudum hormagauntları synapse dan çıkarmaktı ama başaramadım eğer başarabilmiş olsaydım büyük ihtimalle ilk görevde benim olucaktı… Sonra arkamıza doom of Malantai indi… Psychic güçleri Rune of Warding sebebiyle çalışmayınca motorcu çetesine yem oldu… indiği pod ise falcon’un pulse Laser’i ile vurulup insta death yedi… 5. Round savaşı bitiren zar oyunu bana verdi… bir round daha olsaydı büyük ihtimalle birinci görevi Tyranids alacaktı…

İlk defa bir turnuvada bu kadar iyi zarlar attım… Son iki oyunu, oyunu bitiren zarlar sayesinde kazandığımı da göz  önünde tutarsak, benim oldukça şanslı bir gün olduğunu söylemeye sanırım gerek yok… Katılan herkese bir kez daha teşekkürler oldukça keyifli bir gündü… Bu arada turnuvada karşılaşmak istediğim iki ordu ile karşılaşamamış olmam da ayrı bir şey oldu en kısa sürede IG ve dark eldar turnuva ordularına karşı oynamak dileklerimle… (Hoş bu iki ordu ile karşılaşsaydım turnuva sıralaması büyük ihtimalle farklı olurdu ;) )   

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 30, 2012, 11:08:05 ÖÖ »
Çok hoş bir turnuvaydı. Biraz panik ile başladı benim adıma. Aylin çok kötü rahatsızlanınca (geçmiş olsun canım) sabah benim orduyu Koray'a attım, ben de Kule'de bulabildiğim kadar Tyranid ile liste yapmaya çalıştım. Hani tam bir karmaşaydı. Ama eninde sonunda turnuva olayı çok keyifli geçiyor yav.

Genel olarak, ilk oyuna başladığımda fark ettim, 18"'den uzağa atabilen toplam 4 minyatür var. Hive Guard'lar çok gerekli şeyler ama onlardan da sadece 2 mini vardı. Tüm turnuva boyunca shooting konusunda acayip zorlandım.

1. Tur; Dark Eldar(Batuhan) vs Tyranids(Ruhi): 2-2
Görev 1: 3 fark Annihilation, 6-4 Draw
Görev 2: Masa köşesi tutma, 2-2 Draw

Flicker field'lar iş yapmayınca berabere bitti. Hani Batuhan'ın ordusu çok kırılgan, ne vursak düştü denilebilir. Bir de yakına gelmek zorunda kaldı ve hani shooting falan iş yaptı. Ayrıca wychler ortalığı süpürmeye geldi ama dangerous terrain kurbanı oldular. Muazzam bir şanstı. Bir de düdük doğru zamanda çaldı. :D

2. Tur; Imperial Guard (Koray) vs Tyranids(Ruhi): 1-3
Görev 1: Masa köşesi tutma, 2-2 Beraber
Görev 2: Objective tutma, 1-0 Tyranids

Koray'ın listesini son 3 haftadır kafa yorup hazırladığımdan çok iyi bir fikrim vardı ne yapabileceğim konusunda. :) Kendi hormogauntlarım ile piyadeleri aldım. Ancak liste problemi yüzünden S5'den fazla shooting eden 4 çocuk vardı. Onlar da bir şey alamayınca ve yavaş yavaş ölünce çocuklar bir de; müthiş zorlandım. Biraz şans, biraz beceri objektif tutmayı başardık. Kazandık.

3. Tur; Eldar (Semih) vs Tyranids (Ruhi)
Görev 1: Objective tutma, 2-2: Draw
Görev 2: 1 fark Annihilation, 3-0: Eldar

Shooting eksikliğini en çok yaşadığım oyun oldu. Semih'in müthiş hit & out flank & run ordusu yaklaşmadan vuruşlar yaptı kaçtı. Gene 18"'den fazla 4 mini durumu ile karşı karşıya kaldım. Hani birkaç penetre zarına da şöyle bir immobilize edemeyince oyundaki hız üstünlüğünü Eldar hiç kaybetmedi. Oyun da doğru zamanda bitince Semih ikincil objektiften maçı aldı.

-----------

Süperdi. Hani ciddi çok zorlandım, ve sabah panik ile başladım ama güzeldi. Listeye 2-3 tane daha azıcık shooting koyabilsem güzel olurmuş. Belki sonraki seferlere. Semih ile maçta biraz daha Fortuna yüzüme gülse, belki daha bile ileryebilirdim ama, hani o da 'bu kadar' dedi. :)

Turnuva keyifli oluyor, bir ton kahkaha ve muazzam yorgunluk. Günün olayları bence;

- Koray'ın genel olarak oyunu kavrama hızıyla beraber, IG ile çok hoş işler çıkarmasıydı.
- Semih'in acayip şık ordusuydu. Ben üçüncü maçta çok çaresiz ve bozulmuş hissettim. Hani harikaydı yav. Çok orjinal bir koseptdi. Semih sayesinde 40K'nın çok renkli bir tarafını daha tecrübe etme şansımız oldu.

Bir sürü teşekkürler.
« Son Düzenleme: Nisan 30, 2012, 11:17:39 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Yasar

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Mayıs 02, 2012, 11:57:04 ÖS »
Çok eğlenceli bir gün oldu benim için, kahvaltılıklarımı alıp zeno dövmeye gittim kuleye  ;D

1. Tur; Eldar(Semih) vs. Crimson Fists(Yaşar)
Görev 1: 3 fark Annihilation, 6-0 Eldar
Görev 2: Masa köşesi tutma, 3-1 Crimson Fists

İzmir Con turnuvasındaki başlangıcın bir benzerini yaşadım. Semihin hızlı ve long ranged ordusu vur kaç yaparak bezdirdi beni resmen. Üstüne benim kötü zarlar, Semih'in ortalama üstü zarları, alakasız yere inen Drop Pod ve muazzam unutkanlık problemim yüzünden oyuna sokamadığım assault squad ve missile launcher'lı combat squad eklenince benim hareket eden tüm araçlarım Zeno'lar tarafından patlatıldı. Ben resmen oyun boyunca hiçbir şey öldüremedim ve oyunu 0 kill point ile tamamladım. Bide rhino dengerous terrain zarında bir attı öle kalakaldı tümsekte ya orda bitti zaten benim için o oyun :)

Gerçi beterin beterin var madem adam öldüremiyoruz bende sahaya yayılırım dedim, yaydım benim çocukları bi güzel tüm alana, ordan kurtardık 2. görev'i aldık. Bu kötü karşılaşma'dan kopardığım 2 puan altın değerindeydi yani...

2. Tur; Ultramarines(Cem) vs. Crimson Fists(Yaşar)
Görev 1: Masa köşesi tutma, 3-1 Crimson Fists
Görev 2: Objective tutma, 3-1 Crimson Fists

Yine izmir Con'da olduğu gibi bu turnuvada da battle brother'larımla karşılaştım. Açık mavinin koyu mavi ile mücadelesiydi resmen. Benim göreceli hızlı ordum Cem'in on foot marinlerine karşı fazla mobilize kaldı. Uzaktan araçlarını patlattım, Drop Pod ile arkasına indim, Cem'de üzerime gelmeyince objective'lere yayılıp yanlış hatırlamıyosam 3 tanesini tuttum. Cem'in Librarian'ı da köt zar atarak emeğime yağ sürdü hani :). Alan üstünlüğünü de ele geçirditen sonra oyun bitti. 2 Görevi'de alara 4 puanı kopardık bu maçtan.

3. Tur; Dark Eldar(Batuhan) vs Crimson Fists(Yaşar)
Görev 2: 1 fark Annihilation, 4-4 Draw

Maça ben başlayarak Land Speeder Storm+Scouts ile bir taraftan ve Drop Pod+Dreadnought ile diğer yandan sardık Zeno'ları. İki büyük gemisini patlattım oyun başında. Daha sonra biraz kötü zar, biraz Batuhan'ın hızlı ordusu ile tuttuğum objectifleri ignore ettirmesi ve az da olsa taktik hatalarım ile aldım dediğim oyun tehlikeli bir duruma geldi. Ben batuhanın gemilerini o da benim araçlarımı bir türlü patlatamayınca 2. görev berabere bitti. Ben birinci görevi alırım derken hızlı zeno gemileri benim sağımdaki objective'e uçarak orayı ignore ettirdiler ve bu görev'de 1-1 berabere bitti. Burdan da 2 puanla döndük yani.

Evet arkadaşlar yine süper bir turnuvaydı, tüm oyuncuların misafirlerin ve çiçeği burnunda TÜSOT hakemimiz Baran'ın ellerine sağlık. Daha nice turnuvalara diyelim...

« Son Düzenleme: Mayıs 03, 2012, 12:20:49 ÖÖ Gönderen: Yasar »